Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 11:18:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2018  (Прочетена 84012 пъти)
 
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #165 -: ноември 15, 2018, 13:07:03 »

Точно затова казвам, че съм възхитена от екипа й, не от нея lol lol lol

Дамата по протокол към Президента, отговаря за съответното събитие кой кога идва, къде застава, как се подреждат за снимка, какво трябва да е облеклото, ред на изказване, ако има такъв и още много други такива неща. Та въпросната дама, ако я видите на живо, ще я уволните само заради начина, по който самата тя изглежда, говори и се държи. Но това си е лично мнение. Тя също така следи, когато Президента гостува някъде, да бъде запознат с протокола на съответната държава и самото събитие, с протокола за облекло и т.н. Затова казвам, че зад тези хора стой екип. Всичко тръгва от протокола, те казват какво се изисква за съответното събитие, стилистите подбират дрехи, аксесоари и бижута, които се вписват в така спуснатия протокол. Грим и прическа се съобразяват накрая с предходните двама и така. Отделно има хора, които обучават как да ходиш, как да стоиш, къде да са ти ръцете, колко крачки се правят. И ужасно много си личи, когато някъде е инвестирано в това, и когато не е. При нашата двойка има много да се работи и с двамата. На повечето такива събития те изглеждат като буржоазията, а другите като аристократи. Но да се надяваме, че и това ще се промени, за което се изискват и лични усилия все пак Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #166 -: ноември 15, 2018, 13:14:01 »

... Знам дамата от протокол при Президента, доста е кичозна и соц  girl_impossible girl_impossible Та направо според мен се справят въпреки нея  girl_impossible girl_impossible
Ясно защо е рококо синьо Wink, с вратовръзка на Главата в тон. Wink
Панди, хем и е било студено, хем не е редно да е без ръкави, но това следващия път.
На мен белгийката, Макроновица и швейцарката ми харесват. Милата Ангела sad, сигурно и се е загубил багажа, та е дошла с каквото може. Най- скандално обаче е коженото палто, ще я разкъсат природозащитниците Wink
Киви, временно пак оставих мушкатата, вън грее слънце blush За орхидеите ползвах туба, сега намерих големи прозрачни саксии, специално за тях. Пак ми изглеждаха грозни, че прозират корени и кори от почвата, та ги поставих с все саксии в една дървена щайга, декоративна. Мина ми през ума и на мен за пластмасови прозрачни кутии, като ползвам за подложни капаците им, но тези, които видях се закопчаваха със закопчалки и трябваше да ги махам. Хехе, моите са цъфтяли/подарявани все около Коледа, та и сега са пълни с пъпки. От априлските подаръци, две розови са дълбоко заспали, една жълта има стебло.
 Миленка, Тръмповица е била манекенка, движенията, походката и погледите и са отработени професионално.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #167 -: ноември 15, 2018, 13:23:27 »

Свекс, знам, че е била манекенка и аз съм изкарала такъв курс като дете по желание на майка ми, за да може да ходим правилно със сестра ми. Но при този тип протокол има съвсем друга походка, разкрача е различен, позицията на крайниците е различна, начинът на завъртане, ако щеш. 100% са я шлифовали  girl_wink
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #168 -: ноември 15, 2018, 13:28:10 »


Булка, тук вече само аз мога да те разбера, другите овни не се вяскат Wink Напълно споделям мнението ти за поета отговорност към когото и каквото и да е било good Характер е, не подлежи на промяна.  pardon
.За снахата няма работно време, когато имат срокове, спи по 2-3 часа на денонощие.
затова ползвах и неплатено майчинство максимално дълго, че да не си зарязвам работата до кривата круша.

А тук си намерих нещо, което съм пропуснала да коментирам. Хем ви разбирам, защото и аз съм така и миналата седмица висях с температура в офиса, но някак не мога да се съглася, че това ми ( ни) поведение е много целесъбразно. Да спиш по 2 часа си е вредно... А на всичкото това цялото това работене до откат, което не ти оставя време за децата и семейството не ви ли прилича на съвременно робство? А ако не можеш, няма незаменими хора... и после за каква лоялност и отдаденост си говорим?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: ноември 15, 2018, 13:35:21 »

Точно затова казвам, че съм възхитена от екипа й, не от нея lol lol lol

Дамата по протокол към Президента, отговаря за съответното събитие кой кога идва, къде застава, как се подреждат за снимка, какво трябва да е облеклото, ред на изказване, ако има такъв и още много други такива неща. Та въпросната дама, ако я видите на живо, ще я уволните само заради начина, по който самата тя изглежда, говори и се държи. Но това си е лично мнение. Тя също така следи, когато Президента гостува някъде, да бъде запознат с протокола на съответната държава и самото събитие, с протокола за облекло и т.н. Затова казвам, че зад тези хора стой екип. Всичко тръгва от протокола, те казват какво се изисква за съответното събитие, стилистите подбират дрехи, аксесоари и бижута, които се вписват в така спуснатия протокол. Грим и прическа се съобразяват накрая с предходните двама и така. Отделно има хора, които обучават как да ходиш, как да стоиш, къде да са ти ръцете, колко крачки се правят. И ужасно много си личи, когато някъде е инвестирано в това, и когато не е. При нашата двойка има много да се работи и с двамата. На повечето такива събития те изглеждат като буржоазията, а другите като аристократи. Но да се надяваме, че и това ще се промени, за което се изискват и лични усилия все пак Wink
Което ми напомня, че наскоро се подиграваха на Тръмп, под клип на Ким Кардашиян- че е изнесла по - добра реч от президента, на получаването на награда за Риалити шоу, където подкани всички да подпомогнат пожарникарите. Друга тема е че роклята й беше ужасна.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #170 -: ноември 15, 2018, 13:55:50 »

А тоалета на М.Т. от същата вечер, където нашето моме е с коктейлна рокля, е ето този - https://www.instagram.com/p/BqCOeHZAzoE/ Си е УАУ от всякъде.

Киви, терзая се от същите мисли като теб и без деца lol lol lol Това за модерното робство ми е супер интересно, защото си е цяла култура на потребление, която те принуждава да си такъв pardon

Ето ви една интересна статия - http://baricada.org/2018/10/29/ekploatacia-suprotiva/ Аз съм от конвенционалния бранш, а Булчето от модерния Wink Та ще ми е интересно какво и е мнението като ръководен кадър на такъв тип служители, защото аз ръководя конвенционалните шивачки и там е  girl_impossible girl_impossible girl_impossible girl_impossible
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: ноември 15, 2018, 14:06:28 »

МТ малко ми мязат последните й тоалети на жената на принц Хари, като стил.
А матрицата си ни оформя като роби, въпросът е доколко имаме козове в ръцете си, за да я ползваме като блага, но тя нас - не много. Въпрос на пари, ресурси, имоти, ниво на въображение и самосъзнание, премерен риск и желание за излаз и промяна.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #172 -: ноември 15, 2018, 14:13:09 »

Това е линк към пълното изследване, ако на някой му се чете 155 стр. https://drive.google.com/file/d/1qaAZwb9W_nnL63NQQFo-IwfeFY0PS5VU/view

Лично за мен е написано една идея негативно и обвинително към работодателите. Все пак живеем в пазарна икономика, човешкият ресурс е фактор за реализиране на продукция/услуги. Напълно нормално е да изискваш максимума и на единица да има повече КПД. От друга страна всеки човек е редно да се продаде за най-много, защото има само себе си като ресурс pardon А кой как преработва и приема тези процеси си е въпрос на интелект и личностно преживяване. Същото като да решиш колко от себе си да дадеш. И къде е твоята личностна граница на отговорност към насрещната страна и до колко тази граница се влияе от ресурса пари, които получаваш насреща срещу ресурса лично време (човешки ресурс). Те така го виждам в общи линии, без конкретика и детайли  pardon
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: ноември 15, 2018, 14:44:17 »

Наде, честит рожден ден! Бъди здрава, много щастлива и успешна! Пожелавам ти да си завършиш най-после книгата и ще я очаквам с автограф и твърди корици, лично предаване!  heart  heart  heart

Панде, Алекс също е във фаза, ама от доста време. Дори не знам дали някога ще свърши. Вечер заспива след 12ч и когато вече сме на предела на силите си е малко изнервящо. Освен това заспива много трудно. Иска да гледа "само едно кипче", сеща се, че нещо му се яде, редят му се кубчета. Снощи се сети, че иска да си рисува с маркерите, но не му се получи. Напоследък заспивам преди него. А иначе през деня почти винаги заспива много лесно и бързо. Вечер не знам какво му става.

Тоалетите на Радевици и Тръмповици изобщо не ме впечатляват и ако не сте вие няма да се поинтересувам.

Понеже съм от неработещите няма да коментирам, но гледам ММ какво прави и как се раздава. Остава извън работно време понякога, нагърбва се с 100 неща да прави и се чудя защо, но той си знае.

Тук днес беше приятно и слънчево и ходихме в парка.
Хайде хубав ден!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #174 -: ноември 15, 2018, 14:48:02 »

Marry Me аз ако трябва да говоря за нашия бранш от тази статия мога само да кажа че е много едностранно написана, даже от един прочит мога да кажа кой наш служител е интервюиран  lol. Доста е плитка и мога реферат да напиша, ама няма да е интересен за хората тук. Има неща които са очевадно пропуснати, условията за работа, социалните придобивки и не на последно място опита натрупан. Тези хора вършещи "монотонна" работа всъщност вършат работа за световни лидери в браншовете и си слагат огромона подлога в CV-та.Когато им доскучае да работят за един световен лидер след 15 мин могат да се прехвърлят при друг и да не си развалят удобството и да не сменят работа. Но всичко е въпрос на гледна точка. Дали сме роби, сигурно сме, но и ти го казваш "Веднъж като си пробвал качество и не искаш да се върнеш в палатката", няма връщане назад след като един път си видял че с такава работа имаш финансии каквито повечето "уж" по-скъпо платени професии си мечтаят за тях, за това при нас е пълно с лекари, адвокати, архитекти, инженери работещи почасово. Относно следенето, броенето, това е само и единствено резултат за да могат тези бизнес модели да са финансово издържани, компаниите да са печеливщи за да могат да осигуряват работните места и да инвестират,а не през ден да фалират. Поне аз работя за тази кауза, защото под мен работят живи хора, за които ми пука истински, и искам да са спокойни че могат да си позволят нормален живот а не да се тревожат дали няма да бъдат съкратени и как ще си платят кредитите и как ще си гледат децата. Лошото е че работят и много Millennials които гледат с розовите очила все още и очакванията за работа не съвпадат с реалността, доста от тях са се изказали в тази статия.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: ноември 15, 2018, 15:04:16 »

Здрасти!
Честита да си, Наде!
Радевица ми харесва, нищо че не е по протокол. Тръмповица ми е малко смотана, злобна ми седи.

Около мен масово някаква истерия настана да ходят по детски домове, да видели децата. А на мен ми идва малко тъпо всичкото това-сега се сетиха за децата в домовете, около Коледа; да покажели на своите деца тази друга реалност, все едно са в зоопарк. Искат да направят нещо полезно за някого, а отдолу пак прозира егото.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #176 -: ноември 15, 2018, 16:02:15 »

Булка, на мен ми е интересно да ти изчета реферата, но ако искаш не тук.
Мен статията допълнително ме поздразни, защото е написана от позицията на вечния мрънкач, нали го знаете "ту му млякото горещо, ту пък друго нещо".
Аз пък това не го разбирам с мрънкането, ама ако не ти харесва тази работа или изобщо нещо, намери си решение на проблема и спри да се оплакваш. Ето някои си сменяме "настройките", други директно работодателя. Ходи прави торти като не искаш да шиеш поли ... 
Рат, напълно ме втрещи. Как ще си заведеш детето в дом... с каквата и да било цел. А психиката на децата там?! Хайде сега да ви покажем едни късметлии с родители, пък вие после се оправяйте... Аз съм участвала веднъж в една такава инициатива, не беше коледно или великденско, но мога да кажа това е едно от най-сърцераздирателните ми преживявания. Нямах деца тогава, сега сигурно ще искам да ги осиновя всичките.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: ноември 15, 2018, 16:11:40 »

Рат, това е ужасно . Дано мъжете им да ги освестят тия. това не е изложба на фосили, в крайна сметка.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #178 -: ноември 15, 2018, 16:14:38 »

А тук си намерих нещо, което съм пропуснала да коментирам. Хем ви разбирам, защото и аз съм така и миналата седмица висях с температура в офиса, но някак не мога да се съглася, че това ми ( ни) поведение е много целесъбразно. Да спиш по 2 часа си е вредно... А на всичкото това цялото това работене до откат, което не ти оставя време за децата и семейството не ви ли прилича на съвременно робство? А ако не можеш, няма незаменими хора... и после за каква лоялност и отдаденост си говорим?
Естествено, че е робство, напълно осъзнато при това.  smile Аз лично съм минала през творческа работа и през монотонна, през добре платена и почти през безплатна. Имало е моменти, независимо в кой вариант е, да ми е идвало да захвърля всичко и да гледам в една точка. smile Праснат ми примерно хубав и интересен проект, за който зная, é ще получа добри пари. Почвам с ентусиазъм, но не мога да го измисля как да стане. Няма спане седмици наред, само това ми е в главата, а съм уж в леглото и трябва да почивам. Е, как да не искаш да  завинтваш само болтчета, но да знаеш точно как?  Wink Или обратното - въвеждам цифри от документи и натискам ОК, програмата върши всичко. Така ми е писвало, че ми се е искало да я бъгна, че да си размърдам мозъка поне за констатацията, че нещо се случва.  pardon Хаха, в крайна сметка, бързам и искам да свърша изискваното, с надежда, че все нещо ще се промени или аз ще си го променя. Абсолютно безсмислен начин на мислене, но мен винаги ме е устройвал и ми е носил спокойствие.  funnytooth
Темата с благотворителност от снобизъм, неразбиране или защото така правят всички е безкрайна.
И аз бих прочела реферата smile. Дългата статия докарах докъм 1/3, много се повтаря. smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #179 -: ноември 15, 2018, 17:48:23 »

Кивеее що с температура бре, това аз даже не си го причинявам!

Рат, ужасно и пресилено ми е това, по-добре на Бгров при кучетата да ходят.

Ох мързи ме реферат да пиша. Много е дълго и широко, защото аз съм зад завесата на всичко което фронтлайн прави, и знам колко усилия отнемат за да могат те да си вършат монотонната работа, да търсиш нова допълнителна от която да учат, да ги молиш да се развиват, да се самообучават, ама не искат, защото имало много отговорности. Ако не ги следиш ще търсят начини да мамят системата. Но като цяло нищо общо няма с написаното, че ние сме просто подизпълнители и че всички права са в клиентите, напротив, ние управляваме клиентите и бизнеса им, ние допринасяме бизнеса им да се развива защото сме връзката с директните клиенти и без нашата добре свършена работа и обратна връзка те не могат да съществуват. Другото е че изнасят бизнеса си тук че било лесна работа и да не я вършели техните умни "Датчани". Това е пълна тъпотия. Прави се естествено за спестяване, но най-важно се прави защото се дава на експерт в областта който има нужните ресурси , опит и технологии, както и факта че фирмите искат да имат централизиран а не децентрализиран бизнес. Как една фирма си представяте да поддържа 2ма в Дания, 2ма в Швеция, 3ма в Германия и да контролира че всичките ще се справят по едни и същи стандарти? Тук са на една ръка разстояние, споделят опит и са управляват от хора с години в сферата, обучават се по най-новите стандарти и се правят оптимизации защото фирмата има нужните финансии да го прави.

Смешно е да се говори че само кол-центровете и шивачките са изнесен бизнес, като на всеки ъгъл има счетоводни къщи които поставят началото на изнесените услуги.

Та тъй smile

ПС един кандидат е коментирал под статията хахах веднага го познахме кой smile
« Последна редакция: ноември 15, 2018, 17:51:50 от bulche91 » Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines