Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:05:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЧНГ! Януари 2019  (Прочетена 90944 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: януари 11, 2019, 08:45:02 »

Добро утро!Ние днес тръгваме на път служебно, дано няма произшествия.

Свекърва, какво да ти кажа, не знам защо искаме да надскачаме големите в такива събития.Аз за това се дразня на някакви помпозни начинания.Ние сме малка страна, но това не означава бедна духовно.Имаме какво да покажем, но все се състезаваме с някой и все се опитваме да направим някакви велики и невероятни глупости.Но каквото такова.

Хубав ви ден!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #106 -: януари 11, 2019, 09:32:26 »

Добро утро! Не смеех да питам нищо за това  строително скеле в центъра, но вие сте на същото мнение. Дано всичко останало се получи добре, защото хич не ми е "културно" да разбиеш трафика на града и да изнервиш всички, вместо да ги зарадваш с нещо красиво. В Пловдив съм ходила до Техническия като студентка, имаше чудесен парк в близост, на тепетата... за съжаление.не го познавам добре.и за малкото, което видях знам, че имаше достатъчно място за нещо естетически изържано извън булеварда. Аз и име не мога да му дам на това, нещо... та нещо.
Хубав ден!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: януари 11, 2019, 10:55:47 »

Ще ме прощавате за късносутрешните проявления, ама това зебло, Свекс, ми прилича само и единствено на хО*
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #108 -: януари 11, 2019, 11:49:02 »

Де да беше зебло, най- долнокачествен полар е! Wink
Вече взе да ми е забавно от честото споменаване на майката на г-н Кмета, та се чудя дали и на откриването няма да пуснат оная песен "...майката на Ваньо, ваньовата майка" blum.
Още няколко дни и да се надяваме, че като махнат Вавилонската кула и освободят движението, ще се покажат и някои хубави неща.
Обаче мен ме е яд и на нещо друго, ама много ме е яд. БНБ пусна монета и понеже сме ценители на такива работи, ми се искаше да си купя. Естествено задействах всички връзки на най- високо ниво по линия на  Родния още преди да започнат продажбите, обаче... На банка изпратили по 2 /две/ монети , та за кого по- напред nea Имало е огромни опашки по гишетата, хората са отишли рано- рано да чакат, после се карали и разочаровали... Вярно, емисията е малка, едва 3000 броя, ама защо трябва да потънат в подаръчните торбички на "важните гости", дето им е през оная работа? Като ще взема да организирам едни фалшификати, под пари ще остана, ама на, изпускам момента, та и затова ме е яд! funnytooth


* phpqfqhee_800x_.jpg (47.31 KB, 800x533 - видяно 110 пъти.)
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: януари 14, 2019, 09:27:03 »

Добрютро, как сте?Мен ме цепи тиквата втори ден и не съм на кеф!Хубава седмица!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: януари 14, 2019, 10:31:31 »

Добро утро!

Добре сме. Нашите бяха тук за три дни. Успях да свърша някои неща на спокойствие. Само дето като пристигнаха се скарах с майка ми за едно цвете в саксия. Предния път донесе 6. Четири бяха мои в София, но аз не обичам да се занимаван и и казах, че и ги подарявам. Но тя ми ги донесе +2. Оставих ги тогава. Ама този път и казах да си го носи обратно. Тя се разсърди, взе да го прибира в една торба и то се счупи малко. След това така и не го видях повече. Много ми е гадно като стане така. ММ и баща ми казаха, че е трябвало просто да го хвърля. Ама аз знам, че нямаше да го хвърля, защото е от мама, а щях да се ядосвам, че ми пречи. Поне може би няма да ми носи повече цветя в саксии.

В събота ходих на немски и беше много готино smile Адски много непознати думи имам. Поне нямам проблем с произношението.

Хубав ден
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #111 -: януари 14, 2019, 11:11:52 »

Привет и честит Василовден по стар стил! smile
Много нагъсто са празниците по нов стил и ние винаги празнувахме на днешния ден имения ден на баща ми, а после и на НИ2. Баща ми е кръстен на дядо си, който пък няма как да е празнувал по сегашно, та може и това да е основната причина за изместването.
НИ2 не си спомня дядо си, нямаше 2 годинки, когато той почина, но за сметка на това пра-пра- дядото и баща ми имали традиция, която се опитваме да разказваме и продължаваме. Хаха, най- първият Васил явно е бил доста впечатляваща личност - всяка година идвал от Сливен в Пловдив да празнува, като от Гарата до дома на баба ми, разстояние по- малко от километър по пряк път, се качвал на файтон и плащал на кочияша да му качва багажа. Самият той свирел през цялото време на кавал, като го редувал с гайда, колкото сила има. Когато се заяждаха или майтапеха с това, баща ми и чичо ми казваха, че дядо им бил 100% циганин по произход, вид и душа, вероятно осиновен от заможно семейство, където чиракувал за мелничар. Занаят така и не научил, защото бил много мързелив, но пеел, свирел и танцувал при всяка възможност. Имал е и голям късмет да попадне при това семейство, защото го изучили и после станал учител. Има няколко негови песнопойки и къси, поучителни разказчета за деца и ученици, които пазим и тачим.
Та за традицията: баща ми е останал сирак на 5 годинки и той и брат му са изцяло възпитавани от баба ми, която беше върл противник на показност и прояви на "нездрав разум". Представете си как се ядосвала, когато свекър и е цъфвал ухилен и демонстриращ благосъстояние, па макар и за един ден. Дядо Васил носел само дамаджана с вино и музикалните си инструменти и за притурка цанял цигански свирачи, че да може да си хапва и пийва все пак, без да спада градусът на тържеството. Започвало се по обяд и откарвали до другия ден, за ужас на съседите, все хора кротки и тихи, слезли от помашките села наоколо. Кулминацията настъпвала, когато дядото започвал да се пазари с баща ми за колко да купи домашната им котка Есмералда /достигнала достолепната възраст от 24 години/. Явно това е бил повод да остави малко пари, баща ми се връзвал, плачел, не можел да устои на изкушението, после  пак плачел и съжалявал. Продадената котка била слагана в торба и за няколко дни изчезвала при свирачите, които после си я връщали по договорка, но все пак е имало някаква вероятност и съответно страх да я загубят безвъзвратно.  
В моето детство ритуалът беше обърнат- баща ми трябваше да продаде нещо на някого и ставаше много смешно, кого ще "прецака". От НИ2 в началото също "купувахме" нещо, после той ни "продаваше". За съжаление рано излезе от дома и някак не можем вече да се събираме и празнуваме, но подаръкът си остава покупко- продажба. Хаха, днес се опитва да пробута на баща си мобилния си апарат за нов и сигурно ще го огрее funnytooth
Хубав ден,  пожелавам ви да имате с какво хубаво и весело да го запомните good Wink
Пандич, австрийци ли ви преподават? Бамбук ще има най- добро произношение, не се фукай Wink.
Да ти кажа, моята майка развъждаше едно чудо, малко тип Дебела Мара /бели му се ципата и се слага върху рани и гнойни пъпки/. Пустото си е баш плевел и няма как да бъде унищожено, при това расте като лудо... Сега ми останаха 3 саксии от него, никой не го иска, а и аз като теб не мога да го изхвърля.  smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: януари 14, 2019, 12:16:58 »

Свекърва, колоритни личности е имало във вашия род.Това е хубаво, да имаш история е хубаво!

Панде, браво за немския, много се радвам!За майка ти хем те разбирам, хем и аз сигурно бих се ядосала.Моята и сега прави някакви такива неща, дава ми нещо дето не и трябва, аз да му мисля!

На мен ми помина главата.Вчера взех да разпитвам колко ще ми излезе РД на дребната и взе да ме втриса!То да отидем на екскурзия по-добре, ама не иска РД на детски клуб.И подаръци е взела да мисли вече, не че къщата не е пълна с боклуци....

Решила съм да огранича храната, че от нерви направо прекалих с яденето.Минавам на зелено, месо и фотосинтеза.С Булката ще се вталяваме, само дето при мен става доста трудно вече от възрастта.А и съм влязла в Сатурнова дупка, заради наближаващия ми РД, отделно, че имам и изпит след няколко дни, служебен ама имам и хич и не мисля за празника!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #113 -: януари 14, 2019, 12:27:36 »

Маги, точно заради цените на тия центрове, скоро едни приятели наеха цяла къща в планината, събраха няколко близки семейства там и бяха всички много доволни. smile Не е за всеки опция, но все пак казвам, може да е идея. Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: януари 14, 2019, 12:56:52 »

Цените са смешно високи а на повечето места е трагедия. Идеята за наем на къща ме кефи.
Свекс, този път половината пост не ти го разбрах- явно не съм в кондиция. Напоследък преработвам и все грижи в работата... Нещо тази година засега ми е като продължение на миналата, а не като ново начало... beating
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #115 -: януари 14, 2019, 13:08:17 »

Еми, може аз да съм го казала много сложно: Баща ми е празнувал с дядо си, на когото е кръстен, Василовден и оттогава в семейството има традиция да се правят пазарлъци за цена на нещо, което уж се купува - продава. НИ2 съответно носи името на баща ми и продължаваме в деня /по стар стил/ именикът да "продава" нещо, да си спечели малко пари. Днес най- малкият В. се опитва да "продаде" на баща си стария си мобилен апарат и със сумата да си купи нов.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: януари 14, 2019, 13:27:55 »

Еми, може аз да съм го казала много сложно: Баща ми е празнувал с дядо си, на когото е кръстен, Василовден и оттогава в семейството има традиция да се правят пазарлъци за цена на нещо, което уж се купува - продава. НИ2 съответно носи името на баща ми и продължаваме в деня /по стар стил/ именикът да "продава" нещо, да си спечели малко пари. Днес най- малкият В. се опитва да "продаде" на баща си стария си мобилен апарат и със сумата да си купи нов.
сега всичко разбрах! Наистина ли ще му мине номера с телефона специално?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #117 -: януари 14, 2019, 13:45:22 »

Да, ама трябва да се постарае още малко с убеждаването Wink Телефонът му е за смяна доста отдавна и по Коледа води преговори с мен, да си ги разменим, но не би. Сега, ако се сети да каже, че няма да имаме връзка с него, Родният ще клекне. funnytooth
« Последна редакция: януари 14, 2019, 13:48:26 от svekarva » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: януари 14, 2019, 14:10:20 »

Стискам палци на НИ2 да направи добра сделка днес Wink

Учителят не е австриец, а германец от Хамбург и се казва Дарио lol lol lol обаче бързо ме спечели - в началото искаше всеки да напише по три неща за себе си и той написа, че обича панди lol lol
А за произношението - аз по принцип не мисля, че е трудно, но явно ако си поляк, индиец или англичанин е голям зор lol

Маги, аз не разбрах Моника къде иска да е рожденият ден - у вас или на клубче.?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: януари 14, 2019, 14:23:21 »

То на индийците кое им е лесно.Имаме индийци в медицинския тук, звучат ужасяващо като се заслушам.

Моника иска в клуб:(

Свекърва, да кажеш после как се е спазарил НИ2.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines