Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 02:05:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец на вълшебства и топлина, декември е сега  (Прочетена 73970 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #195 -: декември 18, 2018, 18:11:48 »

Сигурна бях, че ще се включиш с бисер smile Нито шуре , нито шуринайка имах в активния речник smile Появиха ми се въпроси обаче, какъв е еквивалента на думата вуйчо в случая с употребата на думата учинайка.
Харесва ми разбирането на булката за празниците, родителите ни наистина за това живеят, да ни видят щастливи (и) по празниците smile
Ами учо, от вуйчо, та оттам и учинайка. Обикновено вуйчовците са най- обичаните роднини от децата и сигурно затова е останало съкратеното. Има си и приказка: Вуйчо владика да си имаш, значи, всички врати са отворени пред теб, благодарение на него.  Wink.
Аз пък сега се зачудих на калеко или още по- лошо - тетин /мъж на леля/, пък уж по патриархално време са измислени роднинските връзки.
На Булката и е лесно, две Коледи има, може и двете семейства да сайдиса. smile Ами ако е една на мама и тате и Коледата е една? Ще има Вълшебни коледи май :laugh
По спомен, като бяха малки децата, празниците започваха и свършваха по- рано и ничий график не се нарушаваше. Обикновено тези, които са най- далече диктуват "правилата" и е редно да се съобразим с тях. Даже и да не е точно на деня, събирането си е събиране. Та не бих казала, че точно за празника живея и ще искам да размъкват малки деца на километри за някакъв подарък. Когато дойдат, тогава е празник good
За благотворителните дейности май подобно на Фани предпочитам да е за познати хора, да съм сигурна че наистина е имало нужда от моята подкрепа, финансова и не еднократна.
В Плюшено мече се включих две години, все обувки купувах. Като зная, че никога не мога да улуча за мен номер и да ми е удобно, много се съмнявам, че дрехи и обувки стават и има полза от тях точно за това дете. Сигурно има много разочаровани...
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #196 -: декември 18, 2018, 18:36:32 »

Аа свекс, знаеш ме че съм патриахално възпитана, и да не беше такава ситуацията, Бъдни щеше да е за свекърите, даже баща ми щеше сигурно да ме гони да съм си при "новото" семейство, той тире не ми даде да си сложа, не пък на Бъдни да му седя на масата  pardon

За Плюшено мече и мен това винаги ме притеснява. Ей сега мацките бяха поискали дънки ниска талия, ми то няма, не са модерни, та им взех с нормална. Якето за момчето беше L обаче на ММ му ставаше, ама не посмяхме по-голям размер да вземем
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: декември 18, 2018, 19:01:36 »

Мен за това ме беше страх да се запиша с дрехи и обувки, много рисковано ми се струва. Предпочитам играчка, н ече н е може да сбъркаш...
Аз съм чувала и "леляк" - на леля мъжа.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: декември 18, 2018, 19:05:17 »

Аз затова винаги избирам играчки, много ме е бъзе че няма да стане дрешката или обувките.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: декември 18, 2018, 19:50:28 »

 Аз за плюшеното мече гледам или играчки, или маратонки, като винаги им казвам ако има проблем да ме контактнат, за да вземем ако може нещо, което да е удобно. Не са се обадили за сега, но силно се надявам да няма проблеми pardon

Тая година с тоя сняг, голяма драма - стига всичко със закъснение blush
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: декември 19, 2018, 09:11:12 »

ДОбро утро, много се радвам като пишете така.

Фери, добре сте решили за газ.Наистина от както нашите прекараха там е топло, топлината е равномерна навсякъде, разнасят един термостат и като го сложат в най-студената стая, се вдига температурата навсякъде.Има програми много удобни.Аз съм им направила от понеделник до петък нощем температурата да е 18 градуса, сутрин да се включва от 6-8 и вечер от 17-23 часа на 23 градуса и машинката си го знае и сама си го прави.Събота и неделя е друга програма, тогава пак нощем е на 18, но през деня от 7-23 часа е на 23 градуса.Имаш възможности от много програми, а ако си извънредно в къщи просто махаш програмата и си е топло.И има топла вода, постоянно.Голям кеф е това.

Ние на Бъдни вечер сме в къщи.Идват нашите, свекърва ми и девер ми.Всички готвим по нещо и хапваме.На КОледа сме в нашите.Нали Мерал е мюсюлманин(уж), та те Коледа не празнуват.Не че не боядисват яйца за Великден например smile

Аз като отидох студентка бях учудена от многото разновидности на думите чичо/леля.Това калеко, учинайка и т.н. бяха нови и интересни за мен и още са ми дори леко забавни.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #201 -: декември 19, 2018, 09:34:35 »

да видя как излиза


* 32440387_2052093215005154_4838153712595632128_n.jpg (67.95 KB, 960x575 - видяно 144 пъти.)
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: декември 19, 2018, 09:35:09 »

 Добро утро!

Много студ на навън. ММ е на антибиотик и чакам да видя дали ще ни лепне и нас. Пратих го снощи в изолатора, но колкото и да не е имаме контакт.

Окончателно приключихме с подаръците, всичко пристигна. Остава да опаковам.

Още не знам как ще празнуваме. Майка ми ни покани в тях, но свекърва й ще е там и не знам дали ще отидем. Извиках я първо тя да дойде, за да не е сама, но няма как да остави свекърва си. На моите свекъра още не мога да им разбера плановете и не знам къде ще са.

Детето не бих го помъкнала така да спи където свари, да го пренасям и събуждам. А ММ още по -малко. Съобразяваме се с него винаги, дете ни е. И така ще бъде, докато трябва. Не че и той би заспал на друго място, както и без мен.

Маги, и аз се интересувам от отоплението на газ. Какви квадрати е жилището на вашите? И горе долу колко излиза на месец сметката? На нас всеки ни казва различно, като последно, че е скъпо. Не, че сега не плащаме за дърва и отделно ток, но поне хамалогията няма да я има, че ММ се изгърби с тия дърва. Със сигурност и топлината няма да е същата, но какво да се прави.

Така е за вуйчовците. Ама като беше малка племенницата само мен търсеше. Само, че и до днес съм кака, а не вуйна. И по-добре.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: декември 19, 2018, 09:54:26 »

Миме, отговарям ти тук, който се интересува да чете.Най-важното в инсталацията на газ е котлето.Има котлета по 1500 лв има и такива по 3000 и повече.На нашите беше около 2600лв, като гледах какво е КПД-то на котлето.Защото то гори газта и от там разхода може да се вдигне при не добро КПД т.е. смотано котле.На месец миналата година разходите им бяха по 100лв.Но те са двама, топлят 3 стаи и през деня ги няма т.е. разхода е по-нисък защото през деня температурата е по-ниска.Топлината е равномерна!В пъти по-добра е от тази на дърва, където когато сложиш дърва става сауна, а после става студено.И друго има няма го блъскането на жегата от котела.Аз мразя това на дървата от пред си като изпечен,а гърба ти е студен.Най-важното е котлето, къде ще го сложите и да направите инсталацията максимално функционална.За мен това означава с по-малко кръгове на топлене.Кръг на топлене са от къде минават тръбите и дали не са няколко разклонения към стаите.Това в повечето случай го правят проектантите на фирмата изпълнител, но при нас, аз се намесих, защото поназнайвам малко и защото имам познати в областта.

Свекърва, гледам я тая графика и тотално се обърках  blum
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #204 -: декември 19, 2018, 10:02:15 »

да видя как излиза
Баш както трябва излиза... хаха, винаги вадиш някой скрит коз от архива smile  

Аз съм бойкотирала всичките странни думи, но в моето семейство няма как един и същ човек да е в едното населено място свако, в другото лелинчо, в третото не знам си кво и ако не съобразиш дали си в южните или северните земи ей така по-същия начин се обясняваме кой на кого по каква линия се пада род...  за по-лесно е чичо ти Х навсякъде. Съсипвам богатсвото на езика, знам ... ама пуст мързел smile

Пък думата вуйна, не знам защо я асоциирам с ВЪЪЪЙ... Бургас чувате ли ме?!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #205 -: декември 19, 2018, 10:10:22 »

Хаха, има даже свободна позиция, не бях се замисляла, макар да имаме точно такава връзка - какъв се пада Родният на жената на брат ми? Зълвин, вероятно... Ама по- добре да му пазим достойнството и добрината funnytooth
Покрай Еконт  и аз се разсополявих. В понеделник щурмувах един път неуспешно, че след 45 минути чакане в мъглата ми се доходи но едното място. После обаче го гътнах за 15 минути, след дъжд качулка малко. Теча от всички възможни дупки с всички възможни секрети Wink.
Мимка, ами ако само си мислиш така? Достатъчно голям е да спи без теб и извън къщи понякога. Освен това е и добро дете, едва ли гледането му би дотежало на някого.
« Последна редакция: декември 19, 2018, 10:14:36 от svekarva » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #206 -: декември 19, 2018, 12:42:58 »

какъв се пада Родният на жената на брат ми? Зълвин, вероятно...

Зълв... с малко фантазия хаха smile

Имам една съседка, майка на един син, много добре професионално реализирана е тя. Репликата и е, че на нея никой не и е помагал да си гледа детето, пуснала го е съвсем малко на ясла. Сега вече не било нейна работа да гледа малки деца, който имал да си ги гледал... Споменавам го по повод поста на Мимето. Ми в крайна сметка наистина никой не е длъжен да гледа деца, които не е родил/ направил по собствена воля. Всичко е на добра воля smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #207 -: декември 19, 2018, 12:59:13 »

Зълв... с малко фантазия хаха smile

Имам една съседка, майка на един син, много добре професионално реализирана е тя. Репликата и е, че на нея никой не и е помагал да си гледа детето, пуснала го е съвсем малко на ясла. Сега вече не било нейна работа да гледа малки деца, който имал да си ги гледал... Споменавам го по повод поста на Мимето. Ми в крайна сметка наистина никой не е длъжен да гледа деца, които не е родил/ направил по собствена воля. Всичко е на добра воля smile

абе не е длъжен, това е дума обаче за някой да си намира оправдания според мен. Ако се оправдаваме с това нали се сещаш че ще си останем самотни животни до края на живота. Всеки отстъпва за нещо и така света върви smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #208 -: декември 19, 2018, 13:14:53 »

Всеки отстъпва за нещо и така света върви smile

Абсолютно си права, но не можеш да накараш някой да се раздава на сила. За това писах по повод на Мимето, че хубаво прави, че няма очаквания.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #209 -: декември 19, 2018, 13:23:55 »

Ама пък и някой да каже на тази, реализираната, да няма очаквания, че като остарее и клекне,  синът и ще е на линия.  Wink.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines