Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:19:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври с дъх на есен!  (Прочетена 100807 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #75 -: октомври 09, 2018, 08:48:15 »

Хаха, добре си е човекът, Маги, само леко зачервено гърло беше. Щом ходи на работа по 12 часа, значи, всичко му е наред вече.  Wink
Булка, къде ще върви, та няма да яде тиквена супа. Бях сложила нарочно, за лечебна цел повечко джинджифил, та бая налютваше.
В Пловдив има нова мода- безкондукторно таксуване, което значи купуване на билети за рейс при щофьора. Вчера ми се наложи да ползвам много градски транспорт и видях каква голяма щуротия /да не кажа престъпление/ е така наречената "система". През две спирки се качват да проверяват джипиесите, ама нищо не работи. Пречкат се в краката на пътниците, дупят се и гледат нещо по огромните кутии, дето стоят от миналата година за красота по рейсовете, записват разни работи, задават въпроси... По обща статистика, возят се пътници, които 90% са с карти, тоест пенсионери и ученици. Останалите са с лични коли или таксита pardon. Пък чак сега ли го разбраха? Не било рентабилно, замърсявал се въздухът и ред още. Пък шофьор да продава билети, вместо да си гледа пътя е абсурд. Всички врати затворени, само първата, та да се минава оттам отварят и затварят. Имало маркировка за хора със специални потребности на средната врата, голяма работа, да не пътуват или да се мъчат diablo И никой не спира в близост до тротоара, да се изравни що- годе нивото, да не е луд, минимум на метър, та да трябва да слезеш от тротоара и после да се катериш по стъпалото. Имат начини да наклонят рейса, ама кой ще си играе... Ей така ни поставят едни срещу други тези, дето уж имат повече акъл и дето са купували системи и рейсове. Прибрах се много ядосана снощи и още ми държи влага. Хем и нищо не свърших, днес отново съм Пантелей Пътник. sad
Маги, съгласна съм, че от английския нищо не научават в детската градина, но все пак слушат чужд език и се настройват. С пеенето и музиката правите ли нещо?
Панди, направо си мома австрийка вече good Бамбук впечатлява ли се, че околните говорят на друг език? Той ще тръгва ли на градина, там май са от 4- годишни задължителните?
Хубав и ползотворен ден, изнасям се! smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #76 -: октомври 09, 2018, 09:06:29 »

Здравейте!
Тук е топло и слънчево heart Това разбирам под златна есен.
Маги, за обикалянето - съчетавам всичко с взимането на кухнята. Да сме само навряни вкъщи не става, по пейки не мога да стоя, че някой недоволства, а още не е сигурен сам да обикаля катерушки при по-големи тайфуни. Затова предиобедите ни минават в разходки с количката. Младежът е доволен да се разглежда.
Много е хубаво това за художествената гимнастика good При нас има къде, но някак с времето не ни се вписва. Затова дейностите са само тези от градината. На английски не я записваме умишлено. Тя има много голям интерес към букви и хич не искам да я обърквам с различните азбуки. Отделно и артикулирането на български ми е важно. В училищна възраст, ако има желание, ще я запишем.
Булче, направо не е за вярване какво пишеш за офиса shok Явно колегите ви не оценяват какво имат. Преди време работих в модерна сграда и ми беше кеф да ми е чисто и прилежно.... Но имахме и колеги мундари, които рупаха солети върху клавиатурите pardon
О, Свекс, с кумците в София точно за градски транспорт говорихме и те се изсмяха как ни е бил скъп транспортът от 1 лв. Ами скъп е! Пловдив се минава от край до край с кола за 40 минути в нормално време (задръстванията са непредвидими). Тук общинското предприятие го фалираха и са частни фирми. Свекърва ми ползва един рейс и се оказа, че за тази линия няма карти, защото не всяка фирма предлага карти. Или пък картите са на такива цени, че не си заслужава реденето по опашка на пунктовете за издаване. Ученици и пенсионери са друга бира - при тях важат за цялата страна, та не се брои. Работещите нямаме никаква полза от градски транспорт и си караме колите. Да не говорим, че някои рейсове са на отстояние високосна година един от друг. Кой ще ги чака?! А с табла и джипиеси е хаос от самото начало. Много ме е яд, защото общината наля безумно много пари beating Докато бях студентка, транспортът тук беше в пъти по-добре от този в София. Махнат ли кондукторите и тук ще стане, както беше по онова време в София - бездомници, клошари, пияни, дрогирани и улични кучета на топло по цяла зима. angry Те затова и шофьорите съвсем изтрещяха и си го изкарват на пътниците. Имаше наскоро интервю на кмета в plovdiv24 точно по този повод и още по- ме хвана яд да слушам глупости. Имал идея за трамвай lol Те не могат да разчистят основни булеварди от неправомерно паркирали коли, трамвайни релси ще слагат. Застроиха града във вътрешността, дори в Тракия 4 лентовите булеварди вече са с по 3 ленти, че едната е паркинг на новите мастодонти... После що ревем от управление! pardon То да е едно - ще го оправят.

Да се похваля - вчера беше денят на тестерите. Откъдето и да минех ми подаряваха по нещо. Много готино така danceg Сега имам наръч пакетчета с веро, мляко за тяло, крем за лица и фон дьо тен lol
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: октомври 09, 2018, 09:28:09 »

Точно една от причините е писането за английския.Моника вече пише букви като и ги покажеш.Вчера аз написах дядо Стоян печатно и тя го преписа(прави рисунка за дядо си).Дет вика майка ми, циганките на по 30 години не могат да го направят.Другото е, че не знам как ги обучават, но повтаря думите по два пъти и е убедена, че куче е dog dog.  huhhuh.gif

Разбирам те за дребния, бях забравила какво е да буташ количката без да спираш защото иначе човечето в нея недоволства и се сърди.

Панде, много добре звучиш.Ще им свикнеш ти на Австрийците после няма да можем да те познаем.

Свекс, големи глупости са това.Тук също билетчето е 1лв, но имаме контрольори.По някаква програма направиха тролейни линии навсякъде и сега в целия град има само един автобус дето пътува сутрин е след обед и е за промишлената.Тролеите са пълни и ние редовно ги използваме с дребната.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #78 -: октомври 09, 2018, 11:07:23 »

Привет!

Аз официално съм с ужасна силна хрема КОЯТО НЕ СПИРА!Това ми е Пловдивски вирус, шурна точно три дни след посещението там, имаше 2 болни в срещата... как пък все преди командировки при мен се лепкат... ММ вика аа отменяй полетите... за една хрема??? 

Маги петък съм в Прага, след 2 седмици в Париж... немат край тея П-та...
Свекс не сте свикнали без кондуктори, ние тук понеже отдавна сме били без и не ни прави впечатление. Няма ли някакви лафки от които да си купиш билет?
Аличка смело мога да твърдя че в Пловдив трафика е по-зле от София. До сега не съм видяла регулировчици или зелена вълна на нито един светофар по час пик. В София час пик не е никак зле на главните пътни артерии, аз се прибирам за 20 мин буквално, а и достъпа до магистралата не е никак направен добре, друго си е по Цариградско да се спуснеш и си на Тракия...

Хъм, аз за английския нямам такива притеснения. Звяр различава българските и английските букви вече, случва се да бърка тези които изглеждат подобно, но и му е рано още де.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: октомври 09, 2018, 11:52:03 »

В Пловдив задръстване не съм виждала, а един път в годината работя там от ранна сутрин до късна вечер, няколко дни подред. Това на което те викат задръстване, за София е детска играчка- 5 мин чакане на светофар. nea рейсовете бяха супер точни и бързи, на тях също съм се возила, хората в пъти по учтиви.

Маги, зле сме ама и по зле сме били. Малкият ни къса нервите, оттам и ние се джавкаме. Едва ли ще се оправи скоро, така че ше свикваме просто. angry
НА енергията на Али и аз се чудя, повече от един път в седмицата нямах сили да обикалям с количката повече от 30 мин, просто нямам идея дали е от Хашимотото, но откакто родих, нямам никаква сила за нищо. Или съм хронично уморена и дините са ми в повече, не знам...
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: октомври 09, 2018, 14:13:25 »

Здравейте!
Свекърва, такова чудо за праговете си представям две дървени плоскости, отрязани на триъгълник, а правия ъгъл застава към земята и прага. Така няма ли да стане? Дъска сигурно могат да ти отрежат в Бриколаж, Хоум макс...
Булче, ти не знам от къде и как пътуваш, но в нашата част на София си има стабилни задръствания вече. Мм и майка пътуват по 1час (иначе 30мин), а той ползва доста преки маршрути, иначе ще се влачи още по е 40мин. Миналата седмица в 10 в Люлин имаше двойно повече коли от август и малко задръстване (вместо да мина на 1 светофар, съм чакала още 1).
Маги, супер за гимнастиката. Дано и я изморява и да спи Wink
Еми, сигурно е всичко в комплект за умората хормони, умора, напрежение и се чувстваш без сили и изтощен от нищо уж.
Ние пак сме болни sad. Ники от вчера е с Т и хрема, а мен нещо гърлото май се опитва да ме боли. В неделя уж за малко минахме до икеа...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #81 -: октомври 09, 2018, 14:55:19 »

Хахаха, Булче, тук наляха много пари в "умни светофари" - пускат сектора с най-много коли. Нещо обаче им се побългари системата и сега като че ли е малко по-тегаво минаването в сравнение с една проста зелена светлина Wink
Еми, що се нервите и карате помежду си? Смисъл няма, защото сега е pleasantry лекото. След година ще ви отговаря даже. И тъкмо човек вече крещи от безсилие, дребните вземат, че се кротват или поне може да се води пазарлък с тях pardon
Тези дни с кумицата си говорихме, че тя от преумора няма сили. Тотално е блокирала, а през отпуската й счупили телефона от позвънявания. Разговорът започна с това как един ден взела, че отишла на работа без сутиен. Аз се хилех тъпо насреща crazy look Поне я накарах накрая и тя да се смее. pardon
Рат, Булче, дано бързо се оправите.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: октомври 09, 2018, 15:01:51 »

Свекс, не ми я искат никъде още за пеенето.Малка била  nea А то си пее нон стоп.За това запълвам с други неща свободното и време.

Еми, и щитовидната допринася.Аз бях така втората година майчинство и в началото на яслата.Тогава и ми се разиграха много хормоните, установих много дефицити.Друг е въпроса и че имахме разговор очи в очи със съпружието и понаредихме нещата.

Булка, Рат да се оправяте!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #83 -: октомври 09, 2018, 15:19:30 »

Свекс не сте свикнали без кондуктори, ние тук понеже отдавна сме били без и не ни прави впечатление. Няма ли някакви лафки от които да си купиш билет?
То това е простотията, НЯМА, само при шофьора. Предвидено е да можеш да си купиш в рейса, нали ви казвам, има едни огромни кутии с прозорци и дупки, дето ако те лашне някой, може да си изръбиш гърба.  diablo Иврипейска рабта, ама малко недоправена, но с наши пари купувана.
Днес е същата, хубаво, че съм с карта. Започва се едно подаване на стотинки и съответно връщане на билетче, особено на спирки, където се качват повече хора. След 10- тото прехвърляне твърдо бях решила да задържа парите, но пък трябваше да слизам и край на далаверата.  Wink
Буквите какво ви бъркат, те не ги учат да пишат... Наизустяват стихчета и песни, някои изрази и толкова. Механичната памет им разработват, после да са тренирани и да имат готови шаблони. Не е като в училище да пишеш думата в разделен ред на двата езика и да закриваш после едната половина. Това повече е като игра, но се помни по- лесно.
А, Булка, значи това е пловдивският вирус, явно Родният него е хванал, че сега се е обзавел и с хрема. Както стои и нищо му няма и изведнъж започва да точи angry
За праговете, като за по- лесно май ще сменяме количката. Тава, което имаме е стол с колела, а по- удобно ще е да ползваме онези, дето имат две големи и две малки колела отпред, което пък позволява да се повдига предната част, един вид да прескочи прага. Чакам да я получим и тогава ще продължа с мостовете, ако се налага.
Еми, Японецът е виновен за умората. Много сериозни са тези пусти хормони, правят ни на парцал. Който не го е минал, няма представа за какво става дума: искаш, напъваш се, обаче... Знам ли, едни казват, че са се излекували медикаментозно, при други някак е затихнало, но след година- две или свикваш, или се оправяш Wink. Пък и от дете до дете разликата е огромна, има едни пиявички, да са живи и здрави, ама ти скъсяват живота и ти опъват нервите, та целия свят ти е крив. Като няма на кого, на най- близкостоящите с чужда кръв си го изкарваш blush Уж после се кротвали и ставали умни и добри, това е утехата smile Хаха, аз съм свидетел на подобна метаморфоза, та не губи надежда smile heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: октомври 09, 2018, 18:29:10 »

Али, дано оцелеем дотогава, никога не сме се държали така преди. huhhuh.gif
Свекс, аз преди пиех химия- нищо не помагаше( само временно ). ПОсле смениха доза, после смениха и препарат, пак нищо особено като разлика. После пиех само хомеопатия- по едно време пак спря да действа. Сега не пия нищо, поне да знам че не се хабя. pleasantry crazy
Помагат ми донякъде добавки тип вит Ц, Гинко Билова, Женшен и Кордицепс -дават ми мозък и енергия. pardon
п.с Рат, имам една приятелка, след всеки рожден ден парти или ходене на хотели, са болни всичките. Явно навсякъде е пълно с бацили. angry
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #85 -: октомври 09, 2018, 19:00:12 »

Оффф извинявайте, четох ви, но не запомних много.
Съчувствам ви за хормони, кой болен, аз и без хормони се изморявам, представям си  nea Оправяйте се  heart
И ние имахме ударно начало на месеца, вчера ни изписаха от болницата с Мис  NO Можехме да минем и без хоспитализация, ма пътеки, пътеки....накратко вдигна много висока темп, втресе я, аз се шашнах яко и айде в спешното. Бяхме в Окръжна, най-близо, че бяхме при нашите, като я прегледаха в спешното 40.4  girl_impossible Нищо друго няма слава Богу, ма е на АБ, ще си поседи още една седмица вкъщи и другата сряда на ясла. ММ работи от нас и си я гледа, та аз съм си работна, ма дяа ви кажа след тоя екшън добре ми дойде да се разсея малко на работа с нещо друго, иначе ми беше залепнала ръката за термометъра.
Еми, не се карайте, особено заради детето, няма смисъл  give_rose
Пуснали са места за две групи в новата държавна ясла до нас, събота е класирането, имаме някакви беееегли шансове да се класираме lol Ма ММ след тоя случай даже на частна не иска да я пращаме вече, а да си седи вкъщи някой да идва да я гледа, ма не мерси, по-добре да си ходи при децата да си се забавлява...нз де, да мине класирането и ще го мислим по-сериозно  pardon
Панде, ако ви трябва нещо превод от швабския на документи, пиши  give_rose
Ремонти...не ми се мисли, но напролет пак ще подхващаме, край няма  angry
Харесала съм и нова частна ясла, миналата седмица трябваше да ходим да я видим, ама вместо това гледахме гълъбите през прозореца на болничната стая  pardon
Ноктите ми са УЖАСНИ! Даже съм си залепила лепенка на единият да не го гледам докато дойде четяъртък да ги оправя, щото два пъти отменям часа заради скорошните събития.
« Последна редакция: октомври 09, 2018, 19:06:26 от Feribotka » Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: октомври 09, 2018, 21:44:36 »

Като пишете малко, успявам да ви изчета  blum

Не зная какъв е вируса, пловдивски, софийски, но е нещо страшно. Иван миналата седмица го хвана ... повръща 2 дни на фонтан. Изплашен, обезводнен, крив ... неприятна история. И ние ходихме до Окръжна, но само с преглед посред нощите се разминахме. Сега ММ го хвана вируса и само прилягва и се оплаква, но не си взема болничен.

Фери, какво стана с настоящата ясла, нещо не ви допада? Успех за класирането в държавната!

Като разказвате за ангажиментите на деца след градина, направо се чудя как успявате - на работа, после някакво занимание, вкъщи  tease На мен ми се налага да работя през седмица до 19:00 часа и направо  не мога да си представя да трябва да ходя някъде след това.

Много е странно, че в Пловдив градския транспорт е изцяло частен, това дава обяснения защо няма билети по будките, но е супер не удобно за гражданите. Представям си колко време отнема да се качат всички от една врата и да си купят билети. Досадна работа.
За задръстванията, тук е кошмар. Сега живеем в Младост и е някакъв истински ужас. Сутринта минавах 2 светофара за 18 мин., съжалих, че съм тръгнала въобще.

Панди, звучиш супер. Явно добре върви приобщаването ви. То е ясно, че ще има разни административни неща, но всичко останало изглежда добре, вкл и снимките ви  heart

Всички болни да се оправят и повече никакви вируси.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: октомври 10, 2018, 08:34:03 »

Добро утро!

Моето дете тази нощ не спря да се върти в леглото, та колко сме спали всички е ясно.
Иначе сме добре щом сме живи и здрави.  smile Макар че ММ онзи ден ме застреля с едно негово изказване. Според него, като изключим детето, последните ни две години не било много хубави.  huhhuh.gif Аз знам какво имаше предвид, и двамата загубихме по една баба, и той ми потвърди по-късно, че заради това го е казал, но прозвуча някак тъжно ...  blush Не знаех какво да му отговоря на момента. Имах нужда да го осмисля. Но прав е, де. И по-хубави времена са били.  pardon
Аз съм се захванала с основно почистване в нас. Вчера приключих с кухнята най-после. Много бавно става, но като действам на час по лъжичка, няма как иначе. Когато Алекс спи се занимавам с това и затова не ми остава време за друго. Сега ноктите ми имат нужда от възстановяваща терапия. Казала съм си, че днес ще почивам, но ще видим какво ще мисля следобяд. Имам нужда от разни козметики, но все не успяваме да се завлечем до ДМ. И на фризьор трябва да ходя, но сигурно ще е другата седмица, ако не изникне нещо. Една седмица фризьорката е отпуска, втора седмица, докато се наканя да си запазя час, няма свободен, който ще ми е удобен, трета седмица е болничен и така. Ужас, а вече нямам търпение. Имам нужда от промени, но ще видим кога ще е.  smile
Взех си едно яке онзи ден и с такова нетърпение чаках да се прибера и да го мушна в пералнята, но го забравих и заради това три пъти прах. Набелязала съм си и други неща, дано днес успея да ги взема.
ММ тази седмица ще почива и събота, yahoo та сме си запланували разни неща. Алекс си расте и щурее много, радва ни много. Изобщоо обожаваме го, колкото и да ни ядосва на моменти. Много е весело с него.  heart heart heart
Вчера щяхме да ходим на цирк, той се запъна и не иска да влезе. Видя някаква въртележка отпред и там си откарахме известно време. И без това май ми идва малък още за това. Гледах, че постоянно някоя баба с внуче излизаше, защото не ги свърта на едно място мъниците.
И такаа изповядах се, все едно не съм писала от години. lol

Маги, дано да й хареса гимнастиката на Моника. Интересно е, особено за момиченцата. За английския не знам какво да кажа. И според ММ се обърква Алекс, защото главно това слуша, като гледа някой клип, ама знае някои числа и букви, цветове и плодове, детски песни и не дотам детски. Според мен не са толкова глупави децата, за да не правят разлика. Все пак чува българска реч през цялото останало време. А и като малки попиват по-бързо. Иначе ти съчувствам, че нямаш свободна минутка. Точно така си го представям и аз, че ще сме. Не, че сега е по-различно.   nea

Фери, дано никога повече не го преживявате това с болницата. Дори не искам  да си представям какво е. huhhuh.gif
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #88 -: октомври 10, 2018, 08:56:42 »

Еми, тъкмо щях да питам пиеш ли нещо.
Аз тялом съм жилава, ама мисловно на моменти ме няма, например вчера. Имам розов спортен комплект. Вчера след разходка се преоблякох с долнището му. Когато тръгвахме да взимаме кокона от градина, си облякох дрехите за навън и какво видях! shok Аз съм си обула не долнището на комплекта, а долнището на пижама. Същото розово! laugh Карай - бях вкъщи и само аз си го видях, ама е показателно.
Гледам пак Кейт и пълния й дом и се чудя каква е тайната за психично равновесие при ежедневната лудница pardon
Днес съм на консултация - онази забравената от миналата седмица и в последствие отложена.
Фери, бързо оздравяване на Мис give_rose Не знам как е в частните ясли, но в държавните като цяло си има контрол върху болни деца. То не е гаранция откъде и как човек може да лепне нещо. Дано пък да ви приемат в държавната, за да имате избор.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: октомври 10, 2018, 09:04:36 »

Добро утро и от мен smile

Аз вчера имах мини ... Само breakdown ми идва на ум. Останових, че преди като съм търсила педиатри не съм отбелязвала да работят със здравната каса. И всъщност в селото има само частни. То не е проблем, защото съседния квартал всъщност ми е по-близо и по-удобно за транспорт. Но там има само един. И съответно се панирах, защото си помислих как ако той не приема пациенти ще трябва още по-далече да търся. То и той е на 40 Мин с два транспорта, ама каквото такова. Разбрах се, да го запишат там. Днес ще търся за мен и ММ джи пи.

ММ пък ходи вчера да вземе едно легло за гостната. Даже маса и столове харесал от същите хора.

Маги, аз забравих да кажа вчера, че много и завиждам на Моника за художествената гимнастика и че ще я водиш. Аз когато бях колкото нея исках да ходя на балет, ама майка ми ме отряза: няма кой да те води и без това няма да станеш балерина. Направо уби всичко детско в мен. Но двете ни сигурно не и е било лесно. Ама се дразнех, защото ми предлагаше плуване, което аз не исках. Но тогава не съм има реална представа за време и пространство все още

Бамбук пак е сополив. Всички болни да оздравяват!

Хубав ден!
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines