Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:46:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец на вълшебства и топлина, декември е сега  (Прочетена 73950 пъти)
 
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: декември 04, 2018, 16:57:21 »

Скай ми липсва, как ли са кучовците в тоя студ?

Студ? Тука е 13 градуса. Като изключим, че като вали, обикновено духа и тогава е гадно, днес такова слънце е пекнало и е толкова хубаво времето, че чак ме е яд, че бачкам.

Бях 2 седмици неплатен, починах си, но още ми е сдухано. Ще се оправя нЕкой ден, да видим кой.

Кума беше на гости та малко готвих 2 седмици като невидяла, че той слаб слаб, па яде като за 2-ма. И моя като за 2-ма...и аз...и станахме 5 човека pardon tease

Сега ще се прибираме по празниците, та да постудуваме ние, а кучетата да се поизкефят и те така :-)
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: декември 05, 2018, 07:50:57 »

Ехооо, поспаланковцииииии, ставайте. Аз отивам на работа. Днес имам цели 6 часа един след друг, но ми се работи ли работииии. Само 12 учебни дни до ваканцията....  give_rose
От днес вече ученика, за който ви разказвах ще има зимни обувки.
Равносметка 2018 - живи и здрави сме, имаме си всичко слава Богу, това е най - важното. Пожелавам си през новата година нашият тати да си дойде...
Освен пожеланията призовавам всички да си обещаят по нещо за новата 2019 - та. Нека започна първа:
Обещавам си да бъда по-дзен, да не се паля толкова лесно, да не си го изкарвам на Кари!!!
Хубав ден на всички!!!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #32 -: декември 05, 2018, 08:17:07 »

Е, Скай, ти пък сега Wink Нека е хубаво времето по празниците, да съберем малко витамин Д!
Две седмици готвене за 5-тима е направо похвално good Дано не са претенциозни консумиращите smile.
Аз една бях на същия хал, но го правя с кеф, като НИ1 всичко яде + че дойде гладен, съвсем като виетнамец.
Снахата се оказа по- смела, даже яла кюфтета от червеи smile.
За Япония очаквах да чуя много суперлативи, но в общи линии е нещо от типа на "много хора, много чисто и подредено, много нагъчкано, много механизирано и роботизирано, много неразбираемо защо и т.н.т. много". Той беше все пак в командировка и вероятно не е имал достатъчно време да се отпусне, за да види извън офиса и работните взаимоотношения, но иска пак да отидат, като екскурзианти обаче.
Гледах снимки от Токио. Много детайли наподобяват Ню Йорк, само дето е "по-". Където е възможно, човешката ръка била изместена от модерни технологии- примерно в заведенията за хранене няма сервитьори и менюта, всичко виждаш и избираш отвън, получаваш бележка и директно при готвача си взимаш храната. Няма мотане, няма разбрал- не разбрал smile.
Та така, хубав и ползотворен ден на всички smile
Фанимирке, много оптимистични равносметка и обещания good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: декември 05, 2018, 08:31:23 »

Добро утро на всички.То било хубаво да се наспиш!

Свекс, много-много има в този разказ.Наистина едно е да си на работа, съвсем друго е да си на разходка където и да било.Еле пък в Япония, където са някакви луди работохолици и работят до припадане.Те май друго не правят.Бачкат, спят, ядат, бачкат.

Скай, при вас истинска пролет.Радвам се, че намина.

Фани, хубави обещания, дано успееш да ги изпълниш.

Аз днес взимам последния подарък за децата от куриер, трябва и на майка подаръка да взема и останаха свекърва ми и девер ми, който има и РД на 21-ви.Омммммм ама портмонето ми е празно вече!Оставих моя мъж да ги пита какво искат, още отговор нямам.Очаквам някъде около 20-то число да разбера за подаръка за РД, а на 24-ти за КОледа, познавайки го!Но няма да се меся, казвам му от средата на ноември да пита!

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #34 -: декември 05, 2018, 09:16:07 »

Добро утро!
И аз най-после си взех пратките от Емага, че ги бях оставила да отлежат малко при куриерите. Приятно изненадана съм от дрончето за племеника - малко, симпатично, изглежда лесно за управление и има резервни перки. Деверът подскочил, че това е много желан подарък, обаче те не смеели да му купят още. Въобще за цената си е екстра. Дребният пък има наръч "гащи" и се надявам до края на месеца поне памперси да не купувам pardon
Днес имам мерак за разходка и разузнаване за подаръци. danceg
Не знам дали съм ви казвала - преди време ММ си направи черешово топче, за да си гърми по-атрактивно пиратките по празниците crazy Топчето се хареса на кумците - ползваха го за една сватба по време на танца с пилето и тортата. Та... ММ им го подари и се зае да си прави уръдие crazy Минаваме в по-нова фаза от световната военна история. Ще видим дали ще имаме прозорци и уши след празниците. Сигурно дребният като порасне и ще правят БТР заедно - знам ли!
Булче, точно това аз разбирам под равносметка - да си кажеш, че е време да обърнеш нова страница. good
Фани, браво на вас Bravo За съжаление има много млади хора, които страдат от родителите си. Аз съм казвала - бях се впечатлила от една класна, която чрез предаването "Предай нататък" уреди костюми за баловете на 4 ученика, които са сираци или изоставени деца. Изобщо ролята на учителя не се изчерпва за мен с това да си изпее урока и да провери няколко контролни.

Аз искам хубаво време по празниците - никакви валежи, студове и ветрове. Искам слънце, че да се разхождаме на спокойствие. Sunshine Хайде, лек ден на всички smile
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: декември 05, 2018, 09:42:17 »

Дано не са претенциозни консумиращите smile.

Хич даже...те ако бяха, поне щеше да остава по нещо и за утре tease

Тая година равносметки няма да правя, каквото - такова, не мога да го променя pardon
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: декември 05, 2018, 12:03:45 »

Привет!

Аз не съм по равносметките, или по-точно - често ме избива на вглъбяване и затова бягам от такива философствания, колкото се може по-далеч. Много тълкуване му изтълкувах след сватбата -  че сме на нов етап от живота и какво ми носи това, доволна ли съм, спокойна ли съм, щастлива ли съм. Тогава една картичка от сестра му на милото, с цитати от Библията (кой да предположи) ме върна на земята. Беше нещо от рода, че любовта трябва да е чиста, не бива да се превъзнася, не бива да е показна. Това се опитвам да е и мотото ми в живота след това - здравомислие, без излишно премисляне и помпозност.

Утре отиваме в Лондон за един дълъг уикенд. Сигурно няма да ни стигне времето за всичко, защото никога не сме били там, но целта ми е да се потопя колкото се може повече в атмосферата и да се заредя с още по-празнично настроение. В Лондон се намира най-старият и голям магазин за играчки в света и това ми е цел номер едно, винаги ми е било мечта да вляза в такъв, като по филмите smile

И аз имам да взимам пратки и се притеснявам, че други ще пристигнат докато ни няма, а миналата година в Спиди ни начислиха такса магазинаж, затова, че не си бяхме взели нещата една седмица...
« Последна редакция: декември 05, 2018, 12:39:32 от Bube » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #37 -: декември 05, 2018, 12:59:36 »

Днес четох една статия за равносметката, която съзнателно или не си даваме в края на годината. Сутринта в леглото ми дойде малко в повече и реших да си отложа равносметката за някъде по-напред във времето lol lol Прецених, че ми е рано сутринта да си развалям настроението lol Обаче сега като ударих една чаша вино и нещо пак ми се връщат натрапчиви мисли  crazy Засега нещата вървят добре lol Ако ми хареса резултатът, ще ви споделя  girl_wink
http://www.highviewart.com/cvetno/nay-uhazhvanata-duma-prez-dekemvri-e-ravnosmetka-ravnosmetka-na-kakvo-9376.html?fbclid=IwAR1zlfPR8u4pXPALFzIdvatvZ2EPmS1oXyENP-B1VWd0CtyYfiPNj7FY1Jw
Миленски, тази статия ли имаш предвид? Wink
Понеже и аз се захванах да я чета, ама много след теб и без да пия вино, да кажа тук /щото на по- публично място ме е срам/ какви асоциации събуди в мен неочакваният край, че равносметката е "мисъл, която оставяме в другия" Ами... blush ей така ми светна, че щом сравняваме мисъл с равносметка, що пък да не е секс с равносметка, хем ачик- ачик нещо от единия остава в другия...
Та като си тегля една равносметка от моя прочит, идва ми да тръгна пак по любов, щото няма за кога да отлагам Wink
Сега, трябва и да си призная, че гледам по HBO, по препоръка на НИ1 "Нюйоркска комбина". Отново изпадам в размисли за нагласата на снахата да и харесва нещо, което и на мен харесва Wink
А, вчера чух, че движението "Ми ту" отричат и дори забраняват някъде една коледна песен, в която мъж моли любимата си да не излиза навън в студа, а да остане при него /ужасно сексистко, нали?/ pardon nea blum Дали нещо подобно не е повлияло да не се впечатлява толкова от Вълшебната Коледа? blush Доволна съм де, дори и да не ми е съвсем ясна позицията и. Wink
Бубе, дано времето е хубаво в Лондон. Днес има отложени полети заради ниски облаци с пАра. Магазинът е умопомрачителен, просто не можеш да стигнеш до края smile
« Последна редакция: декември 05, 2018, 13:22:43 от svekarva » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #38 -: декември 05, 2018, 14:08:19 »

Ох, коледни песни... въртя тук един диск и слушам аз как едни дечица пеят какъв ли шял да е живота, ако таткото видел как майката целувала дядо ви Коледа... Змейовете за щастие не вдяват чак толкова на английски иначе да съм получила някакви запитвания странни smile
Бубе, весело изкарване в Лондон! Нещо ми стана любопитен тоз магазин, но по-добре да не знам... финансово поне.
Свекс, от известно време се каня да попитам по какво се различава стандартната от вълшебната  Коледа на снахата? Готини са ви елхите smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: декември 05, 2018, 14:41:39 »

И аз съм се чудила за Вълшебната Коледа. Още повече, че става дума за някой е на повече от 22 години Girl_hide

И аз метнах това за Baby, It's cold. Много яка песен, любимо ми е изпълнението на гей двойката от Glee.
Мама целува дядо Коледа също е готина.

Аз преди малко изпълнявах коледни песни на люлките пред блока, ама се ограничавам само с български / на български. Аз много обичам на английски, ама може така да съм сбъркала детето.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #40 -: декември 05, 2018, 15:06:25 »

Ами такава, като от филмите е Вълшебната- прилив на любов, разбирателство, подаръци, сбъднати мечти и изненади, сред любими хора /не по закон/ Wink Знам ли и аз... Поне така ми се обясняваше защо трябва да е със семейството си по това време всяка година. Пък ние с Родния нещо не се префантосвахме толкова много Wink
За мен Коледа е всеки ден, когато се събираме. И на Бъдни вечер паричката не се наглася на кого да се падне - пълна проза, с две думи Wink.
По повод на елхите, дето ги творих и ших, НИ2 снощи казал, че идеята му се струва доста перверзна laugh, каквото и да значи това. Ама сложил все пак неговата до прозореца. Тази е  smile
Аз пък не съм се заслушвала в текстовете на песните Wink. Ама и българските са едни... "На Елка носи книжка, на Спас акордеон, а Петльо кукурига "пък аз сам за Антон" Завалата Антон, кво ще го прави този петел? Wink Тихо, да не чуят природозащитниците, é и те не са по- малко луди smile


* 47319840_10212291193864401_7728822537102032896_n.jpg (67.38 KB, 361x400 - видяно 2812 пъти.)
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: декември 05, 2018, 15:39:47 »

И аз имам да взимам пратки и се притеснявам, че други ще пристигнат докато ни няма, а миналата година в Спиди ни начислиха такса магазинаж, затова, че не си бяхме взели нещата една седмица...

Обади се да ги попиташ. Няма логика за една седмица...аз в Еконт специално съм се обаждала, но е повече времето.

Относно Спиди...пращах си крафт материалите от Бг за Нл, защото не успях да дам всичко на мъжО да го занесе в колата. Та - изпращам 3 кашона. Понеже ги знам какви п**али са, реших да ги застраховам...защото освен това, не мога да сложа лепенка Чупливо, ако нямам обявена стойност, а обявената стойност върви със застраховка...

Та - пристигат 2 пакета, всичко сравнително ок. А куриера ми вика - имаше още един, но беше повреден и понеже не искам да нося отговорност за нещо изгубено, съм го оставил в склада.

В тази ситуация, започвам логично да звъня на тукашното DPD - не бе, няма проблем, просто пратката се е забавила утре ще ви я донесат. Звъня на Спиди - не бе, няма проблем, но нямаме инфо кога ще я донесат...

"Утре" пристига куриера с пратката. Кашона олепен целият в тиксо, защото се е разпрал. Ама буквално - отгоре до долу от едната страна. А кашона е супер здрав. Част от хартиите намачкани и скъсани, част кални, част от нещата - почупени. И започвам да си искам великите 200 лева, за които застраховах пратката.

Поискаха ми касови бележки - изпратих им. Ама те били от 2017. Ми да, от тогава са, какво да направя.
Ама били за повече от 200 лева - викам - вие луди ли сте? Много ясно, че са за повече, нали има и други неща...

И ми заявиха - ми по общите условия ще ви дадем 100 лева, което е обезщетението на братка без стойност. Защо? Защото нямам гаранционна карта на хартии? Викам - върнете ми застрахователната стойност бе, щом не ми я признвате...взехте ми парите без проблем, ама сега - кОр.

Та - пуснах жалба в комисията за защита на потребителя. Ще ги почакам малко и ще започна да звъня и там. Та - Спиди са станали много смотана компания исках да кажа diablo
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #42 -: декември 05, 2018, 15:49:58 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Официално не ми се работи вече, а до края на годината ще ми се наложи още доста да си поработя.

Киви, виждам, че си ме питала коя е статията, тази, която свекърва е споделила.

За мен лично статията е написана да те провокира, затова всичко е зададено като въпроси, а не констатации или художествен текст на какво си правим равносметка. В мен лично провокира доста размисли. Като цяло тази година от началото ми тръгна доста отрезвяващо, доста свои грешки видях, има върху какво да работя, да се надявам, че няма да ми омръзне бързо тази вълна на промяна blush За себе си за пореден път разбрах, че съм наивна, доверчива и открита badgirl Освен това разбрах, че грам нямам желание да се променя и ще продължа да си бъда наивна, доверчива и открита. Ако някой злоупотреби с това, той е лайно, не аз  blum beating От написаното също разбрах, че съм се държала доста добре тази година, ако някъде в пространството ми се трупат червени точки, да си се похваля, да ми сложат още няколко. Всичките негативни неща, които съм направила, съм ги направила на себе си, не съм навредила другиму или поне така си мисля pardon Никой не се е оплакал girl_wink Имам да променям неща в поведението си към работния процес и към родителите ми. И тази година не можах да се помиря с майка си, но като гледам и останалите й две деца не са. Така че надали причината е само в мен blush Колкото повече се замислям за връзката с мъжО, толкова повече го оценявам и обичам. Всъщност той се оказа доста либерален към мен и допуска неща, които явно други мъже биха счели за неприемливи.

Фани, ще си пожелая нещо за НГ, но още не съм решила какво. Когато го реша, ще си го пожелая на глас, за да го чуе по-добре Вселената  girl_wink

Рат, всичко ще се оправи, но майка ти ще трябва известно време да забави темпото и да си почива повече. Иначе по спомен, за малкото време, в което я видях, си е голяма фога.

Искам да кажа, че съм замислила за моята дестинация екстра подарък. Дано да ми изработят нещата навреме. Girl_hide Girl_hide Girl_hide

Бубе, познавайки те до някаква степен, те съветвам да посетите Историческият им музей. Ще си УАУ.  Няма да издавам какво има вътре, но е от твоята специалност  girl_wink препоръчвам ви да извървите пеша разстоянието от Св. Петър до Тейт Модърн по моста Милениум. Да се качите на терасата на Тейт Модърн има супер гледка. Гринуйч също е задължителен, той е 100% по твоята част и е мееееегаааа яко good Всичко останало е въпрос дали харесвате изкуство или не. Мога да препоръчам изложби, места за пърформанси. Също задължително отидете на Ковънт Гардън маркет, на мен лично супер ми хареса атмосферата там, имаше музиканти свиреха на живо, а ние хапвахме вкусотийки. Бороу маркет е идеален за улична храна, близо е до Театъра на Шекспир и Лондон бридж. Аз обичам Египетската античност (периодът с мумиите), та Бритиш мюзиъм си е моята част. Абе, Лондон има толкова лица, един от любимите ми Европейски градове е  good Весело да си изкарате.

Едит: 30 минути съм го записала този пост, Скай писала, ще чета...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: декември 05, 2018, 17:29:30 »

Елка ли? "За Владко има книжка, за Спас- акордеон"  lol lol това нова версия ли е?

От детски песнички Прела баба ми е любима. На чужд език ми звучи lol

Иначе бялата пъртиня и пухкави къдели ?!?!? Вълшебни неща бяха това за мен.

И значи я разбирам жената за вълшебната Коледа. У нас винаги е забавна Коледа, а у свекърите е скучна Коледа,  само ядат и мълчат. Причиних си го веждън, много беше тъпо. За ММ пък с моите роднини е прекалено шумна и пренаселена Коледа, та компромисно решихме да си седим само двамата.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #44 -: декември 06, 2018, 08:45:13 »

Елка ли? "За Владко има книжка, за Спас- акордеон"  lol lol това нова версия ли е?
Ти пък, така вече е повече от лошо, няма подаръци за момичета ли?! Елка е от моето детство, даже имах съученичка с това име и вечно я дразнехме Wink
Причините за Вълшебната Коледа са и обективни, и субективни - тя е едно дете и единствен млад човек в родата им, тя им е надеждата и за нея е цялото внимание. Предполага се, че ние като имаме второ дете, имаме една надежда в повече около нас и можем да преотстъпим първата Wink. За 8- те години, през които са женени, един път е идвала с родителите си на втория ден от Коледа за обяд и миналата година НИ2 доведе двете Марии, пак за обяд на третия ден. За мен беше важно да ги видя как общуват двамата, защото тя си е в София, той тук и пътува поне два пъти към нея /както е редно, де/. Тези неща ми са съвсем ясни и нямат нужда от обяснения за вълшебства. Мисля си, че вече удоволствието да си център на внимание и любов, постепенно отстъпва на задължението да се грижиш за същите тези хора, които вече са на възраст / баща и е на 75, майка и на 70, леля и на 80/ и съвсем не са в цветущо здраве. Та с право бяха решили да ходят на ски и наистина да си починат, но както казах, май и двамата ще са по офисите и ще работят.  pardon
Да са живи и здрави, да се разбират и подкрепят, това е най- важното. heart
Хайде, пък да ни е честит празника днес, Св. Никола да ни помага с попътен вятър и благоденствие! smile
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines