Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 01:30:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2018  (Прочетена 83995 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« -: ноември 01, 2018, 14:29:23 »

Честит празник! Нека сме по-разумни и мислещи!

Не знам защо се пише в старата тема...

Ноември ми е безразличен. Свързвам го с идващия студ.

Днес се разходихме с детето до книжарницата и купихме книжка по "стара" традиция. Време да разгледам за мен нямаше. Поръчах си по интернет сутринта, но след 2 часа мъки да си направя поръчката. Тези, които исках дори сутринта не бяха налични, та имаше компромисен вариант. Мислех снощи след 12  да дебна, но съм заспала, затова се мъчих днес.
Навън застудява, не може да се сравни с температурите от последните дни.

Бубе, не се тормози, ще се оправите с вашите. Акъл на възрастите как да налееш?!

Мъчно ми е за убитите майка и бебе. Нямам думи, жестоко е! Дори не искам да си го представям!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: ноември 01, 2018, 15:29:43 »

Честит празник!
Аз до сега се мъчи да пиша в старата тема  crazy
Виви, Валя лично я познавам, приятелки сме от университета, супер силна жена е. Преживяла е страшно много и това е тя и в реалния живот. Тя и преди е участвала в интервюта по телевизията и за вестници. Самата тя беше помолила да спрат да й звънят за интервю и че ще говори, когато е готова. За нея да мълчи би било престъпно и срамно, точно това иска да покаже, че не жертвата трябва да се срамува, а трябва да говори, за да си получи заслуженото виновника. Не знам за каква визитка говориш, но тя им визитка, страница във фб, май и сайт имаше даже от поне 4години.
Трагедията за убитите майка и дете и аз още я преживявам. Освен, че ми е криво и тъжно и непрекъснато си мисля как поне детето можеше да оживее...

И аз чакам да излезем и да купим нова книжка.

« Последна редакция: ноември 01, 2018, 15:33:22 от ratatui » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: ноември 01, 2018, 15:46:50 »

Май всичките сме минорни днес. Миме, ще ти пратя и други книжки -не ги мисли поръчаните. Много забавих твоята...ужас съм.
Инак правя принцеси и грис с киви ( странна комбина ) хахха
« Последна редакция: ноември 01, 2018, 15:48:40 от emmmmmy » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: ноември 01, 2018, 16:11:22 »

принцеси и грис с киви
Това дори в едно изречение не бих се сетила да го съчетая. Как по  diablo се правят принцеси с грис?

Вече сме 4 за размяна, Мери ми ако се появи подозирам, че също ще се навие. Маги, ще ни направиш ли тема? Ако не ти се занимава мога да се заема.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: ноември 01, 2018, 16:20:28 »

ма ти не ме четеш грам хахаххаа
Принцеси И грис с киви съм написала. самостоятелно съществуване ще водят.
И аз моля за тема за подаръците. ще агитирам старите съфорумки в Фб , те са сериозни. pleasantry pardon
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #5 -: ноември 01, 2018, 18:41:14 »

Рат, много интересно ... аз не се съмнявам в истиността на думите й, но просто ми стана чудно що за човек е. За фейсбук имам предвид, че си изтипоса телефонния номер като кавър фото, което ми дойде малко в множко, иначе я следя с интерес, мисля, че определено ще има влияние върху случващото се.

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: ноември 02, 2018, 00:55:16 »

Здравейте в новия месец!

Честит ден на народните будители!

Аз вече нямам телевизия и сега разбирам колко е хубаво.

Рат, за мен детето е спасено. Но ти си атеист и не можеш да го разбереш. Домашно насилие има откакто свят светува и уви едва ли ще изчезне. Нали сте чели приказката Синята брада.
Въобще не исках да пиша по темата. Да пази Господ!
Аз също много съпреживявам много неща. От Баташкото клане през Аушвиц и 9/11 до един разстреляни полицаи в Белите брези през 90те и едно убийство в Дружба.

Да пази Господ!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: ноември 02, 2018, 00:57:43 »

И всъщност дойдох да постна това smile


ПАИСИЙ

О, неразумни юроде! Поради что се срамиш да се наречиш Болгарин?...Или не са имали Болгаре царство и господарство? Ти, Болгарино, не прелщайся, знай свой род и язик..."
Паисий (1762)

 

Сто и двайсет годин... Тъмнини дълбоки!

Тамо вдън горите атонски високи,

убежища скрити от лъжовний мир,

место за молитва, за отдих и мир,

де се чува само ревът беломорски

или вечний шепот на шумите горски,

ил на звона тежкий набожнийят звън,

във скромна килийка, потънала в сън,

един монах тъмен, непознат и бледен

пред лампа жумеща пишеше наведен.

 

Що драскаше той там умислен, един?

Житие ли ново, нов ли дамаскин,

зафанат от дълго, прекъсван, оставян

и пред кандилото сред нощ пак залавян?

Поличби ли божи записваше там?

Слова ли духовни измисляше сам

за във чест на някой славен чудотворец,

египтянин, елин или светогорец?

Що се той мореше с тоя дълъг труд?

Ил бе философ? Или беше луд?

Или туй канон бе тежък и безумен,

наложен на него от строгий игумен?

 

Най-после отдъхна и рече: "Конец!

На житие ново аз турих венец."

И той фърли поглед любовен, приветен

към тоз труд довършен, подвиг многолетен,

на волята рожба, на бденьето плод,

погълнал безшумно полвина живот -

житие велико! Заради което

той забрави всичко, дори и небето!

Нивга майка нежна първенеца свой

тъй не е гледала, ни младий герой

първите си лаври, ни поетът мрачен

своят идеал нов, чуден светлозрачен!

и кат някой древен библейски пророк

ил на Патмос дивний пестинника строг,

кога разкривал е въз гладката кожа

тайните на мрака и волята божа,

той фърли очи си разтреперан, бляд

към хаоса тъмний, към звездния свят,

към Бялото море, заспало дълбоко,

и вдигна тез листи, и викна високо:

"От днеска нататък българският род

история има и става народ!"

 

Нека той познае от мойто писанье,

че голям е той бил и пак ще да стане,

че от славний Будин до светий Атон

бил е припознаван нашият закон.

Нека всякой брат наш да чете, да помни,

че гърците са люде хитри, вероломни,

че сме ги блъскали, и не един път -

и затуй не можат нази търпят -

и че сме имали царства и столици,

и от нашта рода светци и патрици;

че и ний сме дали нещо на светът

и на вси Словене книга да четът;

и кога му викат:"Българину!" бесно,

той да се гордее с това име честно.

Нека наш брат знае, че бог е велик

и че той разбира българский язик,

че е срам за всякой, който се отрича

от своя си рода и при гърци тича

и своето име и божия дар

зафърля безумно като един твар.

Горко вам, безумни, овци заблудени,

със гръцка отрова, що сте напоени,

дето се срамите от вашия брат

и търсите пища в гръцкия разврат,

и ругайте грешно бакини си кости,

и нашите нрави, че те били прости!

Та не вашто племе срам нанася вам,

о, безумни люде, а вий сте му срам!

 

Четете да знайте, що в стари години

по тез земи славни вършили деди ни,

как със много кралства имали са бран

и била велика българската държава;

как свети Борис се покръстил в Преслава,

как е цар Асен тук храмове градил

и дарове пращал; кой бе Самуил,

дето си изгуби душата във ада,

покори Дурацо и влезе в Елада;

четете и знайте кой бе цар Шишман

и как нашто царство сториха го плян;

кой би Иван Рилски, чийто свети мощи

чудеса се славят до тоя ден йоще;

как се Крум преславний с Никифора би

и из черепа му руйно вино пи

и как Симеон цар угрите прогони

и от Византия приема поклони.

А тоя беше учен, философ велик

и не се срамеше от своя език

и кога нямаше кого да надвива,

той пишеше книги, за да си почива.

Четете и знайте, що съм аз писал,

от много сказанья и книги събрал,

четете, о, братя, да ви се не смеят

и вам чужденците да не се гордеят...

На ви мойта книга, тя е вам завет,

нека де преписва и множи безчет

и пръска по всички поля и долини,

де българин страда, въздиша и гине.

Тя е откровенье, божа благодат -

младий прави мъдър, а стария - млад,

който я прочита няма да се кае,

който знае нея, много ще да знае."

 

Тъй мълвеше тоз мъж, в килията скрит,

със поглед умислен, в бъдещето впит,

който много бденья, утринни пропусна,

но пачето перо нивга не изпусна

и против канонът и черковний звън -

работи без отдих, почивка и сън.

 

Тъй мълвеше преди сто и двайсет годин

тоз див Светогорец - за рая негоден,

и фърляше тайно през мрака тогаз

най-първата искра в народната свяст
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #8 -: ноември 02, 2018, 07:37:50 »

Здравейте в новия месец! ...
Въобще не исках да пиша по темата. Да пази Господ!

Честит празник със закъснение!

Аз като човек на точните науки никога не съм виждала смисъла на изучаване на история в училище докато бях ученичка( а на историците по професия съвсем им се чудех), но с времето се убеждавам за пореден път как "знаенето" на история дава съвсем друг вид разбиране за света, мъдростта на вековете не е просто фраза. Пандич, благодаря ти че се включи да  ни ги напомниш тези неща, човекът е най-жестокият биологичен вид, само ние така избиваме свои... и изобщо  goodpost goodpost goodpost

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: ноември 02, 2018, 09:28:37 »

Добро утро, как сте?Много тежки теми сте захванали.Не сме най-лошия биологичен вид, моля ви.И в другите видове има избиване на малките и женските за надмощия.Женските рядко, но малките редовно, заради баща им.

Днес е петък, какво планувате за почивните дни?Мързел, пътуване, чистене  blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #10 -: ноември 02, 2018, 09:48:21 »

Привет в ноемврийската тема!
Есента е чудесна в Пловдив, да се задържи още малко така, нямам против. Само дето селскостопанските работници имат други виждания и им трябва дъжд, но да си го искат по полето Wink
Понеже вчерашният празник е нов за мен, признавам си, дублира ми 24- ти май.  pardon Нов, в смисъл, че не сме го празнували в училище като деца, иначе точно по моето учителствуване много ме радваше като почивен ден. Нямам спомен и децата да са се трогвали много, пишеха есета на подходящи теми в часовете по български и толкова...
Стихотворението са ни карали да учим наизуст - не цялото, в началото, средата и края. Още го помня, ама най- ме кефеше онова за "конец", ползвахме го като вид училищен жаргон. blum
http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=15&WorkID=94&Level=2
Слагам и уводните думи на Паисий, защото много хора започнаха да пишат Български и Българин с главна буква, по правилата на западните езици , както и имената на месеци и дни от седмицата. Не е правилно, а го правят журналисти и учители и после като се копира техен текст - ето ти грешка blum.
От сума време не бях виждала тризнаците в парка, но вчера се показаха. Много са пораснали, а майката и бабата са се стопили. Родили са се и близначетата и другото бебе, но не ги разхождат в този парк, а в една градинка до тях. Тройката са доста ревливи, точно в това време, когато искат да седнат и да гледат, ама още не могат и умират от скука. Взели са жена да помага през деня за 4 - 5 часа, но през нощта са на главата на родителите. Иначе са много сладки, смеят се и се закачат с всички и само протягат ръце да ги гушне някой. Майката също е доволна от вниманието на който и да е и дава да ги взимат и пипат.
Влезнах в "мафията на детегледачките" и изобщо в редиците на хората, извършващи разни услуги по домовете. Ами шашнах се колко са много и как се знаят коя какво може. Преди няколко месеца се изприщих докато намеря жена за майка ми, сега се явяват 3 кандидатки, с кеф да ги сменяш Wink. В момента сме с едно Данче, от съседния блок, на моята възраст, пенсионерка. Швейцарката командва с пълна сила, но не и минава номерът, защото Данчето е бивша предачка и съответно с много повреден слух. По- глуха е и от майка ми, та се налага да крещя. Вчера за около 10 минути се събраха трите, с леля ми и чак се притесних за съседите... Говорът ми от бавен, отчетлив и със силен звук май трябва да премине към мимичен, аз и като учителка не съм се напрягала толкова funnytooth
Та така, приятен ден и да си свършите всичката работа, че утре не се работи заради Задушница Wink. По този повод съм запланувала едно хубаво пране и окончателно прибиране на цветята pardon
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: ноември 02, 2018, 10:31:05 »

Здравейте!

Днес ММ ме събуди рано, защото искаше да смени едни дънки в Лидл, ама да съм отишла с него, защото там вече ми били приятели. То пък точно до входа подреждаше нещо един Фернандо, дето знам, че говори английски и като не мога да намеря нещо ходя да го питам него. То верно излезе, че са ми приятели там. lol lol
Днес тук изглежда хубаво и мисля да идем до някой парк, ама може би не зоопарка този път lol lol

Киви, на мен винаги ми е интересно как хората, които обича точни науки се чудят на историята. Аз предпочитах езиците и историята в училище, но ми харесват и физика и химия, но може би заради историите около откритията lol
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #12 -: ноември 02, 2018, 10:41:57 »

На мен и образованието и професията ми е по точни науки, ама хич не се чудя на историята, интересна ми е даже. За подаръци си мълча, щото само аз съм по чужбинско и не искам да заангажирам никого.

Абе лошички сме си, и замърсяваме и убиваме и всеки си гледа собствения интерес без да мисли за общото благо, ама има някаква еволюция уж, не знам ... като се замисля как е било едно време - войни, кланета, роби, жените за нищо са ги нямали ...
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #13 -: ноември 02, 2018, 11:57:47 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Влизам само да се запиша в месеца. При мен положението е  tease tease tease куку-руку lol В момента движа няколко проекта паралелно, направо ми се разказва играта по всички параграфи. Мисля за цвят да си намеря университет, в който мога да запиша медицина, нищо, че съм над 26  tease Ей, така за душевен комфорт  crazy

Маги, екстра си си го планувала тази седмица, завиждам при това никак неблагородно  diablo diablo diablo

За двойното убийство мога да кажа само, че е чудовищно. И все повече се убеждавам, че във всеки живее изрод, просто някои изроди излизат на свобода. Никой не е застрахован, утре може да "причатка" и вашия собствен мъж  girl_impossible

А иначе колкото закони и конвенции да се приемат, няма да имат ефект, когато системата, която трябва да ги прилага е гнила. Имате доверие на МВР, на социалните...? Моля ви се sad Тези служби са карикатури. Да, има и читави хора вътре, но системата е гнила. Затова майките протестират, че системата ги убива. Кадрите вътре просто се възпроизвеждат, пълна безизходица е там  girl_impossible Обществото ни само трябва да си оправи кочината, не може да разчита на промяна отвътре в държавните институции. Постоянен граждански натиск и с малки стъпки може и да се случи нещо, евентуално! Да се върна и на убийството, знаете ли колко малко вече на хората им пука какво става зад съседната врата? Аз имах такъв случай съседи над нас, вечерно време правеха бурен секс. Спирах си ТВ, за да се заслушам той бие ли я или я е.е, защото такова съмнително пъшкане. Е как да отидеш да ги питаш? Или как да се намесиш? Звъня и казвам: "Здравейте, вие биете ли се или се е.ете?" Да знам полиция ли да викам или да ви завиждам crazy crazy

Хубав ден и гледайте от положителната страна на нещата  Sunshine Sunshine Sunshine

За Коледна размяна знаете винаги съм ЗА smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: ноември 02, 2018, 12:05:53 »

Свекс, забравих да кажа за "конец" - и на мен това ми останало в съзнанието, както последната строфа smile
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines