Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:28:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври с дъх на есен!  (Прочетена 100801 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: октомври 19, 2018, 11:49:22 »

Булче, и аз имам такива дни. Като се заредят, все едно някой с конкурс ги е избирал. Уж нормални на вид хора, а злобни и луди.. Шопирай се малко за успокоение. tease
Али, аз май съм от гадните майки и не бих сложила торбичка за никой, освен може би общ един кашон със солети или барнита. biggrin
Мери ми, както вчера изяснихме, таз чанта не ми е достатъчно австралийска biggrin, чакам от следващото пътуване да ме предизвикаш повече, ако трябва и да я купиш, че да я поносиш и да се шокирам истински. tease
Панди, разказвай повече за живота там, много ми е интересно.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: октомври 19, 2018, 12:07:36 »

Добър ден!
Аз съм като зомби, втора нощ Ники Става по нощите и иска да ходи да играе в хола. Като му кажа, че не става и почва едно крещене с рев, като банши е!
Булче, ти тъпа ситуация, а и с неприятни емоции те зарежда излишно.
Аз същото се чудех, от къде дойде тая мода като отидеш на рд и да си тръгнеш с подарък? Шантави ми е. А за поперпкиър нямам думи, значи пакетиран боклук е по-добре от нещо с някаква хранителна стойност например.
Коледа ми е доста далече, ама мисля да си подари с мм нова спалня.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: октомври 19, 2018, 13:17:06 »

Привет, привет smile

Вече не е утро, ама да ви видя какви ги вършите  heart

Роботчето за вкъщи, каквото й да е, върши супер работа. Дори през ден да чисти отделните части на къщата/апартамента. Ако е китайско, аз бих взела пак от БГ с гаранция, вече ги има почти всички видове. Ако нямах и сега трябваше да избирам, бих взела комбинирана за сухо и мокро почистване.

Не ми е въобще Коледно още, и аз съм с летния гардероб. Но пък вчера пристигнаха първите 2 коледни подаръка. Започвам да ги отмята, за децата поне съм наясно какво да взема. Останалите на черния петък ще взема от Хипо и Комсед. И коледна фотосесия съм запазила, така че да идва Коледата, почти съм готова. Остава само да се спазарим кой кога ще почива  Christmas tree

Не зная къде ги намирате вие лудите, ама и мен са ме хванали. Вчера за първи път повиших тон на колежка, направо ми преля чашата. От днес е в отпуска до края на месеца. Сутринта ми беше малко гузно, сега си мисля, че е по-добре изобщо да не се връща  badgirl

Оставям ви, че имам задачки  girl_wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #243 -: октомври 19, 2018, 13:25:24 »

Хехе, тя идеята е доста стара - от Пипи още Wink При нас нали сме малко назаднали, та късно го осъзнаваме. На сватби от край време се дава дар на гостите. Вече има по-съвременни варианти на кърпичка, престилка или бутониера. За рождения ден идеята е по някакъв начин да се сложи край на тържеството. Нали разбирате - в детските центрове е почасово и да не излиза "Допивайте, че ще метем" подаряват свирка, бонбон, нещо си. По белия свят дори и в домашна обстановка си има часове от-до за тържеството. Та това е идеята, сходна с тортата на сватба.
Еми, за теб нещо по-шарено Wink
Гледах клип на две драчещи се котки и робот. Трябва да го потърся и ще ви го покажа. Ако някой не е доволен как чисти, да знае защо.

Ето го, макар в нета да е пълно с клипове точно на любопитни котки с прахосмукачки робот girl_haha https://www.youtube.com/watch?v=3_SfDru0m_4
« Последна редакция: октомври 19, 2018, 13:45:58 от Alichka » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: октомври 19, 2018, 13:52:09 »

Добър ден!

Али, и ММ иска музика в банята, дори сме го решили, че ще е с блутут колонка.   pardon Даже проверихме на няколко места, но не мисля да се изхвърляме, щото като видях какви цени има.  girl_impossible Не знам само как ще ще издържи на влагата. Аз се къпя с вряла вода и в банята става като в парна баня. Другото е, че се къпем все късно и ще е интересно на съседите.  blush
За подаръка за в детската градина и за мен е излишен разход за толкова деца, но щом сте го решили. На РД и кръщенето на Алекс имаше по нещо за децата, но първо, че не бяха толкова, второ че бяха приятелчета. За РД майка ми беше направила шапки за момчетата, а за момичета венчета, тематични. Отделно меденки. За кръщенето много мислих и накрая само меденки получиха, защото на друго не се спрях.
За тортите в детската градина си права за срока на годност. При нас дават торта само със сертификат. Преди майка ми правеше на комшийското дете за градината, но вече не разрешават.

Раници имам две. Една с Мики, която винаги се пръска по шевовете. Ама дрехи, кърпи, вода, портмоне, телефон, дребни играчки. Имам и едно ВерсачИ, подарък от маминка, но нещо не ми е удобна, защото се стяга с връзка и от тежестта се отваря лесно копчето. Много ми е удобно да съм с раница, защото ръцете ми са свободни и в същото време имам всичко под ръка. Но понякога ми се иска да си кифлея с някоя кифленска чанта. Моите ми омръзнаха вече, а ми се струва, че на този етап, ако си купя друга, така ще си седи.
Ужас, харесах си още едно яке днес.  pardon Ама се снимах първо да го покажа на ММ, да видим дали ще ми каже, че не съм добре.   blush

Робот и аз искам много, но не съм разучавала и ще видя кога ще е. Мисля си, че ще ми върши чудна работа.


Рат, период му е на Ники. Ще мине. Кураж и сили! Wink

Машка, не ти е коледно, но си почти готова за Коледа.  blum

Отивам да обядвам, защото скоро ще се гътна от глад.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: октомври 19, 2018, 15:10:23 »

Разбрирам за градината. Явно така е в момента според обстоятелствата.

Еми, то няма много за разказване. За мен е същото като ежедневие като в София. В София ходех до Кауфланд, Била и Мега мол. Тук ходим до Лидл, Хофер  и Аухоф Център. Обикаляме площадките. Има две съседки, които всеки ден са пред блока с децата им. Едната говори английски и си говорим понякога. На другата английският ѝ е като моят немски, ама и с нея съм си говорила. Събота или неделя се виждаме с българите, с които ММ се сприятели през лятото. Другата седмица трябва ММ да подаде документи за детски надбавки. А пък трябва да се добера да някой джи пи, за да питам дали лекарствата ми ги покрива здравната каса, защото са много скъпи тук (повече от двойно).
Градския транспорт е много готин. Виена е супер, но с Бамбук не мога да обикалям по музеи и културни забележителности smile
Събираме боклука разделно, голямо чудене понякога хаха.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: октомври 19, 2018, 16:56:41 »

Панди, мен и това ми е интересно- ежедневието. А скучно ли ти е ?
За музеите- като тръгне на градина, ще идеш.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #247 -: октомври 19, 2018, 19:07:44 »

Значи малко сте ми далече с тия чанти. Толкова съм минимизирала всичко, че съм си оставила 2-3 летни и 1-2 зимни чанти. Цяло лято влачих една китайка, още съм с нея, скоро ще вадя зимната хаха, дето се оказа супер удобна и здрава. Преди си сменях чантите всеки ден според настроението, сега нямам такива мераци  pardon Единствено с кецовете си не мога да се разделя и тва си е, ама и ММ много обича да ми поръчва, последно ми взе очила конвърс да ми отиват на кецовете lol Фурлите са ми безумно скъпи, не бих дала толкова пари  blush
И аз харесвам Кейт, доста земна и мила ми се вижда...
Оооо Панде, шприх мир, шприх мир  blum
Булче, ех, тия сини фенове хаха
Това постът от вчера, сега ще ви изчета от днес  pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #248 -: октомври 19, 2018, 19:25:44 »

Тъй, от днес lol
Булка, казах ти аз, че не ме кефи тая Кантина lol Жилав ли беше?
Има водоустойчиви блутут колонки точно за такива меломани. Брат ми си пуска от телефона, засега му няма нищо.
Само веднъж сме празнували рд в дг, и добре че частните не ги ловят тия забрани, та просто поръчах  една торта, занесохме балони и шапки и толкоз. Ма много старание Фърляте с тия торбички, пък хартиени торти, пък чудеса, мите колкото парче торта за ядене  shok
След всеки наш празник, на който съм приготвила подаръци за гостите се убеждавам, че няма никакъв смисъл, или просто минимализма пак ме е подгонил пак...та няма да получат нищо повече от мен  pardon
Имаме две раници, една декатлонска спортна и една мацешка брокатена. Детските с животни не ме кефят, брокатената мацешката мога да си я нося и аз  Wink
Леле Маш, колко от рано си подкарала подаръците, ма така по-добре, може и аз да почна лека полека за който имам идея...
Да ви питам нещо - KLM като чуете какво мислите, че е (които не знаят какво е?). После ще ви кажа що питам Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: октомври 20, 2018, 09:34:18 »



Аз за това се сещам


Еми, за сега не ми е скучно въобще, защото ми е ново и интересно. Пренареждам си разни работи. Бамбук често не спи на обед, защото след обед времето е най-хубаво и сме на навън и след това е късно за следобеден сън.

Днес ще имаме гости. Стискайте ми палци, че нали знаете, че не съм много по посрещането на гости. И у нас ще има 5 деца. В тих ужас съм.

Хубав ден
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #250 -: октомври 20, 2018, 19:20:56 »

Панде, какво се случи с вас, 5 деца, гости?!
Да, хаха авиолиния е, ма швабците си мислели, че е банка или ресторант, 46% от тях и затова КЛМ отворили ресторант да покажат, че не са ресторант, а авиолиния  pardon
Черпя ви виртуално, че ни приеха на държавна ясла. Направо не ми се вярваше, сутринта ставам и имейл, цял ден ни е едно приповдигнато, че ще сме месечно с едни 500 лв напред lol Другата седмица ще я запишем и ще видим как да я адаптираме, по-леко ли, изведнъж ли да я пуснем на новото...мъъгла ми е  huhhuh.gif ММ вика, че по добре отведнъж да не я объркваме, и че тя нямала проблеми с адаптацията (което си е така) + това на тая възраст нищо нямала да помни. Та такива размисли и страсти. Днес ходихме да я видим дори, че не исках да стъпваме там преди да са ни приели, да  не се ядосваме. Сградата е чисто нова, много хубава с голям слънчев двор. Няма люлки, наскоро разбрах, че не били разрешени  huhhuh.gif
Похвалих ви се, нищо че няма никой  tease


Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #251 -: октомври 21, 2018, 08:48:09 »

Честито, Фери! Bravo Ако е ОДЗ, още по-добре, че да й е познато място занапред. При нас има много малко ОДЗта, та си има разходки из кварталите. За близката ясла не искам и да чувам и сиииилно се надявам някак да я прескочим като етап.
За колонката - вариант е, да. Трябва само да си вземем, че нямаме. Бяхме меломани, ама с тия шумотворци нещо стопирахме развитието в тази област. pardon
За Фурлата едно ме спира - от години не съм носила чанта през рамо. Все чантите ми са с къси или средни дръжки и средни като големина. Иначе Фурла са си като произведение на изкуството. Кокетни са ми heart
За торбичките - знаете си ме, че ми се занимава с такива пипкави неща. Отделно и кокона някак обръща внимание на дребните детайли около рождения й ден и това допълнително стимулира моята лудост.
Ох, много се смях на Радевица. Някак същия ден, когато Свекърва писа, имах асоциативна ситуация. Съсед се казва Нено. Жена му съответно - Неновица. Май никой не й знае името.Той не толкова,  ама тя си е баш като литературната си адашка. Направили са автопарк пред блока и пристигна тя с поредното малко седанче. Отвори вратата и буквално любениците се разтъркаляха, докато слезе. Хубав поклон направи. Wink Точно онези абсурдни ситуации, в които се хилиш и само ти си знаеш защо blush
Малко телеграфно, ама през телефона толкова blum
Спокоен неделен ден!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #252 -: октомври 21, 2018, 09:53:41 »

Фери и тук честито! До първи клас я уредихте! Сестрите са младички, обучавали са ги в друга градина където ходи на приятелка детето и са много доволни.

Али тук в София има само няколко Самостоятелни детски ясли, останалите са си ясла +градина и един път влезнеш ли си се уредил до 1ви клас и не го мислиш.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: октомври 21, 2018, 12:54:15 »

Фери, честита ви държавна ясла! Дано сте доволни, Мис да се адаптира лесно и всички лели, госпожи и каки да са готини smile

Аз май нямам търпение Иван да мине в градинските групи. При нас много претупват нещата в яслата. Имат някакви занимания 1-2 пъти в седмицата и оставам с впечатление, че постоянно гледат телевизия. Това последното мнооого ме дразни. В петък отивам да го взема с 16:15ч (обикновено ходя в 18:10), отвън е 23 градуса, а децата наредени около ТВ-то. Като ме видя госпожата скокна да им показва някакъв танц към песничката от Маша и Мечока  crazy

Тази година направиха някакви изменения в графика и до 8:20ч всички деца трябва да са в яслата, защото щели да правят гимнастика от 8:20 до 8:30ч. Досега един път не са правили.

Нещо съм им набрала тази седмица, ама хич не ми личи  badgirl

А за Коледните подаръци имам нов разчет и на финансите и затова от рано съм ги подкарала, че получих рекламация от миналогодишната стойност на сурвакарските бонуси, които се очаквало да дадем. Друг път ще ви разказвам, че като се сети и подпалвам метлата  witch

Отивам да правя супа Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: октомври 21, 2018, 13:20:51 »

Фери, честито! Дано мис да свикне бързо, всички лелки, учителки да са готини и най-вече да е здрава!
Панде, вие направо детско парти сте имали. Това на колко семейства са децата?
Маш, това звучи ужасно!

Ние вчера се разходим до Пирот, 2ч+ чакахме на сръбската граница, сърбите някакъв проблем имали и огромни колони. Та ми отиде времето за пазар, само се на ядохме. Отделно закъсняхме после и с подредбата у нас и до 22 пеках баници и мъфини, надувахме балони  tease. Но пък днес мина много добре, или поне на мен много ми хареса. Само малко ми липсваха няколко от гостите.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines