Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:50:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2018  (Прочетена 83813 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #30 -: ноември 05, 2018, 14:22:41 »

Хайде нещо хумористично, ама малко като от на Еми сборника Wink В края на миналата седмица ми звънна счетоводителката по документален въпрос. Пита ме на колко стана дребният и аз казвам година и пет месеца. Тя запецна по телефона, мълчи и едва-едва ми отрони: Ама сигурна ли си?! Ей какъв виц funnytooth По програмата й излизало, че той е на годинка. Не че имам против да ползвам още 12 вместо 7 месеца майчинство, ама въпросът е принципен. Майка ми ме гледаше, мигаше и накрая заключи: Тая явно е много тъпа! funnytooth
Хич иначе не ми е сдухано. Такова време се е отворило тук! heart Само за разходки е. Просто малко се изморявам от шума вкъщи и вечното: Мамо, мамо... Маааам, мам, мам... Да взема скоро да си запазя час за зъболекар, та поне малко на тишина и спокойствие избягам pardon

Едит: Еми, миналата година на 14-ти са обявили, че на 17-ти ще има луд петък. Преди години фирмата, в която работех, бяха партньори с Хиполенд. Първо си правят промоционалните брошури, договарят цени и чак тогава пускат Луд петък. По принцип около Лудия петък няма големи промоции, за да няма недоразумения с отстъпката. Сегашната им брошура е до 16-ти, та вероятно чак на 23-ти ще има нещо.
« Последна редакция: ноември 05, 2018, 14:44:06 от Alichka » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: ноември 05, 2018, 15:28:27 »

Виви, нещо не те разбрах? Мислиш, че в чужбина има повече цигани, отколкото в България ли? Не знам за самолета, ама в БДЖ качвали си се скоро?
Няма нужда да се величае чужбина, ама ти не живееш в Бургас. Знам, че звучи малко заядливо, ама просто не разбрах, дали искаш да кажеш, че ти харесва повече в България, отколкото в Англия. 
Мен по принцип си ме вълнува тази тема, както знаете. А сега и повече. На мен си ми харесваше в София, но реших да видя дали няма да ми хареса повече на друго място. Ама съм от скоро и не правя заключения още.

И съм много изнервена, защото се мъча да махна памперса и да не сравнявам Бамбук с други деца.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: ноември 05, 2018, 15:37:42 »

Тая тема с чужбина и тук ще е вечна и всеки си има гледна точка.Камбанарии много, начини на мислене бол.Аз не искам да казвам, защо и кое на мен ми харесва или не.Всеки прави своя избор и съответно живее според него.
За цигани не ми се говори.Тук на север всичко е циганизирано и то жестоко.В селата има по 1-2 улици с бели хора.Кошмарно е всичко!
На мен ми стартира много зле седмицата, надявам се да компенсирам до петък!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: ноември 05, 2018, 15:54:43 »

Еми, аз до колкото разбрах от фейсбук, лудият петък в хиполенд ще е на 16.11. Някаква "вътрешна" мацка го беше написала. Даже и върху намалени неща ще се начислявало намалението. Колко е така не мога да знам . Вече се глеждам и аз.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #34 -: ноември 05, 2018, 17:11:32 »

Панде, не мисля, че си заядлива, но те и разбрах и аз много добре. Какво имаш предвид, че не живея в Бургас? че отдалеч всичко изглежда по-розаво ли имаш предвид? Сигурно е така, не споря ама изобщо! Имах предвид, че в Англия идват много цигани и не ги искам в Англия, то и в България не ги искам, ако може да им направят тяхна държава, да ги пратят там и да ни оставят на мира ще е най-добре! Знам за всички проблеми в България, следя нещата, но това, което искам да кажа е, че и в чужбина ги има същите проблеми. Сега не знам как е в Австрия, аз мисля, че там е по-добре, както и в Германия, по-отбрано е някак там обществото, или поне като съм ходила така ми се е струвала, но това пак е от страна на турист, разбира се. И да, не живея в България, но прекарвам близо 3 месеца на година в България, така че да речем, че не е като да не знам съвсем какво се случва и как се развиват нещата.

Не казвам, че България ми харесва повече ... просто казвам, че и в България е хубаво - аз много се радвам винаги като се прибирам и се чувствам у дома си!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 05, 2018, 17:47:16 »

Виви, разбрала си ме, сега и аз те разбрах  good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 06, 2018, 08:30:44 »

Ай добро ви утро, как сте днес?Аз днес съм по-ведра.

Живота на едно място е нещо много относително.Аз живеех в София, идвах си редовно в Плевен, но идея нямах колко е зле положението тук, докато не се върнах за постоянно.Така че, трябва време, трябва да се живее със същия стандарт като хората около теб и чак тогава виждаш доста неща.Иначе 3 месеца, за това време кой да видиш по-напред, къде да отидеш по-напред?Ако е година е съвсем друго положението.
Абе както казах, всеки има мнение.Факт е, че Бургас и Плевен не могат да се сравняват.Ние сме много зле и няма да се оправяме.  nea
Айде хубав и успешен ден на всички от мен!

ПП. Моля ви направете си тема за подаръците, аз ще ви я бодна, и някой да реши да събира имена и адреси, аз нямам време тази година!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: ноември 06, 2018, 10:43:08 »

Добро утро!  При вас вече добър ден стана smile

Вчера ходих до банка да си отворя сметка тук. Много доволна останах от обслужването. Може просто да съм попадала на любезна служителка, ама въобще не ми беше досадно-стресиращо като обикновено.

Хубав ден smile
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: ноември 06, 2018, 11:10:18 »

Привет!

Хайде лошото настроение да отминава най-после, остават само още 7 недели до Коледа! Искам вече да застудее, за мен такава слънчева есен трябва да приключи с идването на ноември. Вечерите да са по-дълги и уютни, но прекарани вкъщи, на топло. Надявам се и на сняг, но от 4 години не е имало на Коледа...

Днес съм на концерта на Енрике Иглесиас, но да ви кажа, не ми се ходи особено. Просто осъзнавам, че представата ми за приятно прекарване е филм у дома (е, може и на кино) и хапване.

« Последна редакция: ноември 06, 2018, 11:12:35 от Bube » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #39 -: ноември 06, 2018, 12:15:10 »

Написах някои неща и ги изтрих, обиждаш ме с мнението си Маги, но ще замълча.

Аз нямам против да направя тема, така или иначе няма да участвам, така че съм подходящ кандидат да събирам адреси, ако не е проблем, ако има друг желаещ ще отстъпя.


ето я темата: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,37966.msg734814.html#new
« Последна редакция: ноември 06, 2018, 12:31:29 от Vivi20 » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: ноември 06, 2018, 13:00:39 »

Аз пък не вижда нищо обидно да е написала Маги
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: ноември 06, 2018, 13:40:55 »

Не мисля, че обиждам някой изказах мнение.От много време живея в малък град, далеч от столицата в една от най-западналите части на страната.Да сравнявам Плевен с Бургас е все едно да сравнявам Лондон със СОфия.Съжалявам, но разликата е огромна.
Когато живеех в СОфия обяснявах на всички в Плевен как трябва да са задружни, как и малкия човек може да постигне много стига да иска, да работи и да е честен.Е действителността така ме шамароса, че си взех всички думи на обратно и си копах градинката 10 години, за да постигна 1/2 от постигнатото в СОфия за 2 години.Тук ако нямаш някой да ти удари рамо, просто не ставаш, във всяка сфера, навсякъде!Няма значение колко си кадърен!
Вие гледате инфраструктура, отношение на хора, магазини, заведения и какво приказва най-близкия ви кръг като се приберете.Но това е силно ограничено време със силно ограничени контакти, повярвайте ми!
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: ноември 06, 2018, 13:49:26 »

Говорили сме го и преди това с големия град или чужбина, но накрая всеки сам си решава. Аз и любимия например не заобичахме София и планираме да се върнем към вкъщи. Разбира се, така пак ще сме доста близо до столицата, ще работим и пътуваме, когато се налага. Но ще си позволим лукса да живеем в къща с двор, което ми е приоритет, ще сме близо до нашите и до повечето ни приятели.

Хайде на Коледанта тема! Не му мислете много, това си е традиция, да не я загърбваме!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: ноември 06, 2018, 13:51:57 »

Аз дочетох Хумористичните разкази и ако някоя от вас се чувства прекалено щастлива, може да ми пише да й ги пратя. Ебаси депресията са! Кой ги е подбирал.. нз.  angry
Мен ми беше все тая къде живея допреди детето. Сега имам други критерии, но пак не съм доволна. Първо, щото съм си принципно неблагодарна, второ, защото ми липсват някои бивши навици от старото място.  pardon
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #44 -: ноември 06, 2018, 13:59:18 »

Имам въпрос към Маги - като не съм модератор как да правя промени по моя първи пост или просто да пускам нов като има нужда - за коледната тема е това! smile

Иначе се радвам, че толкова бързо започнаха да се включват хора. Аз започнах с пазара на коледни неща! smile Някои хора са ми много трудни за подаръци и за това започвам от рано, че ако оставя за последния момент, ще останат без подаръци.  girl_impossible
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines