Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:42:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2018  (Прочетена 83797 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #195 -: ноември 18, 2018, 08:22:30 »

[quote author=pandapanda link=topic=37964.msg735029#msg735029 date=154
 колекцията му от изкуство от Далечния Изток (това с главни букви ли трябва да е, Свекърва?). https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/70/Purkersdorf_Villa_Zuckerkandl_II.jpg[/img]
[/quote]
Панди, с три отметки няма как да проверя бързо.  pardon По аналогия на Черно море, Стара планина би трябвало да е Далечния изток, понеже само далечен е географското понятие
и се явява име.
Много красива къща, какви ли картини и други ценни предмети е имало....
Хаха, моите и те блъскаха коли, пресъздаваха катастрофи. То не бяха звуци от скърцащи спирачки, то не бяха викове и стенания на самите коли Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: ноември 19, 2018, 08:45:10 »

ДОбро утро.Тук е снежна красота, много е красиво, има доста сняг и детето ще се възползва smile Оставяме я и днес и утре в къщи, да се дооправи и в сряда е на градина.Аз събота и неделя се занимавах с домашни неща, и си починах.
В събота на бара беше много яко!Преди това бяхме малко на ресторант, поклюкарихме.После бар, прибрах се в 2,30.Това не ми се е случвало от мнооого време.Съответно Моника ни събуди рано-рано и цял ден бях като препикано мушкато.Добре че по обед отидоха да гледат филмче с баща си и аз откъртих.
Миро пя добре, озвучаването беше кошмар обаче.
Айде хубав ви ден дами!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #197 -: ноември 19, 2018, 09:26:30 »

Добро утро!

Честит първи сняг!

Днес като за понеделнишки и като за първи ден със сняг столичани се справиха добре, не беше зверско задръстване, макар че имаше все пак опашки.

Аз този уикенд изкарах чудесно! Свека да ми е жива и здрава ми писа петък че иска Зверо да го вземе с преспиване, таа натоварих го в събота по обяд и го взех вчера в 18:00. Съответно уикенда ми мина на дивана, с лаптопа, таблета и телефона в ръка, изгледах де що сериал имаше за гледане и де що влогър бях пропуснала. Неделя боядисах се, изправих си косата, сготвих си, абе 24 часа тишина. Остават още 2 дни докато мм се прибере, цял ден ме спамеше със снимки от басейна на 31 градуса. Прибирането ще му е много тегаво, има 12 часа между полетите в Канкун и още 5 часа в Мюнхен, ще пътува над 30 часа.

Хайде лек ден ви пожелавам!

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: ноември 19, 2018, 10:28:17 »

Здравейте smile

Ние в събота ходихме в Градския парк и на Коледния базар пред кметството и си изкарахме супер. Обаче през нощта много ме заболя гърло и вчера до следобядя не можех да стана от болки в мускулите и ставите. ММ и Бамбук се гледаха и не ме закачаха. Тази нощ по-добре мина, но още много ме боли и ще ходя на лекар сигурно следобяд.

Тук също има сняг

Хубав ден
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: ноември 19, 2018, 14:43:07 »

Привет!

Малко зачезнах аз, но имах много работа, настроения, та не стигах да пиша.

Свекърва, моите съболезнования за майка ти!

На мен вече ми е съвсем коледно, вчера открихме сезона и с филмите на тази тематика. И колко хубаво само заваля и натрупа снежец в Самоков  heart Нямам търпение да украсяваме вече!

Някакъв вирус се мъчи да ме хване, нещо с гърло. На мен там ми е слабото място, та не мога да го чакам, веднага съм с хапчета... Днес се прибрах рано-рано от университета и ще се лекувам. До края на седмицата трябва да съм кукуряк, че колко неща има да правя (и то са все приятни - излизане, пазаруване на подаръци)...

След три седмици ще правим една екскурзия до Лондон (само 4 дни обаче), очаквам с въодушевление да се потопя в коледния и дух там! Заради малкото време, целта ще ни е да обиколим само основните забележителности и после просто разходки, хапване и коледни базари  Girl_hide
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: ноември 19, 2018, 15:03:08 »

Всички в метрото днес подсмърчаха или кашляха. Зимата редовно стоя права там, поради което. Поне пък да хванат да си бършат носовете... beating crazy
Ние както нямаше да купуваме нищо от Комсед черен петък ( то затова не се влиза, ако нямаш конкретен списък ), купихме лего дубло огромно с влак и влакови релси. Май го взехме за мъж ми, защото въобще не смятам че малкият ще му обърне внимание към момента, ама карай... pardon
Сега остава да го облека за р.д дребосъка, да му купя апрески. И май приключвам с пазара.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: ноември 19, 2018, 16:58:00 »

Аз релсите ги скрих, защото много дрънчат и нищо не прави с тях. Може би е малък, но баща му ще сглобява и той ще се радва за начало. На Бамбук на 1,8г му подарих и два месеца само гледаше как сглобявам и разглобяваше. Аз днес му ги дадох, два месеца не ги беше виждал, ама днес добре ми дойдоха.

Свекърва, забравих сутринта - права си, Далечен изток, звучи логично.  good

Ето я къщата от нашата тераса





Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: ноември 20, 2018, 08:45:01 »

Добро утро дами, как сте?
Активността тука е право пропорционална на градусите на вън  nea За съжаление съвсем се стопихме.
Панде, как си днес?Много красива тази къща и аз обичам стари къщи, архитектура, да зяпам, да обикалям.Като ходихме в Италия не помня ни храна ни нищо, само дворци, къщи, улици smile Моя мъж все се бъзика с мен.

Свекърва как си?

Булка, оздравяхте ли семейно?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #203 -: ноември 20, 2018, 09:38:50 »

Благодаря на всички ви heart
Още ми е странно, че мога да излизам когато си искам и да готвя без да се съобразявам. Старая се да спазвам традиции и обичаи и така си отвличам вниманието.
Подкрепа/съчувствие получавам от хора, от които не съм очаквала. Хем ми е мъчно, хем и се радвам, че го правят от сърце, а не защото така трябва. Най- неочаквано един първи братовчед, дето се загубихме покрай собствени семейства и деца, ми се обажда всеки ден, ей така, да види как съм и да ме изведе от къщи на кафе. Поведението на леля ми, уж като човек, за когото майка ми даваше мило и драго, някак ми е дори обидно cray. Но пък какво да очаквам от 89 годишна... Най- големият и проблем в последните изключително тежки дни беше, че косата и не е боядисана. Даже и не предложи да помогне по церемонията, не се обажда никаква.
Иначе очаквам гости, в края на седмицата си идва НИ1 за 10 дни, като за по- кратко минават през Япония и Виетнам.  Wink Много ми е интересно какво ще разказва, сега праща само снимки.
Маги, какво ще подаряваш на племенника за Коледа? Те сега са на никаква възраст, нито за играчки, нито за дрехи, нито само за пари... Поръчах за всеки случай една стреч карта на света - бая голяма е, лепи се някъде и се търка по местата, където си ходил, като се показва отдолу по- подробен релеф, граници и градове.
Трябва да си седна на д- то, имам идея какво ще правя за останалите роднини и приятели, имам и материалите, остава да се вдъхновя, както е модерно да се казва, вместо "мързи ме" Wink
Вчера, понеже бяхме с жълт код, такова слънце имаше, да ти е драго да переш и миеш прозорци blum smile. Днес обаче е кофти и не става за ходене по любов. Въпреки това, нека да имаме хубав и ползотворен ден! heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: ноември 20, 2018, 09:49:36 »

Свекърва, много ми е труден вече той.Расте и му се изменят тотално желанията.Иска плейстейшън ама толкова пари няма  blum Пък и майка му нещо не е съгласна. Взехме му една игра много я искал  pardon
Взех и разни книги игри, едната за някаква експедиция в океана, а другата за експедиция до центъра на земята.Той сега открива света на книгите и му е интересно.

Много е хубаво, когато така разни хора се сещат за теб!Най-малкото се разнообразяваш и имаш интересни срещи.

Твоите хора пак по екзотични дестинации.Много модерни станаха тия Камбоджа, Виетнам, Филипини и т.н. Гледам бая народ се изсипва там последно време.

И мен ме мързи, вдъхновение нямам за нищо, само искам да се прибера и да почивам.Бях прекъснала за месец ходенето на танци, но снощи отидох пак и сега съм една бодра и щастлива.Много хубаво било да се натовариш физически и да не мислиш за нищо 1 час.Е после майка ми се потруди и за 5 минутен разговор ми вдигна нервите, но това е нормално.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #205 -: ноември 20, 2018, 10:38:47 »

Популярни са, защото са по-евтини и уж предлагат по-авентично изживяване. Дженга и ние купихме преди 2 седмици и е яка игра наистина. Малката и се радва доста.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: ноември 20, 2018, 10:45:18 »

Здравейте!

Маги, благодаря, по-добре съм. Вчера не ходих на лекар, защото няма температура и гърлото почти не ме болеше следобяда. Днес малко хрема имам.

През нощта Бамбук дойде по едно време при нас. Преди ни викаше, сега си става и идва. Аз се разсъних и като заспа си го занесох обратно. Ама. Толкова се разсъних, че сигурно два часа бях будна в малките часове. Добре, че той спи до късно и се наспах.

Хубав ден на всички
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #207 -: ноември 20, 2018, 10:53:15 »

А, той НИ1 е в командировка в Япония, отложиха я от лятото заради наводненията фирмата им. Удължават престоя там, поне да разгледат Токио и околности. За Виетнам съм съгласна, чиста изгъзица си е.  pardon На всичко отгоре са и във влажния сезон, та само ги мисля. Телефоните им са без покритие, водата и хигиената не са особено надеждни, ще ходят на сафари да гледат животни в дивата природа pardon. Хаха, поне пътуват като български граждани, може да намерят хора, завършили тук smile
Като казваш за книгите и племенника, моят смени училище и вече е съвсем друг, в положителен смисъл като поведение. На старото място имаше съвсем млада учителка, доста либерална и без собствени деца. Качваха и се на главата, лигавеха се и изобщо не можаха да станат клас. Той нямаше приятели /махалата е стара, в центъра на града и няма деца и места за игра/, като е едно дете и със сравнително възрастни родители, предимно четеше или му четяха.
Разбиранията в новото училище са съвсем различни, там основна цел, успоредно с науката е и създаването на приятелства и екипна работа. По съвет на училищния психолог го записаха да тренира футбол, инаé беше само по индивидуалните спортове- плуване и ски през зимата. Сега е отдаден на тази си дейност и книгите поизостанаха, за добро или лошо blush. Хаха, наказват ги яко, по най- старите методи - преписват като ненормални текст по сто пъти, лишават ги от игра през междучасията. Той ли порасна, средата ли е такава, ама поне няма ежедневни оплаквания от него, както беше преди. В класа са 17 /седемнадесет/ момчета и 6 момичета funnytooth, затова няма простотии, по негово мнение Wink. Аз не съм ходила, ама брат ми казва, че голяма част от родителите имат странна разкрачена походка и гледат надолу pardon.
П.П. Забравих, ето по един японски сладолед, да си лекувате болните гърла Wink


* 46458618_10100252003589726_8696800950351822848_n.jpg (60.49 KB, 377x377 - видяно 2019 пъти.)
« Последна редакция: ноември 20, 2018, 11:15:57 от svekarva » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #208 -: ноември 20, 2018, 10:57:22 »

Добри дан! ( На чешко малко да го обърна че след 8 мин се качвам на кол с Чехите)

Маги благодаря че питаш, но се влачим още всички... Аз четвъртък се събудих с хрема и кашлица, почти е минала, т.е 3 боледувания за 1 седмица... дойде ми в повече, та съм зела малко мерки да вдигам имунитета, плодове, витамини, пчелно млечице. Зверо се оказа с бактерия в носа , масово, лекуваме я сега, но си ходи на градина. Просто до края на годината няма празно,много работа има и ще блъскаме яко, надяваме се след Коледа до 8ми да си починем, макар че работим на 27 и 28ми.

Свекс, хубаво е че има хора около теб, нали писах, зает ум е щастлив ум, радвам се че и Н1 ще дойде та ще имаш компания.

Виви е права, източните туристически дестинации са популярни защото са доста евтини, излиза колкото море в Гърция. Така се надявам февруари да отскоча на там и да отидем по островите с мм.

Панде, да се оправяш, нещо гаргара прави, с лайка и сода, помага.

Хайде, ахой, качвам се smile

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: ноември 20, 2018, 12:30:43 »

Дженгата е много готина, и аз години наред я играех в компания.
НАвън времето е разтечено, определено ще имам нужда от още един космонавт за детето, не знам кой ме накара да реша че един ще стигне. Вече е накалян и мокър след едно излизане... pardon Та айде пак отначало хаха.
Панди, аз пък не мога да се абстрахирам от гадното зимно време, за да оценя къщата която харесваш. Първо виждам мъглата и сивотията.. crazy Лошо устройство съм явно.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines