Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:49:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2018  (Прочетена 83807 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: ноември 02, 2018, 12:18:41 »

Мери ми и Панда винаги къртят мивки колко са здравомислещи! Много ме кефите!
Всеки може да отвърти. И да, всеки си мълчи и се пази. Оня ден на нашата улица по-надолу, като се чу някакъв мъжки глас как охка, ама явно от болка. Аз съм сама с детето и е пустош там. Е кво, да ида да проверя с малкия ли? Няма и да ме намерят после, ако е поставена ситуация нарочно... pardon
Не винаги можеш да идеш да се намесиш. Както и не се знае кой къде ще го забие сачмата- мъж ми редовно повтаря че от бедност и болест, две в едно, по-лошо няма- хората отвъртат. crazy
Съгласна съм за историята, но мен продължава да ми е безумно скучна, освен ако не е художествено поднесена. Сега прочетох книгата на един български професор за богомилите. Като изключим празните приказки накрая, беше ок исторически, защото беше разказано сладкодумно поне. pardon
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #16 -: ноември 02, 2018, 14:40:16 »

Мери ми, душа, напиках се от смях! Биете ли се или се е*ете... Неееееее
Аз също не съм се намесвала и не бих се намесила, защото ме е страх и хората ги е страх масово, защото държавата ни е такава. В Англия не е по-различно, ако знаете и там... Преди месец на улицата един уби по особено жесток начин 2 жени... Посред бял ден, по обяд, на улицата... Съсед им бил, психично болен... Карал ди колелото, спрял, взел една тухла и започнал да ги налага... Никой не се е намесил, как дс се намесиш, и теб да убие? Извикали са полиция, докато дойдат асфалта бил в кръв целия и жените едва ги идентифицирали... Така че като вземат и да ми говорят как в България туй и унуй пък в чужбина розови облаци и зайчета... На някой друг тия.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #17 -: ноември 02, 2018, 14:56:51 »

Здравейте!
Направих една изтощителна разходка. Ходенето не беше много, но надвикването, прекъсването на мисълта и щуротиите на кокона ми бяха мааалко в повече pardon Сега още ушите не могат да ми привикнат с тишината и чувам нисточестотно.
Много се смях с историята за Данчето tease
Панде, мерси, че го публикува! За мен точно Паисий си е в основата на идеята за будителите. Като цяло това е и все още тъмен период в европейската история.

Снощи танцувахме с дистанционното по каналите, докато връщахме назад Стани богат. (То праймтаймът е резервиран за простащина, а не за подобни предавания.) Попаднахме на документален филм за Забранения град. С мъжо си говорихме как древните цивилизации без скъпоструващи и сложни инженерни програми са сътворили нещо, което не може и до днес да се разгадае. И после сякаш някой е казал "Стоп! Много сте умни, много сте напред!" и ни е върнал на ниво чук и длето.
Историята е уникален учител, стига да има кой да го слуша. Още помня в 8-ми клас как нашият учител (с колоритно име Василевски Wink) ни обясни, че по време на война държавата няма как да има силна икономика. Дваше пример за голяма инфлация в САЩ, когато парите нямали никаква стойност, а най-смислено било да ги ползваш за тапети. Така стана и след намесата на САЩ по арабския свят.
Съгласна съм и за детенцето, че е "спасено". Когато братовчед ми почина година след сватбата си, всички бяхме с мисълта как можеха поне да имат детенце. После се осъзнах и си казах, че това е наш пуст егоизъм. Никое дете не трябва да расте без да помни баща си sad
Виви, тоя случай не го знам, ама те едва ли са един и два. Тук грам не се грижат за психичното здраве на човек. Говоря и като превенция, и като вече състояние с диагноза. Много точно сега в Откраднат живот са захапали темата. В градината нещо беше станало дума за контрол на достъп. И понеже повечето родители са на работа, не виждат това, което аз виждам. Парковете опустяват в един часове диапазон от 14 до 15:30. Има места, през които е страшно да минеш - то не са клошари, то не са шантавели, то не са дрогирани или пияни... С кола от и до работа това не се вижда.

Отивам да изгледам един филм, че друго и без това нямам да върша. Тази сутрин чистих и подът е неестествено изглеждащ. Иначе може да се движиш по пътечка от трохички като Хензел и Гретел. girl_haha blush
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: ноември 02, 2018, 16:20:36 »

Здрасти!
Айде с Мери ми ставаме 5 (май)  danceg още някой няма ли да се прежали?
Панде, права си, не разбирам как е "спасение" да умреш преди да си поживял, от ръката на баща си. Не разбирам и ако има там бог (висша сила или каквото искате) може да допусне подобно нещо, както и всички други такива изродщини. За това и не вярвам, единственото "хубаво" от цялата история е, че поне на майката не й се налага да живее без детето си.
Някога по криминология учехме, че всяко общество има престъпници каквито заслужава. Жалко е и ние сме жалки, че допускаме да имаме такива престъпници. Аз също не съм от тези, които веднага биха се намесил, но пък и не мисля че трябва да гледаме все на другата страна. Един приятел наскоро се беше бил с мангали, защото закачали възрастен човек в рейса (никой друг не казал/направил нищо), той се ядосал направил забележка, те не спрели и накрая ги понабил и пак никой нищо!
Али, така е. То и да има хора, като гледам колко сме "отзивчиви", едва ли някой ще ти се притече на помощ ако те нападнат. В Банкя се карах с един пиян да не закача Ники, а бяха 3ма, ако не си бяха отишли не знам какво щях да ги правя.

През телефона не мога да сложа, но ви черпя виртуално за рождения ден на мама.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: ноември 02, 2018, 16:35:06 »

За съжаление Али е права че нищо не се прави за психическото здраве тук. Хубаво че е интернетът! Виждам как новите поколения след набор 90, са по склонни да приемат и да говорят открито за ментални проблеми. Преди беше: Шш да не те помислят хората за луда. pleasantry
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: ноември 02, 2018, 17:46:24 »

Али, права си за превенцията, така е.

Рат, няма да ти отговорям, че ще стане час по религия Wink
Ама защо да сме жалки и как по-точно допускаме имаме престъпници?

А мислите ли, че преди повече им е пукало какво става зад съседната врата?

Виви, така луди дебнат навсякъде във времето и пространството. Аз и тук, и в Люлин, а и във Враца не бих вървяла сама след 20:30ч и между 14 и 16ч по-далече от пред блока не ходя.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: ноември 03, 2018, 09:23:51 »

Добро съботно утро!!!
Аз съм вашта кака, безследно изчезнала!!! тук съм... Вживяла се в ролята на будител, мама-мечта, хрисима снахичка, психолог, мастър шефкаи разбира се, шопинг-маниЯК.... tease Връщам се и обещавам да наминавам. Посвикнахме с новото положение. Успехът на Кари мина 5.50, малкия свикна бързо с градинката, да чукна на дърво тази година ми се паднаха не лоши момци и така. Кой знае по някое време пак може да ме огрее за командировка в чужбина! Сега дойдохме за седмица при тати, утре се прибираме. За нещастие се разболяхме първо аз, после Кари и последно Кико повърна 2 пъти снощи... Само да се приберем по живо по здраво  good Малко снимки:
За съ/въз/раз-БУДИТЕЛИТЕ:

селфи корнера за Хелоуин,който направихме с учениците:

Кико със снахата:

Къщата:


И накрая  - Я /не съм толкова пълна, просто съм отблизо снимана, за да не би да сте ме забравили

« Последна редакция: ноември 03, 2018, 09:26:28 от fanimira » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: ноември 05, 2018, 08:53:07 »

Добрютро, как сте днес?
Нова седмица, нов късмет или? Аз съм в ужасно настроение, дупка, както искате го кажете. Ще ми мине де  huhhuh.gif
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #23 -: ноември 05, 2018, 09:46:12 »

Добрютро, как сте днес?
Нова седмица, нов късмет или? Аз съм в ужасно настроение, дупка, както искате го кажете. Ще ми мине де  huhhuh.gif

Маги, дано всичко е наред!

Мен седмицата ми започна интересно, Зверо се оказа с температура аха да тръгнем към градината... ММ остана с него вкъщи че аз днес и утре не мога да мръдна, дано се окаже прост вирус. Таааа забавно... понеделнишки, пак късмет че не го пуснахме на градина и да ни привикват...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #24 -: ноември 05, 2018, 10:02:00 »

Здравейте!
И аз съм с двете дечурлига пореден ден. Кокона още кашля. Ще видим до кога ще е вкъщи, че кашлица може и месец да се влачи. Вече откача от скука. Дребният вдигаше температура заради зъбите, та една нощ бях наряд. smile Поне ММ си беше около нас почивните дни.
Общо взето - нищо интересно около нас, ами рутинно ежедневие. Имам още летни обувки за миене и прибиране, та с това ще се забавлявам днес.
Не е за вярване, ама наистина наближава Коледа. В Лидл първо напускаха тематични неща. Другото е, че орхидеите ми са пощурели. Всички имат напускани пръчки, а някои и по две. Цъфтят за моя рожден ден и после откарват до май месец. В същото време по терасите имам още цветя и им е добре там. Вече си отглеждам и богомолка, та поне ни спасява от миризливките. Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: ноември 05, 2018, 10:10:15 »

Здравейте smile

Тук е мъгла и май няма да излизаме днес.

Здравей, како Фани! Радвам се, че си добре smile поздрави на твоите хора.

Маги, гуш!

Булче, бързо да му мине на Звяр!


Ние уикенда нищо не правихме. Бамбук имаше температура в петък вечер и решихме да си стоим вкъщи. Добре е сега.

А в петък ММ ходи да гледа състезание по дартс. Фирмата, в която работи, са спонсори и имаха билети. Даже го видяхме по телевизията lol

Успешна седмица на всички!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 05, 2018, 12:15:44 »

Нещо хорът тук звучим като " Не сме много цъфнали и завързали, ама ще се оправим" pleasantry pardon
И аз да се включа че детето е супер кисело, а не дава да му бръкна в устата и да видя дали е зъб.  pardon
Натоварва ме безкрайно това нонстоп мрънкане и тръшкане. А пък вчера ми бяха на гости приятели, които веднага искали второ след първото дете. Та всеки с разбиранията си де. И с възможностите. pardon

Инак почнах да чета нов сборник Хумористични разкази- е те са толко смешни, колкото ми е на мен в момента- и да те гъделичкат няма на кво да се засмееш. Как съм ги чела тия класици навремето- не знам. Сега са ми мега спрели.... pardon
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #27 -: ноември 05, 2018, 12:37:54 »

Аз днес съм в офиса и като всички тук да кажа, че и на мен ми е тъпо, то тук ако не се оплаче човек, не е ден просто.  smoke

Бяхме си в Бургас за 10-ина дни и като се приберем винаги ми е шок. Адски ме дразни негативното отношение към България. Ако ви кажа пък, че в самолета 90% бяха цигани ... ами сори, обаче с нетърпение чакам да излезем от ЕС, та поне тия да спрат да идват да крадат, ние малко измет имаме, та събираме и всички останали ... не посмях да отидем до тоалетна, знам че звучи смешно, обаче ме беше страх да не ми пребъркат чантата, а няма как да я взема, аз с детето едва се събирам, а ако взема и чантата ще трябва на тавана да застана.

Видях класната си от математическата и нещо си приказвахме и ми каза, че съм първият човек, който й казва нещо хубаво за България, а не величае чужбина ... пък аз пък в България нямам гръмнат приятел, който да иска да замине някъде, на всички си им харесва. smile

Гледах днес нещо интересно:

http://bg.projectbeat.org/?fbclid=IwAR1EZWT_vBGujtdvXFmXbPUxwUFJPuKaPNVPQHg84ILjgvTJ5kRi73xEeNc

Нормално е на музика да се реагира бързо, защото е малко вероятно да има агресия, ако чуваш викове обаче ... как да отидеш? Аз бих извикала полиция, но не бих отишла лично, нито пък бих пратила мъжа ми!

Странно ми е как накрая казват, че 2 минути стигали да го спасиш човека, какво се предполага, че 1 позвъняване ще го спре?! Или ще отвори вратата да се извини ли?! Как пък не!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: ноември 05, 2018, 12:50:09 »

И около мен никой не иска да замине за чужбина за постоянно. А тези, които заминаха, се върнаха.
Момичета, аз ли изпускам инфото или още няма обявено кога е намалението в Хиполенд?
Трябва да купувам матрак и баланс байк..
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: ноември 05, 2018, 12:55:46 »

Здрасти!
Виви, точно за този експеримент споменах преди няколко месеца. Ми ако повикаш полиция, е доста вероятно да спреш побой и да предотвратиш убийство.
Всички криви и болни да се оправят. Мм го тръшна моя вирус и е парцал. Дано детето истинска отново.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines