Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:25:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЧНГ! Януари 2019  (Прочетена 90943 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #90 -: януари 09, 2019, 16:06:04 »

Хехе, Бубе, за кумове бих казала, че не най-добрите приятели са най-добри кумове  Wink Успокоявай се с тази мисъл. И при нас е така, и при кумците, и при кумовете ни. Нито ние, нито те са избрали да им кумуват най-близки приятели, разбирай такива, с които се виждат/чуват почти всеки ден. Това е и по-добрият вариант, времето само ще ти го докаже.
Деверът и етървата имаха такава договорка с техен приятел на всяка цена той да им е кум. Е, да, ама той тогава аха да има гадже, ама гаджето му беше в чужбина и какво-какво - ами айде, майката на техния приятел да бъде кума. Та беше глупаво - първо, жената не е на възраст на сина си и на приятелите му. Второ, на самата сватба нейният мъж беше просто като гост. Както по-възрастни се изразиха тогава - Все едно таткото на Б. е умрял, че синът му го замества pardon Трето, като каниш се мисли малко или много в дългосрочен план и в днешно време въпросното гадже в чужбина вече е съпруга на този мъж и е ни така, ни иначе по празници...
ММ уж имаше такава договорка с най-добрия си приятел, ама тогава момчето само се отказа. После уж пък сме щели да връщаме жеста, той се ожени "по терлици". Разбрахме от общи приятели, които видели променен статус във ФБ. crazy ММ беше потресен! huhhuh.gif Към днешна дата не се и чуват много-много, макар това изобщо да не е в основата, а по-скоро беше най-малкото камъче в обърнатата кола на отношенията им.
Имай предвид, че може и мъжът на приятелката ти да й е повлиял. Във времето ще имаш и познати/приятели покрай деца, та и там е забавно. blum
Със сигурност сега ти трябва нещо по-натоварващо като занимание, за да не обръщаш внимание на такива дреболии Wink Фокусирай се върху хубави емоции и не дълбай, където няма нищо да намериш smile

Булка, Свекърва, като знам майка какъв работохолик е, чак ми е интересно с кого ще общува след пенсия. Не че се е засилила натам, ама все пак lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #91 -: януари 09, 2019, 16:30:45 »

      като знам майка какъв работохолик е, чак ми е интересно с кого ще общува след пенсия. Не че се е засилила натам, ама все пак lol
Хехе, гледай да не се вкопчи в теб Wink Шегичка, не и бери дерта, овен без приятели не стои, те му се лепят като мухи на л... blum Ама ще преживее тежко пенсионирането, щото ще и се наложи да върши неща, които не иска.  smile
Сега ми светна, че аз нямам приятелка, дето да няма сестра. Май съм свикнала от малка, че няма да съм първа цигулка в отношенията и вероятно затова съм без огромни очаквания да съм незаменима. nea Тцтц, и по роднински така се получава - снахи и жени на братовчеди все от женски семейства /с изключение на етърва ми/. Интересна статистика pardon. Хаха, да не говорим, че бившата ми колежка католичка има цели живи 3 сестри.  Oh my ...
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: януари 09, 2019, 16:41:19 »

Това с кумовете е малко пак, кой както го разбира.

Аз много исках една приятелка от детинство да ми е кума. Знаем се от детската градина, учили сме заедно, имаме се. Не бих казала, че сме най- добри приятелки, но знаем, че можем винаги да разитаме една на друга.

Имаме и един такъв младеж. Но двамата не са семейство, познават се. Говорихме и с двамата преди да ги поканим, имат ли против да са ни кумове, но не с половинките. И двамата казаха - сватбата си е ваша, за нас  ок. Така на масата седяхме 6 човека, ние и кумовете с половинките си.

Кумата е още с мъжа си. Кума се раздели с тогавашната си приятелка. Просто за мен беше важно кумове да са ни хора, отсеяни от времето. И двамата познаваме отдавна. С кума сме били заедно в гимназията и в университета. Живели сме заедно. Гледал ни е препирните и "простотиите", и все пак се имаме. Кумата също... Просто е много индивидуално (както и за всичко останало)
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: януари 10, 2019, 09:00:42 »

Добро утро, тук вали сняг на парцали, едно идилично ми е.Красиво и снежно!Ох аз пак започнах да мечтая за планина точно в този период от годината.Мислехме събота да се качим до Беклемето да се пързаляме с шейни, но като гледам ще отложим за другата седмица, че сме на рожден ден канени smile

Всичко е индивидуално, всеки човек е до теб в даден момент поради някаква причина, интереси и е нормално с времето да се разминете.Само изключително близките хора остават до теб за винаги, а те са шепа.Семейството, един двама приятели и това е!Такъв е живота!

Свекърва, я да те питам ти с организирана екскурзия ли ходи в Неапол?Нашите искат да отидат в Италия и френска ривиера, чудя се с коя фирма да са.Дадоха ми добри отзиви за Руал травел и се чудя да гледам ли други или направо да ги насоча към тази фирма.И другите ако имат опит да казват.Изключено е да ги изпратя сами със самолет.Дори да им напиша по точки всичко те няма да искат!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #94 -: януари 10, 2019, 10:17:20 »

Привет!
Да, Маги, организирано ходихме в Неапол. Не препоръчвам фирмата, някаква безизвестна старозагорска беше. Реално организирано беше пътуването и настаняването в хотел, за ежедневните екскурзии всеки сам решаваше дали да ходи, или не. Ние с приятелски семейства се прикрепихме към компания хора от Асеновград, които винаги пътуват заедно и отиваха за втори път в Неапол и околност. По тази причина ни работеха както си искат и сменяха маршрути, екскурзоводът беше на английски, а една мацка превеждаше ужасно. Хотелът ни беше на час път от града, никой от нас не говори италиански, местните не говорят чужди езици и беше кошмарно.
В Мадрид пак така се бяхме лепнали към фирма за хотел и полет, но си бяхме в града. Там може човек сам да се оправи, естествено с предварително четене и малко късмет, че ще срещнат англоговорещи по улиците. Ние имахме познати българи, на които гостувахме, та и те ни ориентираха.
В Португалия ползвахме услуги на фирма за 55+ програма. Дали ще е Географски свят, Александъртур, Бохемия или някое местно подразделение, всички набират клиенти и после отиват заедно. С 55 бяхме и в Испания, приятелите ни ходиха така в Гърция, няма оплаквания. За хора на възраст, които не говорят местния език  и по принцип не пътуват много, не биха наели кола под наем, не ползват модерни технологии за да запазят билети, да ползват Убер и АирБНб за квартири, нямат навигация на телефона си, това е сигурният вариант. Програмите са разработени, маршрутите са проходени, имат лицензирани преводачи /или връзки с местни такива/, няма моткане и чудене как да си купиш билет за метрото, примерно, или как се пуска водата в тоалетната Wink, екскурзоводите са винаги на разположение.
Сами сме се справяли в Берлин и Сингапур, Чехия, Унгария и Ню Йорк. Е, основно на мен падаше всичко, заради езика, но там някак не е толкова трудно, предвидено е за туристи.
Не се чуди, хубава е фирмата. Ама ти подарък ли искаш да им правиш, та ти ги организираш? Нищо лошо нямам предвид като питам, ние имахме подарък ваучер от децата, но избирахме сами времето на пътуване и дестинацията. Не се нагърбвай да им смелиш всичко предварително, достатъчно са млади да се справят с част от нещата, после да няма мрънкане, а и да видят, че могат и сами.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #95 -: януари 10, 2019, 10:40:00 »

Добро утро!

Днес деня малко със краката нагоре ми почна, карах до офиса като Ace Ventura  lol че ми се откачи едната чистачка и не можах да я закача, точно шофьорската  angry, едвам стигнах.Сега чакам бай Петко да ми оправи чистачката и да ми налее течност, да ми е жив и здрав  smile.

Маги, що не я качите на чист въздух, да прочисти хубаво дробовете, вместо на РД да ходите с риск да се зарази пак? Племенницата така на един рд се зарази със стомашен вирус, от септември не може на ясла да тръгне милата, трябваше на 8ми да почва, на 7ми вечерта я почна.

Свекс, с тая програма 55+ има ли ексурзии? Че виждам само почивки. А и забравих, майка ми  и баща ми веднага се съгласиха на екскурзия хахах, ама не искат Берлин, искат Италия :)ама им отворих сега друга работа, спечелих един бонус неочакван и реших да не го харча за себе си а да го дам на мама да си реновира кухнята, та сега мъдри и избира по цял ден кухни и цветове хахах

Ей така карах :

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: януари 10, 2019, 11:00:57 »

Свекс, аз само ги насочвам към фирмата и евентуален регион за разходка, защото сме ходили в Италия.От там нататък се оправят сами.Няма да се меся, щото не искам да съм виновна накрая!Тоя филм го играх вече.

Булка и майка ремонтира кухня точно в момента.Баш на 2.01 им дойде майстора да им оправи плота, сега мъдри шкафовете какви да са!За РД-то като станат на една по-голяма възраст и имат най-добра приятелка, драмата с пропуснат РД става явна!Направо не мога да повярвам, пропусна един миналия петък и беше драма, сега е на друга най-добра приятелка и от сега приказва какво ще облече!Иначе на яслена възраст аз ги отказвах тия празници под ред!Ще отидем в планината, поне ни е на близко и ще отидем за един ден.

А на мен ми предстои да мисля нейния РД как и къде ще празнуваме!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #97 -: януари 10, 2019, 11:03:43 »

Булче, само така пише, че е почивка. От повечето места има ежедневни организирани екскурзии, които се заплащат отделно, на място или предварително, но не влизат в общата цена /търговски трик/. Можеш да не ходиш и да стоиш само на плаж, твоя си работа. Хаха, лошо е ако има планирани 3 хранения, направо се угоява човек. В дните на екскурзия дават суха храна за обяд.
Имате ли много сняг в София? Тук едва белее. Транспортът е кошмар заради тая пуста кула за откриването. Днес отивам целево да я видя. Нямам намерение да присъствам на откриването и да се бутам. Прекалено партийно мероприятие стана, такава ни е халтурата  Wink. Хубаво, че са проблемите във Войводиново /почти квартал на Пловдив/ и идването на папата в Раковски, та да има за какво да се репчим и ежим помежду си. Хаха, току що чух по радиото нов слоган за организацията, наред с "ние сме всички цветове" - "първо гледаме, после говорим". Ей, думи нямам...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: януари 10, 2019, 11:06:46 »

Свекърва, май Пловдив е на път да стане най-големия резил като столица на културата.Просто като чета какво се прави там и лошо ми става.Защо сме все по помпозните неща, не може ли като малка страна с малко хора да направим нещо красиво, но не с огромна кула по средата на града!Просто съм ужасена.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #99 -: януари 10, 2019, 11:25:25 »

Хаха, Маги, толкова се радвах преди време, че ни избраха! Ходих на доста от общодостъпните събития, много хубави идеи имаше. За съжаление... Ама ще дам после отзиви за кулата, нали "първо гледаме, после говорим" funnytooth
Ние бяхме ето тук, ходихме на всички екскурзии, после бяха брат ми с детето, препоръчвам го с две ръце, защото за всеки има по нещо.
https://alexandertour.com/pochivka/pochivka-v-ispania-costa-del-sol-b/105
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #100 -: януари 10, 2019, 12:21:30 »

Хаха, Маги, толкова се радвах преди време, че ни избраха! Ходих на доста от общодостъпните събития, много хубави идеи имаше. За съжаление... Ама ще дам после отзиви за кулата, нали "първо гледаме, после говорим" funnytooth
Ние бяхме ето тук, ходихме на всички екскурзии, после бяха брат ми с детето, препоръчвам го с две ръце, защото за всеки има по нещо.
https://alexandertour.com/pochivka/pochivka-v-ispania-costa-del-sol-b/105


каква е тая кула???

9 дни много ми се струва, аз търся нещо за 4 дни макс
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #101 -: януари 10, 2019, 12:43:07 »

Да, повечко време са, ама то не си струва да биеш толкова път иначе.
Ей линк
http://kanal3.bg/news/91053-Totev-obeshta-grandiozno-otkrivane-na-Plovdiv---Evropeyska-stolica-na-kulturata
Читайте, завидуйте!- както се казва в стихотворение на Маяковски Wink
И прочит на зевзеци компютърджии Wink


* 49781225_1087831438052446_3465163568414982144_n.jpg (35.88 KB, 760x432 - видяно 125 пъти.)
« Последна редакция: януари 10, 2019, 12:45:52 от svekarva » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: януари 10, 2019, 14:02:24 »

Ааааа Свекърва, що не пусна снимката на кмета наметнал се с парцалчета ала зеблен чувал?Не е честно така!

Завиждаме я!И пак е имало на къде, да бяха спретнали кула с височината на хълма на Альоша, ми те аматьори, няква малка куличка там с DJ за откриването!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #103 -: януари 10, 2019, 15:02:51 »

Сега с откриването е голяма суматоха. Wink Затвориха централен булевард, пренасочиха движението, забраниха на хората от най-близките блокове да си излизат по терасите и прочие. Един през друг са защитници на мероприятието и саркастичните представители на културата в града. Освен, че определиха въпросната кула, че е като за гейпарад, с логото се избъзикаха, че е като член, та сега и по чисто организационната част се кудошат. И винаги се сещам за логото на Пума, ама във вариант COMA и котката по гръб с вдигнати лапи. lol Все пак в града ни има не малко художници, артисти, общественици (любима дума на майка), та се очакваше "другият поглед" Wink
Ние със сигурност няма да ходим на откриването. Ще си го гледаме по телевизията, ако го дават. Няма кой да се тъпче по центъра с две деца и при очаквано не много топло време само и само да се тупаме в гърдите после "Булгар! Булгар!". smile

Досега с Гработо не си бях имала работа. Нашите доста пъти са си взимали ваучери, включително и за почивка. Та снощи от мерак отстрелях два. Едното беше за пазаруване, а другото - ще си правя кичури, че от бая време вече го мисля. Остава да си запазя час в салона до нас. Уж на майтап се боядисах червена преди около 12 години, пък то какво стана girl_impossible Както и Еми ми беше казала - време ми е за нещо по-шарено girl_wink
Много съм доволна - на гъската от ВиК й натрих носа. girl_haha Всичко си ни било наред, ама ме прати за зелен хайвер. Щом съседът под нас й е вдигнал мерника, а той е олицетворение на спокойствието... girl_haha
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #104 -: януари 10, 2019, 17:01:46 »

Маги, има го, влез  в линка.
Мога да ви кажа, че е още по- грозно в действителност sad. Новогодишните елхи още се мъдрят, дано ги махнат.
Гледах и така наречената "Берлинска стена". На Джумаята, около Дупката на Дража, демек Римския стадион, са изтипосали няколко статива с циментови плочки и върху тях е рисувано с бои и графити. Уж били от истинската стена, но по мои спомени блоковете там бяха много по- дебели. Има и три Трабантчета, но са завити с платнища.
https://www.mediapool.bg/patuvashtata-kolektsiya-s-fragmenti-ot-berlinskata-stena-se-nastanyava-v-plovdiv-snimki-news288381.html
Ето и Стената, показана с професионални снимки и текст. Това по- бива, все пак съвременна култура е. Не че не можехме да покажем наши неща, наистина има талантливи млади художници и фотографи, ама що пък да не дадем на чуждите някой друг лев nea
Тъжно ми е, градът не заслужава това.
« Последна редакция: януари 10, 2019, 17:13:58 от svekarva » Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines