Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 14:08:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЧНГ! Януари 2019  (Прочетена 91524 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: януари 16, 2019, 15:58:03 »

Еми, той знае, че това няма как да ми се случи girl_wink Деля една стая с колежка жена girl_wink Освен ако не воайорствам, не виждам друг начин lol lol lol
Бе късно следобяд е, имам ли право да споменавам думата тройки ? biggrin
Може да има богато въображение човекът. LAUGHTER
Донякъде се шегувам ( както знаем, животът е пълен с изненади ) blum
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #151 -: януари 16, 2019, 16:49:37 »

Бе късно следобяд е, имам ли право да споменавам думата тройки ? biggrin

Ехаааа, тук ме загуби мен lol lol Аз съм доста консерва в това отношение blush blush blush С един не мога да се оправя, камо ли с втори играч (мъж/жена). Може би след години ще мисля по друг начин  pardon

Чакайте да си споделя една теза, където си я въртим в кръг с познати. Идеята е, че по соца е имало не по-малко изневери от сега. Първо, разводите се случвали трудно, бумът на разводите е в началото на 90-те. Т.е. съпрузите дори да са били наясно, че не са един за друг са оставали в брак, защото трудно се дели "социалистичското семейство" (така се е определяло в Семейния кодекс). Второ, не е имало толкова развлечения като сега - да се отдаваш на хобита, интереси, пътувания в чужбина, дискотеки до сутринта и т.н. Та сега някак си можеш да си разнообразяваш живота и по много други начини. А тогава къде ти разнообразие, как да си направиш живота интригуващ, освен да говориш против народната власт? lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #152 -: януари 16, 2019, 19:22:29 »

А така, да си дойдем на думата, Миленка smile От как свят светува, изневери е имало. Хвани народните песни, през обичаите /Спасовден, примерно/, произведенията на класиците от близкото минало та назад до Римската империя, даже легално и в реда на нещата е било. Семейства и тогава не са се разваляли, главно с цел да се запазят имотите и парите на богатите, средната класа са гледали и копирали от тях,  а за бедните и простите църквата е натискала с етични норми. nea.
По социалистическо време, от което аз имам спомен за нашия брак /1977г./, изобщо не беше проблем да се разведеш, просто не си струваше по няколко причини: първо доходите бяха ниски и не беше възможно финансово да оцелее самотна майка с две деца, бащите пък ги гонеха до дупка да плащат издръжка; жилищата бяха малки и недостатъчно на брой и затова след развод, в повечето случаи съпрузите оставаха да живеят заедно, под един покрив и най- гадното вероятно беше, че Партийната организация по месторабота, ОФ- то по местоживеене, ДКМС-то и кой ли още не биваха въвличани в процеса на сдобряване и изглаждане на конфликтите под формата на Другарски съд, нещо като семейните консултации днес, преди и след разтрогването на брака. Хехе, аз лично плашех Родния, че ще се оплача на Партийния секретар в неговото предприятие, защото хем ми беше познат, хем беше голям калпазанин и мераклия, а тези са най- злобни към другите. Естествено, другарите на отговорни постове бяха от друго тесто и напълно безгрешни и можеха да правят каквото и с когото си искат необезпокоявани beating. По времето на майка ми е било много страшно, органите на властта направо можели да унищожат живот и да съсипят бъдещето на децата в разделено семейство, само да решат да се заядат. Непрекъснато дебнели кой къде поглежда и доносничели, пък самите те се женели малко преди да се роди дете.
И не, че не са имали интереси и хобита, напротив - и са четяли и учили много повече от сега, бродирали са, шиели са, събирали са се по журове, танцували са и са пеели, катерили са планини и са пътували с влакове, рейсове и колела, но винаги са били зорко наблюдавани, следени и ограничавани. При нас вече беше по- хлабаво, можехме да пътуваме и съответно да общуваме със "социалистически братя" от Унгария, Чехия, Полша, ГДР, учехме западни езици и виждахме какво става по света, в Пловдив покрай Пампорово и Панаира идваха много чужденци и носеха информация. Та това, което посочваш, не е било основна причина.
Според мен, просто следвахме примера на родителите си, да търпим повече, да правим компромиси и никога да не се слагаме на първо място в семейството, имам предвид жените. Колкото до кръшкане, тайно или явно, пак си го имаше, зависи от човека дали ще го допусне, прости или дали изобщо има нужда от това, доколко е отговорен, е.лив или има някакви задръжки.  smile
« Последна редакция: януари 16, 2019, 19:51:53 от svekarva » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #153 -: януари 16, 2019, 20:17:50 »

Доволна съм, прокуратурата се заема с проверка на разходите по ЕСК 2019. Вероятно пак няма да има виновни, ама дано поне се стреснат и да видят, че не сме чак толкова безропотни. good
Днес си говорих с моите съученички от детството, които се развиха в сферата на изкуството и работят на високо преподавателско ниво в България и чужбина. Тяхната позиция за събитията по Откриването е, че точно това е трябвало да се направи за да се привлече целевата група- млади хора, които да пътуват насам и да си харчат парите за ядене, пиене и забавления. Съгласна съм, никой от тях няма да иде на театър, опера или да гледа архитектура и да се интересува от история, ще са из Капана, ще се хилят на соц. интериор в хотели и заведения, ще пият жива бира и дето се вика, данги- дунги да има. Приемам гледната им точка, че който ще дойде за друго, ще е над нещата и ще възприема града със разум и сърце и спирам да се терзая културно Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: януари 17, 2019, 08:29:32 »

Добро утро!

Еми, няма за какво да я съдя. Или по-точно, ако й се сърдя ще е егоистично, но хората сме си егоисти по природа, та сърдя й се скрито. С баща ми живеят така разделени от разстоянието от много години. Прибира се тук един, два пъти в годината за един месец. И преди е искала да замине, той може би повече, но все нещо я спираше. Най-вече баба, но тя вече няма как да я спре и затова няма друг изход. А и той вече ще й се разсърди за цялото отлагане и намиране на оправдания. Големи сме вече, аз си имам семейство, брат ми учи и се прибира два, три пъти в месеца и тя е сама. Мъчно ми е и че вече със сигурност няма да има връзка, каквато бих искала да има с Алекс. От това също ме боли.
 Признавам си, че аз изобщо не бих могла да живея така с ММ. Не ми го побира ума как става, но те са свикнали. Признавам си и че изобщо не искам да заминава. Много ще ми липсва, не само заради помощ за детето, а самата тя ще ми липсва да знам, че не е наблизо. Много ми е тежко само като се замисля. Сигурна съм и виждам, че и на нея не й е лесно. Нямам право да я спирам, колкото и да ми се иска, но сигурно никога няма да разбере тези неща, които пиша тук, защото не знам дали бих й ги казала.  cray
П.с. Според вас по-добре ли е да си замълча или да й споделя какво чувствам?

Мери ми, да ти кажа напоследък я преоткриваме свекървата с помощта, но тя пък само обикаля като Пантелей пътник ту в софия, ту на село и за нас няма време. Вчера се обади, че ще си дойде и тъкмо се зарадвахме, че ще си остане поне до неделя, а се оказа, че си идва само за час-два и се връща. Явно си мисли, че ние нямаме нужда от помощ.
Добре ни е като е наблизо, защото много се занимава с Алекс и той обича да си играят, но е рядко.

Съжалявам, че се превърна в искрено и лично, но имах нужда да споделя.  huhhuh.gif

За изневерите прескачам, защото съм моногамен човек и не ми е в кръвта.

Дано се задържи топло. Хубав ден!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: януари 17, 2019, 08:39:18 »

Миме, аз на майка ти не бих казала, след като вече е решила. Но със сигурност бих говорила със свекърва ти, бих споделила това което каза за Алекс и нея , на твое място. Никой няма да ни даде медал за скромност или тактичност.  good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: януари 17, 2019, 09:19:19 »

Привет дами, вчера цял ден по пътищата и нямах време да се разпиша.

Четох ви с интерес, но нямам мнение по темите все още.Сега едва си пия кафето и давам заето.В размисъл съм освен за детския и за възрастния РД, нали и аз пораствам тия дни!

Хубав ден!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: януари 17, 2019, 09:21:07 »

Миме, придържай се към разумната страна - ето вие сте големи с брат ти, имате си живот, нека тя си има нейния. Ще си говорите по Вайбър, ще си ходите на гости. Не я спирай! Пък може да не и хареса и след два месеца да се върне.

За разводите - и преди и сега е имало разводи и има и хора, които се търпят поради причините, които е посочила свекърва.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #158 -: януари 17, 2019, 09:22:41 »

Майка ти много добре знае какво чувстваш, както и ти разбираш колко тежко решение взима.
Ще се чувате и виждате дори по- често по телефон, ще си гостувате, не е краят на света. heart Без значение е кой от двойката майка- дете заминава, никак не е лесно, не се свиква, но всеки продължава напред и трябва да бъде подкрепен от другия. А най- добрата подкрепа е като кажеш, че си готова да опиташ да се справиш и да наблегнеш на положителните неща. good
Свекърва ти ще ти е много по- нужна след време, когато тръгнеш на работа, а Алекс на училище. Тя няма как да се разчекне сега на две места. Живот и здраве, другата внучка след няколко години ще е голяма, тъкмо когато ще може да стане размяната /ако не родите по още едно дете, де Wink/.
Както винаги, с Панда мислим еднакво smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #159 -: януари 17, 2019, 09:26:36 »

Добро утро

Пуснете една магия да се наспя като хората... оня Звяр така е зверосал, всяка вечер ми реве по нощите вода да пиел, да пишкал... пууу тъкмо си мислиш че си построил комунизма и детето е пораснало вече и ще спиш, ама нъцки...Физически не издържам, защото на работа е меле по цял ден, вкъщи ок, играе си занимава се, но това ставане като на новородено ме побърква...

Уикенда гледах един много интересен филм, Permission се казва, леко тегав за гледане, Indie е, но беше за една двойка която никога не е била с друг партньор и си разрешават да опитат преди да се оженат, не е романтична комедия, но пък се виждаше ясно че хората не сме по натура моногамни същества. По соц-а хората си търпяха, има двойки които още си търпят, майка ми има една приятелка, на единия етаж живее тя на другия мъжа и с любовницата, двойка са с мъжа и само по сватби и кръщенета, егаси мизерния живот

Миленка мм ако беше на мястото на тм, щеше веднага да се е организирал с всички приятели и да остави детето на баба му  badgirl

Хайде, трябва да се карам, чудя се да кажа ли добро утро и да почвам да крещя, или веднага да почвам да крещя...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #160 -: януари 17, 2019, 09:44:49 »

Хаха, Булка, кажи първо "добро утро", да решат, че им се е разминало, да се отпуснат и да ги сгащиш по- яко неподготвени Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: януари 17, 2019, 09:53:55 »

Ние пък имаме познати дето се разведоха фиктивно и така си запазиха апартамента и получиха още един.Бяха във ведомствено жилище и им се полагаше да участват в една кооперация.След като  строежа почти беше готов, се разведоха и така оставиха ведомственото жилище на мъжа, а новото на жената с децата, че по-голямо.
Абе по комунистическо време бая упражнения са се правили!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #162 -: януари 17, 2019, 09:57:01 »

Хаха, Булка, кажи първо "добро утро", да решат, че им се е разминало, да се отпуснат и да ги сгащиш по- яко неподготвени Wink
И аз гласувам за почването от далеч, изпитано... Плюс това от крещене никой нищо не възприема, немците са майстори в това да ти направят забележка, а на теб чак драго да ти стане. От тях гледам да взимам пример.

Пуснете една магия да се наспя като хората... оня Звяр така е зверосал, всяка вечер ми реве по нощите вода да пиел, да пишкал... пууу тъкмо си мислиш че си построил комунизма и детето е пораснало вече и ще спиш, ама нъцки...

Нищо не се губи в природата, аз пък снощи спах. Не може да спят едновременно всички деца на света, няма как. Физичен закон. Мисля, че след 4 децата стават доста приятна компания. Преди това не са хора, бебета са си. Но ти не унивай, оцелява се, а и му се вижда края. Докато се обърнеш и снахата ще го мисли пие ли му се, пишка ли му се...  

Никой няма да ни даде медал за скромност или тактичност.  good
Факт, но и на сила хубост не става, щото нали не сме Д-р Енчев да я владеем магията Wink Миме, със свекървата поговори в контекста, че Алекс много се зарежда и обогатява като прекарва време с нея и за това бихте се радвали да имат повече време да са заедно. Пък тя ако се навие, навие. За помагането никой не е длъжен, по-добре ти да си го гледаш от колкото на някого да го натрапиш детето на сила. На майка ти попътен вятър пожелавам! Това е голяма стъпка и явно наистина много и тежи раздялата, щом се е решила. Не и казвай как се чувстваш, стреса от промяната ще и е достатъчен.
« Последна редакция: януари 17, 2019, 10:05:30 от Kiwi » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #163 -: януари 17, 2019, 10:05:47 »

Хаха, Киви, изпускаш цял един период - да чакаш да се прибере и пак да не спиш funnytooth Твоите като са двама, гледай да видиш колко е забавно funnytooth
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #164 -: януари 17, 2019, 10:08:00 »

Хаха, Киви, изпускаш цял един период - да чакаш да се прибере и пак да не спиш funnytooth Твоите като са двама, гледай да видиш колко е забавно funnytooth

Тепърва ще ги откривам периодите, но от периода на коликите и захранването с пюрета това ми е мантрата... само още малко и после снахата да му мисли smile Нали всичко минава, ама от детето на свекървата отърване няма Wink Да са ни живи и здрави прекрасните деца на свекървите (най-вече тези, които са ни в къщите)!
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines