Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:49:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври с дъх на есен!  (Прочетена 100813 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: октомври 22, 2018, 07:22:55 »

Добро утро, как сте?Аз тия дни малко го раздавам болна и не съм на линия.Един сопол тече от носа, един ужас...

Фери, честито за държавната ясла, според мен направо я пускай, няма какво да го  мислиш!

Панде, радвам се че се чувстваш спокойна там.Как мина гостито?

Машка, браво на теб за разчета.На мен другия месец ми е шах и мат за подаръците, трябва да ги почвам вече, че при нас са и рожденни дни и Коледа  angry

Днес ще ни монтират последната интериорна врата, събота и неделя уж подреждах чинии и чаши в новата ни секция в хола, ама по-скоро се мотах и лежах, че не ми беше комфортно.Имам да мисля и диван.С моя мъж ходихме в петък да гледаме дивани, той хареса единаз друг, що ли не се изненадвам  blush Сега консенсус ще трябва да постигнем.

Айде хубава и здрава седмица!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #256 -: октомври 22, 2018, 08:14:24 »

Добро утро!
Днес сме пълна къща. Кокона вчера взе да киха и реших днес да я гледам. Атакувах всичко по всички фронтове още от зародиш и силно вярвам, че ще е добре за утре. Днес е къде-къде по-добре. Не изглежда нещо сериозно, но все пак ми е едно въпросително huhhuh.gif
Имам още 10 неща да оправя и ще включа и кокона за нейна радост и мое облекчение.
Булче, и аз с такова впечатление съм останала за градините в София. Фери, винаги може да я спреш от държавна ясла/градина, но приемът е късмет Wink
Маш, не е само при вас това претупване. Има огромна разлика между сестри и детски учителки good
Панде, защо не пишеш? Оцеля ли blum
Маги, за диваните мното зависи дали ще се ползва и за сън и дали имате отделно трапезарна маса или ще се храните в хола. Нашият диван например е много дълбок. Двама души могат да спят и без да е разтегнат. Обаче така заема повече място, а и не е удобно за хранене. По-скоро си е точно място за почивка, гледане на телевизия и най-много кафе. Не харесвам лично аз дивани с лежанка, защото който седне там, няма къде да се облегне, а е като на табуретка. За мен и мястото за съхранение отдолу е важно.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #257 -: октомври 22, 2018, 09:01:04 »

Привет привет!

Да се разпиша преди да ме е погълнала вълната. В София е мрачно и задушно, май ще вали, беше адско задръстване сутринта, едвам се движихме, ама явно хората заради очаквания дъжд са излезнали с колите.

Уикенда добре изкарахме, събота ходихме на картинг органзиран от фирмата, мм кара, Зверо се радва, вечерта направих един пазар в Джъмбо и Лидл, бая се охарчих.Неделя исках да ходим на рд на Ники, обаче Зверо си е градински вирусоносител и ми беше съвестно да го заведа на рд с по-малки деца. Просто си има хрема и кашлюка, нещо което всички в градината имат, но с други деца ми е съвестно, понеже знам че тези бактерии ако не си резистентен поне малко те сриват.

Маш, както Аличка е казала, разликата помежду яслата и градината е от небето до земята, не го вярвах, ама нейсе. Всеки ден са навън при хубаво време, Звер за 1 месец се научи да се облича сам, има много занимания.Сутринта сега отивам и чувам около 20 деца как пищят, отварям ми госпожата тича с тях напред назад в стаята и те пищят от радост. Супер странното е че възрастната госпожа е по-печена от младичката, младичката е голям бурсук...

Маги дай да ви изберем диван! ММ избра нашия и хич не ми е на кеф, ама изчаквам че има още за цапане. За мен най-важното е да има ракла, да е с възглавници и от двете страни + опора за да не се доближава до стена възглавница, да е почти до пода за да не се събира прах отдолу. Другото нещо което исках подлактниците да са еко кожа или кожа, че се чисти по-лесно ама немаше.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: октомври 22, 2018, 09:06:23 »

Айде давайте избирайте ми диван.

Значи изискванията са:
- да е за почивка!
- да е изцяло от плат, заради котките няма шанс да има кожа, но то това се поръчва така или иначе
- трябва да е малък за съжаление 230/145.
- моя мъж иска лежанка
-  да е с подлакътници навсякъде, не обичам лежанка без подлакътници или диван, имам чувството че ще се изсипя.
- да има функция сън
- да има ракла

Хахахаха май се покривам с желанията на повечето от вас.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #259 -: октомври 22, 2018, 09:12:28 »

Айде давайте избирайте ми диван.

Значи изискванията са:
- да е за почивка!
- да е изцяло от плат, заради котките няма шанс да има кожа, но то това се поръчва така или иначе
- трябва да е малък за съжаление 230/145.
- моя мъж иска лежанка
-  да е с подлакътници навсякъде, не обичам лежанка без подлакътници или диван, имам чувството че ще се изсипя.
- да има функция сън
- да има ракла

Хахахаха май се покривам с желанията на повечето от вас.

пфуу от къде изкара тоз размер... Бях готова да те оферирам с хубави дивани на ниски цени, до нас ги произвеждат ама ти ме разби!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #260 -: октомври 22, 2018, 09:20:05 »

Привет!
Али, направо си я представих Неновица как си разпилява любениците funnytooth
Хаха и аз познавам една Неновица, 2-3 години по- голяма от мен, семейство баскетболисти са. Ама Нено е и с доказани бизнес позиции и изобщо с много качества, та някак съвсем и приляга да му е придатък на реброто Wink Като каже "Ненко.." мед и капе от устата и изобщо не преиграва. Синът и напълно продължава спортната традиция и снахата също е баскетболистка, внучето кръстиха Нено и изобщо... Много интересно семейство са, хем патриархално и традиционно, хем и вписващо се в модерния живот и разбирания, като всичко им идва отвътре. good smile
Вчера ми се обажда НИ2 и ми съобщава, че вече е мъж  Oh my .... Викам си, е сега вече нищо не разбирам, чак сега ли се престраши crazy Каква била работата обаче- паднал му последният млечен зъб funnytooth, та в тази връзка пита дали да го остави под възглавницата. Е, какво да се прави, Феята ще се наложи да му донесе имплант, че нали няма зачатък на постоянен.  smile Хората за Хелоуин се готвят вещици да стават, аз Фея ще го играя blush blum
Единият Коледник вече е напъпил, вярно трябва да се стягат подаръци. Голяма мъка е, племенникът вече не знае какво да си поиска, всичко си има.
Хубав и успешен ден на всички good Аз тръгвам, но не по любов. Wink В главата ми се върти един стар шлагер от началото на века ".... но сега не се считам /2/ достойна за любов!" pardon
Ние имаме три фотьойла вместо диван. От онези, дето са с копче и се регулират за вдигане на крака и облегалката им пада. НИ2 ни подреди така, по американски тертип. Отначало много ритах, но сега виждам, че е повече от удобно. Холът ни е общо с кухня и всекидневна, стая за живеене е, не е "за пред хора". В този етап на живота ни, наистина е мястото, където всички се събираме без да си пречим и ограничаваме кой какво да върши.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: октомври 22, 2018, 10:15:26 »

Булка, ти кажи офертата, повечето цехове правят по индивидуални размери.При нас нали делим хола на две и е малко мястото.Целта е вечер моя мъж да се излегне да гледа ТВ и да заспи там, но и да не му е много удобно, че да се премести при мен по някое време.  blum При нас събирателната стая е кухнята.Тя си е голяма, с маса за хранене и място за готвене, там се въртим вечер или в почивните дни.

Свекс, честит ти пораснал НИ2  girl_wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #262 -: октомври 22, 2018, 10:22:23 »

Булка, ти кажи офертата, повечето цехове правят по индивидуални размери.При нас нали делим хола на две и е малко мястото.Целта е вечер моя мъж да се излегне да гледа ТВ и да заспи там, но и да не му е много удобно, че да се премести при мен по някое време.  blum При нас събирателната стая е кухнята.Тя си е голяма, с маса за хранене и място за готвене, там се въртим вечер или в почивните дни.

Свекс, честит ти пораснал НИ2  girl_wink

Ето тук https://hop-mebeli.com/tapitsirani-garnituri?page=1

хахах викаш станал мъж  lol
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: октомври 22, 2018, 10:56:18 »

Привет!

Аз значи скоро няма да стана жена  tease Имам си още 8 млечни зъба и много се надявам да не тръгнат да падат в близко бъдеще...

Фери, честито за яслата smile

Панде, верно, ела да кажеш жива ли си  blum

Заинтересувахме ме с тези фурла чанти, ама не знаех, че са чак на такива цени! То чанта, като чанта, как ли пък не да дам 1000 лв. По този повод си говорихме с любимия, че по принцип не съм от хората, които биха си купували такива луксозни неща. Нямам мерак да си правя колекция например от обувки, чанти, дрехи. Виж, бижута харесвам, но отдавна не съм купувала сама за себе си. Той от друга страна каза, че би имал колекция от часовници (и как иначе, като вече съм му подарявала 3). Вие имате ли някаква такава страст, за която да отделяте по-голяма сума пари?
« Последна редакция: октомври 22, 2018, 11:01:15 от Bube » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: октомври 22, 2018, 11:36:24 »

Маги, свържи се наистина с Хоп мебели, всичко за наематели или за ежедневна употреба поръчваме оттам вече три семейства. Бюджетни са, ако натиснеш предполагам че ще изпълнят каквото искаш. Е, не са като от списание, ама мен не ми дреме- детето всичко маже и клепа. smile
Бубе, най много пари бих давала за култура- кино, театър, книги, концерти. И после за чанти, обувки и бижута. Дрехи често ми дават роднинките- нови, маркови слагани по 1 път. А и някак не ме влекат вече толкова. Нощес не можах да спя защото се хванах да размислям именно по горната тема- как да успея да си пренаредя нещата до такава степен, че да имам време за Първото което изброих-културата. Някак се чувствам притисната в ъгъла, ама както много от вас споделиха- явно е етап. pardon pleasantry
п.с Има и Фурли по 350 лв, както има и по-евтини втора ръка. Така че не ни мислете много фенките тука biggrin
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: октомври 22, 2018, 12:21:01 »

Благодаря за насоките, ще ги питам задължително!

и една молба, може ли по един глас за нас т.е. за Стефка Сарафова-Захариева http://www.graziaonline.bg/woty/
Необходима е регистрация.
« Последна редакция: октомври 22, 2018, 12:37:05 от магито » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: октомври 22, 2018, 13:52:41 »

Добър ден!

В нас кипи творчество. Бях обещала на дребния, че ще му взема боички и четка да си рисува и сега няма такъв кеф.  heart В книжарницата жената като го  видя ми вика "ммм ма той колко е малък, а го карате да рисува, хихи".  crazy Да, карам го насила! crazy
Прибрахме се подскачайки от щастие и повтаряйки " "сега ще си исувам с боичките, йес, йес, йес" lol

Вчера до обяд се разхождахме в нас по пижами. Времето беше гадно и не излизахме. Възползвах се да въведа малко ред, докато мъжете се занимаваха. Следобед уж филм щяхме да гледаме, но с ММ се заприказвахме и не остана време. Вечерта бяхме  на гости при майка ми, че ММ ходи да рита.

Маги, дано да стигнете до консенсус за дивана с ТМ, че иначе някой трябва да направи компромис.
Нашия диван го поръчвахме, докато бях в болницата след раждането и не знам какво сме гледали по интернет, но дойде някакъв супер малък за моите представи. Не ни се занимаваше да сменяме и затова съм си казала, че следващият ще е гооолям. Оставила съм Алекс да твори върху него и не ми е толкова жал.  pardon

Свекърва, много забавно му стана за НИ². girl_haha girl_haha

Бубе, аз преди имах страсти, за които питаш. От дрехите обожавам рокли и имам много. Напоследък само ги побутвам в гардероба и се чудя къде да ги прибера. Преди често купувах, сега по-често плакна окото.  lol Осъзнавам, че само трупам и се опитвам да избягам от това. От бижута любими са ми обеците, имам и доста гривни от естествени камъни. Иначе сега най ми се иска да трупам книги, но ако тръгна да купувам всяка книга, която искам ще банкрутирам и затова най-често чета на телефона.
С времето приоритетите ми се изместиха.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #267 -: октомври 22, 2018, 14:02:22 »

Марковите чанти и дрехи определено няма нужда да са скъпи. В Бургас има няколко магазина, където има стоки, които са взимани директно от фабриките - къде защото имат лек дефект, къде нещо друго и са на уникални цени. Имам неща, дето нови съм ги гледала по 500 лева, а аз съм ги взела за 50. Та и с чантите е същото. Wink

Ние в петък имахме световен ден на храните, аз горда, горда занесох баница ... имаше още 5 баници - 1 българска (аз не знаех, че има друго българче в училището!), 2 гръцки и 2 турски ... турските бяха със спанак и лук. Та догодина ще трябва да измисля нещо по-оригинално. Wink Имаше италианска пица, разни сладкиши бяха повечето от европейските държави и имаше някаква торта с мен от една рускиня. От Азия бяха повечето солени неща - суши, разни индийски и китайски манджи. Аз тях не ги пипнах, че не им вярвам на хигиената и не ги знам какво ползват като готвят. Обаче опитах един шоколадов сладкиш - Свекърва ще знае за какво говоря - негърчето, колкото и да е иронично беше от шатрата с Африкански изкушения, беше много вкусен! Опитах и разни други сладки неща - някаква целувка, много вкусна беше и тя. Англичанките бяха докарали курабии - scones - ядливи бяха.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #268 -: октомври 22, 2018, 16:56:11 »

аз от скоро (2-3г) започнах да обръщам внимание на нещата които притежавам дали са качествени или маркови. Не че всеки ден си купувам фурли, но средата ми е такава че не мога да отида на среща за милиони с китайската ми чанта, случи ми се един път и пропаднах от срам че беше тръгнала да се къса. Забелязват се такива неща и от жени и мъже, оглеждат ни от до как сме облечени, даже имаме инструктаж как да сме облечени пред клиенти, като забележете че имаме клиенти пред които е задължително да сме по-дънки и тениски. Работих за такъв няколко години и един път отидохме изтупани на среща с тях и казаха че са се чувствали underdressed. Не мога да отрека че си е и кеф да си разхождаш фурличката по летища и срещи.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #269 -: октомври 22, 2018, 18:13:44 »

Булче, аз много се кефя на такива натокани мацки, така и трябва, една жена като има възможност да се грижи за себе си и имиджа си. smile А това къде как ходиш е много важно, преди среща всеки трябва да си казва дрескода според мен. Скоро мъжът ми ходи на среща, където само той е бил с костюм, клиентите по спортни ризи и панталони, ама да бяха казали поне ... но определено е по-добре да си overdressed, отколкото ъндър. Моята работа много рядко изисква среща с клиенти и аз много се кефя, натоварва ме това съобразяване как говориш, какво казваш, как се държиш ...
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines