Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:49:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2018  (Прочетена 83812 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: ноември 12, 2018, 12:12:39 »

Киви, смело с машината, няма нищо страшно. В 5 клас се научих да шия и ми беше голям кеф като ученичка. Ама като открих моловете и не ми се занимава вече.

Как изкарахте уикенда? Ние си бяхме тримата и си обикаляхме квартално.
А и имаме два нови шкафа с чекмеджета. Чудя се вече дали не прекаляваме с мебели. Тези от българка ги взе ММ. Бяха си говорили на английски, докато не го попитала от къде е по едно време lol

Хубав ден, че от половин час пиша това
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #106 -: ноември 12, 2018, 12:55:18 »

Смело, смело... ще взема да се престраша smile

Ама после да не ви питам колко литра сок може да загуби едно киви от прободна рана?

Панде, сериозно вече какво можеш да шиеш? С каква материя е най-лесно?

Свекс, по спомени е Лучник. Как са при вас нещата? Ако не ти се пише тук разбирам, но ви мисля  heart
« Последна редакция: ноември 12, 2018, 12:58:53 от Kiwi » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #107 -: ноември 12, 2018, 13:17:47 »

Ами, не са добре... Седя и си мисля, уж човек сам идвал и сам си отивал от този свят. Просто не е така - сума хора се изтрепват от притеснение и в двата случая.
Моята първа машина беше Лучник. Малко им е калпаво затягането на горния конец, другото е както си трябва.
Ако се чудиш какво да да шиеш, почвай с коледни възглавници, торбички за подаръци или нещо декоративно от Pinterest. Тъкмо са напускали подходящи платове.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #108 -: ноември 12, 2018, 14:24:13 »

Ами, не са добре... Седя и си мисля, уж човек сам идвал и сам си отивал от този свят. Просто не е така - сума хора се изтрепват от притеснение и в двата случая. ....
Ако се чудиш какво да да шиеш...
Съжалявам да го чуя. Винаги казвам, грижи се за себе си, колкото и да не ти е до това сега. Сам идваш, сам си отиваш както казваш, според мен са късметлии тези, за които има кой да се притеснява, едните да ги посрещнат, другите да ги изпратят... и за това давай, но не се смазвай от даване, изисквай помощ, когато ти е нужна.
О изобщо не се чудя, купих си ново яке и с голям мерак си взех прежда меланж, която да му пасне и да го освежи с малко ярки цветове... ей тая прежда проклета, плета, разплитам.... не мога да се разбера с нея, а ето го снега дойде...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #109 -: ноември 12, 2018, 16:08:26 »

Ей, изключих компютъра, а после ми дойде муза да пиша.
Тази седмица да отбележа 6 точки за нашите баби good Да не кажете, че само се оплаквам от тях Wink В петък свекърва ми взе кокона и до неделя адашките се гледаха. ММ събота и неделя беше с баща си по цял ден и късно се прибираше, ама майка удари едно рамо, когато се наложи. Нещо се разкеках, но съм като куче и ми минава бързо. На всичкото отгоре се събудих в 4 ч., защото пералнята титкаше, че няма вода. Спрях я и събудих аварийната група от ВиК. Като по чудо ми вдигнаха веднага телефона. Улиците около нас са все с подходящи имена, та си имахме импровизирано море Wink Да ставаше и за плаж, ама не ставаше. Та така - събота мина под мотото миризлив ден, защото водата дойде чак в 4 следобед. Майка се погрижи за дребния, а аз се напарих едно хубаво.
Днес кокона е вече на градина, а ние с дребния превземаме слънчевите улици и градинки. Подготвям дребни неща за прощъпулника - ще е другата седмица в най-скромен кръг от баби, дядовци и прабаби.
Еми, то и нашият дърдори, ама само той се разбира, че още речникът му е като на китайска играчка. Иначе прави едно с ръка "Здрасти!" тип "Мара, бе!", та поне това става ясно на хората.
Киви, най-лесно се шие трико, че не се нищи. Ама говоря за плътно хубаво трико, а не лигаво, което върви като живо. В началото може да почнеш с корекции - къде тръгнало нещо да се разшива, къде да свиеш, къде да подгънеш. Аз на моята машина не съм пипала опъна на конеца, защото засега е ОК. Във времето си намерих кройки, четох доста по форуми разни хитринки и така напредвам. Не знам доколко опит имаш, че да ти кажа някои. Wink Голям кеф е, когато си сътвориш нещо!

Свекърва,  give_rose Предполагам, че хич не ти е леко. Само мога едно да ти кажа - опитай се всеки ден да си припомняш каква е била майка ти в разцвета на силите си, за да може след време да не изскачат приоритетно сегашните дни.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: ноември 12, 2018, 18:02:27 »

След като загубихме дядо, майка ми твърди че все повече й липсва, защото спира да си спомня лошите му последни години. Предполагам при повечето хора е така. Аз често си го спомням в хубавите му времена. Нищо че после ни разгони фамилията.. за равновесие.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #111 -: ноември 12, 2018, 19:00:56 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Как може никой да не коментира тоалетите на първите на срещата в Париж цъ-цъ-цъ  Hmmm Hmmm Hmmm

Не знам кой облече Радевица, но спешно да я облича само той или тя  good good Този път нашата мома си беше топ. Тоалетът й заспа на фигурата и височината. Направо и тя ми стана рязко по-симпатична, защото след СПИН-а на котката й рязко ми беше слезнала в очите lol lol lol

Хубава вечер kiss2

Свекърва, и това ще мине, и после ще дойде, и нас няма да ни има, и други ще дойдат... Прегръщам те  heart

Аз пък си мисля, че ние сме егоистите, ние сме тези, които задържат другите, когато няма какво друго да ги държи тук, но това са си мои мисли  crazy crazy счупени  crazy
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: ноември 13, 2018, 08:36:14 »

Добро утро как сте днес?Аз вчера бях по пътищата родни и хич не ми беше до писане.Мисля подаръци ударно за диванетата, правя списъци и за възрастните и въобще ми е вече КОледно!

Свекърва и това ще мине, за съжаление ни взимат много тези емоции.

Хубав и успешен ден от мен девойки!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: ноември 13, 2018, 09:19:10 »

Здравейте  smile

На мен тази сутрин ми е едно коледно.  Christmas tree Ставам, ММ запалил камината и ми е топличко навсякъде. Замечтах се за момента, е който вече ще е почивка.  heart
Затова мисля да го накарам тази година да пишем писмата до дядо Коледа по-рано, а не в началото на декември. И без това ми трябва време да се подготвя, за да е незабележимо. Решила съм какво ще му подарявам, дори вчера му поръчах единият подарък.  Ще видим той какво ще напише. За Алекс сме в процес на обмисляне. Аз имам мноооого идеи за него и знам какво искам, но ще видим дали ще се навием за основното. От Хиполенд съм набелязала част от нещата и чакам петък. И в Комсед съм напълнила кошницата.
За себе си искам да измисля супер яката книга, тази която трябва да имам на 100% в библиотеката си, нещо запомнящо се, ама нещо не мога да я измисля коя да е точно. Ще приемам съвети от четящите!!!

Тези дни ще обикалям много до куриерите. Тук е голяма мъгла и сигурно ще пращам ММ днес. Имам да взимам и изпращам, а като знам какви опашки са.  nea

Свекърва  heart


ЕДИТ: Щях да питам някой да участва в размяната на детски книжки? Във фейса писах, но там е лудница и става голямо объркване, защото пишат един през друг..
« Последна редакция: ноември 13, 2018, 09:21:13 от always_and_forever » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #114 -: ноември 13, 2018, 09:28:03 »

Добро утро!
Тук вече е съвсем ноемврийско - мрачно, студено и гадно. Имам бая разходки тези дни с дребния, та с палтата и смело навън... pardon
И аз съм в процес на мислене на подаръци. В петък ще има Луд петък в Хиполенд, та поне кокона ще я уредя. До тогава дано и за братовчед й нещо да измислят техните, че да го взема. И винаги мисля подарък за едно момченце в квартала, че има рожден ден първите дни на януари, та като нищо пак да ни канят. Чакам и отварянето на новия стар МОЛ да видим и там дали няма да има нещо интересно като промоции. То най-спешният ни подарък ще е сушилнята. Тя ще предопредели бюджета за останалите girl_haha Иначе аз съм си избрала моя подарък, ММ - също.
Колкото и списъци да направя - имам чувството, че все нещо забравям crazy Предстои ни прощъпулника и една кратка почивка, та допълнително неща за мислене имам girl_haha
Да се похваля - взехме, че миналата седмица спечелихме матрак от една игра. Вчера случайно отварям пощата (като не съм на работа и по два-три дни не я пипам). Гледам - ваучер за пазаруване от Лидл danceg Много щедри тая година! santz
Мери ми, нещо съм изтървала новината. Я дай линкове. Снощи гледаме Стани богат и ММ се сети за въпроса с картината, която се самоунищожава. Брей! Изненада ме, че чете клюките по сайтовете lol Като нищо да е по- в час и с тоалетите на Радевица, трябва да го питам.
Спирам да пиша, че размествам букви и 100 грешки коригирах дотук.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: ноември 13, 2018, 10:29:11 »

Али ти рязко забогатя с тия игри! blum
Аз няма да купувам нищо от черния петък- преразпределих подаръците бабите да му ги взимат за рд точно.
Инак ще взимам само за приятелки от тук от форума. Цяла година са ми помощ и подкрепа. За съжаление в уж реалния свят, хора които познавам от 20 години- не са така. Та за тях- нищо. Подаръци по задължение не правя.
Миме вземи си Нарине Абгарян- мисля че ще ти допадне много
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: ноември 13, 2018, 11:41:00 »

Здравейте!

Киви, всичко мога, предполагам, само кройка трябва Wink Аз започнах с калъфка за възглавница за кукла, след това калъфка за истинска възглавница. След това раничка. След това къси панталони - голям зор беше да сложа коланът, сигурно 5 пъти разливаха. След това клош пола. И след това блуза без ръкави - ръкавните и вратната извивка е голям зор. Често карах баба да ми ги прави. Тя има златни ръце за шиене и плетене, ти би я оценила (аз не си падам по плетени работи). Та, сега се сещам, че ръкав не съм слагала никога май. Та, ето ти схемата от кръжока Дизайн и моделиране на облекло към Пионерския дом във Враца (по мое време все още така беше известен). Много смислено занимание беше.
Аз си шиех главно поли, панталони и рокли. Една даже е тук, все още оцеляла. Много дълго пазех ранички две, но май ги изхвърлих.
Ама вече не ми се занимава. Не съм кой знае какъв ценител на хенд мейд неща.

Свекърва, кураж! И бабата на ММ вече 5 месеца я гледат. И тя има дъщеря, ама я гледа снаха и.

Подаръци за дребното вече сме купили, за мен също. За ММ имаме идеи, но ги обмисляме.

Хубав ден smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: ноември 13, 2018, 11:51:46 »

Аз нищо не съм купила, ама нищо.Само гледам, ровя и нищо не харесвам.За нашите и сестра ми ще е нещо малко и символично.Но за децата ще трябват подаръци, а и рождени дни идват  crazy ще лудна.Започвам с двата декемврийски рожденни дни, че да отметна това поне.Чакам команда какви да са подаръците за племенниците за Коледа и чак после ще мисля тия през новата година.

Майка ми много шие.Аз не се научих, не е за мен това.Обичам аз да отида в магазина и да си купя готовата дреха, няма кой да трака там с машината.Възхищавам се на всичко ръчно направено, но и аз като Пандата, не съм чак толкова голям фен.
Апропо имах за Моника един от тия ръчно направените органайзер за фиби, ластици и диадеми.Много красив, но не ми беше удобен.Взех от левчето един отцетник за вилици и лъжици и малко го префасонирах и сега всичко наредих вътре!Много ми е подредено  blum
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: ноември 13, 2018, 12:33:34 »

Аз май съм на вълната на Маги. Кефи ме че има хора, които се занимават с ръчно творчество, но като цяло с изключение на нещата на Свекърва, които винаги са И полезни, а не просто красиви, не бих си взела нищо хендмейд вече. Променила съм се доста в това отношение.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: ноември 13, 2018, 13:52:26 »

Добър ден!
Свекърва, кураж!
Киви, успех с шиенето и да показваш после. Аз с две леви ръце, по-добре да не припарвам до машина. Нищо няма да ми се получи  blush
Леле, като ви слушам колко подаръци имате да купувате и се чудя дали да не увлича списъка. За Ники съм решила само лего да вземем и това е. Нещо прекалено много вещи събра и няма място за още боклуци. На родата (бабите) по чаша и календар с Ники и това е. На девер ми нищо на семейството като гледам. Остават ми операцията плюшено мече и две томболи.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines