Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:08:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЧНГ! Януари 2019  (Прочетена 90938 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #60 -: януари 07, 2019, 20:10:37 »

За блестящите цивилизации... ми много добре не е на добре нали знаете smile
Нещо не ми се вярва да са били чааак толкова блестящи миналите цивилизации, вие как мислите? Прахосали ли са успешно едно наготово придобито знание или са се на₩учили сами да строят пирамиди?
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: януари 07, 2019, 23:33:05 »

Предвид колко информация за миналото е унищожена (със сигурност, неслучайно - Александрийската библиотека, Атлантида, и много други), мисля, че трудно бихме разбрали какво точно се е случило тогава и защо. Но е някак невероятно в миналото да сме имали знания как да правим мозъчни операции, изведнъж "да забравим" и едва ли не хилядолетия по-късно да можем пак.  crazy

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: януари 08, 2019, 09:02:20 »

Добро утро, как сте днес?Аз не мога да взема отношение по въпроса на вън и тук.Имам много познати на вън наистина, но критериите на всеки от тях са различни и от там гледните им точки.За мен истината е май какво точно си поставяш като цели, какъв искаш да си, колко на високо да се качиш в стълбичката.От там нататък всичко вече зависи от теб.

М да и аз искам да строя пирамиди, ма нема, не ми просветва как да го правя.

Ох дребната от вчера е с бронхит, усложни се тъпия му грип.Аз се върнах на работа моя мъж застъпи болничен, въртим се като балетисти с него.Мен ме е стегнало гърлото и се опитва да ме гътне пак нещо....Искам, искам да сме здрави, това не е нормално!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #63 -: януари 08, 2019, 09:30:14 »

...Искам, искам да сме здрави, това не е нормално!

Бързо да ви минава, Маги, но и ти къде се опитваш да се бориш с грипа. Уважавайте ги тези болести, моля! В неделя вечер легнах с идеята, че утре отивам на лекар и цяла седмица ще спя. Ами на сутринта бях по-добре... явно се уплаши. Ако имаш възможност, просто спри за 3 дни. Не строиш пирамиди все пак Wink

Мenyanthe, като говорех за пирамидите в главата ми бяха мексиканците. Те имат едни много известни от времето на маите, които по време на равноденствията хващат слънчевата светлина по определен начин ( https://whc.unesco.org/en/list/483) ... в наши дни е направена реплика със същите размери в един от хотелските комплекси на близо, е номерът със слънцето не става при репликата. В същото време тази цивилизация е изчезнала... не са били готови да се справят с толкова много знания, ако са били колективно придобити с времето нямаше да се изтрие всичко, аз поне си мисля, че са били единици избраните да получат информация. И понеже информацията е сила са се възползвали да си облекчат живота "просветените"... другите да се оправят, отношение към другарчето старо като света  Girl_hide
Имам да мисля едно голямо нещо как да го представя, че да хваща окото пфу... Тонове информация трябва да филтрирам, за да разкажа правилната история. Пожелайте ми вдъхновение! Аз отивам да го търся този муЗ къде се запиля. Хубав ден!
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: януари 08, 2019, 10:44:48 »

Моят коментар за "навън" имаше предвид общата култура. Давам пример - е сега там в Холандско, децата в училище не ги учат на тази нашата география и история например. (информация от запозната приятелка). Не ги карат да учат всички държави и съответно столиците им, какъв им бил поминъка, както е тропичен и суб-тропичен кимат, какво население има и всичко онова, което например аз съм учила в училище.

При нас, да не знаеш столицата на Франция, Великобритания или Намибия се смята за голям пропуск и ти излиза "име" на "русата Златка". Просто навсякъде хората си преценят какво би им трябвало и това учат. Едва ли може да се каже - това е по- добре, онова е по- лошо. Просто - политика и начин на мислене.

Една моя колежка, като сина и бил малък, лятото винаги взимали голяма част от материала за следващата година и сина и винаги бил много напред. И това не е лошо pardon
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: януари 08, 2019, 12:54:27 »

Е, да, ама разказвателните предмети никога не са ми вървяли. Куп столици не знам. Теория никога не съм можела да помня. Виж, обаче, предмети от рода на химия, математика, физика, са ми били в пъти по-близки.
Като ни караха да наизустяваме О'Шипка - ами никакъв шанс. Добре, че не ме вдигаха точно за това, че сигурно щях да имам двойка.

А и това не го смятам за необходима обща култура. Поне не за повечето хора.  girl_wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #66 -: януари 08, 2019, 12:57:46 »

Приветски!

Ние се прибираме, изкарахме много добре, почти не изпаднах в захарна кома от баклавата, ама да му се невиди много е вкусна! Парата се падна в мен, при свекърите при мм, та сме доволни тази година много.

Маги, съжлявам да чуя че е направила бронхит, дано скоро се закрепи, много са гадни тези "празнични" вируси.

Не знам живота с какви чужди хора ви е срещал живота, но мен особено с Европейците ме е срещал с доста интелигентени хора с доста добра обща култура, споделяла съм и преди че гледам новините не за да се натоварвам негативно, а за да поддържам общата си култура, което естествено не е достатъчно, като малки нашите много наблягаха да ни образоват точно така, да можем да поддържаме разговор във всякакво обкръжение. Яд ме е само че не се запалих по страстта на нашите, кръстословиците, много помагат за обогатяване на речника.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #67 -: януари 08, 2019, 14:02:59 »

На мен общото понятие, че древните цивилизации са били много напред, ми е клиширано. Имат огромни постижения, да! Но едва ли във всяко отношение са били напред. Имало е приоритети в културата им. Освен всичко друго, малцина са били изявените умове. Едва ли в робовладелските общества всички са били наясно защо мъкнат камъни за тази и онази пирамида и защо аджеба точно тук трябва тоя дялън камък да се сложи. Wink
По политически науки, които са ми били интересно представяни и ги помня, много сме наблягали на това, че масата се управлява чрез информацията (разбирайте знанията, науката и прочие). В средните векове религията е била средството за управление например. Обикновените хора са тънели в мизерия, но приоритетът е бил другаде - строеж на огромни катедрали, дворци, крепости, завзети територии, за да осигурят икономически плановете на шепата избрани.
Със сигурност алчност и жажда за власт са в основата на това даден народ да се затрие. За преврати и контрапреврати има данни в Древен Египет. Другите цивилизации едва ли са подминати от подобно явление.
Общата култура само мога да кажа, че прави човек адаптивен. Със сигурност работа не се намира по тази специалност. До човек е дали ще се затвори или ще продължи да търси. Вечер ММ много се дразни, че чопля телефона, докато гледаме "Стани богат". Ама хем си играя на жокер "обади се на приятел" за 30 секунди да видя в интернет дали ще намеря отговор, хем оставям страницата и по-късно чета допълнителна информация. Това по въпроси, които са ми интересни разбира се. smile Кръстословиците за съжаление ги опропастиха, откакто започнаха да ги съставят с компютърни програми.

Киви, само да не намериш някой муЗ като за море лятото Wink Взема ти завидя, не друго lol
Маги, дано бързо се оправяте give_rose Вчера една майка от градината също се оплака, че pleasantry страхотна ваканция са изкарали - всички вкъщи болни sad
Свекърва, и майка каза същото good Ама аз много мразя такива недомлъвки. Ако има нещо - поне да ни го кажат в прав текст. Аз имам подозрения, че може и на една позната ветеринарка да са го дали, ама знам ли. pardon Така за приятелят на баба разбрах, че нещо се случва с него/се е случило вече по много тъп начин. Излезе ми съобщение, че този номер има вече вайбър и снимка на внука му pardon Ок, не са искали да го науча около раждането на дребния, ама ето че истината излиза на яве.


Забравих да кажа - гледам някакви Златни глобуси, а никой нищо не казва за рокли и прически. Чак ми е странно tease
« Последна редакция: януари 08, 2019, 14:10:15 от Alichka » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #68 -: януари 08, 2019, 14:15:58 »

Аличка, сакън... при толкова същества от мъжки пол вкъщи само муЗ за море ми трябва... съвсем да предозирам, мерси lol
Аз пък от две години все събирам парите от баници и погачи, миналата година харчих главно на Ной и на мъжа ми заплатата. Важното е да има Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: януари 08, 2019, 14:57:59 »

ЧНГ на всички!!! Живи и здрави да сме, мацкиииии за останалото все се намират начини. И ние сме болнички - Кари е със синузитче и за капак и киста в синуса й откриха. Засега няма да я махаме, ако създава проблеми при проф. Джамбазов в Пловдив. Тъй че ще моля който знае нещо за него да напише. Аз за първи път го чувам. Зам. Директорката ще ме наблюдава утре. Рутинна проверка, но вие пак стискайте палците.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: януари 08, 2019, 15:07:28 »

Али, не съм ви подсещала за Глобусите , защото имаше доста кич и безумни кройки.
Хареса ми само Сандра О :
https://timedotcom.files.wordpress.com/2019/01/sandra-oh-emma-stone.jpg
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #71 -: януари 08, 2019, 15:21:43 »

Аличка, смятат ви още за деца и гледат да ви спестят някои неща... Колкото повече остаряват, толкова по- потайни стават, вероятно с цел да си пазят личното пространство и правото да взимат решения. pardon Лични наблюдения покрай майка ми, леля ми и родителите на приятелите. И мен това ме вбесяваше, защото вече не умеят така добре да лъжат и да отвличат внимание, но упорито се опитват Wink. Ама само си хабиш нервите де.
heart
Бях 10 годишна, когато дворната ни котка изчезна. Баба ми продължи да и оставя храна, като твърдеше, че сигурно е тръгнала по любов /макар да имах наблюдения, че котараците идват при нея да мяукат ужасяващо/ и след време ще се върне. Аз питах и разпитвах съседи дали са я виждали, докато един ден майка ми ми каза, че я е намерила прегазена на улицата и я е закопала на една полянка до нас. Ами, май предпочитах да чакам  с надежда да се върне... То приказката ми беше за майка ми - явно твърда жена на младини, накрая се опитваше да ме баламосва наивно за щяло и нещяло, а аз драпах за истината, макар да ми беше ясна и да знаех, че няма никакво значение дали ще я изрече, или не. Тъпо ми е сега, има къде по- важни световни проблеми, за които да се хабим и да държим на éст и достойнство Wink
Златния глобус тръгнах да го гледам снощи по телевизията, но ми стана толкова скучно, че след половин час, представете си, прехвърлих не на друго, а на Черешката на тортата laugh Ядосах се, че пак го удариха на феминизъм и промяна, шегите на водещите бяха толкова плоски, речите на наградените до болка познати, в залата бяха ужасно нагъчкани и някак ми беше евтино, политизирано и пошло pardon Не видях и интересни рокли, направи ми впечатление, че са еднотипни и едноцветни.
Заради водещата гледах Убивайки Йив, макар да избягвам кримки. Ами... пак феминизъм и малтретирани жени, които после превъртат. Сигурно ще има втори сезон, мъжете ги изпотрепаха, останаха три умни жени, дето ще правят света по- хубаво място за живеене angry
ето още малко
http://news.bnt.bg/bg/a/vrchikha-nagradite-zlaten-globus
« Последна редакция: януари 08, 2019, 15:29:20 от svekarva » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: януари 08, 2019, 16:02:46 »

Аличка, смятат ви още за деца и гледат да ви спестят някои неща...

За съжаление е точно така. Майка ми, дето не е чак толкова застаряла, от години не ми казва много неща, за да не ме тревожи. Обаче ги казва на Жоро...е, кому е нужно? Ние с него си казваме всичко и съответно - аз разбирам, но не от нея, а от "хората".

Това лято като си бяхме в Бс, баба същата - ние сме в къщи двете, тя се обажда на майка да и каже да ми каже, че ще и идва приятелка на гости (което знаехме), но не и било удобно да я попита дали е ок с кучетата, така че ако може да се изнесем от нас и да отидем при майка (малко объркано, но майка и баба живеят в различни къщи от 10 години насам). И майка и казала, добре де - тя ти е до гъза, кажи и. А баба - тя е твоя дъщеря, кажи и ти crazy Oh my ...

Майка сега има проблем с минискус и явно трябва да се оперира, защото вече (очевАдно) няколко месеца не минава сам. И - обадете се на еди кой си да ви каже добър лекар. ОК, обадихме се, казаха ни лекар, но трябва да се запази час... Обадете се вие, да ми запазите час, щото аз сама няма да отида. Ако не стане сега, ще отида като си дойдете другия път angry Е, ако до след 4 месеца стане по- лошо, пак мен ли ще чакаш...

И ей такива глупости. И гледам да не им се дразня, щото няма смиъл pardon
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: януари 08, 2019, 16:26:37 »

Здравейте!

Честити празници на патерица! Надявам се новата година да ни донесе душевно равновесие.

Маги, вие май влязохте в серия, дано по-бързо да оздравява Моника и се върнете в нормален ритъм.

Скай, поне се съгласява да отиде, дядо ми дори като си останах специално вкъщи, за да го карам на изследвания, просто ми върза тенекия. Не знам как става това с неядосването, но при мен от всякъде вече избива!

Не знам за великите цивилизации, но е факт, че науката например е стара. Още сме с Нютонова механика, какво ви говори това? Макар и да е имало по-малко информация тогава, хората са били по-големи специалисти в областите си (и не само, повечето от учените са били всестранно насочени) отколкото някой сега.

За общата култура - срам ме е колко малко знам от историята например. Но не ми се е налагало досега да я използвам някъде, та съм избегнала и излагацията покрай това.

Още нямам време хубаво да ви изчета... годината ми започна с натоварен график, а и по празниците все бяхме по гости - ама плътно ви казвам, никога не е било това! Та имах нужда няколко дни да не говоря повече с хора  tease

Ако се бях разписала по-рано тези дни постът ми щеше да е много оптимистичен, защото наистина хубаво започнахме годината! Въпреки, че се оплаквам от многото роднини, всъщност се радвам, че прекарахме време с тях. Но днес ми е крив ден и ще ви се оплача малко. Имам чувството, че не са ми останали истински приятели. Вече с всички сме само познати. Преди малко разбрах, че най-добрата ми приятелка е избрала за кумове почти произволни хора (казвам го така, защото знам, че не е близка толкова с тях) и дори не ми го каза лично, а разбирам от трети страни. Ами, гадно ми стана. И то не, защото е задължена да избере мен, а защото когато аз се женех поне ѝ обясних защо не ми е тя кума - нямаше си приятел по това време, а нямахме никое близко момче, което да кумува с нея.

Иска ми се да ми мине и да не ми пука, и да сме си пак приятелки. Защото дали ще продължим да общуваме зависи изцяло от мен - открай време тя не ме търси или ми се обажда, просто си е такава и аз не ѝ се сърдя за това, а съм приела, че аз трябва да се занимавам, ако искам да се виждаме. Обаче сега като ми е обидно не знам дали ще мога да го преглътна и ако просто спра да ѝ се обаждам, ще си замине това приятелство.

Опнах един чаршав, а ми остава да се разписвам и в Коледната тема, дано остане време днес  smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: януари 09, 2019, 09:04:50 »

Добро утро!

Ние сме се зазимили и чакаме да свършат тия студове. Искам вече да можем да излизаме, защото само вкъщи не си е работа.

Маги, дано бързо се оправите.

Когато баба почина майка ми се обадила първо на ММ да му кажа и той да ми каже на мен. Първо се питах защо го е направила, но сигурно не е знаела как да ми каже. После си мислех не е ли малко тежко да очаква от него той да се чуди как да ми го съобщи. Аз обаче го разбрах по много глупав начин, от една братовчедка, която ми писа по фейсбук, и която иначе не се сеща за мен, но в тоя момент се сетила. Та в някои ситуации хората постъпват странно, по нашите представи, но за тях така е правилно.

Бубе, за това нещо "приятелствата" цяла книга мога да напиша. Почакай само да видиш и като си имате детенце, тогава ще оредеят още повече. Аз още се опитвам да свикна с мисълта, че такова нещо почти не се среща. Всеки чака другия да се сети да го потърси, а иначе веднага се споменава " ама вие не се сещате да пишете ". С приятелка имам същата история и аз. Когато се заженихме не я избрах за кума, защото на онзи етап тя беше в никакви отношения с приятеля си. Тогава само ми натякваше как съм била избрала еди кой си, а не нея. После за кръстници на детето пак се видя, че не й стана приятно. А тя не ме канеше на РД на детето си с оправданието,  че ще се  събират само  роднините. После избра друга за кръстница на дъщеря си,  а сега се очертава други да са кумове на сватбата им. Ама няма да седна да рева за глупости. Всеки сам си избира живота . После кумовете се разсърдиха нещо, така и не разбрахме за какво. Опитах да говоря, за което после съжалих, защото получих мъцаш отговор и повече си казах, че няма да се занимавам. Сега уж сме ок . Пред себе си съм чиста. Опитвам и за какво се занимавам като процеса трябва да е двустранен? Голяма разочарование са ми хората, измъчвам се понякога, защото съм си такава, но на всички не мога да угодя.
Бубе, мисли си,  че така е за добро. Има нужда от отсяване на хората в живота ни в един момент. Може да срещнеш много по-стойностни.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines