Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:35:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец на вълшебства и топлина, декември е сега  (Прочетена 73969 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #135 -: декември 12, 2018, 17:20:15 »

Относно украсата - имам чувството, че навсякъде е пълно само с боклуци. Поне аз нищо хубаво не видях.
В Джъмбо има и хубави неща, но масово са боклуци.


боклуци са джъмбовските. 2010-а си купих и елхата и играчките от Кауфланд, немски, не са мръднали. Преди 3 г взех някакви неща от Джъмбо, едни коледни възглавници, ми те лепени, разпаднаха се на допир. То това само да го сложиш да краси, да не го пипаш.

Ей сега се сетих че в Смарт Коледа участва дъщеричката на една приятелка, тя е сестричката на момченцето. Спомням си колко се вълнувахме когато пред 2 г я избраха, пращаше ни нон стоп снимки от снимачната площадка.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #136 -: декември 13, 2018, 08:33:40 »

Добро утро!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: декември 13, 2018, 09:33:08 »

"Дано" е Wink

Ник кога порасна толкова, че да се жени. Изпуснала съм я тази сватба.

Вчера партито беше. Ама на моя мъж повече няма да му давам да работи от вкъщи. Лежеше на леглото с лаптопа и си мислеше, че съм секретарка. След това даваше много зор да съм се оправяла по-бързо.
Аз да не го излагам пред Коледа му, ама то нямаше много нужда. Имаше само една по направена майка и тя беше българка. Тук вярно никой не си дава зор явно. ММ нали се чудеше какво да си облече за коледното парти, че уж има дрескод. Като питал колегите му и те казали, че с каквото си ходят на работа. Вчера и колежки пита, и те така казаха.

Иначе партито си беше за малки точно. Беше на английски. Пяха песнички тип The Wheels on the Bus.  Дадоха им разни малки барабанчета, чинели, триъгълник, дайрета. После Звънчета на Jingle bells. Имаше машина дето прави сапунени мехури, дребното много щуря около нея. Имаше подаръци плюшена играчка и шоколадово яйце. Не знам защо хората не си вземаха шоколадовите яйца. Накрая имаше много останали и ние с мм си взехме и за нас. Той и Бамбук не ги яде, ама аз мога да изям две лесно lol

Хайде хубав ден smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #138 -: декември 13, 2018, 09:37:23 »

Добро утро!
Тези дни гледах стари теми за подаръците по празниците. Киви беше писала за календар на Teа time stories и някак ме светна, че ще го добавя към подаръците на кумците. heart Поръчах, ама още няма никой huhhuh.gif Разрових се и се оказа, че близо до нас го продават. Това ми е дестинацията за днес. Ако все пак другият пристигне, ще има и за нас - не се губи Wink
За Джъмбо си е баш така good Майка са на естествени елхи до този момент. Взеха да заглеждат и изкуствените, ама както установихме, там имаше само нарязани мушами pardon ММ преди време ме врънкаше за такава четка за паяжини, която някой гръмко е кръстил елха. За щастие тогава в Метро намерихме нещо къде-къде по-прилично. Пустата му стойка само ме дразни и съм й вдигнала мерника, че трябва да се скрие. diablo Сещам се естествено само по Коледа, та или време, или креативни идеи нямам blush
Хахахха, Панде, много се смях с шоколадовите яйца! Ама то в нашето детство си беше лукс, та сме с променена психика. Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: декември 13, 2018, 12:38:53 »

аз пък в Бг друго забелязах- че си хвърлят играчките като си изядат яйцата! crazy
Все пак съм от поколението , при което Играчките от шоколадовите яйца ги препродаваха в кмижарницата в квартала- сметнете каква ценност са били. така пазех и станиолите от бонбони...
Абе изкривена работа.. crazy
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: декември 13, 2018, 13:10:55 »

Привет.Аз нали съм домошар и не мога да се докопам до тук.С Моника излизахме и се разходихме, времето е страхотно!

В групата на градината се вихри голям спор за подаръците на децата в градината, но аз съм пас.Да се избият ако искат, аз на мОника за там съм и приготвила книга.Научих я, колкото и грубо да звучи, че големите подаръци са в къщи под елхата за послушните деца и така!Ба си и избиването на комплекси е това нашто!

Аз имам въпрос, от къде мога да взема хубав насипен чай, билокв?Взела съм подарък чайник, стъклен с цедка вътре.Издържа на висока температура и може да се сложи на котлона директно, но ми се ще и чай да добавя към подаръка.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: декември 13, 2018, 14:15:23 »

Здрасти!
Много сте писали и докато ви изчета и забравих почти всичко  pardon ми ЕГН кво да правиш.
Маги, има ли билков аптека около теб? Или нещо он-лайн. Принципно е най-добре береш и сушил, ама това догодина Wink
Панди, важното е че Бамбук се е забавлявал, а ти си намазала шоколадова яйце.
Мм е на 2коледни партита (3тото щял да пасува), на едното искаше да ме влачи и мен, ама няма кой да гледа Ники и пропускам.
Аз днес водих 2 приятелки с децата на плуване, супер забавно беше. Тръгнах да ги снимам как плуват, заби ми тела (ама яко заби, трябваше батерията да вадя за да рестартира), после уж да снимаме Ники под вода с един подводен апарат падна му батерията, абе техника днес ни прецака, ама другия път.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #142 -: декември 13, 2018, 14:27:00 »

Еми, и вкъщи редовно се хвърлят играчките от шоколадовите яйца. Правя го избирателно и тайно. blush За мое огромно разочарование - нищо общо нямат с тези от нашето време. Немецът е наел най-евтинджоския китайски завод да работи за него. Има части, които грам не пасват, пластмасата е като за коктейлна сламка, а дизайнът е потресаващ. angry Аз си пазя много от моите играчки - имах хипопотамчета, едни цветни къщички... Трябва да се разровя в нашите.
Иначе, да, пазехме картинки, станиоли. Даже станиолите ги изправяхме до абсолютна гладкост като ги натривахме с молив. Wink
Маги, аз много се смея на някои родители. Големите подаръци трябва да са вкъщи - и аз така го мисля. А още от яслата имаше огромни камиони, къщи и нам си какво. Каква е тая лудост да хамалуваш до градината и обратно само и само да се покажеш?! А в същото време хлапето носи китайски дрехи и обувки и се вижда кой колко има pardon
Сега чета за втори път За стърчането. Чела съм я като ученичка и тръгнах да търся нещо конкретно, пък се хванах и я преполових на един дъх. Та някак ми е смешно как Слави обяснява за равнината и как хората гледат да те смачкат. Много интересно описание прави на Плевен. Звучи малко като харесвам си града, ама не и съгражданите.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #143 -: декември 13, 2018, 14:32:13 »

Не знам за качеството на чая, но логото ме грабна:

https://www.facebook.com/chaimalko/

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #144 -: декември 13, 2018, 14:54:50 »

Не знам за качеството на чая, но логото ме грабна:

https://www.facebook.com/chaimalko/



еее на това му се казва креативност  good Bravo

Играчки от шоколадови яйца изхвърлям масово и аз, пълни глупости има вътре.

Това с играчките, как разбирате кой какво е купил? при нас не ги отварят в градината
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: декември 13, 2018, 15:07:15 »

Али, като носят подаръците родителите в градината ли се вижда кой какво подарява?
Тази книга за стърчането , ако е твоя, моля да ми я подадеш насам моля, когато е удобно. Така и не си я купих ...
Маги, за Плевен редовно чувам подобни на твоите оплаквания, но то май важи и за София, но с друг мащаб, съответно не е толкова дразнещо. Или просто сме сноби и сме свикнали.  pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #146 -: декември 13, 2018, 15:46:50 »

Сега, то такова нещо като билков чай няма, казва му се билкова отвара. Wink
Да, във всяка аптека има пакети със сушени билки в насипно състояние. Те обаче си имат начин и време на запарване за да се ползват с лечебна цел.
Аз лично съм почитател на пакетираните смески и гарантирам, че качеството им е същото като на тези в аптеките. Вярно, кутийките са грозновати и не вдъхват доверие, ама кой ни е крив на родното производство. Обикновено на всеки пазар продават сушена мента, маточина и бъз, та и това е добра комбинация.
Маги, ако не е спешно, ще ти пратя от моите запаси.
Мен понеже вече не ме касаят подаръците по детски градини, яко ме дразнят благотворителните разпродажби   по училищата. Кой може и не може прави картички и разни простотийки, продават си ги взаимно и парите отиват за някоя кауза. Три дни творя за племенника, старая се да ползвам хубави материали, които съответно не са без пари, детето и то помага където може, вълнува се и все пак се учи кое как става. Събитието беше днес и съм ужасно разочарована - имат горна граница на цената 1.50лв. на продукт. Грозни е меко казано, отвратителни и нескопосано направени бяха повечето неща... Ми като нямаш време и не можеш, пък купи и продай... Едва ли има ефект цялата дандания. Преди време пак така се бях ядосала, но не бях лично засегната Wink Племенникът си изхарчи отпуснатите пари за работи, които никой друг не искаше да купи, да не им било мъчно на децата blum Водолейската му работа, винаги е над нещата Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: декември 13, 2018, 19:44:12 »

Пък аз събрах негативи като предложих вместо за българската Коледа да съберем парички за нашите нуждаещи се деца. Ами на всеки съвет имаме поне по 1-2 казуса за решаване, а пари не достигат. Има реална опасност няколко деца да не успеят да отидат
на бала си. Всеки месец събираме по 5 лв от заплатата си за такива случаи и не винаги стигат. Не че няма да оставя и в тази кутия нещо. Просто нямак си сме тръгнали да оправяме чуждата градина преди да оправим нашата... Знам много добре, че става въпрос за наистина тежко болни деца, но на тях им се пращат Смс-и от цяла България... А не мога всеки ден да срещам в коридора тъжни очи, които обаче нямат 20 лв да си платят за албум или ДЖ...
Не ми се отваря кутията на Пандора... Всеки да си харчи парите както си иска...
Ще ходя на 2 банкетчета с гимнастиката и с колегите + петък ще празнуваме с учениците smile
Хубави поводи да има!
Хубава вечер!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #148 -: декември 13, 2018, 21:35:43 »

Да се изпльоскам и аз тук  ни в клин ни в ръкав, че отдавна не съм писала  blush
ММ от началото на месеца е на нова работа и вечерно време си е вкъщи, работи до 5, взима Мис от ясла и мама не трябва да търчи след работа, така че всички сме доволни  Wink
Мис е на държавна градина, ако не съм ви се похвалила и сме доста по-доволни засега. И ние не можем да се разберем с родителите за подаръци на децата и на персонала  girl_impossible И при нас са се засилили егати огромните подаръци да им правят на тия деца, ние сме взели една Маша, че е актуална и толкоЗ. За персонала искат всеки персонални подаръци да прави, кошници, тъпотии, струва ми се абсурдно  crazy Комбинирахме се с родителите на още 15 деца, ще съберем общо пари и ше им вземем ваучери, другите ако искат да мислят и купуват индивидуални, че от три седмици го дъвчем тоя въпрос.
Ние се разписахме вече с един банкет от новата работа на ММ, в събота съм аз индивидуално от мойта работа. Нашта фирма не приема половинки  blum
Шоколадови играчки имам бол, но то мойто детство когато бяха смислени и красиви и не се падаше по един смърф във всяко десето яйце, а във всяко първо  Wink
Нашата елха е украсена от Джъмбо почти изцяло, ма от по-скъпите играчки там и са ОК, лампичките също. Иначе е изкуствена от нз къде ММ я взимал, ма изглежда естествено. Имаме коледни калъфки от ибей, китайски, много офертни, но не са мръднали, много си ги харесвам.
Тази година още не сме си взели преспапие щото с ММ си бяхме харесали едно и също, отиваме на касата, тая ми вика 30 лв че струва  Oh my ... Викам кво, то беше в кашончето с тия от 6, етикетът май му бяха сбъркали, но си останахме без него.
Ох трябва да наваксвам и в нашта тема, ма засега толкова да не ви отегчавам.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: декември 14, 2018, 09:32:18 »

Добрютрно, днес системата при нас е халифакс.Аз съм до обед в офиса, моя мъж е след обяд в офиса си, а по обед ще получим ДИВАН!ПОчти обзаведохме хола, много съм щастлива.

Свекърва, другата седмица средата мисля да пускам пратките, ще се разходя в понеделник да видя някъде дали има насипен чай.Аз мислех да го сложа в органзени торбички и да върви към чайника, ще видя, имам време.За водолейската работа съм напълно съгласна и моята девойка е същата.Да не чупи хатъра на това или онова дете.На моменти много ми е болно, защото виждам как си я използват директно.

За подаръците съм пас вече.Луд народ колкото искаш.

Каузите са хубаво нещо, но като са с мисъл и с цел, а не да се покажем.Че и това съм го виждала много пъти.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines