Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:49:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец на вълшебства и топлина, декември е сега  (Прочетена 73990 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #225 -: декември 19, 2018, 16:42:06 »

Като ходиш по парковете и се заслушваш в разговори, така ги намираш бабите.  pardon Предполагам и майките си говорят pardon, проблемът е всеобщ. Най- наясно са възпитателките от занималните, чистачки в училищата и изобщо по- низшия персонал. Оплакваш се на две- три места, вайкаш се неутешимо и все някоя ще ти пошушне това- онова. А, пред лекарските кабинети също върви приказката.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #226 -: декември 20, 2018, 07:15:56 »

Добро утро! Да ви "полазя" с пожелание за спорна година!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: декември 20, 2018, 08:36:33 »

Добро утро и честит Игнажден.Аз днес съм полузаспала, хем спах тази нощ.Вчера излизах по женски, беше много приятно и зареждащо.Тази вечер съм си в къщи обае и мисля, да си почина.
ХУбав ден и внимавайте кой ще ви влезе първи в къщата.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: декември 20, 2018, 09:41:00 »

Здравей smile
 
Четох ви от горе от горе. Нещо си бях затворила  таба с форума и не съм стигнала до тук тази седмица.

Бамбук е болен, но мисля, че вече се оправя.

За отопление на газ, да ви кажа, че съм много доволна, тук е такова.

За гледането на децата не проследих всичко май, но бабите ако не гледат децата като малки, според мен губят. Не създават ли връзка тогава, после вече не става. Обаче някои хора просто не могат да се оправят с малки деца. Бамбук малко го лишихме от към баби, сега. Затова всяка вечер има време за бабите по Вайбър.



Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #229 -: декември 20, 2018, 10:03:53 »

Добро утро!

Мен хем деня ми започна посе*ливо, хем в добро настроение. Зверчето още го мъчи вируса, направо вчера беше парцал, днес също... дано се стегне малко. От друга страна си открих кокоши трън на крака и съм в потрес, че са супер упортити тези неща, та давайте съвети! На работа пък с шефката си разменихме разнеженени послания че е рожденничка, пък и сутринта получихме страхотна новина,по-скоро разрешение на един казус който борим от месеци с един клиент. Още не мога да повярвам че изхабихме толкова нерви за едно изречение в договора, но най-накрая ще си стиснем ръцете и ще започнем на чисто ново следващата година

9 поверия за Игнажден

- Ако на Игнажден времето е ясно, през април ще има суша.

- Ако вали дъжд, през април ще има дъждове и плодородие.

- Добре е, ако на Игнажден, а също и по Коледа вали сняг.

- Ако на Игнажден времето е облачно, реколтата ще е добра и в кошерите ще има изобилие.

-Времето през следващите 12 дни на месеца - от 20 до 31 декември - показва времето през 12-те месеца на идващата година. 20 декември определя какво ще е времето през януари.

- Не бива да се изнася нищо от къщата - най-вече огън, жар или сол - за да не излезе берекетът.

- Не се иска и не се дава нищо назаем.

- Не се става от трапезата по време на ядене, защото кокошките няма да мътят. Не се излиза на двора, за да мътят кокошките повече.

- Не се шие и плете, за да не се заплитат червата на кокошките и да снасят.

И ето какво се яде smile

http://www.omda.bg/public/bulg/cook/ignajden.htm
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: декември 20, 2018, 10:21:31 »

Булче, писах ти лично тук
Панди, права си за изграждането на връзката.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: декември 20, 2018, 10:56:18 »

 Булче, да се оправя звяр, че трапези го чакат
Служебното момиче имаше кокоши трън като почнах работа. Една година се мъчи, водиха да го горят няколко пъти. Накрая ми писна взех една лепенка Urgo за кокоши трън, сложих и я в четвъртък, хубаво я залепих и и казах да не я маха. Майка ми ми каза така и трябваше да го махна с ножичка от несесер, от което ме беше страх малко. Но пък в неделя вечерта беше се киснала във ваната и той беше паднал сам. И край.

Тук вали сняг ❄️
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: декември 20, 2018, 11:47:48 »

Добър ден и честит празник!
Не се очертава никой да идва, освен ММ като се прибере от работа, ако се брои съм доволна. Други няма да пускам.

Панде, съгласна съм за връзката.
Тези лепенки не виждам да ми помагат на мен. Имам на единия крак три броя трънчета. В началото даже не знаех, че е такова, докато един ден сама не стигнах до този извод. От много време ги влача, малко неглежирах в началото, защото наистина нямах представа какво е. Страх ме е да отида да ги изгорят. Личната ми каза, че са много упорити, каза ми да си подсилвам имунната система и да слагам тези лепенки. При мен не седят повече от ден -два, после падат. Абсурд е да ходя боса, боли ме кракът. Даже в нас съм с чехли задължително. Засега няма изгледи да се махнат.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: декември 20, 2018, 11:55:27 »

За кокоши трън - купуваш си салицил на прах, взимаш 2 лепенки, на едната изрязваш дупка с големината на кокошият трън.

Киснеш мястото малко във вода, слагаш лепенката с дупката така, че трънчето да е в дупката, слахаш отгоре салицил на прах, едно малко парченце домат и отгоре другата лепенка. Повтаряш го няколко дни. От салицила трънчето изгаря и кожата става като на мазол. Може да я изрежеш с ножичка както е писала панда.

Аз съм горила, не е приятно преживяване, освен това доста време боли :-(
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #234 -: декември 20, 2018, 12:06:11 »

мерси момичета, взех лепенки на Урго със салицил, ще пробвам първо с тях.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #235 -: декември 20, 2018, 12:52:04 »


- Не бива да се изнася нищо от къщата - най-вече огън, жар или сол - за да не излезе берекетът.


Аз изнесох нещо малко, но внесох ехеееееее...  прибрах се с торбите smile Да ние в хубава годината на всички, че 2018 и тя ни беше малко ... да кажем странна smile

Панда, има попадение относно изграждането на връзки с бабите, но когато тогава.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #236 -: декември 20, 2018, 12:59:49 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Аз съм в пика на зора си за тази година, стискайте ми палци да оцелея до 1-ви Януари huhhuh.gif angry

Булче, ей това мазило, ама точно то, мажеш два пъти и до 48 часа няма помен. Страхотно е, направо ги унищожава за секунди. https://apteka.framar.bg/30018160/%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81-%D1%82%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%B8-10-%D0%BC%D0%BB?fbclid=IwAR0lWNIjJO6oXqf4Aoopmam3j848OcAAmcuwdomArFnx3q2aiUsQjyxFXYU

Хубав ден и до по-добри дни  girl_wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #237 -: декември 20, 2018, 13:42:59 »

Здравейте!
Днес по "традиция" първо майка влезе, за да вземе Кокона за градина. Трудностите, ако не друго, в идната година ще ги посрещаме с рогИте напред, че да се плашат и да бягат надалеч Wink Тази сутрин при нас беше мъгливо, а сега е мрачно, студено и а, дано, е берекетна следващата година smile
Хич не изнасям от вкъщи - само внасям. Купих си някакви ампули за очи. А дано малко да ми отмалеят. Сега и серум ще си търся. Две нощи се будя и оставам в полусън, че уж съм се наспала, а то грам не е така. Дребният ще вади първи кучешки и се мята из кошарата като обезумял и ставам да му мажа венците, да го завивам и прочие. Тази нощ и Кокона прискърца, че сънуваше нещо. Не исках да ставам сутринта. Джуките ми бяха като на фолкпевица от подпухналост huhhuh.gif
За внасянето - чакам две пратки с подаръци от близки. danceg Снощи отворихме русенските подаръци. Цяла вечер децата бяха превъзбудени Eeager Eeager И понеже и аз пращах подаръци съм се замислила дали вече такива неща не бях подарявала на съответните хора. Сега чакам отзиви girl_haha Поне предварително подготвих и се извиних на братовчедката. Трябва да водя списък вече. Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: декември 20, 2018, 14:39:38 »

Здрасти!
Булче, някога и аз с лепенки съм си махала. Но я сменях всяка вечер след баня. Махам старата преди да вляза, после малко рсзчовъркеам, да падне ако нещо има и слагам новата. Не знам колко време го правих, но не беше дълго и падна. От тогава не съм имала.
Мери ми, успех! Дано всичко да върви глатко и бързо.
Али, аз така миналата година за малко да подаря на Бубето същите неща, които вече й бях подарила на предната размяна. Добре, че на време се усетих  blush
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: декември 20, 2018, 14:55:57 »

Миме, все забравям да те питам кои книги са ти под елхата.
Не знам дали се брои, но първо дойде котката че да я нахраним. После мъж ми и малкият караха сноуборд из улицата и се прибраха. Свекърва да каже дали това се брои за полазване.  smile
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines