Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 03:21:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец на вълшебства и топлина, декември е сега  (Прочетена 74161 пъти)
 
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: декември 18, 2018, 12:30:46 »

Не знам дали ще има останали в Лидл - дори не знаех за тях - ще взема от Mouse Toys - намират се срещу офиса ми.

Дразнят ме хора, които са поели ангажимент, пък са се отказали - да не са поемали такъв като не могат в крайна сметка. Сега гледам са пуснали още един списък, ама финансово не мога повече - дори и това ми е малко нанагорно.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: декември 18, 2018, 13:07:26 »

 е ти па- масово клиенти не си прибират пратките от куриерските фирми. И повечето са мъже, като си правя една сметка назад във времето. Та не ме учудва нищо.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #182 -: декември 18, 2018, 14:08:31 »

Али, не го разбирам това къде ще сте, щом не зависи от вас.
Е, как? Точно, че все едно нещата зависят от нас. И ние хора да се чувстваме Wink (макар с реторични въпроси)
Масата си е екстра! Ние в тях и 30 човека сме се събирали. На Бъдни вечер няма как да останем да спим, т.е. 8-8:30 макс трябва да си тръгнем, защото дребният не може повече да издържи. Вариант той да остане да спи там, а ние да се приберем - няма pardon
За кумците се получи просто така и затова ни е малко тъпо. Не е до организация, а до стечение на нещата. pardon
Карай! Празници ще има и занапред. Да сме здрави Wink

Оф, menyanthe, как може точно за такова нещо в последния момент да се откажат Oh my ...
На Лидл сладкориите са от любимите ми. Преди време бях спечелила кошница със сладки неща. Имаше от всички коледни джиджавки. Пръснахме се да ядем girl_haha
Закриха един удобен куриерски офис до нас и сега имам преразпределени пратки в 3 други офиса lol lol lol Ще съм като търговски представител на фирмата тези дни.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #183 -: декември 18, 2018, 14:13:32 »

Али понеже съм също човек който се съобразява с режима на детето, те разбирам, но и напоследък се уча да съм малко по-гъвкава че иначе си усложнявам живота прекалено много. Нищо не пречи да го метнете на спалнята и после да си го приберете заспал (макар че аз тук бих изпитвала ужас да не би да се събуди кукуряк и да не иска пак да заспи)

Ух сега ми стана тъпо за подаръците, но нямам никаква възможност днес да поемам ангажимент, ако бяха дали до края на седмицата срок щях да се навия.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: декември 18, 2018, 14:23:05 »

Привет!Снощи бях на банкет, сутринта 100 задачи и ей сега кацам.

Кой пита за газифициране?Майка миналата година минаха по тоя път и са мнооого доволни, аз също го препоръчвам.Топло е навсякъде, няма мръсотия, няма хамалогия тип слагане на дърва, чистене и т.н.А и да кажа сметките им са много добри, на нас с парното ни е по-скъпо  nea Ако някой го интересува нещо да пише.

Купих подаръци за всички  danceg  Yes вече мога да спя нормално.Взех и хартия за опаковане и света изглежда по-красив!Днес ще правим сурвачки в градината.

Булка, бързо да му минава на малкия Звяр.

Ние с Моника правехме както Булче предлага.На такива празници няма как да си тръгнем в 8, за това я слагахме да спи на спалнята на нашите и бейбифона носехме и после само я овивахме и айде към в къщи.Първия път като направихме така моя мъж направо му беше зле, но после видя, че детето е пушка.КОлкото до НГ, не знам как ще празнуваме и не ми пука, ако трябва да сме честни.Много е вероятно една моя приятелка с мъжът и да са в къщи и това е.Но аз не се притеснявам и да сме си тримата. smile Важното е  че на Коледа ще сме с нашите, сестра ми ще дойдат с децата и ще подивеят малко.Дано има хубав сняг да ходим на пързалката smile
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: декември 18, 2018, 14:31:42 »

bulche, аз впрегнах колежката да ме закара в обедната почивка и успяхме да свършим  работа. Ако не беше тя, нямаше да успея.  give_rose

Довечера ни е коледното парти, а утре има коледно тържество и в училище. В четвъртък  пък ще раздават подаръците в детската градина - нямам търпение дребният да си го получи - като децата съм.  lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: декември 18, 2018, 14:46:44 »

Аз лично не бих размахвала насам натам детето да заспива и после да се буди- още повече че и аз като булче  съм предубедена че после няма да заспи, след като го дигна от спалнята посред нощ. Нашият ни ебава майката ако го разнасяме без да се съобразяваме с режима му. И не, не свикна от опитите ни, колкото и многобройни да са те. pardon
То не че Али е казала че ще й е тъпо да е по семейному- ама всеки с малки деца по принцип жадува за малко разнообразие от човешки вид и сменена локация също влияе добре на нервите ( не че някой ни пита де ). ПО същата причина и повод и аз днес вдигнах метлата- разпределението на малкия за празниците при коя баба ще е, беше на ниво НУЛА. По простата причина че по им изнася да си траят, ако аз не повдигна темата. Но виж, ако едната баба го вземе само тя, другата веднага ще рече сърдито -ееее ами при нас?  crazy Е това как се нарича ми кажете! ( реторичен НЕвъпрос ви задавам ).
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #187 -: декември 18, 2018, 14:59:19 »

Е, как? Точно, че все едно нещата зависят от нас. И ние хора да се чувстваме Wink (макар с реторични въпроси)
Масата си е екстра! Ние в тях и 30 човека сме се събирали. На Бъдни вечер няма как да останем да спим, т.е. 8-8:30 макс трябва да си тръгнем, защото дребният не може повече да издържи.

А вие искате ли да празнувате със свекърите? Ако да, не се прави на светица, а си кажи първа, че идвате вие. Другите да му мислят къде ще спят като толкова време не могат да вземат решение  pleasantry

Сега въпрос от серията тъпи... каква ти се пада жената на девера, със сигурност е някоя забавна дума от сорта на учинайка, знам само, че не е деверица  crazy crazy crazy
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: декември 18, 2018, 15:03:38 »

Не е ли снаха?Идея нямам!

Всеки си разбира сам празниците както му е добре.А и работи според детето.Споделям при нас кое работеше, при все че имахме не спящ звяр.И сега не спи, снощи след банкета ме е вдигала2-3 пъти защото плаче или ме вика, накрая се пренесе окончателно в нашето легло и с това моето спане свърши.Не съм свикнала да не спя и не мисля че някога ще свикна, ама се примирих.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #189 -: декември 18, 2018, 15:05:02 »

О, то така или иначе на Коледа ще се събираме и ми е някак безсмислена цялата гимнастика да я правя и предната вечер. Нищо лично! Просто понякога обикалянето от маса на маса мен ме натоварва. Аз съм ви казвала - хубаво ми е да се съберем близките, да се видим, да се посмеем, ама плътната програма и вечното "Хайде, къде се бавите/кога ще дойдете..." натоварва pardon Достатъчно ми е ежедневното тичане под час (дали на работа или в майчинство), че и почивни дни да си организирам нещата без въздух в графика.
Госпожите пратиха сума си снимки и клипове от тържеството. santz Уникална атмосфера са направили heart Майка сутринта още се обади, за да разкаже как всички госпожи били с коледни шапки, как имали нарисувани снежинки по лицата, как от вратата грабвали децата да танцуват. Абе, с много желание са се организирали тази година good

Киви, думата е етърва Wink Учинайка е вуйна. А ако искаш забавна дума - жената на шурето (брат на съпругата) по тукашно се смеят, че е шуринайка. blum
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: декември 18, 2018, 15:15:20 »

Киви, етърва ти се пада Wink
Аз никога не мога да си представя да пренася спящо дете (освен ако не е заспало в раницата). Моето е като бомба, а го пипнеш и край! А да спи сам нялъде да го видя няма да повярвам. За това и аз правя организация за празниците-кой, къде, кога, какво да се донесе... Тая година ще видим какво ще стане, или ще сме си тримата в Смолян или ще водим и баба.
Това с отказали те се от подаръците за мечето ми е супер тъпо, как може?!
Еми, я вземи един график им направи за месец напред и да си знаят, а и да няма сърдит Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #191 -: декември 18, 2018, 15:28:35 »

Аз съм на принципа че е един път в годината, и не мога да си представя да оставя свекърите без нашето присъствие, както и нашите, брат ми тази година са решили да не ходят при нашите и ми е супер тъпо, че не искат да си развалят комфорта, защото тези хора живеят да ни виждат нас точно по празниците. Все пак кой не иска да вижда усмивките по лицата на децата когато се чупи питката? И двата дни носят различен заряд и няма как за мен да ги пропускаме smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: декември 18, 2018, 15:36:54 »

Киви, етърва ти се пада Wink
Аз никога не мога да си представя да пренася спящо дете (освен ако не е заспало в раницата). Моето е като бомба, а го пипнеш и край! А да спи сам нялъде да го видя няма да повярвам. За това и аз правя организация за празниците-кой, къде, кога, какво да се донесе... Тая година ще видим какво ще стане, или ще сме си тримата в Смолян или ще водим и баба.
Това с отказали те се от подаръците за мечето ми е супер тъпо, как може?!
Еми, я вземи един график им направи за месец напред и да си знаят, а и да няма сърдит Wink
Рат, това и направих. Аз рядко дигам така кръвно в кавички, но си казах директно. Ако някой не ни ще- няма проблем, не се сърдя,  но да каже директно, а не да ми държи сърдит тон. Мен лично ми е симпатична свека, но явно не я хванах в настроение днес. В крайна сметка трябва да се знае, че не може да си изкарваме нервите на невинните ни близки, ако няма причина. pardon
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #193 -: декември 18, 2018, 17:22:11 »


Киви, думата е етърва Wink Учинайка е вуйна. А ако искаш забавна дума - жената на шурето (брат на съпругата) по тукашно се смеят, че е шуринайка. blum

Сигурна бях, че ще се включиш с бисер smile Нито шуре , нито шуринайка имах в активния речник smile Появиха ми се въпроси обаче, какъв е еквивалента на думата вуйчо в случая с употребата на думата учинайка.

Харесва ми разбирането на булката за празниците, родителите ни наистина за това живеят, да ни видят щастливи (и) по празниците smile
« Последна редакция: декември 18, 2018, 17:24:17 от Kiwi » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #194 -: декември 18, 2018, 17:22:37 »

Ау ми знаете ли Мис колко пъти я пренасяме спяща от точка А до точка Б, никога не съм се съобразявала с нея, ако ми е кеф на мен и на нас си висим до късно, то не че тя заспива рано, но ако ѝ се доспи си кърти в другата стая и после само пренасяме, в колата си се унася пак, после вкъщи само леко събличаме и тва е. Ние на Бъдни вечер сме си вкъщи, ММ иска да сме си тримата само, правя това само за негов кеф, иначе ми е приятно много да отида при нашите на този ден, с тях се виждаме на Коледа задължително и с другите роднини другите дни. Само при свекървата няма къде да спим, че и двамата ѝ сина са си при нея и е пренасселено, иначе ако стане късно понякога оставаме да спим където сме и ич ми не е.
Маги, супер, значи добре сме се решили smile
Много тъпо за Плюшено мече...хората са много несериозни sad Ние на банкета на ММ събирахме пари, чакам ММ да ми каже за какво са ги похарчили.
И аз нямам търпение за тържеството на Мис утре, не че ще присъстваме, но тя ще се е ентусиазирала много <3
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines