Здравей, Гост    Вход: 

Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 16, 2018, 12:48:04

Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:

Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Информативно: за магазин Bridal Fashion  (Прочетена 76 пъти)

emilinka
Регистриран

Публикации: 1

« -: октомври 10, 2018, 20:49:13 »

Здравейте, искам да изкажа мнението си за магазин Bridal Fashion в мол Paradise на бул. Черни връх. Мнението ми е съвсем прясно, още отпреди няколко часа. Ако някой се интересува да ходи в този магазин, може би би му било от полза, да добие някаква представа какво да очаква. Та ето го моят опит:

Отидохме заедно с мъжа ми до магазина с цел да разгледаме какво имат в наличност и евентуално да си набележа някои модели, които бих искала да пробвам и да си запазя час за проба. Сега за тези от вас, които ще ме упрекнат/оплюят, че младоженецът не трябва да вижда булката преди сватбата, ще им кажа, че не робувам на мистицизъм и подобни предания и легенди, доста далеч от мен са и като цяло не се вълнувам от подобен тип неща. Който иска - нека вярва, щом това го кара да се чувства добре, значи всичко е наред. smile
Та понеже съм дребничка (160 см, 45 кг) и като цяло нямам претенции откъм подробности като дизайн, декоративни елементи и пр., а по-скоро търся каквото и да е, като фокусът е да може да ми стане, предвид дребната ми физика.  За момента имам някои набелязани модели и помолих да отворим каталога на Pronovias, за да ориентирам по-добре. По принцип съм се ориентирала към модели по тялото, издължаващи силуета и А-кройка. Също обясних, че горната част ще е добре да бъде максимално олекотена откъм орнаменти, за да подчертае и малкия бюст, който имам Victory Та спрях се на един модел и коментарът отсреща беше следният: "О не, на вас няма да ви стои добре, обличали сме много абитуриентки преди вас и тези кокали (имаше предвид тазобедрените стави) изскачат, много е грозно, вие не ставате за този модел, вие сте само за А-кройка, ЗА ДА ПРИКРИЕ надолу ..." GROAN GROAN
При което аз в първия момент не повярвах какво чух, и това в магазин за рокли над 3000 лв., където би трябвало обслужването да бъде на ниво. Какво прикриване при 160 см ръст, не знам. По-скоро обратното би трябвало, да се избегне прекалено прикриване, и да се подчертае каквото има. Отвърнах и, че докато не се пробва, не може да се каже със сигурност. Аз бях с един черен клин, който доста стяга, и с палто, което свалих в последствие, преди да седна, та не знам как тая "консултантка" успя да ме прецени с един поглед с професионалното си око, че кокалите ми били щръкнали... Просто без коментар за този епитет. Тогава попитах какво бихте ми препоръчали, кой е най-малкият размер, с който разполагате, за да мога все пак да провам нещо, и отговорът беше повече от високомерен, примесен със съжаление: "Роклите се шият със стандарт височина 180 см и по определени мерки по тялото, които после коригираме..", след което попитах отново "Добре, искате да кажете, че в магазина не съществува рокля, която бих могла да пробвам, за да добия дори бегла представа за това как ще изглеждам?" и тя отговори също толкова високомерно и безизразно "Не, всичко за вас би било прекалено голямо, вие сте много слаба, дори не знам дали въобще бихте могли да си намерите нещо", при което аз за втори път не повярвах какво чувам. И това в магазин, в който си плащаш, за да пробваш. Казах, че за мен не е проблем да платя, стига да намеря подходяща рокля. И че съм дошла тук, а не съм отишла в Асеновград, защото имат уникално красиви модели и бих искала да се видя с някой от тях. Просто в този магазин тотално ме отказаха от това да си търся каквато и да е скъпа рокля. Попитах за материалите, от които се изработват роклите. "Амми, дантела, тюл..", след което попитах "От какъв материал е изработена дантелата на рокля, която струва 3000 лв", и отговорът беше, "От полиестер", при което ЩЯХ ДА ПРИПАДНА на стола. Попитах отново "Искате да кажете, че рокля за 3000 лв е направена от полиестер? Ами тогава имате ли рокля от естествени материали" - Да, тя могла да скочи към 8 хиляди! (със сигурност, вързах се!)
После попитах, добре, тогава тези изкуствени материи не предизвикват ли алергии? Въобще как така една рокля за 3000 лв и нагоре може да предизвика такива неща? и ми казаха О да, имахме една клиентка, която цялата се зачерви, понеже беше с чувствителна кожа и трябваше да и шием наново орнаментите по роклята. При което за пореден път мислено припаднах. Да дадеш майка си и баа си рокля, и накрая да се изприщиш буквално, от нея. Казах им, че не говорят сериозно и с мъжа ми си тръгнахме без обяснения. Просто споделям за да знаят хората какво е отношението в тези скъпи и прехвалени магазини. Че въобще не си струва да влизате там, ако не сте 180 см с мерки 90-60-90 или под 50 кг. Ще ви отсвирят и ще ви потъпкат самочувствието. А би трябвало да се отнасят добре към клиентите си.

Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: