Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:36:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец на вълшебства и топлина, декември е сега  (Прочетена 73967 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: декември 06, 2018, 09:28:55 »

-Как се казваш
- Елка!
-Смяяятай!
lol lol lol

Сетих се още нещо, на което се чудех "надсмълчаните" lol lol


Честит празник! Честит имен ден на имениците!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: декември 06, 2018, 09:36:10 »

Добър ден!И аз имах съученичка Елка.Наистина е странно име.И ние пеем песни тия дни с Моника и на нея и е странно какви са тези подаръци.На Елка книга, на Спас акордеон, а петела мисли че е пластмасов smile А сега се опитва да научи точно Над смълчаните полета.Много я кефи, че се пее бързо, но не може още да запомни всички думи smile

Аз съм с главоболието си, хормонално и ми иде да избягам някъде ама няма.

Рат, ще се оправи майка ти, наистина.Важното е да иска да се движи!

Хубав ви ден!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #47 -: декември 06, 2018, 11:10:50 »

На много Елени казваха на галено Елка, даже си вървеше приказката "Елка- хубавелка". Електронни калкулатори за масово ползване започнаха да се произвеждат чак когато бях студентка в последния курс, та изобщо не се е свързвало името по онова време с тях. Хаха, смятахме огромни проекти със сметачна линия и бяхме толкова добри, че за умножения и деления даже го правехме по- бързо от машинката smile
Подигравахме и се за подаръка, че е книжка, щото какъв подарък е това? Wink Реално имаше много детски книжки с меки корици, с малко страници, които струваха стотинки, по евтини бяха от всичко друго и се бълваха в огромни тиражи. Книгите с твърди корици и хубави илюстрации бяха нещо съвсем друго, те се намираха трудно и струваха доста, та ги пазехме като очите си. smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: декември 06, 2018, 11:39:47 »

И аз си мислех, че петелът е играчка. А книжката си е представях от онези триизмерните. Акордеон имах и аз smile
А знаете ли този вариант на Зън, зън, зъб, кой е вън?
Искам още щом го зърна
Със тигана да го дръпна
Че си знам, че си знам
Той ми носи шпек салам

lol lol Много оправдано ми се виждаше lol
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: декември 06, 2018, 12:07:30 »

Знам го ама с тигана да го дрънна знам аз  Girl_hide Така я пеехме като бяхме малко по-големи и дразнехме малките.Хахахаха!

Всяка песен си имаше нещо измислено за по-големите, ама вече не помня.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #50 -: декември 06, 2018, 12:36:53 »

И аз го помня за "дрънна".
https://jenite.bg/%D0%9D%D0%B0%D0%B9-%D0%B0%D0%B1%D1%81%D1%83%D1%80%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B8-%D0%90%D0%BA%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D0%B5-%D1%89%D0%B5-%D1%81%D0%B5-%D1%81%D0%BC%D0%B5%D0%B5%D1%82%D0%B5-_l.a_i.345483.html
най- накрая е текстът на Каналето за "Червените ботушки"
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: декември 06, 2018, 13:46:04 »

Дрънна е, телефонът ме е поправил

Вчера в детската градина е класика lol lol
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: декември 06, 2018, 13:49:06 »

Честит празник на всички!
Аз съм на работа и се черпим - имаме цели 5 именника + една бивша наша ученичка черпи за дипломиране. Купон!
Никой не ме отрази за обещанията....
Сърдя се  tease
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #53 -: декември 06, 2018, 14:01:34 »

Вие пък на тия песни се хилите. Снощи Кокона какво ми запя. girl_impossible Майка ме накара да го рецитирам - едно, че трудно му се помни текста, друго, че френското Р съвсем огелпва нещата. Кокона се ядоса, че не мога да го запомня, а майка се превиваше от смях на стола. Нещо такова беше, ама и Кокона си го донасосва допълнително както го е чула и разбрала:
Ручейче повлече
рачето и рече:
- Рачейче си вече!!!
Но не си научено
да говориш ручейно!...
Рачето обаче
кипна:
- Ти разбра, че
аз съм само раче! -
И заекна:
- Знай, че...че...
раче съм, не рачейче!

Иначе имаме няколко книги, които са с доста архаични приказки и съответно има и остарели думи. Например приказката за житената питка е с доста непознати думи, та там сме се спирали да говорим кое какво значи. Те децата и трудо разбират как така колата от "Неволята" е просто каруца и отъкде се взеха разпрегнатите коне, ама... pardon
Напротив, Фани, казаха, че си много сериозна в обещаното Wink
Честити именици! Около нас е рехаво с това име. Преди години имаше някаква интересна случайност, че не познавах нито един примерно Николай и в рамките на няколко месеца се запознавам само с хора с това име. Същото и за жени. Не случайно ММ като чуе думата счетоводителка и предполага, че се казва Таня pardon Ами те бяха цели три! lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: декември 06, 2018, 14:18:39 »

Аз пък от работа, рд-та и прочие проекти, не съм разбрала че имаме нова тема. Хепи се изложиха на тема обслужване, детският кът беше излишно търсено удоволствие- въобще не се задържаха там децата. Инак без да искат ,ни подариха тортата, но го разбрахме след смятанията си у нас със сигурност. pardon
СЪс сигурност ако зависи от мен ( и ако стана ОЩе по голям егоист ), не бих празнувала рд-та пак така- просто за мен е само и единствено напрежение и мрънкане от страна на децата.
Инак равносметка си направихме вчера с мъж ми- даже проведохме диалог по темата, което е рядкост. Инак или той се оплаква и аз викам: Глупости ! или обратното. crazy
Та се "чухме " и ние. blum  Някои неща ще променим, други ще останат същите. В името на детето, разбира се. Преди него нямахме подобни казуси. pardon
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: декември 06, 2018, 14:53:53 »

Здравейте ! Честит празник!
Днес тук е слънчево и приятно. Ходихме на площада, но не се задържахме дълго, защото шефчето каза, че иска да си ходи, след като видя поповете. Следобяд ще палят светлините на елхата и ще карам ММ след работа да отидем да видим. Коледният базар вече е отворен. Днес продаваха и готов шаран благотворително, но нямаше как да го нося. ММ пък е разочарован, защото няма да яде шаран. А аз не знаех, че пък толкова държи на него.  Ще ходим при майка ми довечера. Тя е на работа и няма кога да чисти и пълни, а и аз не бих се захванала да чистя, та ще ядем пъстърва.  pardon
Като питах сутринта Алекс какво иска за закуска той ми отговори "риба", та и детето си е в тон с празника.  girl_haha
Ядосвам се малко с едни поръчки пак и ще видя къде ще му излезе края. Щом Алекс си играе как ходи до Еконта, си представям колко ли пъти е ходил напоследък.   lol

Искам да направя настолен календар с наши снимки за бюрото на мм, но още търся къде. Идеи?

Песничката и аз знам, че е с Елка. А самата дума елка не я използвам, защото в университета ни учеха, че се казва калкулатор, а не елка.  smile

Равносметка си правя и всяка година се питам кога се изнизаха тези месеци. Целите, които си бях поставила са изпълнени, с изключение на една, която ми беше и основната, но така ни било писано. А и годината не е свършила. 2018 г не ми беше много хубава, защото изгубих любим човек. Винаги ще я свързвам с това.  sad Отделно хиляди пъти бях разочарована от хора, които мислех, че са ни важни. Писна ми да се разочаровам. Писна ми да имам очаквания към някога и никога да не са оправдани. А няма как да нямаш очаквания към хората, просто няма. Викам си, че спира да ми пука, но е по-силно от мен и се връщам назад, и се чудя къде ни е грешката. Чудя се защо хората са такива и не мога да намеря отговор. Много съм разочарована! В същото време съм благодарна, че сме живи и здрави, благодарна съм, че имам прекрасен съпруг и син и все по-често го осъзнавам. Жалко за всичко изгубено, хората явно няма да се променят, но такъв е животът.
От миналата година си имам традиция, на малки листчета да си напиша всички цели, които си поставяме за годината и в края ги отварям, за да видя какво е изпълнено. Ще направя същото и за следващата година. Хубаво е да имаш цели и мечти и да ги преследваш.
« Последна редакция: декември 06, 2018, 15:11:36 от always_and_forever » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: декември 06, 2018, 14:56:56 »

Както вика братчедка ми- цаката да не полудееш е да не се сравняваш и да нямаш очаквания. Уви...
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: декември 06, 2018, 15:53:16 »

Пак здрасти!
Колко струва щастието? Нови зимни обувки... 47-ми номер, намалени на 60 лв, които можех да дам за рокля, грим, прическа, маникюр, бижу, ресторант.... Но нямаше да съм по-щастлива. Безценни за едно момче на 18....
Винаги съм помагала, но все паричките отиваха някъде надалеч, а сега вървят всеки ден срещу мен. Не мога да ги гледам... Даже и сега когато пиша отново очите ми са пълни... Господи, защо възнаграждаваш кучките с ангелче та? Или може би наказваш ангелчетата с кучки! С какво едно дете заслужава такава майка? Евала и на целия клас. Бяха започнали да събират и за това, както и за Бала и фотографа и ДЖ... За да може всички да са заедно. Дано запазят поне частичка от тази доброта в сърцето си. Дано сме им дали пример! Дано сме ги научили!
Знам, че не е било напразно! Никога не е....
Хубава вечер!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #58 -: декември 06, 2018, 17:46:55 »

Привет привет!

Някакви странни теми въртите тези дни хахха. Мен любима от детските песни зимни ми е за снежния човек-Страхил. Не знам дали съм ви разказвала, но имаме един надуваем снежен човек, и беше спаднал, та Зверо го взел и казва на мм: "Тати да го д*ха на Страхил"  lol, едно от най-култовите изказвания му е, заедно с " Мама седни веднага на голямата бялата п*шка"  lol Ония ден пък застанал пред огледалото и се гледа "много съм красив, като нарисуван съм"  laugh

Май ми се размина шарана, не смогнах вчера да мина през магазина че ходих на връчване на награди.Беше много хубаво събитието, разделихме награди на НПО-та които по принцип не получават финансирания и са доста малки. Всички дружно поревахме на една инициатива за онкоболни дечица, ей като  жената каза че някои от тях стават звездички все едно ни стегнаха за гърлото sad

Та, никакви равносметки и цели, да сме живи и здрави, да даваме и помагаме ако можем, другото каквото си е наше ще си дойде...

И тоя ретрорграден Меркурий да минава че се побъркахме вече...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: декември 06, 2018, 18:30:00 »

Ама той вярно е като нарисува  heart
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines