Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 18:04:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври с дъх на есен!  (Прочетена 101911 пъти)
 
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: октомври 10, 2018, 09:38:40 »

Здравейте!

Оздравяване на всички болни тук!

Има някакъв вирус, гаден, точно с гадене, температура и обща отпадналост. Мен ме държа цялата минала седмица и след два часа в градския транспорт вчера, май пак се опитва да ме хване... Толкова пък да ми е отвратителен градският в София! От нашия квартал буквално излиза само един трамвай, та с него до някъде (винаги претъпкан), после метро, но вчера беше ад! Всички кихат, кашлят, а за самата миризма вътре даже не ми се говори, никаква читава вентилация!

Еми, съчувствам ти за умората. На мен откакто ми казаха, че страдам от това, мисля че повече взех да се заглеждам в себе си, как се чувствам, преди като че ли не ми правеше толкова впечатление дали съм уморена. Но аз си карам с химия. Засега мисля, че е добре, вкарах ежедневието си в някакъв ред покрай това, та явно всяко зло за добро.

Али, аз като съм си вкъщи пък винаги съм с пижама, не с тази, с която спя, но пак пижама  tease Ами, те са толкова хубави и удобни, даже ме е яд, че не мога и навън да излизам така!

Панде, давай го по-дзен, докато напълно се установите там сигурно все ще изкача по нещо непредвидено. Обаче ще се справите, нали сте си всички заедно  smile

Миме, сигурна съм, че тм е казал това за по-хубавите времена, без да се замисля много и без да осъзнава, че това ще те накара да се задълбаеш в думите му. Според мен не си го слагай на сърце.
Аз пък винаги съм била от хората, дето все ги чакат тези "приказни", "безпроблемни" дни - това да мине, да мине този изпит, онова да мине. Ама, то пък никога не остава без нещо, просто явно не съм с лек характер и всичко взимам присърце. Но откакто се оженихме с любимия, съм на мнение, че не бива да се пропилява нито един ден в чакане, а да бъде хубаво тук и сега, стараейки се да се абстрахирам от обстоятелствата, които ме напрягат.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #91 -: октомври 10, 2018, 10:17:25 »

Днес е Световния ден за психично здраве. Бъдете в мир със себе си и щастливи.
А пък ако нещо убягва, съм насреща хаха  heart heart heart

Четох ви диагонално, заета съм постоянно с началото на учебната година. Желая ви слънчев ден.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #92 -: октомври 10, 2018, 10:29:42 »

Добър ден!

Аз днес "крашнах" вече и акостирах вкъщи. Взех си "starter pack" октомври: капки за нос, сироп за кашлица, тайлол хот, омазах се в хималая, инхалации и от 15 мин дишам, най-накрая и естетсвено с фон Гала работя. Ометох мейли, чакам 1  да стане да се накатеря на колове...на това му се казва корпоративно боледуване...

Панде, за 1 седмица в чужбина си машина, виж колко неща уредихте! Бързо да оздавяява Бамбуча!

Еми аз редовно се развеждам с моя мъж преди цикъл, ония ден направо му го връчих, отворих си календара и викам аха, ясно. За детето те първа за съжаление почват търканията,особено при възпитаването. Вчера исках да метна мм от 17я етаж... просто на моменти хич не е съообразителен и си прави каквото на него му е удобно и не разбира че предпочитам сутринта детето да не реве и да е мир и тишина... ама нейсе

Маше радвам се че намина
Алиичка шъът, трай и аз с пижами ходих до аптеката сега, имам едни лидлски които ги спуквам от носене много са удобни, такива каре.

Хайде лек ден и всичко да е наред днес!

ПС Поздрав на всички


Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: октомври 10, 2018, 10:46:33 »

И аз по принцип съм по пижама и домашен халат. Ама сега си обувам клин, че ходя на килера на първия етаж и да не се преобличам постоянно. Моите всички пижами са от Лидл, даже онзи ден си купих нова. Те пък другата седмица пак ще пускат. Сърце нямат.

Булче, дано бързо да се оправиш и ти!

Ние имаме три големи неща за уреждане още, но stater pack-a. Но може да останат за другата седмица. За едното трябва да ходим в друг град, ще той ни се води областен.
Благодаря ви, че ме окуражавате kiss2 kiss2 kiss2

Виж, от градския транспорт аз няма да се оплаквам - говори, свети, има колани в автобуса.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #94 -: октомври 10, 2018, 11:48:50 »

Булче, позната работа, сутрин като ги оставя за 2 минути сами и винаги завършва с много рев, какво я прави не знам? Това с мозъка е мнооо яко! Аз не знам ти как спиш, предвид твоята работа, аз щях да имам кошмари по цяла вечер. :Д

Маги, моята госпожица ходи на гимнастика от миналата година, обаче не й харесва, защото са много стриктни, и не хабят комплименти, а тя обича да я насърчават и не се получава. От неделя започна на ходи на смесени бойни изкуства и там вече се кефеше, защото общо взето половин час са бягали и са си правели каквото искат ... детски работи.

Днес се запознах с една майка японка - детето й е с почти същото име като моето, 1 буква разлика, светът колкото и да е голям ... е и много малък в същото време. smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: октомври 10, 2018, 13:26:59 »

Тук съм, бях по пътищата родни и нямаше как да пиша.Аз съм ужасно изморена тези дни.Днес заспах в служебната кола на прибиране, а това не ми се е случвало.Направо ужас.

Аз по пижама ходех само като бременна.Имам си дрехи за в къщи, дрехи за на вън и пижама.И Моника така уча.Само събота и неделя може да закусва по пижама, тогава сме почивка.Хахахаха.Луда съм аз, луда!

Еми, без хормон не знам как се чувстваш.Аз не мога без хормон, но моята жлеза е с много структурни промени и съм си зле.Умората, напрежението, това оказва голямо влияние сега в този етап.А при мен беше и неудовлетвореността.Ама аз съм животно дето без работа не мога, без социални контакти откачам.И това много ме побърка, липсата на разговори различни от детето.Отделно мъжът ме имаше за домакиня и това ме депресираше.Като заминах за Пазарджик с танците и като ме изревнува, се сети че има и жена в къщи не само майка на детето си smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: октомври 10, 2018, 15:00:53 »

Маги, това за ревността в разумни дози и аз го признавам като хватка! give_rose
Аз инак си и поработвам, но го няма социалното разнообразие, надявам се зимата това да се промени, защото бабите вече го взимат уикендите и мога да ходя насам натам. Преди и това не можех и изкрейзвах. crazy
Булче, добре звучиш, винаги ведро, независимо от случая. give_rose Аз нося пижами вкъщи и домашен халат. Лятото- клинове и тениски или роклички. Явно съм секси само лятото, ама не ми е удобно иначе. pardon
А за мъжете- да, правят каквото им е удобно на тях, спрямо децата. Като слушам, май не съм нито първата, нито последната която има периоди на- Ше те очистя животноу pleasantry biggrin. Но както писах и на една честитка в ФБ наскоро- компромиси и смирение му е майката... nea
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #97 -: октомври 10, 2018, 17:01:12 »

Макар че ММ онзи ден ме застреля с едно негово изказване. Според него, като изключим детето, последните ни две години не било много хубави.  huhhuh.gif Аз знам какво имаше предвид, и двамата загубихме по една баба, и той ми потвърди по-късно, че заради това го е казал, но прозвуча някак тъжно ...  blush Не знаех какво да му отговоря на момента. Имах нужда да го осмисля. Но прав е, де. И по-хубави времена са били.  pardon
А така Wink Ще го слагам съвсем скоро към другите мъже, почва да се осъзнава и той funnytooth
Мимка, напълно нормална реакция, няма нужда да го оправдаваш с бабите. Идва момент, в който всеки си търси предишния живот и самия себе си. Мъжете по- рано, жените по- късно, но все някога осъзнаваш, че "семейството е най- малката клетка на обществото", децата са важни, може и най- важни да са, но не са ВСИЧКО, както пишат влогъри и блогъри. smile И за да се разсееш  леко от неволи, почваш да четеш менюто и да ходиш по любов, като мен Wink heart, без да го консумираш, защото пък имаш задръжки, пак като мен. blush smile. Горе главата, ще те правим скоро и теб борец за женска правда и свобода heart smile
Сега се сетих и аз нещо за пижамите, в комбинация с анцузите, като символ на домашен комфорт и просперитет funnytooth Цялата работа се случва някъде към 95-та, 96- та, когато на НИ1 им дадоха за домашна да пишат за семейството си и да прикрепят снимка, правена в домашна обстановка. Аз се натъкмих с домашни дрехи, които естествено пазех "за пред хора", състоящи се в приказен поларен комплект в зелено и червено, много пухкави, с искрящи, шарени цветове и съответно купени с голям зор от един Коледен базар в Панаира. Родния спретнах в нов анцуг, ярко син и впечатляващ, изтипосахме се пред библиотеката и майка ми ни снима. Като добавка да кажа, че по това време бяхме на квартира в една боксониера, без тераса, докато чакахме да завършат сегашната ни кооперация. Трябваше да сме там три месеца, откарахме почти 4 години, но това е друга история. Та мина време, НИ1 спечели някакво състезание по английски и за втори кръг трябваше да представи семейството си в  есе със снимка и естествено, решихме, че си имаме снимка и дадохме онази старата. Хаха, учителката му ме викна извънредно на среща, даде ми снимката и каза, че не е редно да изпращаме на такова сериозно събитие пижами и анцузи. Аз пък изобщо не знаех, че такава красива дреха може да е пижама funnytooth Снимахме се във фото, та замазахме работата. Ще потърся снимките да ви ги покажа. Голяма излагация, ама чак по- късно се съгласих, че е било така. smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: октомври 10, 2018, 19:08:47 »

Свекс, уби ме. За мен поларът никога не е бил пижама, да не говорим че последните модни тенденции, го отвеждат при... палтата... като материя. За справка- Инстаграм. pardon Аз ще си призная че съм му страшен фен, като зиморничав човек. Сега си купих поларена пижама- розова с бял облак. Мъж ми ми купи суичер от полар, тематичен зимен, на снежинки, с качулка. Сега така ме объркваш че не знам дали не ми е купил пижама. blush pardon
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: октомври 10, 2018, 19:26:20 »

 funnytooth funnytooth funnytooth
Ох, Свекърва ще ме умориш от смях! Ама, то си е "мода" да се ходи с навън.
Аз по пижами не стоя много много, както Маги, имам си дрехи за навън и за вътре, и за в къщи за пред хора  pleasantry също си имам, а пи ами и отделно. Ама то пижами нося понеже живеем с нашите, у нас не нося, а си спя с тениска.
Аз снощи спах нормално, за пръв път от много време и такива щуротии сънувах, че още ми е чудно как ги измислих  crazy
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #100 -: октомври 10, 2018, 20:43:42 »

Маш, няма нещо кардинално, тя ходи с желание. Три пъти подред я взимам напикана, несменена. Доста деца приеха и ми се струва лудница, казват, че са 11-12 макс в група, но аз като отида винаги са сборни следобедите и е мазаляк. Тя иначе ходи с голямо желание, свикна си, гушкат ги много, учат я на доста неща, има вече видими навици от там, та и затова много се чудя ако я приемат на държавна какво да правим. Не че ще ни е зле да спестим 500 лв  blush
Булче, ще пътуваш ли?
Днес ни мериха пулса хаха  blum Дали и колко сме доволни от компанията и какво желаем. Имаше предложение за ДГ в сградата за децата на служителите, е тва ако стане (малко вероятно) ще ни реши драмите с ИСОДЗ  pardon
Обожавам да ходя по пижама. Изобщо и не я сменям, щъкам си с еня цял ден и после за пране, уикендите друга дреха не признавам. Нямам специални, някакви долнища дето ме кефят, блузи, тениски, клинове, бе каквото ми е на сърце  Wink
Свекс пак изкърти хахахахах  good
Ми мойто пък дете може като нас да се размотава по пижама, такава лежерна ще я направим, за добро или лошо  smile
Аз пък като се сетя колко неща ни мимаха през главата за последните 3 години откакто се оженихме (споделила съм ви 1% от всички простотии) и въпреки това мисля, че това са ни най-пълноценните и щастливи години, не само заради детето smile Та, Миме, малко по-позитивно да гледа ТМ (с най-добри чувства)  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: октомври 11, 2018, 07:22:30 »

Добро ви утро, как сте?Аз използвам да драсна два реда, че след малко потеглям пак по пътищата родни.

Миме, от тук нататък живота вече не е такова веселие.Имаш много отговорности, които преди си ги нямал и всичко е по-сериозно.Но това е чара му, на тоя живот.

Хайде хубав ви ден от мен и пишете!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: октомври 11, 2018, 07:46:46 »

Добро утро!

Тъкмо си мислех, че ще ми е спокоен вчерашният ден, но алекс като се събуди с някакви червени петна по скалпа, ми стана зле.  angry Толкова се притесних това пък сега от къде се появи. Заведох го веднага при личната, естествено, но тя нищо конкретно не ми каза. Какво е ял, какво е пил, сигурна ли съм, че сега са се появили? Даде ми направление за дерматолог и днес ще търсим при кого да го водим. Първо да го видя как ще е като се събуди. Ми как да не ти се ще да се гръмнеш ритуално?! hunter
Следобяд си казах, че ще се пощипвам и само се въртях, нищо съществено не свърших. Затова пък зс днес съм извадила всичко от под спалнята и сега не мога да вляза в кухнята от багаж. Нямам достъп до печката, тъй чИ няма да се готви.  Girl_hide

Свекърва, ти пък сега ме застреля повече и от него.  lol lol lol Хич не ги обичам тия сравнявания и поставяне под общ знаменател.  nea Още си ми е бял ММ, мола тА, не ми отнемай това щастие. laugh Баш, заради бабите е (че ги споменавам пак, милите heart) . По пътя за помена на неговата го проведохме този разговор. И заради това знам, какво имаше предвид в конкретната ситуация.  girl_wink Извадено е от контекста това изречение, но то ме накара да се замисля. Той не е казал, че не сме щастливи (то това и  остана beating), а че напоследък ни се случват все неприятни неща. Аз лично много тежко преживявам станалото и каквото и да се говори, за мен е много, много тежък период. Той като типичния мъж е силен. Ама аз не мога. А и аз като правя от мухата слон, само това трябваше да ми каже. Е, изяснихме се, де.
Всеки знае най-добре за себе си какво му е в сърцето, в главата и в къщата! Wink

Както винаги яка история от теб с пижамите.  girl_haha

Айде сега и за да не излезе,че ми е все пък бял и добър, да кажа, че и ние се джафкаме за щуротии покрай детето. Ама хиляди пъти съм повтаряла, че трябва да възпитаваме заедно, пред детето трябва да сме на едно мнение. През деня аз се опитвам да вкарвам някакъв ред, а той го лигави много и все на въпреки това рогатото, бе.  lol Аз се опитвам да възпитаваме някакви бъдещи качества, а той показва, че всичко му е позволено....И така, всичко си е в реда на нещата.  И въпреки всичко за мен по-добър баща за детето ни няма! heart

Бубе, ти коя зодия беше?

Аз с пижами не седя в нас. Имам си домашни дрехи - клин, тениска и т.н. Некомфортно ми е да седя в нас с това, с което съм била навън. И Алекс като се приберем ме кара да го събличам " мамо, съблечи тази блузка. С нея ходя навън." Онзи ден минавам покрай един блок и гледам някаква млада жена седи отпред по халат. Еми, блякс ..

Хайде хубав ден!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #103 -: октомври 11, 2018, 08:35:10 »

Нямаше да пиша, ама Свекърва ме провокира Wink
Миме, не се оправдавай! То е ясен поводът за такива размисли. Става дума за друго. Навлизате в период с първи сериозни спънки в живота. Помня, че беше разказвала как не са вярвали, че ще оцелеете като двойка, защото ученическата любов често си остава само такава. То е точно заради такива ситуации. Вие този момент сте го минали заедно, за което голямо браво. Сега идва друг период. pardon Ще минете, ако вече не сте минали и през основна подмяна на приятелски кръг. В началото е стряскащо, болезнено и прочие. После вече се приема като за нормално, защото хората се събират според интересите. За мен най-голям шок създават разминаването на младежките представи и суровата реалност точно загубата на близък и професионалното разочарование. Близките ни не са даденост, а и не са много хората, стартиращи от минимум мениджър с 2000 лв заплата (каквито са надеждите на повечето третокурсници). pardon Кураж! Заедно сте, подкрепяте се. smile

По пижаместия въпрос: Wink Аз имам точно две пижами - подаръци са ми. Топло ми е да спя с тях. Спя с нощници и зиме, и лете. И да искам на този етап сутрин съм по халат за не кратко време. Ама с изключение на сутрешното изпикаване, всичко е в услуга на обществото - да приготвя единия за градина, другия гърне-марне, правя закуски, простирам и едва тогава имам време да се приведа в ред. И аз съм от хората с дрехи за навън, за вкъщи и за сън.
Хехе, спомени от 90-те... Girl_hide Майка и татко имаха домашни комплекти, купувани от Турция - черен полар/плюш (не съм сигурна точно какво беше). На майка беше с цикламено, на татко - с тюркоазено зелено. После подобни комплекти имаха и повечето съседи. Единият от синовете на съседите е от доста години в Англия. Когато си дойде, винаги му изникват някакви спомени от детските години и ги споделя като смях през сълзи. Един ден сме се събрали вече три поколения и той се смее ли смее сам. Започна да разказва точно за тези анцузи. Понеже на повечето ластиците много бързо се скапваха, станеше ли някой първо си повдигаше долнището, така че да завие бъбреците lol Мъжете повдигаха долнищата над коремите, а жените тактично придърпваха ту от ляво, ту отдясно кривейки се в танц. Голямо вдигане на гащи беше lol
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #104 -: октомври 11, 2018, 08:55:45 »

Добър ден!

Аз съм вече на работа, имам тук да омета едни мейли и да се готвя за утре на Чарлс Бридж  lol laugh Не мога да повярвам, ама вчера след един изпит Тайлол хот светнах. После му се зачетох в съставките, то има 3 вида противоалергични, амааа верно помага, не бях го пила от години.

Фер, ще ходим да, нема да бегаме.Надявам се че си измерила пулса правилно  pullpigtails. Много ме учудва че я взимаш напикана и несменена. Това е недопустимо, даже в държавната ги пременят, Звяр си дойде вчера с 2 чифта опикани дрешки.

Виви мога да ти кажа че работата понякога ме кара да не спя, но то е защото работя с много хора и понкога емоциите през деня са много.Хубавото е че винаги когато погледна назад се гордея с всички правилни и грешни решения които съм направила, защото са ме научили на много неща. Особено след майчинството имам много напредък.

Свекърва ще ме уморишшшшш! Майка ми имаше подобни. Ние имахме шушлякови, от една конфекция. Най-големия зор беше да не се доближиш до печката, че доближиш ли се отиде шушляка   pardon

Аз и детето уикенда стоим до късно по  пижами, нямам проблем с това, но си имам и пижами за по вкъщи, анцузи всичко. ММ нямаше един анцуг като го взех, за рд му подарих един който все още носи, егати качеството се оказа. Най-смешното беше че по TLC на циганските сватби в Ирландия имаше няколко облечени със същия анцуг, пък той е на адидас и е с ярко зелено  lol
« Последна редакция: октомври 11, 2018, 09:03:15 от bulche91 » Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines