Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:36:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЧНГ! Януари 2019  (Прочетена 90937 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: януари 29, 2019, 10:00:30 »

Булка, ако го болят крачета, главата и въобще тялото да знаеш ужасно коварна вирусна инфекция.Ние с МОника я минахме.

Аз вчера обиколих града, имах задачи от шефа поставени и направо се разбих от ходене.Минах и през два детски магазина да видя има линалични поръчките на Моника за РД, ми няма ги.Добре че е он лайн пазаруването и ще купувам всичко така.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: януари 29, 2019, 10:40:34 »

Маги, много минорно прозвуча.

Бързо да оздравява Звяр.
Бамбук си е сополив, вчера по едно време имаше 37,2, но след това не е имал. Но много гадна хрема. Снощи не можеше да заспи, през 15 Мин му мерих Т. Но като заспа му обух чорапи с ракия и си спа цялата нощ.

Днес свекървата ще прави кифлички. Аз мислех нищо да не готви тя тук, защото много ме изнервя - цапа 134663 съда и постоянно повтаря, че сигурно няма да се получи.

Иначе бива положението. Аз си уча, тя си играе с Бамбук.

Хубав и драснете по някой ред smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #272 -: януари 29, 2019, 10:59:21 »

Ей ме и мен, не съм ОМряла yahoo
Такава мъгла се е ръснала от сутринта, ремонтите срещу нас така шумят, че нито виждам, нито чувам Wink. Мамка му, една бормашина надува яко... Бригадата, дето ме навестяваше, се смени, сега едни сърдити са се насъбрали, не ти е работа. Къртят плочки от банята, изнасят и хвърлят. Нашите са същите, навремето заедно се нанасяхме и обменяхме по съседски опит. Стана ми тъжно, ей така се изнизаха 20 години и дойде време за подмяна на обзавеждане, ремонти и полека- лека и хората се смениха. Пък беше голяма радост и мерак, първо собствено жилище след местене.  много хубави неща се случиха, сума съседски деца се родиха, нашите изкласиха и така. smile
Последните дни се занимавам с ровене какво да правим по Великден и майските празници. Хем ако може и без пари да е, да не е много натоварващо, пък и да е интересно. Ние обикновено по това време почиваме, че  не е много топло, денят е голям, а и се събират доста неработни дни. Приятелите ни отиват в Лондон, пък ние сме били там и пропускаме. Само двамата ще ни е скучно, ама и не щем да сме с голяма група непознати.  crazy Първо се самонавих за Анталия със самолет, организирана екскурзия, но прочетох, че се искат здрави крака и се отказах.  После минах през Ниена, ама ми се видя скъпо, а и не си струва да е организирано точно там, сега оглеждам какво има в България. Ходи ми се до Варна,  Родният бие отбой, че нямало какво да прави там.
Като нищо да потеглим към село. Свива ми се сърцето, там къщата е необитавана от 7 години, аз не съм стъпвала от 14, след смъртта на свекървата. Като ги няма хората, сигурно ще е много тягостно,  но все някога трябва да си навестя мъжовите придобити имоти и да се вземе някакво решение какво ще се прави там. Ей така висят 6 дк. насаждения от праскови /вече за подмяна/, огромен двор и двуетажна къща /за основен вътрешен ремонт и обзавеждане/. Девер ми си говори, че ще отидат там с етървата след пенсия, ама и да го видя, няма да го повярвам nea. Само моят мъж разбира от полска работа, другите сме градски лекенца blum. Хаха, основният ми проблем е, че не искам да взимам решения точно сега... Искам по любов да  ходя и някой да ме обгрижва Wink.
Али, хич не ми се хвали с мераци за шев.  На мен ми е кеф само до разкрояването и после ме хваща съклет по изпипване на детайлите. Влезнах в група във ФБ на майсторки и съвсем загубих самочувствие, като видях те какво правят и какви техники имат. Хаха, сега съм на плетка и обещавам да не се бутам между по- можещи, é и там да загубя вдъхновение smile
Хайде, хубав ден! А, ако някой има връзка с Мари, нека ми пише на лични.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: януари 29, 2019, 11:14:46 »

Здравейте!

Ние сега закусваме и гледаме Маша. Не знам къде го даваха това затопляне, но е мрачно и мъгливо.
В събота ММ трябваше да почива, но имаше спешна работа, която трябваше да свърши и доста се протича, затова отидохме при него. В неделя се видяхме с приятели на кафе. Не успях да се преборя с ММ и сега съм на тръни.

Панде, не мие ли след себе си свекървата, че те ядосва? До кога са при вас? Възползвай се от услугите и почивай.


Свекърва, ама как така не са я разбили тази къща на село, като не е обитавана? Там ходи ли някой, макар и от време на време? Много е тъжно и мъчно, когато отидеш и стопаните вече ги няма, наистина.
Абе и свекърва ми беше казала, че на село няма да отиде, ама като гледам засега не се оплаква. Не, че седи там постоянно, но и аз не можех да си я представя там.


Четящите са повече от пишещите.

Хубав ден!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: януари 29, 2019, 11:48:23 »

Миялната мие след всички, просто не обичам да се наредят 25678 съда по плота, аз да ги редя в миялната, а след това ММ ще я пренареди. Все още не се знае точно. Четвъртък-петък-събота, нещо такова. Възползвам си аз smile от един час седя на един стол в кухнята и цъкам. Ама ще вадя немския вече smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #275 -: януари 29, 2019, 11:53:20 »

Да чукам на дърво, още си е цяла къщата. Докато бяха живи свекърите няколко пъти им крадоха животни - прасета, кози, редовно кокошки, но другото е здраво. То и няма какво да откраднат, всиúо е от старо, по- старо и на изживяване.  Даваме определена сума да косят двора,  иначе ще плъпнат змии и това е. Преди племенниците ходеха по за няколко дни, да вдигат купони там, но сега вече никой няма мераци. Трябва да се хвърлят едни 20 000лв. за тоалетни, бани и обзавеждане най- малко crazy. Пък е далече за нас, дето се вика, един ден път. Деверът си има достатъчно дертове и разходи на главата, нашите деца при нас стоят по за ден- два, та там ли ще отидат crazy  То и да речат да продават, няма кой да купи ни къща, ни  земя. В двора имаше разкошни череши, круши, ябълки, така си капеха. Май лани един братовéд накрая ги отсече за дърва за огрев, но не си ги прибра после, та ще изгният в най- скоро време. Осемте братя са вдигнали все двуетажни къщи около 63-та, но после децата им са се изнесли по градовете и сега пустеят. Прасковените насаждения ги давахме  който иска да ги гледа, абсолютно безвъзмездно, ама - не, няма мераклии.  Тъжна история...
Хаха, Панде, помня, че за баница цапаше 3 съда, толкова, колкото и аз. funnytooth
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: януари 29, 2019, 12:00:44 »

Привет!

Отдавна не съм наминавала, но си има причина, опитвам се малко детокс да направя и от фейсбука, и от всички социални платформи. Е, не ми се получава напълно, но пак е някакво решение, защото напоследък живота ми беше само в компютъра.

Много нови решения и избори при мен и постепенно ги вкарваме в действие. Окончателно решихме за къща, харесахме парцел, стискайте палци да се спазарим за добра цена.

Не защото е нова година, а може би точно затова, реших да преосмисля и малко възгледите си за света - около празниците, колкото и хубави да бяха те, много се бях натоварила от проблемите на всички. Може би съм прекалено емпатична, знам ли. Имам чувството, че ако не се намеся, за да помогна, нещата няма да се случат. А понеже става въпрос за възрастни хора, със своите си разбирания и инат, ми е много трудно да им влияя. Затова сега имам още една максима - да ги оставя да си дишат сами и ако може даже да не ги мисля толкова. Фаталистично мислене ме беше обхванало, а от това полза никаква. Та ще го карам егоистично, да видим до кога и да видим дали семейството ще загине без моята грижа  tease

Започнах нов проект или по-точно - опитвам се да си наложа нов начин на живот. Запалих се напоследък по минимализма (всичко тръгна от разчистването на една секция, пълна с неща от 15 години!). Да не кажете сега, че е нещо крайно, не. Просто искам да имам повече контрол в ежедневието си, да не съм затрупана с всякакви ненужни и забравени вещи. За пръв път в живота ми ми е кеф да подреждам. Ако съвсем ми потръгне мисля да пробвам и "capsule wardrobe", още повече, че скоро заминавам, та тъкмо да не стягам много багаж.

И Германия съвсем наближи. Със смесени чувства съм, хем искам да се справя добре, да се възползвам от тази възможност, хем ми е изцяло извън комфортната зона.Може би най-вече любимият много ще ми липсва, с него не сме се разделяли толкова вече 10 години. Ох, имам и един куп други притеснения, но дано не се оправдаят. Аз съм си паника по природа. При мен няма празно, ако не беше за това, за друго щях да се притеснявам  crazy

Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #277 -: януари 29, 2019, 13:02:06 »

Благодаря ви прекрасни  give_rose
Булче, много мило, ма съм отпускарка  give_rose Ох миличкият Звяр, да се оправяте бързо, и Мис беше на АБ щото подържаше температура. Още се борим със секрет, ама поне е пушка вече.
Хахахахах Панде, ще ме умори твойта дев...е що а прережда тая съдомиялна, пък ти що го чакаш, пълниш, пускаш и тва е. Нека сготви свекито, и мен не ми е много любимо мойта да го прави, ама щом това значи почивка за мен...Иначе мойта ме дразни щото ми съсипва всички съдове с керамично/каменно и всякакво покритие, в което не трябва да влиза нож  angry Ама горе долу свикна вече като види тава с бяло покритие да не я чегърта с ножа. Не знам колко форми за кекс изхвърлих вече, маааа да е жива и здрава.
И на баба къщата на село така пустее sad Ние ходим лятото малко да придадем вид на двора и да изметем и проветрим, но няма кой да ходи постоянно. Градина нямам мераци да гледам, но много бих се радвала да имаме възможност да я постегнем малко...
Един час се борих с Мис да излезем и не ще  angry Не знам дали има друго такова дете дето да не иска да излиза, предпочита да си върти обиколки вкъщи, да се въргаля с кучето и да влачи бебета и книжки. Може би щото нямаме хубава детска площадка наблизо  nea Все тая, ще изквасим още два дена с нея, после ММ да му мисли и другата седмица заминава при каките.
Бубе и аз правя мн чистки, но гардеробът още не мога да го съкратя драстично  blush Успех с всичко, изпуснала съм за Германия.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #278 -: януари 29, 2019, 14:04:44 »

Маги слава богу си беше жизнен измежду температурите та поне това да не го мисля, сега се надявам да му подейства антибиотика и да спре да вдига

Бубе много хубаво сте решили за къщата, чакаме те да се похвалиш. И ние нещо ни влезна мухата за къща, даже ходихме да гледаме до едно село, ама се разочаровахме, нямаше никаква инфраструктура, също и канализация нямаше, а е много близо до София, добавя само 10мин път до работа.

Фери хайде връщай се че те забравихме как изглеждаш  funnytooth
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: януари 29, 2019, 14:15:17 »

Свекърва, животни няма, но братята може да си харесат някой прозорец, врата ...за горене. Желязо из двора.. абе изобретателни са. Поне на нашето село знам колко неща могат да си харесат. Свекър ми и една нощ не остава без надзор. Дано да няма такива изпълнения при вас. И да има човек пак не е гаранция, че няма да влязат и да се обслужват. Даже е и по-страшно. Само плащат бабите и дядовците.  nea

Бубе, и аз го давам малко по-смело с разчистването на вещи и хора от живота си. Имам още какво да работя по въпроса, но мисля, че така ще е по-добре. След последното ми разочарование наскоро съм още по-смела.
Колко време ще отсъстваш? Извинявай, сигурно си писала, дори сигурно и аз съм чела, но се чувствам малко "изтръпнала"  напоследък и не помня. Мисли положително, със сигурност най-тежко ще ти е от раздялата с ТМ, но ще се справите. Успех и с къщата!

Фери, ти сигурно не си ме чела, но мисля че миналата седмица и аз се оплаквах, че Алекс не иска да излиза навън. Надявам се като се оправи времето това да се промени, че медитацията само не ми стига.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: януари 29, 2019, 15:31:21 »

Здрасти!
Фери, моя дрр осък е същия напоследък, не иска да излиза. Трудно им е да превключват от една дейност в друга, особено като са се заиграли. Ама с малко уговорки, молитви, заплахи и предложения накрая излиза и после едва се прибираме. А и е студено, сега не толкова, ама като беше под 0 и излизахме само, за да седи като пън на люлката.
Свекърва, що не се разходите до Сърбия, има къде да отидете за няколко дни без да влагат много пари? Аз като се сетя за на баба ми родната къща и не бих отишла на село. Тя е почти паднала вече, двора буренясъл, абе едва си личи, че някога хора са живели там.
Панде, не влизай в кухнята след свека ти Wink яж кифли и изчакай Пандьо да нареди миялната щом той се занимава.
Булче,  дано не ви пропадне почивката, Звяр да е добре до тогава и да дивее на воля. Пък и смяната на климата ще му се отрази добре.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: януари 29, 2019, 17:04:58 »

Аз нямам проблеми с извеждането на дребното. Винаги е готов да ходи при автобусите и тировете.

Уф, дребното много кашля, утре май ще го водя на лекар. Свека взе да се вайка и да си мърмори под носа. Не разбирам защо здравите трябва да охкат повече от болните. Тая вечер не знам как ще ги изтърпя тази вечер, ако и тя и ММ охкат на всяко покашляне.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #282 -: януари 29, 2019, 19:00:57 »

..аха, Панде, помня, че за баница цапаше 3 съда, толкова, колкото и аз. funnytooth

Аз си намерих опростена рецепта за баница и пак под 3 съда не мога да ги докарам, тавата, купата за сиренето и после за млякото и яйцата, а тях ги чупя по отделно в чаша едно по едно. От миналата година я мисля тази пандьовската, моля ви кажете как с по-малко, че не издържам.

Бубе, днес си на моята вълна, без Германията де, но една командировка да си почина ( от домакинството) няма да откажа. Justine Lecont много гледам напоследък, тя е дизайнер, живее в Берлин и от нея много неща се научават практични за обличането, стила, бързата мода и въобще. За минимализма и подреждането theminimalist.com и Мари Кондо. Успех в новото приключение! Възхищавам ти се на устрема!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: януари 29, 2019, 19:29:04 »

Поради що отделни купи за всичко?!?  Слагам яйцата, след това сирене, след това кисело мляко (ако правя триъгълни банички тук слагам бакпулвер) и след това малко брашно и готово smile всичко е една купа. Олио си сипвам от шише в лъжицата. За триълните банички трябва една чашка за жълтъците за намазване.

Днес я оставих да си ползва колкото иска съда. Тя след това всичко си беше сложила в мивката. ММ ги е сложил вече в миялната. Аз съм преяла всичко е точно.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: януари 29, 2019, 19:56:57 »

Фери, зло да те забрави, жива и здрава да си на патерица!  Wink За Германията - заминавам на практика след около месец, в Хайделберг.

Миме, минимум за два месеца трябва да е престоят. Надявам се да го задържим на минимума поне  tease

Панде, кураж и душевно равновесие ти пожелавам. Аз много се шашкам, когато около мен видя, че ги притеснява нещо. Защото примерно аз си се притеснявам за нещо, приемам го като нещо нормално, но като видя, че и друг се притеснява за това - това ми е знак, че нещата наистина са сериозни.

За тези триъгълни банички, за които говориш (а си спомням и преди си споменавала и все ми се прияждаше) не се месят кори, така ли?

Киви, точно от Мари Кондо тръгнах, защото в Нетфликс са качили реалити с нея, а от там и The minimalists, защото пак имаше филм за тях. И ми дойде всичко точно в правилния момент, когато тъкмо се бях разчистила. Много ми харесва и Matt D'Avella, слушам подкастите му, вдъхновяващ е прогресът му от студентски заем за 100 000 долара, до напълно успял видеограф и то всичко заради някои малки тънкости, за които просто не се замисляме.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines