Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 05:22:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЧНГ! Януари 2019  (Прочетена 91638 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #165 -: януари 17, 2019, 10:31:55 »

е после снахата ще ни дразни, ще го мислим мамин златен дали кръстчето не му е отвито докато спи  lol

Ох Киви , дай една вечер да се сменим, вече 5ти ден съм така  blush

Е почнах с добро утро... и после почнах с градация, ми то като се озъби и почна да реве и да драматизира... никаква обратна връзка не поема бре... никаква...
« Последна редакция: януари 17, 2019, 10:45:49 от bulche91 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: януари 17, 2019, 10:55:07 »

Булка, в три и в четири часа като по часовник ме събуди!И е поредна вечер.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #167 -: януари 17, 2019, 11:03:40 »

Всеки втори пост мой, ама чакам пратка от Спиди и нищо не мога да подхвана.
По повод на писаното от Маги - ставаха разни врътки, особено към края, ама пак по- изявените другари можеха да се вредят. Минаваше се процедура "взимане на бележка", че наистина положението е нетърпимо и Другарският съд не може да направи нищо. Това по големите градове, може в селата да е било по- различно.
Ние също имаме такива познати, колежка на Родния, които се разведоха, за да запазят два големи апартамента от родителите си. И двамата са по едно дете, родителите им  бяха от истинските комунисти, убедени до върха на ноктите си в правотата на делото в началото, с високи изисквания за морал към себе си и децата си, ама и съвсем не бяха глупави да разберат после, че се случва нещо съвсем друго. Нашите познати съответно бяха честни и почтени хора, та хем не искаха да правят простотии и да лъжат за развод, хем и не искаха да изпуснат апартамент, когато тъщата остана вдовица. Редно беше да я вземат да живее със сватовете и тях, а държавата да получи жилището и да го даде на нуждаещи се. Дето на познатите ни беше тъкмо в пубертета и един развод, при положение, че всичко досега е вървяло нормално в семейството, би го объркало, а и едва ли някой щеше да им повярва и да даде заветната бележка. Та какво, какво... бабите яко почнаха да се карат и да обвиняват дядото в изневяра на едната и съблазняване на другата, цялата кооперация пропищя от "проблема" и в крайна сметка им се получи разводът. Голям театър, направо висш пилотаж funnytooth После внукът стана пълнолетен и бабата му прехвърли апартамента уж за да я гледа, познатите ни пак се ожениха и заживяха щастливо Wink, пък и след година дойде Промяната.
Ох, дано ми станат обувките, стискайте палци smile
« Последна редакция: януари 17, 2019, 11:16:18 от svekarva » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: януари 17, 2019, 11:09:41 »

ЕЕЕ Булче, Маги- аз съм виновна- мойто тамън му израстнаха трите зъба едновременно и спах за първи път от два месеца без да се буди.
А за споделянето- не става дума да се натрапва човек, ами да комуникира на глас. Четирите споразумения- никой не е длъжен да чете мисли. Нито ти е крив, до доказване на противното. Мисля че вече сме го видяли това и на свой гръб у дома, затова винаги го казвам. Насила гледан внук има недай Боже само ако няма родители. Инак ако сме толко неприятни, едва ли някой ще ни отрази. Оправдания винаги се намират, както сме ви цитирали и аз и Али и кой ли не. По скоро в повечето случаи става дума за неорганизираност или мързел или заплеснатост, не за липса на любов и внимание. За последните две нищо не може да се направи....
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: януари 17, 2019, 11:43:17 »

Да, свекърва имаше такива неща.А нас ни водеха неблагонадеждни, по разни политически причини и не даваха дълги години право на майка и татко да имат жилище.Малко преди промените ни дадоха да участваме в кооперация и то пак при определени условия.Иначе 12 години живот на 6 човека в един апартамент.Три поколения на едно място, не си е работа....

Аз съм много ЗА, всякакъв вид разговор с хората от родата.Наистина не е лесно да се разбереш с народа около теб, всеки е зает, има проблеми и т.н. но е хубаво да има комуникация.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: януари 17, 2019, 12:19:40 »

Да, свекърва имаше такива неща.А нас ни водеха неблагонадеждни, по разни политически причини и не даваха дълги години право на майка и татко да имат жилище.Малко преди промените ни дадоха да участваме в кооперация и то пак при определени условия.Иначе 12 години живот на 6 човека в един апартамент.Три поколения на едно място, не си е работа....

Аз съм много ЗА, всякакъв вид разговор с хората от родата.Наистина не е лесно да се разбереш с народа около теб, всеки е зает, има проблеми и т.н. но е хубаво да има комуникация.
Маги, ние с брат ми и нашите, сме живели седем години под един покрив с баба, дядо и прадядо... отпечатъкът остана завинаги върху отношенията на нашите. Уви..
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #171 -: януари 17, 2019, 13:18:41 »


Ох Киви , дай една вечер да се сменим, вече 5ти ден съм така  blush


Чшшшшт... сакън, не съм спала както снощи от 6 години smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #172 -: януари 17, 2019, 14:21:46 »

Хахаха, Мери ми, ти направо хвърли пак ръкавица Wink За по-малко - едва ли са били по-малко. Статистика на това нещо трудно се прави. Аз се сещам за няколко филма, определяни като класики - Дами канят, Крадецът на праскови (да, той е по книга), Момчето си отива и Селянинът с колелото. Последният съм го гледала един единствен път и бях малка за него, не го разбрах и не го помня много. Та едва ли тия филми току-така щяха да остават в съзнанието на хората. Не един и двама са ахкали и охкали около героите. pardon
А, това, което Маги казва, е било опция за баба и дядо. Те живееха във ведомствено, купили си жилище уж за тях, ама реално за нашите. Когато е имало опция да си купят ведомственото за две-три заплати (представете си сега за тия пари дали няма да направите същото), дядо се е подписал, че няма друго жилище. Баба е била в страх и потрес, ама той й казал: Спокойно! Ако направят проверка, веднага подавам документи за развод. Проверка не е имало pardon Но такива вратички не са графа изневери, а далавери Wink

Миме, майка ти има нужда от подкрепа в този момент. Не е лесно да замине, не я товари и с твоите си терзания. Връзката между хората е до желание, а не до километри - личен опит good

е после снахата ще ни дразни, ще го мислим мамин златен дали кръстчето не му е отвито докато спи  lol
Мда, или ако ме е ядосал в топло време, не съм му лакирала ноктите на краката докато спи blum Идеята е от свекър ми по между другото. blum
Тези дни ми е много мил, защото се изнесе да спи в хола и ми липсва. И понеже все се навирам в него, първата сутрин бях с крив врат. Кой ме знае как съм се гънала в опит да намеря втора възглавница pardon Това е като минус, когато му започнат лекциите. ММ става рано и ако дребният се ококори, по обяд едва го удържам да не заспи по улиците. За сметка на това ММ приключва час по-рано в сравнение с работата danceg
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: януари 17, 2019, 14:45:37 »

Говори ми.. днес излвзе в 5.30 за сноуборд и в момента в който се изпика, малкият се събуди. Любезно му написах във вайбъра - следващият път по това време - пикане, плюене, кашляне и други битовизми- в двора или в планината като стигне.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: януари 17, 2019, 15:32:16 »

Не съм и помисляла да я спирам да замине. Колкото и да ми е мъчно, не съм такъв егоист. Виждам, че и на нея не й е лесно и се терзае за всякакви неща. Надявам се само всичко да е за добро и нещата да се наредят с времето. Аз не искам да ми е до полата, но за мен това е голяма крачка, голяма промяна за всички. Не съм мислила да й споделя какво всъщност чувствам, защото ще я натъжа още повече, а няма нужда от това сега.
Съгласна съм със Свекърва, че моята свекърва ще ми е по- необходима, когато започна работа, но сигурно и тя ще почне, а до пенсиониране си има още години. Та и това не е сигурно. За мен също е по-добре ние да си гледаме детето, става въпрос само за занимаване от време на време и още повече като виждам, че на Алекс му харесва. Днес беше доволен, че я видя, макар и за 10мин. Вижда се, че и тя е щастлива покрай него, има желание (поне на думи) да го води на село за малко и да го гледа. Ако някой говори с нея си мисля, че това трябва да е ММ, защото си е негова майка и може да е по-открит. Да, никой не е длъжен да чете мисли и да се чуди какво мисли другия, но аз все се притеснявам как ще го приеме този другия. И не искам медали за скромност, просто съм си такава. Абе с една дума шматка съм си. Но може пък да се пречупя.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: януари 18, 2019, 09:27:43 »

Добър ви ден, как сте в петък?Аз събота и неделя пак имам богата програма и надали ще си почина.Но няма да се оплаквам, за добро е smile

Вчера направих много голяма разходка в хубавото време, но да ви кажа това слънце и плюс температури хич не ме радват, като знам какъв грип върлува.Да беше истинска зима с отрицателни температури, да измрат всички вируси, ми то....

Какво сте планували за почивните дни?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: януари 18, 2019, 10:14:37 »

Здравейте!

Вчера тук беше 13 градуса, 3 часа стояхме навън. В момента е снежна приказка, от 1 час вали яко, но май спира. Сега трябва нови планове за деня, мислех пак да излизаме.

Утре аз съм на немски, след това Бамбук е на логопед ММ за неделя нямаме планове.

Хубав ден
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: януари 18, 2019, 13:49:40 »

Здравейте!

При нас времето е много хубаво. Бяхме навън, играхме малко в снега, който почти не е останал и после сменихме ботушите с гумени, защото обиколи локвите. Не, че не изязохме с 300 зора, но важното е, че излязохме. Понякога ми иде да се откажа и да не настоявам да излизаме, хиляди нерви ще си спестя.  pardon

Познавам поне 4-5 човека родени на днешния ден. Някой от тук няма ли РД?

Нямаме планове за почивните дни. ММ ще работи събота.

Хубав ден!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: януари 18, 2019, 14:19:12 »

Миме, като спомена гумени ботуши- при нас са целогодишен атрибут- заради кърлежите. Та съм се заредила и с едни по големи за по натам. Инак и тук е страшен зор докато излезе, като има сняг. Страх го е. Лятото седи само навън и няма проблеми.
Аз днес съм в града и чакам с нетърпение петъчния си шопинг, ще мина и през Дм да се поглезя с някоя пудра фдт. Рядко ползвам, но когато ми потрябва днес, беше свършила.
Сега чакам детето да се наспи и хванах Север Юг по тв. Кеф...
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: януари 18, 2019, 14:35:00 »

Пуснах си го и аз Север юг, най-любимият ми турски с Къванч. heart Ама трябва да готвя и няма да гледам много. Ще режа зеле и събирам сили.
Не му ли се потят краката лятото с гумените ботуши? И на Алекс са с номер по-големи, да има мегдан.
Проблемът с излизането не е само когато има сняг при нас. От както застудя е така. Като стане време за излизане ииии .... tease
Дрехи ли ще си купуваш? Аз имам да харча едни пари от майка ми за Коледа и не можах да си харесам нищо в мола.  Искам рокля и дънки, и маратонки, и блуза може. Харесала съм си и бельо, но те е по нета.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines