Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 20:11:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2018  (Прочетена 84550 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: ноември 26, 2018, 15:38:27 »

Нас ни подариха електрически одеала от Лидл- страхотни са. Препоръчвам като идея за подарък за зиморничави хора.
Междувременно любимката на масите, която на мен винаги ми е идела  леко прекалено амбициозна и тръбяща добродетелите  си, радетелката на женските права Бионсе, ето какво според статията извършва shok shok:
·
Beyoncé, the idol of bourgeois liberal feminists, pays 64 cents/hour to female workers who make clothes of her brand #IvyPark in sweatshops in Sri Lanka while preaching female empowerment.

Source: Demonio Blanco

https://www.huffingtonpost.com/michael-shank/how-beyonces-ivy-park-lab_b_10143234.html?fbclid=IwAR1dB1yiLBUNBvhz-VC56Jo6rvXcEMZP5tJs75KFP1Gi7p3DEZ6WGzzc5oo&guccounter=1
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #286 -: ноември 26, 2018, 15:51:31 »

Междувременно любимката на масите, която на мен винаги ми е идела  леко прекалено амбициозна и тръбяща добродетелите  си, радетелката на женските права Бионсе, ето какво според статията извършва shok shok:
·
Beyoncé, the idol of bourgeois liberal feminists, pays 64 cents/hour to female workers who make clothes of her brand #IvyPark in sweatshops in Sri Lanka while preaching female empowerment.

Source: Demonio Blanco

https://www.huffingtonpost.com/michael-shank/how-beyonces-ivy-park-lab_b_10143234.html?fbclid=IwAR1dB1yiLBUNBvhz-VC56Jo6rvXcEMZP5tJs75KFP1Gi7p3DEZ6WGzzc5oo&guccounter=1

ама и ти само заглавия четеш, като онези от протестите с горивата... Значи първо е колаборация с Топшоп, второ Топшоп изнася услугата към вендор, та докато стигне до БийонЦе... Сега има и друго, БийонЦе не трябва да си слага името ако всичко не е изрядно,ама бас ловя (Мерито да каже че е от нейния бранш) че това е средната работна заплата там. А и да не забравяме че такива статийки са идеални за Трумповата MAGA
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #287 -: ноември 26, 2018, 16:37:10 »

Булче, да, това са му купили. Според мен, модата им мина преди години, ама тяхна си работа.  smile
Хаха, ясно, че онова е за поправка на коли, виждат му се чаркалъците, но не може да съществува самостоятелно, трябва да се прикачи към нещо за да се изтегли до мястото. Или играе ролята на стенд?
Панди, сложна работа в тази ситуация, нито вие да ходите, нито те да идват nea Хубавите неща ще се случват без вас, лошите- също. С времето обаче и едните, и другите свикват да се справят сами.
Аз за килера питах, защото каза, че трябва да си добре облечена за там. Жилището с портиер ли е?
На НИ1 в партерния етаж има огромна зала с маси и удобни столове, може да си поканиш гостите там, без да влизат в жилището. На покрива пък имат общ басейн, барбекю, градина с подправки и пак маси и столове между цветя и храсти в саксии. Няма разправии, защото си има човек за поддръжка и почистване, междусъседските отношения са подчинени на строги правила /и пари, естествено/
Миме, фотографите успяват да хванат моменти, не се притеснявай. Тя и Рат си мислеше, че нищо няма да излезе, но пък което съм видяла е много хубаво good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: ноември 26, 2018, 16:44:38 »

Да свекърва е права, междусъседските неща е редно да се решават с правила и пари!Вчера ме среща бившия домуоправител(аз съм настоящия), имаме едно общо помещение има вода там, мивка.Да сме го направили битова стая всеки да си кани гостите там.Викам му АБСУРД!КОй ще плаща обща вода, кой ще чисти, а ток?Не мерси съм, всеки си има къща да си кани гостите там.Стига ми това, че ме търсят за всичко и ме обикалят като 6 лева на цяло.

Свекърва, за коя от всички питаш, за котката или за баба.Всички са добре.Само дето котките пак са завъдили бълхи, то е ясно, че ние сме ги донесли ама вече ми писна!Даже тази нощ съм сънувала как пощя едната и убивам една бълха  crazy

Панде, решението ще го вземете като стане време, не се фрустрирай от сега.Предстоят празници, не се знае бабата на какво дередже ще е февруари, всичко е възможно.Не мисли за такива неща от сега.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: ноември 26, 2018, 16:45:30 »

Булката, цялата статия прочетох . Молим та, не ме числи към протести- не съм фен нито овца, нито гледам новини.  pleasantry Тази госпожа Б, е редно да стои по високо и от небето , след като се самообожествява така. Независимо колко далеч е от схемата, е свързана с нея. Съответно е хубаво да си вземе поука.
Свекс модата им мина, права си.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #290 -: ноември 26, 2018, 16:56:45 »

Маги, за котката питах, нали нефелна беше нещо smile. Радвам се обаче и за батата, един дерт по- малко good. Ми то на пари ти е сънят, пускай тото blum
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #291 -: ноември 26, 2018, 17:09:38 »

Булката, цялата статия прочетох . Молим та, не ме числи към протести- не съм фен нито овца, нито гледам новини.  pleasantry Тази госпожа Б, е редно да стои по високо и от небето , след като се самообожествява така. Независимо колко далеч е от схемата, е свързана с нея. Съответно е хубаво да си вземе поука.
Свекс модата им мина, права си.

Сори, не ми се обиждай, ама понеже беше копирала заглавието и си направих грешен извод, макар че мнението ми остава същото, просто е манипулативно името и да и е водещо, като трябва да е на Топшоп

Цитат
Хаха, ясно, че онова е за поправка на коли, виждат му се чаркалъците, но не може да съществува самостоятелно, трябва да се прикачи към нещо за да се изтегли до мястото. Или играе ролята на стенд?

абе там да чегъртя нещо и да се занимава, че вече аман, презаситен е.

Днес къртиш на думи :нефелна,чаркалъците,подопечна и още нещо имаше , да го намеря чакай  lol набарбоца  laugh
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: ноември 26, 2018, 17:19:54 »

При нас е "чарколяците" ; инак нефелна и тук си го ползваме  funnytooth
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #293 -: ноември 26, 2018, 18:37:36 »

Привет, лейдис kiss2

Статията според мен дори не е писана като за гласоподаватели на Тръмп, а като за на свекърва снахата - борци за мирова феминистка справедливост  girl_wink

Истината е, че трудът, в тази част на света, е евтин, защото те разполагат само с този ресурс в големи количества. Защо вече не шият в Китай? Там много от процесите се роботизираха (станаха технологични), вдигнаха се заплатите (в някои провинции 3 пъти), повиши се стандартът на населението, те почнаха да потребяват собствената си продукция много, защото могат да си я позволят, и като резултат големите брандове почнаха да търсят по-бедни страни. Защото чисто математически няма как да продаваш нещо на разпродажба за 5$, наемът на обекта да ти е хиляди долари, заплатите на служителите в обекта и режийните му да са ти хиляди долари, заплатите на мениджмънта и централата да са милиони долари и това нещо да са струва 20$, съответно 5 на разпродажба. Математически е невъзможно, ако поне един от ресурсите не е за без пари  sad Всъщност това дори е по-малко грозната страна на нещата. Най-грозната страна е, че има свръх производство и преразход на ресурси. Защото се произвеждат милиарди метри платове, които никой не използва, тонове дрехи, които никой не купува. За да се произведат в природата се отделят вредни емисии, бои, хаби се енергия. Ей, това свръх потребление на мен ми е по-грозно. Защото тези жени ще работят и за малко, но пак е по-добре от нищо sad И вместо всички да се борят за правата им, да променят себе си. Да СПРАТ да купуват тези неща. По-добре да си купиш дреха втора употреба, отколкото такава за 5$. Първо твоят отпечатък върху природата е по-малък, после това би се отразило и на тази индустрия. А не както сега, бай манго да гори дрехи, за да стопли, и ние всички да дишаме тази химия и фини частици. Пък дори не ми се повдига темата за пластмасата.

То е ясно, че освен себе си никой не мога да променя, но ако успея поне малко да ви накарам да се замислите какво и как купувате, ще е малка победа за нашият общ дом - Земята. Знаете ли, че един памперс, за да се разгради на 100% и природата да успее да го преработи са необходими около 600 години. Сигурна съм, че някой би го напомнил като имам дете, но има и алтернативи, проучила съм Wink И да, западните общества произвеждат по-малко боклук от развиващите се страни, защото те нямат системи за рециклиране и всичко просто се натрупва на сметища. Затова ми се иска да не гледам глобално, а индивидуално, аз какво правя и какъв е моят отпечатък  girl_wink

Хубава вечер и много топлина в тези все по-приятни нощи kiss2
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: ноември 26, 2018, 18:49:03 »

Гледам за покупки си говорите. От Хиполенд си получих много бързо нещата - даже ме изненадаха. Ама куриерът ме разби: "Ама защо не го поръчахте до офис, за по-удобно - имаме тук в сградата." Пък на мен ми е безплатна доставката и какво ми пречи да си го поръчам да ми го донесат в офиса?  girl_haha

От емаг награбих един телевизор на изплащане без оскъпяване (бях го поръчала от Технополис, ама в Емаг беше по-изгоден и отказах поръчката от Технополис  girl_wink ).

Междувременно се ядосвам с митниците - отделих вече над 20 часа общо от миналата седмица досега и още не мога да освободя една пратка, сега се свързах и със service desk-a за съдействие, че май проблемът е в техния телевизор.  pardon

Следващите три дена съм на конференция и даже не мога да се сетя, че идва Коледа.  funnytooth

Относно боклука и неразграждащите се неща - покрай памперсите, се сетих за превръзките и тампоните. И за това има алтернативи - гащи, гъби, чашки... Аз ползвам чашка, мислила съм да си купя и гащи, ама са скъпи, пусто да му се не знае. Пък там, все пак, трябват поне няколко чифта... Някой ден може и да ме огрее. Но, честно казано, страшно много боклук произвеждаме и дори не знам как бих могла да го намаля...  crazy

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: ноември 26, 2018, 19:21:01 »

темата е огромна и всеки от вас има право . Но в крайна сметка резултатът е грозен.
А за памперсите- да, ще ти го припомня , Миленски.  tease
Зависи има и кротки деца- може и да смогваш. Аз лично мисля че ако пускам перални и зс памперси пак не е много еко- но няма да споря, защото като цяло си права. Бода си очите на телефона, докато малкият къса тоалетна хартия върху мен. Пак не е много еко аххахахаха. pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #296 -: ноември 26, 2018, 21:18:08 »

малкият къса тоалетна хартия върху мен. Пак не е много еко аххахахаха. pardon
От скитосване по таверни се е научил Wink
За мен най- голям проблем са найлоновите торбички и разните там опаковки. Имам платнени чанти, но ми е много лесно да събирам отпадъци в найлончета. Ако продават хартиени кесии както едно време, ще слагам в тях  pardon. Би трябвало и да си сложим мелачка на мивката, но няма да си сменяме скоро обзавеждането...
Гледах преди време някакви предавания, където мерят на американски семейства отпечатъка, съветват ги как да го намалят и ако успеят, дават им в троен размер спестеното. Имаше интересни идеи, напълно осъществими. Помня, че донесоха червеи, които да развъждат с хранителни отпадъци, пък после торяха почвата с тях, някаква много бърза хранителна верига правеха.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: ноември 27, 2018, 08:28:52 »

Аз вече събирам отделно хартия, пластмаса, стъкло, метал и био боклук, толкова от мен.
Да, Мери, със сигурност ще ти го напомним, но много хора ги ползват многократните пелени. Аз много четох за тях, ама мерси съм. Особено сега като а.а в гащите, вече съм сигурна, че не са моето нещо. Признавам си, че преди си мислех, че ще му трябват памперси една година някъде, ама много съм била далече от истината.
За буклочивите дрехи съм съгласна. Предпочитам да си извадя нещо забутано в гардероба. Затова се и ядосвах на свекърва ми като купуваше такива дрехи на дребното. Нямаше нужда, все и казвахме, че сме събрали много, а и като са ми неприятни на пипане как да му ги облека.

Да ви споделя и че си намерих малко социален живот. Тук към общината има една заличка с играчки, в която да се събират родители и деца до 3г, за да се социализират, защото за малките няма градина. Аз преди две седмици някъде видях в един вестник информация, но бяхме болни и вчера, въпреки дъжда отидохме. На Томи много му хареса, не му видях очите, много се забавлява. Поговорих си с други майки. Повечето знаят английски. Супер е, че е безплатно. Само билет за автобуса трябва да си купувам, защото аз съм виенска карта.
Днес вали сняг, но мисля пак да отидем.

Хубав ден
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: ноември 27, 2018, 09:30:26 »

Добро утро, не мога да се докопам до тук.

Свекс, добре са котките, даже много добре.Викаш тото да пускам, а аз искам една премия да получа, уж ще има новогодишни такива ама докато не видя парите не вярвам!

Исках аз нещо да питам, а ма пусто главата ми е празна вече, като се забих в работата и забравих страничните неща.

За многократните пелени аз съм 50/50.Аз вися много по улиците, как ще ги разнасям тия оакани пелени напред назад?Аз наистина лятото с бебето не се прибирах в къщи.И ако е като Моника дето не спеше и нямах време за нищо с нея, кога ще смогвам да ги пера.Решила съм с второ, ако е спокойно бебе да ги пробвам, ма ако е като нея, тцъ, нямат шанс при мен.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #299 -: ноември 27, 2018, 10:44:54 »

Значи, при многократните пелени спасението е да изчишкваш и изакваш бебето, винаги, когато го хванеш. Затова е и приказката, дето я повтарям хиляди пъти:" Ако не искаш да переш, умът ти трябва да е в дупето на детето." Подканваш през 20- 30минути. Изписаха се много приказки, че това травмирало децата, че им повреждало костната система и какво ли още не... Не зная, нашите майки са гледани така, ние сме гледани така, децата ни са гледани така и би трябвало да сме се гътнали и да сме яко травмирани, но на, живеем си още blum.
Аз имах едни специални парчета, които ми носеше приятелката от Германия от много мек и дишащ найлон. Връзвах ги над пелената. Зимно бебе няма как да подменяш като е навън, задължително се прибираш след максимум час до два. Ама то и никой не кърмеше на открито в студа, пък МОЛ-ове липсваха и така или иначе се налагаше прибиране. Бе има много ограничения. С Еми един път си говорехме откъде сме го имали това време и как сме се справяли и стигнахме до извода, че това е било за сметка на телефонните разговори и компютрите. А и рядко имаше баби, дето да се дърпат и да не помагат особено в началото с пране и готвене.
За ревливи бебета е добре, веднага млъкват като ги разголиш Wink, та има на всеки половин час малко спокойствие. Освен това слагахме една доста дебела пелена между крачетата, нямаше как да пропусне, ако се сменя на час. Онези тампочино /или както им беше името/ са точно за новородено, да не пишка и мокри навсякъде и всекиго, щото те откарват по 2 часа сън поне.
Предимствата бяха единствено в това, че ходенето в гърне никога не е бил такъв проблем като сега. nea Твърдо съм за еднократни пелени, за възрастни особено. Би трябвало производителите да насочат внимание към материалите, от които се правят и съответно да намерят природосъобразни начини за бързото им разграждане. Но никой не насочва усилията си натам, вероятно ще излезе доста скъпо. Има едни кошове, дето уж обработват първично и пресоват бебешки памперси, но кой го купува?
В крайна сметка, наистина разхищаваме твърде много и съм напълно съгласна с Миленка, че всеки трябва да прави малки крачки и да е лично ангажиран. Няма връщане назад, искаме все повече и повече свободно време, независимост и пространство, които пък пропиляваме за технологии, че да можем дистанционно да комуникираме и да се развиваме, както е било преди. Едното, за сметка на другото и обратно blush.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines