Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 11:27:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2018  (Прочетена 84054 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #300 -: ноември 27, 2018, 11:54:03 »

Пак съм аз blum Горното го прескоéте, но това си заслужава funnytooth /клавиатурата заяжда на ч /
Мия терасата, че е пълна с листа и прахоляк и ми свършва водата в тубата. Моля НИ1 да я напълни, хем да се откъсне малко от работата, хем да не влизам и излизам с мокри обувки.
- Колко да я напълня?
Правя се, че не чувам, защото напълни, значи напълни... Обаче той най- настоятелно продължава да пита и ме гледа с огромни сини очи.
- 7/8!
Бре да дойде този човек, няма го и няма... Най- накрая, когато вече съм решила, че или е забравил, или няма вода, той ми носи тубата надлежно разграфена на 8 равни части с химикал, от които 7 пълни.
Не посмях да питам дали се майтапи, щото ако каже "не" какво ще правя funnytooth
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: ноември 27, 2018, 12:18:56 »

В стила и на брат ми  yahoo
Не се учудвам!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #302 -: ноември 27, 2018, 12:53:32 »

Цитат
Значи, при многократните пелени спасението е да изчишкваш и изакваш бебето, винаги, когато го хванеш. Затова е и приказката, дето я повтарям хиляди пъти:" Ако не искаш да переш, умът ти трябва да е в дупето на детето." Подканваш през 20- 30минути. Изписаха се много приказки, че това травмирало децата, че им повреждало костната система и какво ли още не... Не зная, нашите майки са гледани така, ние сме гледани така, децата ни са гледани така и би трябвало да сме се гътнали и да сме яко травмирани, но на, живеем си още blum.


свекс, не знам колко наблюдението ще ми е валидно, но мога да направя сравнение с мен+брат ми, махнати памперси на 1г, аз се напишквах до голяма, брат ми сновеше по нощите и пикаеше цялата къща. Звяр от другата страна, махнат памперс на 3г, нито едно нощно напикаване (да чукна на дърво). Имах същите наблюдения и в отчетната група, тези с махнати памперси по-рано още се напикават и стават през нощта.



Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #303 -: ноември 27, 2018, 13:49:47 »

А, чакай, изобщо не съм казала такова нещо...
Пелени до две години задължително нощно време, през останалото пак го дебнеш и предлагаш. Само дето не бягат от гърне и не се тръшкат, защото знаят какво се очаква от тях.
Мързелът на майката /да сменя памперси или да подканва/ нямат общо с това, кой кога ще започне сам да се справя окончателно.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: ноември 27, 2018, 13:53:32 »

Ох, разсмя ме свекс и да познато ми е това.Нали дева беше той smile

Хубаво от малки да се изпишкват но какво става когато детето реве истерично като го сложиш на гърне?Просто питам.

Тук заваля, а аз обиколих града, за да видя два наши обекта.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #305 -: ноември 27, 2018, 14:05:19 »

Още нещо, през цялото време, докато изчишкваш, бебето е с пелена, няма начин да го хванеш винаги, някъде 50% е оптимален вариант. Същото може да се прави и с памперс.
Маги, не зная, нямам спомен някой от моите да го е правил или да сме обсъждали майките. Като реве, няма да го мъчиш, ако стане- стане. Въпросът е да спестиш малко пране. Не го държиш с часове, ако не стане веднага, много съмнително е да го направи и след 5 минути. Просто си познаваш детето и действаш така, é да е удобно и за двете страни.
При положение, че переш всички мръсни пелени, гащи, дрехи и завивки, ефект едва ли има, пак замърсяваш околното среда с препарати, хабиш ток и финансово хич не е лесно.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #306 -: ноември 27, 2018, 14:11:09 »

сега прочетох за НИ1  laugh култово! ММ също е способен на такова нещо!

За памперсите, май е било всичко от мотивацията за вас, но дългосрочно и осъзнато нещата се получават наистина на по-късна възраст, и ние мъчихме Зверо по-рано, ми не, стана когато беше готов.

И между другото че нямах време да коментирам, коментара на Мерито по темата беше съвсем на място. Самата статия също забелязах че е стара,от миналата година, но се пуска отново с някаква пропагандичка, за мен си остава тръмповидна пропаганда. Мери е права че всеки търси по-ниска цена, съдейки по нашите клиенти също, ако тук е 100 във филипините е 50 в Индия е 25. Относно рециклирането, имам една колежка която създаде инициатива Zerowaste и ѝ се възхищавам на ентусиазма. Сега е бременна, интересно ще ми е как ще се справя.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: ноември 27, 2018, 14:18:22 »

Аз лично смятам че изпуснах момента, защото бях много зле две седмици- едната от седмиците го гледаше майка ( беше 9 месечен), другата- никой- ако не броим мен, която се влачех и само лежах. Беше свикнал преди това  да си пишка в гърне като го сложа и върху тоалетната на своя дъска. Сега когато го пробвах пак, лятото, вече беше съзнателен и викаше Нье, както и продължава в същия дух. sad sad sad

Аз също съм научена на годинка, брат ми и той, даже сме си казвали чиш като ни се ходи. Но не сме се напикавали след това. Явно е индивидуално.

И да, работейки с клиенти ми се набива на око че особено българинът търси далавера, ако може и да му подариш, че и са нагли до безумие. Колкото е по евтино, толкова повече се търси ( уви, защото в нашия бранш това не е ок, специално за техническата част от артикулите ни ). sad
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: ноември 27, 2018, 14:20:24 »

Не мисля, че има правилно решение в този случай.Моника пищеше и се гънеше като видеше гърне от бебе още.Опитах и аз като една амбицирана майка.И се отказах, нямаше никакъв смисъл.Отказа памперса на 2г4 месеца от първия път, не се е напикавала нито нощем нито през деня.Имам инцидентно напишквания от тогава броят се на едната ръка.

Пропаганда е да, нали има избори сега в щатите някакви.Аз там не следя какво става.

То лесно няма щом ще е дете  blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #309 -: ноември 27, 2018, 14:30:59 »

Викате да не се притеснявам, че нещо се е бъгнал НИ1 funnytooth Ако го направеше НИ2, щях да съм сигурна, че ми се подиграва, ама за този бая се изплаших Wink Как не ми дойде на ума да кажа 7/16 - ти Wink
Булче, имам и аз една позната, съученичка на НИ2, тя пък рециклира тениски за прежда, после плете разни възглавници. Чак беше спеéлила някаква награда и сега се кани да отваря цех. Ама няма кой да плете и да купува продукцията Wink Стана ми неприятно като разбрах за наградата, защото в Pinterest това го правят от сума време и фактически нищо не е измислила. Покрай нея, макар с нищо да не е виновна, мразя всички "изобретателки" в този бранш. Плетчица е името на страницата и във Фейса.
Еми, не е само във вашия бранш.. По селата купуват най- евтиното, най- гадната кайма, салами и сирене. И не е от немотия само, могат да си отгледат, дето се вика, продукта. Ама не, най- големия боклук, да се не мине.
« Последна редакция: ноември 27, 2018, 14:46:44 от svekarva » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #310 -: ноември 27, 2018, 15:16:19 »

Подхванали сте моя любима тема - колко да сме еко. Wink Уважавам мнението на всеки, защото всеки знае кое му улеснява ежедневието. Обаче аз от хигиена не пестя. В тази връзка ВСИЧКО, което трябва да е хигиенно, ми е еднократно. Това с нааканите многократни памперси ми е повече от ужасно. Не само за разнасящата се миризма, ами и безкрайното пране, сушене, гладене и прочие свързано с многократните. Все повече жени ползват сушилни лятото при все, че тук слънце има бол. Това не го разбирам. pardon Не разбирам и чашки, гащи и тн. Харесва ми идеята на Свекърва за иновации в еднократните пелени, но явно някой няма полза от това. Тук вече играят пари и власт. В тази връзка преди време ходих на представяне на Тапълуеър. Та мацката много хвалеше пластмасовите кутии на цена на фин аркопал, ама за мен е страшна тъпотия. Видиш ли били изработени от онази пластмаса, с която правят еднократни медицински консумативи. Добре де, ама една спринцовка се ползва и хвърля, а тая пластмаса я подлагаш на топлинни дразнители, микровълни и нам си какво и чакаш да е ОК. Ами за мен не е ОК.
Мен най-много ме дразни - гел за пране - пластмасова туба, омекотител - същото, олио - същото (в 99% от случаите), готова храна - същото, бисквити - същото, разтеглено месо - същото (че и с найлон даже)... girl_impossible В България изобщо не мислим за боклука и преработката му. Иначе отдавна щеше да е променен начинът на образуване на такса смет. Сега е на база квадратура на жилището, а не на това колко души живет в него. Тук стигаме до друга слабост, че държавата не знае кой къде живее и въртим в един параграф 22.

Аз съм от изпишкващите майки. Не пестя куп памперси, но виждам ползата като цяло. Децата ми (са) си пишкат(ли) в тях, но успоредно съм въвеждала гърне. Не мъча и ревящо и ставащо дете да стои наказано. Но ето дребният вече си пляска и почти няма пропуск в гърнето. Засега само за малка нужда, но някак се създава асоциация какво се очаква от него.
За щастие съм от жените, които обичат да се грижат за дрехите си. Не прекалявам с центрофуги, градуси и прочие. При петна - задължително ги третирам предварително и рядко изхвърлям дрехи като цяло. На стари хавлии и чаршафи им намирам хубаво предназначение по колите, защото там парцали си трябват.

Напук на мрачното време се лакирах и едни макове грейнаха на ноктите ми heart Не знам кой е кръщавам лака, но е писал, че е розов, а той си е баш червен. За първи път си взимам на Флормар от фул калър серията им. След малко дръпвам един грим и ще съм почти готова да ходя на тържество на кокона Curtsey
С лакирани нокти толкоЗ от мен. Не ми се сменяше и език, та ще прощавате за англо-българския.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #311 -: ноември 27, 2018, 15:27:18 »

Забравих да питам питането ми - дайте ми мнения/критерии за избор за блутут колонка. smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: ноември 27, 2018, 15:40:21 »

Свекс, знам я тази изобретателка, чух я и аз. pleasantry pardon Ми находчива е.
Али, аз познавам хора с бебе, с многократни памперси. Ми първо че са пълни с време и двамата, гледат си детето заедно, а не на единия да му се налага да работи (  в нашия  случай и двамата ). Второ че са взели качествени памперси и много подложки. Трето че не ми беше много приятно цял ден да подмятат памперса ( дори не го сложиха в плик ) ( ето пак ще кажете ама плик не е еко ). Ми не е еко, ама не е и хигиенично да смърди и да седи до кормилото на количката. pardon pleasantry
Всичко крайно ми е странно.
А на флормар Пърл серията седи дори при мен 4 дни, което е новост. Сега съм с керемиден гел лак- мразя цвета но пък седи вече трета седмица. Не догледах като си го избирах онлайн. pardon
Честно казано ако не е скъпо и аз бих ползвала сушилня, в апартамент, дори и лятото. Но в къща си права че не е ок- все пак съхнат за часове като имаш двор и място бол.
Аз си съсипвам дрехите редовно с кофти пералня, но ще поправя тази грешка със следващата пералня догодина. Засега трябва да изклася с данъци, рождени дни, празници, матраци и някои уреди за дома. СЛагам по няколко цветоулавящи кърпички, пера на 40 градуса , някои неща и на 30, но не мога да се справя с пускащите дрехи при цветното пране. Затова хвана ли виновника, го  махам от дома. beating
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: ноември 27, 2018, 15:43:56 »


Еми, не е само във вашия бранш.. По селата купуват най- евтиното, най- гадната кайма, салами и сирене. И не е от немотия само, могат да си отгледат, дето се вика, продукта. Ама не, най- големия боклук, да се не мине.

ПОнеже си пишем 4ма човека на кръст, ще си позволя втори пост, за да доразкажа какво ме възмущава. ОСвен това което описваш за селата, го виждам и по градовете. Много хора със средни и над средните възможности, когато е за храна ( тоест и за здравето реално ), ги виждам по супермаркетите как пазаруват боклуци. АКо е кисело мляко, е от 40 стотинки ( примерно ). АКо е  гривна- да е от 250 лв. shok angry
А за хората с по нисък социален статус, забелязвам друго. Да, храната задълже пак трябва да е от некачествен и евтин материал. А другото- задължително екскурзия в ДУбай и децата с абитуриентски за 5 000 лв ( сетих се за някакъв коментар в ФБ, май и Булчето се беше включила, за търкащите се билети ). За  хубава храна и витамини, нямат пари. Но за търкащи се билети- имат. nea

П.С В  Украйна има обявено военно положение с комендантски час, ако имате близък запътил се натам, предупреждавайте!
« Последна редакция: ноември 27, 2018, 15:46:39 от emmmmmy » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: ноември 27, 2018, 15:54:20 »

Еми, това е народопсихология.Нямат пари да се усмихнат, но на щерката бала е като на някой милионер.После плащат кредита до сватбата или застъпват два кредита.Хич не го разбирам и аз това нещо, но масово са така.В Плевен така живеят!Показност да има!ФБ е основен двигател на света и с него много хора избиват комплекси.Какво да се прави!
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines