Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 15:38:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЧНГ! Януари 2019  (Прочетена 90966 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #15 -: януари 03, 2019, 14:05:53 »

Днес е малко мрънливо вкъщи настроението. Дребният вади зъби със сополи и оттам и кашлица. Май днес ще го заведем с баща му без много смисъл на лекар. По-добре в сравнение "със смисъл", ама утре сама. pardon  Времето е гадно, та и разходката ни беше минималистична за допълнение към горното.
За режима хич не е гадно да будиш по- овреме детето сутрин и следобед. С едно някак оцеляваш, ама с две ще се разпадне човек, ако не ги нагласи в един часови пояс. Има дни, в които Кокона се върти следобед в леглото. Хич не ме интересува! Няма да ми скача из нас, докато брат й спи и моите уши почиват от шум. Време ли е за лягане се ляга. Няма занимавки, няма филмчета, няма таблети и телевизори. Имаме си ритуали, четем приказка и веселбите за деня свършват.
На възрастта на Алекс Кокона ставаше около 9 сутрин, после в 13 ч заспиваше и я вдигах най-късно в 16:30, за да легне вечер в 21 ч. Тя е от много спящите, та не е критерий. Иначе следобеден сън след 17 ч хич не е опция нито за дете, нито за възрастен, ако броенето на овце не му е хоби. pardon
Днес се изнервих от наличието на доста дрехи из гардероба, които не ги нося. Майка ми е купувала няколко блузи, които са М-ки, а не Л-ки на конкретна фирма. Тя си взима М-ки, че хем е по-ниска от мен, хем не носи ниски талии, та й пасват. То хубаво да не ми висят като торби, ама пералня и сушилня са ги дръпнали и сега ръкавите ми са почти 3/4, а дължината ми е тамън да покаже всред зима, че имам татуировка на корема. Ще направя едно мерене. Поизмислих варианти да ги оправя. Каквото не става за префасониране да търси нов собственик. pardon
Вчера изненадахме неприятно нашите, че май море няма да има за нас. Те се канеха да сме заедно, а сега опцията е да съм с тях и с децата, а ММ да работи. Няма как да сколаса с отпуската. sad Малко се издразних как ни направиха набързо сметка - да сме правели съботно-неделен ремонт crazy Не виждам как месец (примерно) ще живеем с две деца на строителна площадка. Смешно ми става, като се сетя как бременна с дребния мих прозорци точно на Великден, а майките ни тактично изчакаха две седмици и чак тогава си предложиха услугите да дойдели да "поизмият нещо вкъщи". girl_haha Та трябва да седна да разгледам секции за хола, че тази е супер нефункционална. Със сигурност ще ни я прави свекър ми и със сигурност ще е висяща във въздуха за по-лесно чистене. Дотук съм с проекта, което за начало не е малко girl_haha
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 03, 2019, 14:13:42 »

Али, почвам да им събирам на вашите, без да ги познавам.  nea  Не беше ли по лесно да се сетят да предложат, да заведат едното или двете деца на море сами? Или просто да предложат освен съботно -неделния ремонт, съботно-неделно гледане на деца междувременно? pardon crazy
Аз съм в период в който се опитвам да обясня на мъжкото съсловие, че режимът е важно нещо, но след като не е тук през деня, няма как да го убедя. Мисли си че е измислица за мое улеснение. А то не е само за мое, а и за негово, че и за доброто на детето. НЕЙСЕ, докато обясня, по добре да премълча , щото ще мине времето като сън и детето ще тръгне на градина. И тогава режимът не е моя грижа за през деня. pleasantry
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 03, 2019, 14:30:16 »

Панде, точно ти ме отчайваш като знам Бамбук колко тича и че като цяло е активно дете, а дори и с ранно ставане, само един час следобеден сън и пак заспива късно вечер.  girl_impossible Алекс не знам колко ще спи, ако не го събудя аз. Преди ми беше много мъчно да го бъдя, но няма как иначе. Започнах да измествам с 10-15мин сутрин събуждането и ще пробвам да го докараме поне към 9 да става. Иначе той може и до 11ч да спи. Даже сега като го будя е супер кисел, мрънкащ и поне половин час лежи и се разсънва в леглото. Следобяд заспива все към 2- 2 и нещо, рядко по-рано. И без значение дали ще спи до 3.30 или 5.30 вечер пак заспива късно. Точно затова си мисля, че каквото и да направя няма да има резултат. Просто детето обича да си спи. И без значение колко енергия е изразходил, вечер е много труден.
ММ ми казва някой път да го пробвам да не спи следобяд, но според мен това не е решение на този етап. На него си му трябва този сън. Представям си го, ако не спи какво ще стане в късния следобед.
Когато ММ е почивка пък съвсем отиват по дяволите нещата с режима, ама после аз да му мисля.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: януари 03, 2019, 14:35:43 »

 
Когато ММ е почивка пък съвсем отиват по дяволите нещата с режима, ама после аз да му мисля.

Мда, за това говорех и аз... nea

И все пак, съдейки по себе си и детето, ако стане в 9, после не може да заспи следобяда, а ако все пак заспи- вечерта заспива чак към 11 ( два такива случаи имах и не повторих ). Тоест ако почне да става към 8 без нещо, имаш шанс да ти ляга към 9 вечерта. Чисто теоретично, няма гаранция. Ама пробата е по добра от теорията, като пробваш, ще кажеш как вървят нещата. pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #19 -: януари 03, 2019, 14:36:24 »

О, за водене на двете деца заедно без нас и дума не може да стане. Кокона ще я заведат със сигурност с или без мен и брат й. Ама то как да кажа... И миналата година 6 месеца имаше излишни приказки по подготовката. pardon Голямо умуване! Аз море много обичам, но се изнервям от такова "комплектоване на багажа" с месеци по-рано tease
ММ е по-стриктен и от мен за режим. Той ми се чудеше чат-пат що към сопната. Ама сега две седмици всички вкъщи и познайте кой беше сприхавият sarcastic Редовно го ритах под масата с "Недей да крещиш!".
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 03, 2019, 14:45:30 »

А, чак 9часа ММ не иска, че няма да може да си играят, ама аз и на 10ч ще съм доволна. Просто ми е много нереално. Ще видим какво ще стане.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 03, 2019, 14:52:45 »


ММ е по-стриктен и от мен за режим. Той ми се чудеше чат-пат що към сопната. Ама сега две седмици всички вкъщи и познайте кой беше сприхавият sarcastic Редовно го ритах под масата с "Недей да крещиш!".

Дано разбира и си вади заключения. Щото имам чувството че за два три дни у нас, нашият не си ги извади. pleasantry ( заключенията де ) biggrin biggrin biggrin .Инак го видях че едвам се сдържа и на моменти почва да вика, но наум справедливо си отбелязвах точка в моя полза. Не че има кой да ми я признае, дори да умира няма да каже че съм права да съм бясна всяка вечер. Ама па си се хилкам тайно. tease
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #22 -: януари 03, 2019, 14:59:39 »

Здравейте и за много години smile Да се намеся пак ни в клин, ни в ръкав, но...

А, чак 9часа ММ не иска, че няма да може да си играят...

Имай предвид, че именно тази игра вечер, е възможно да е причината за късното заспиване. Когато се разиграят вечер, децата се превъзбуждат и няма заспиване... Моя също лягаше доста късно (към 11 +) и после не можеше да стане сутрин за градина и дори мисля, че това му влияеше и за честите боледувания, а може и да си внушавам, ама определено виждам разлика сега като си ляга в 9-9:30. Даже сега почивните дни го оставях да спи до 9-10, после на обяд не си лягаше и в 9 вечерта вече беше в света на сънищата.

Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 03, 2019, 15:26:31 »

Може и това да е фактор, но той от бебе никога не е заспивал по-рано от 22ч. пък тогава не е имало такива игри. Както и ако ММ се наложи да закъснее повече или да е командировка за няколко дни някъде пак си заспива късно. Иначе, когато ММ е покрай него, когато заспива, се лигави повече, а като е само с мен не му минават много номерата. Може да е съвкупност от много фактори, не знам. Времето ще покаже.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 03, 2019, 15:36:43 »

Абе те покрай бащите си ( особено когато са занимаващи се такива, играещи с децата си ) ептен му изпускат края децата. Аз го гледам просто и се чудя, как може да се лигави толкова много и да се влачи да мрънка. Когато сме сами е в пъти по- добре.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 03, 2019, 15:48:32 »

И мм преди седмица ми изръси, точно след едно яко лигавене и всевъзможни опити да не легне, че аз съм го била разлигавила така и съм му изпуснала края. Бях бясна и не можах да заспя от яд, защото не е така. Аз, дето се опитвам да вкарам някакъв ред след като той му е разрешил за 166 път нещо, което за мен не е правилно и после ще ми казва така.  girl_impossible На дали си вярва сам на себе си .  laugh
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #26 -: януари 03, 2019, 15:50:55 »

Е, те мъжете трудно издържат на семейни напъни Wink Родният никога не се е застоявал вкъщи в присъствието на децата, дори и сега, когато са хора на възраст. Все си намира работа, я да пазарува, я световни проблеми да разрешава... Ама като се разболя и нямаше накъде, бая сръчквания отнесе около Коледа от мен и трябваше да съм все около него да замазвам нервни изблици и прещраквания с НИ2. Особено пък като дойде госпожицата, колкото му бяха кървясали от грипа очите, още по- се смалиха и засвяткаха.  Wink
Хаха, да ви кажа, ако си лягат навреме, сутрин пък рано стават малките гаднярчета. Беше ми писнало в 6 часа да довтасват и да ми бъркат в очите и да ги отварят в почивни дни. Иначе вечер в 8 през зимата и 9 през лятото пижамите бяха раздадени и вратите затворени. Никога не съм имала проблеми с буденето за училище за първа смяна, това и сега им остана навик - колкото и късно да лягат, 8 часа в най- лошия случай могат да бъдат на линия. Отделно има хора, които малко спят по принцип, но на всички ни се налага да влезнем в график по някое време. Според мен, колкото по- рано, толкова по- лесно е. Едно време, особено за момчетата, непрекъснато повтаряха как в казармата ще ги будят в 5 часа и да ги стягаме овреме, че ще има непоряд Wink. Та ако върнат военната задължителна служба, мислете му дали да ги глезите  blum
Еми, не им се занимава да си хабят нервите да въдворяват ред, щото знаят, че друг ще опъва каиша във важни моменти. Wink Що и аз да не съм мила и добра и да търпя, ако е за час- два само?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #27 -: януари 03, 2019, 16:07:03 »

По този повод комшийката каза страшен лаф - Мамо, мамо, защо тати като е дете на баба живее вкъщи? blum
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 03, 2019, 16:08:17 »

И мм преди седмица ми изръси, точно след едно яко лигавене и всевъзможни опити да не легне, че аз съм го била разлигавила така и съм му изпуснала края. Бях бясна и не можах да заспя от яд, защото не е така. Аз, дето се опитвам да вкарам някакъв ред след като той му е разрешил за 166 път нещо, което за мен не е правилно и после ще ми казва така.  girl_impossible На дали си вярва сам на себе си .  laugh
Е, все едно аз го разказах. Просто отговорът беше в друг стил- че не можело все с детето да се съобразяваме, а той с нас. Какво съм му била пазела толкова тишина и режими...  shok

Ама ше му дойде и на него на главата, дай Боже, квото е дошло на съпруга на Свекърва. Да видим тогава, дали обаче ще помирявам, или ще оставя да се хванат за главите ( и двамата не са с много коса ). pardon biggrin .
Да, и аз съм мила и добра всеки понеделник, след като съм си починала два дни, но ми държи до вторник вечер Максимум. Особено с момче- прави всевъзможни бели и само клянка и квичи ( уж от зъбите, но почвам да си мисля че просто се заблуждавам за да оцелея ). pardon crazy

П>С Нов отговор: АЛи, току що си забих главата в масата от шок. Кажи й че има ебаси умното дете!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 03, 2019, 16:18:43 »

Предпочитам да стане в 7.30-  8ч сутрин, ама вечер да мога да си видя мъжО. pardon

Еми, заблуждаваш се. Ако не са зъбите пък друго ще дойде.   funnytooth  И ние сигурно сме били такива. А и с кроткото дете сигурно е скучно.  pardon
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines