Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:05:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2018  (Прочетена 83814 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: ноември 15, 2018, 18:08:25 »

Статия не четох, защото тук ми е по-интересно какво пишете.
Всяка работа е хубава, ако те удовлетворява, всякак. Сега например, на ми изглежда, че ММ има много готина работа. Ама аз съм много далече от тези неща сигурно много ще се зоря. И ще съм от тези дето гледат сериали, защото не знаят какво да правят. Което пак не е лошо, ако не ти пука. lol lol
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: ноември 15, 2018, 18:10:13 »

Киви, мерси! Вече си мислех, че само аз споделям това мнение и чак ме накараха да се почувствам лоша, че нямам такива егоцентрични изблици и аз.
Па дата, като винаги разбива!
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #182 -: ноември 15, 2018, 18:47:30 »

Аааа, Булче, не съм я сложила тази статия, за да се палиш  girl_wink Явно се доказва тезата ми (частично с тази на Киви за мрънкащия-служител), че много рядко служителите, които не са на ръководни места, могат да видят цялостната картинка. Че един продукт (било той и услуга), за да се продава трябва да е на цена, на която клиента иска да го купи. Кривата на пазарните потребности (търсене-предлагане), като добавим към нея и съотношението качество-себестойност и вече съвсем е трудно да се балансира. Преди си мислих, че шивачките, тъй като повечето са със средно или основно образование, не могат да го проумеят това. После осъзнах, че много хора не могат да го проумеят. И всеки си гледа от неговия ъгъл и си мисли, че той е прецакан.  crazy crazy crazy После се нароиха супер много фрийлансъри, всеки иска да е свободен, да няма шеф, да си разполага с времето, да си управлява сам проектите. После видяха, че всъщност не е толкова лесно, сега има тенденция да се кооперират  girl_wink И накрая пак стигат до еволюционното стъпало и си основават фирми. Тези, които са успели, защото има и много провалили се.

На мен и друго ми е чудно, защо по нашите ширини хората са толкова неудовлетворени от себе си и работата, която вършат? blush Да се върнем на моята любимка лаборантката, вчера пак при нея бях lol В понеделник ще си самоназнача още едни изследвания, ако ида пак там, кой знае какво ще си помисли за мен жената crazy crazy crazy Та, по същество, тя си върши работата с кеф. И е толкова отзивчива, дори на изнервени хора реагира спокойно и положително. Значи може! Значи не е до какъв пост си заел - ръководен или изпълнителски. Значи е до това колко като личност се ориентираш в света. И тогава се питам? Обществото ли ни е смотано или всеки един от нас носи някакви капаци, които не му позволяват да погледне по-глобално на нещата - професионално, лично, политически, ако щеш и сексуално?

Да се върна и на онези недоволните, ами според тяхната логика трябва обществото и бизнеса да са като комуни и да се върне разменния строй. Аз съм произвел риза, ето ти, дай ми овца. Ама че единият е вложил повече, а другият по-малко, не се гледа. Колкото и несъвършенства да има пазарната икономика и капитализма, не виждам да измислено нещо по-справедливо за момента. Другото са утопии, които практически се опорочават, видяхме го и на наша земя, че и още му търпим последиците.

И след този бълвоч от мисли по-горе, стигам до заключението, че всичко е толкова субективно, че не си заслужава човек да се хаби да просветлява онези, които и без това не искат да видят чуждата истина pardon А явно тези с развит капитализъм са го осъзнали отдавна и въобще при тях такава дискусия не съществува pardon

Рат, доколкото знам има една страница, в нета бях попаднала на нея, на хора, които се организират и в определени дни от месеца ходят по домове, за да прекарат известно време с деца лишени от родителски грижи. Доколкото съм запозната е нещо като доброволческа инициатива - учат заедно, говорят си за неща от живота (работа, гаджета, приятели, училище), правят малки дарения, но предимно инвестират прекарано време с тези деца. А идеята е да ги стимулират да учат, за да се приобщят в обществото, не да стават криминогенни елементи, защото тези деца са изложени на голям риск да станат потенциални престъпници. За това ли говориш или за нещо различно, защото не те разбрах?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: ноември 15, 2018, 18:57:20 »

Пандата рулира! Ето, тя си е доволна от сериалите! Няма лошо, важното е че може и ти се получава каквото искаш! Искам и аз сериал ама кор..
Тези теми дет ги нищите, бяха ми интересни на по ранна възраст. Сега ми е важно как да се развивам и извън работата. Че нещо там изоставам покрай наследника ...
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #184 -: ноември 15, 2018, 19:04:36 »

Тези теми дет ги нищите, бяха ми интересни на по ранна възраст. Сега ми е важно как да се развивам и извън работата. Че нещо там изоставам покрай наследника ...

Еми, точно тези теми еволюират до онази с 10-те %  girl_wink girl_wink На по-късен етап, ха сега виж колко взаимосвързано дойде всичко. И си мисля, че колкото по-малко мисля, толкова по-добре lol lol lol

А най-добре ми действа винцето. Даже римляните са го казали: "Във виното е истината." Наздраве!
Аз тъкмо си тръгвам от офиса и откривам официално сезона на кювето с едно реколта 2015 (много добра за този сорт  girl_wink ).

Лека вечер, лейдис  CHEERS CHEERS
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: ноември 15, 2018, 19:55:24 »

Еми, точно тези теми еволюират до онази с 10-те %  girl_wink girl_wink На по-късен етап, ха сега виж колко взаимосвързано дойде всичко. И си мисля, че колкото по-малко мисля, толкова по-добре lol lol lol

А най-добре ми действа винцето. Даже римляните са го казали: "Във виното е истината." Наздраве!
Аз тъкмо си тръгвам от офиса и откривам официално сезона на кювето с едно реколта 2015 (много добра за този сорт  girl_wink ).

Лека вечер, лейдис  CHEERS CHEERS

Втори опит да те цитирам и да напиша текст тук.. явно вече съм доста смазана. nea
Таа нищо не разбрах от първата част, утре ще чета на пресна глава. Сега освен и аз да си сипя бяло вино, друго не ми остава.  good
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: ноември 15, 2018, 20:04:41 »

Да уточня, че аз сериали нямам време да гледам от 2,5 години. Но съм чувала от мм, че има колеги, които си гледат сериали на телефона, освен ако нямат среща. Та според него това е тъпо (ама според него  като цяло е тъпо да гледаш сериали, но тях явно си ги кефи)

Днес пак ходихме в зоопарка. Един ден, когато ходя на работа, тези слънчеви следобеди в зоопарка много ще ми липсват. Освен ако не съм като истинска австрийка и работя по 4 часа, от 8 до 12ч Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #187 -: ноември 15, 2018, 20:50:16 »

Мери ми, въообще не съм запалила, даже хич, просто обяснявам как работи бизнеса, защото статията е написана много едностранно. Не уважавам хората които пишат статии за да унижават професиятата на такъв голям процент хора, били те шивачи или кольо центъри хахах.

Еми, какво точно правиш за извън работа? Дай идеи?

Пандеей, узряла си вече за работа, там още повече съм сигурна че имаш нужда от нея, защото ако не друго, социализацията на работа е доста полезна.

И днес чух по радиото интересно нещо. Най-щастливите хора (научно проучване) са заетите хора, защото нямат време да се депресират, но пък човекът бил създаден да бъде мързелив и за това сме изпадали в такива нещастни състояния. Съвета на учените бил винаги да държим мозъка зает, даже и с малки неща, нкато решаване на кръстословици и судоку. Колко е истина не знам.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #188 -: ноември 15, 2018, 21:03:41 »


Днес пак ходихме в зоопарка. Един ден, когато ходя на работа, тези слънчеви следобеди в зоопарка много ще ми липсват. Освен ако не съм като истинска австрийка и работя по 4 часа, от 8 до 12ч Wink

Значи само ще охкам за този зоопарк, иска ми се да заведа децата, но мисля, че 32 ще е малък напролет, за да го оцени истински и ще е хубаво поне година да почакам. Той ще е на 2 и малко, но да видим smile Иначе не само австрийките, европейките в белите държави след като родят масово не работят на 100%. Точно поради причината баланс, а те там както знаем хич не са прости в тЕА държави.

Булка, от незнание беше, не от някакъв чутовен напън за чудеса от храброст. Та лошичко ми беше, но не е като да излиза човек от тебе и си викам какво пък толкос довършвам го ей това тука и се прибирам. Като се прибрах ми светнА Шо така ми било лошичко целия следобед.

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: ноември 15, 2018, 21:10:31 »

Мери ми, въообще не съм запалила, даже хич, просто обяснявам как работи бизнеса, защото статията е написана много едностранно. Не уважавам хората които пишат статии за да унижават професиятата на такъв голям процент хора, били те шивачи или кольо центъри хахах.

Еми, какво точно правиш за извън работа? Дай идеи?

Пандеей, узряла си вече за работа, там още повече съм сигурна че имаш нужда от нея, защото ако не друго, социализацията на работа е доста полезна.

И днес чух по радиото интересно нещо. Най-щастливите хора (научно проучване) са заетите хора, защото нямат време да се депресират, но пък човекът бил създаден да бъде мързелив и за това сме изпадали в такива нещастни състояния. Съвета на учените бил винаги да държим мозъка зает, даже и с малки неща, нкато решаване на кръстословици и судоку. Колко е истина не знам.
Не съм съгласна с радиото. По простата причина че иначе нямаше да има тренинги за медитация, което е буквално изпразване на ума и немислене за нищо. Много от болестите се коренят в това че мозъците ни са нонстоп под напрежение и стрес.
Но съм съгласна че в повечето време трябва да се мисли и работи и действа нещо. Но не и  през цялото време.
Именно в по горното се състои и моята борба след работа и/или след малкия. Първо, да не ми мрънкат на главата роднини с проблеми, които  в момента не мога да реша. Вечер е моето време  и не желая да се достресирам с неща, които могат да почакат и утрото. Задължително си правя план на почивките. Научих го от един приятел- в крайна сметка и себеразвитието и релаксът искат план. Както настоявам в работата да се вършат нещата добре, така настоявам и да почивам добре и да не ме закачат, да научавам нови неща. това е в общи линии- искам да имам време за четене, за филми, за излизане с хора 1 път седмично задължително и отделно от половинката. Все пак пред него не можем да си говорим наши си женски си неща.
 Няма да забравя как някой ме попита кога за последно съм правила нещо креативно, няколко месеца след като родих. Не че не го наврях на кучето в гъза, щото да износиш и родиш не е малко, но всеки ден оттогава се питам, днес направих ли нещо креативно, научих ли нещо. Та всъщност тази личност ми направи услуга. pardon pleasantry  А срещу кого или какво се боря, какво ме спира да върша всичко изброено? Ами каквото и всички останали тук- умората, децата или детето, проблемите с роднини и прочие, липсата на време.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: ноември 15, 2018, 22:19:44 »

Киви, като дойдохме тук Бамбук беше на 2г и 4 м и му беше екстра в зоопарка. В София, за да вижда почти навсякъде трябва да го вдигна, а тук не е така. На някои места животните са около теб. Аз примерно си мислех, че рибите ще са му скучни, а това му е от любимите места. И сега вече сигурно вече може да те разведе smile То е пълно е малки деца smile Та, ако идвате, може да ни викнете да ви разведем (в зоопарка, другите неща из Виена само 1-2 пъти съм ги виждала) lol

Булче, сега и да не съм узряла, докато тръгне Бамбук на градина, сигурно ще съм узряла lol lol lol
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: ноември 16, 2018, 10:38:45 »

Не мога да се докопам до тук тази сутрин.
Добър ви ден.Напазарувахте ли?Аз пуснах малко играчки за дечурлигата и сега се мотая.Имах и работа в офиса та се чудех кое по напред.

За предните теми няма да се включвам.Била съм шеф на екип, ужасно е, отговорно и трудно.Сега съм малко сам съм си шеф, но такава е професията ми, такива са разбиранията на хората в града за професията.Което според мен не е правилно и страдаме от това, но много егота, много величия има тук и трудно се пречупва начина на мислене!Няма лесно де!Никога няма лесно!

Айде убав ви ден и важното е всеки да е доволен от начина си на живот от това което е избрал за себе си.АКо не е, значи е време за промяна!
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #192 -: ноември 16, 2018, 14:38:46 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Къде се загубихте петъчно  huhhuh.gif huhhuh.gif huhhuh.gif

Аз съм на път до месец да си довърша онзи мега гаден проект и ще черпя целия свят само да ми се махне от главата, че то стрес, то чудо  ANGRY

Сега, за да ми е още по-гадно имам и данъчна ревизия на дружествата cray cray cray Ако оцелея до Коледа, ще трябва много да черпя lol lol Стягам се през кръста и яко бачкане crazy crazy После искам някой да ми каже как да кажа ами не мога да остана до по-късно или няма да работя от вкъщи. Като знаеш колко много неща са заложени от твоите действия.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #193 -: ноември 16, 2018, 16:21:52 »

Миленка, казвай какво и къде ще черпиш и ще си помисля с какъв да те стегна през кръста Wink. Няма страшно, ей го де е Коледа... Пък и сняг не е паднал да ходиш на ски, какво друго ще правиш, освен да работиш blum
Малиии, много гадно да имаш данъчна ревизия blush Като почнат:"Дай това, потърси онова!", идват когато си искат, тръгват си, когато им е удобно angry. Да минава и да има кой да ти помага. Онова, второто моме с качествата задържа ли се?
Тотално ми се скапа лаптопът. Сега съм с друг, само с три отметки nea. Дано ми го излекуват, иначе много ще страдам, от месец не съм архивирала.
Днес вече прибрах мушкатата на стълбището и домъкнах от там коледниците. Имат по две пъпки на всеки връх, за радост на котката. Гадината само обикаля и иска да ги прекърши, но са на високо, а дупето и тежи.
Хайде, хубави почивни дни!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: ноември 16, 2018, 16:52:25 »

Здравейте!

Ние бяхме навън и сега се прибрахме и дребното пак блъска коли. Днес не ми се обяснява, не ми се разсейва, не ми се правят циркове. Игнорирам го, защото другият вариант е да го набия (много искам).

Мен нали ме влекат старини и направо се обсебвам с една къща срещу нас. Ние сме на спирка Санаториум. И този санаториум сега е старчески дом, но май е бил нещо като спа в началото на 20век. И този, които е построил Санаториума е построил и тази къща за колекцията му от изкуство от Далечния Изток (това с главни букви ли трябва да е, Свекърва?). Което е много разочароващо, защото къщата не е имение с истории, а музей, който не е просъществувал особено.  Пък и не мога да я доближа много, защото от едната страна я гледа много от ниско и има ограда, а другата и страна е в гората. Сега няма листа и пак трябва да я пообиколя. Villa Zuckerkandl се казва, ама само тази снимка има в интернет. Ще ви кача и една от терасата.

Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines