Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 12:31:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври с дъх на есен!  (Прочетена 100590 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #360 -: ноември 01, 2018, 09:21:36 »

Добро утро!

Мен ми е едно сдухано днес. Имахме екшън снощи, Зверо се събуди да иска вода и му дадох, но той сънен, аз с полуотворени очи и ми е явно поддал в тъмното чашата и пляс цялата в леглото му. Взех го при нас, ей това дете не може с нас да спи и това е... след като ме срита в бъбреците безброй пъти и си качи краката на главата ми, ставах, сменях спално бельо, обръщах матраци... Сутринта пък пуснах новините и ревах като малко дете на интервютата с родителите на убиеца... като станеш родител, особено с малки деца много по-трудно изживяваш тези неща.

Та тъй, ще гледам днес да преживея деня и да дочакам бързо идващия уикенд, че умората си казва думата. Трябва да ходя на обременяване, ама хич нямам сили за това и да ставам неделя в 7 и да си прецаквам цял почивен ден, чудя се дали да не взема отпуска някой ден и да го направя в работен ден.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: ноември 01, 2018, 09:28:39 »

Направи го в работен ден, аз вече така правя.Всички изследвания ги бутам в работен и си взимам отпуска.Почивните са за семейството, не искам да се влача по корем и да пъшкам в  такива моменти.
Ние на Моника взехме легло сандвич, заради подобни екстри, а и още спи с предпазител над матрака.И тя не може да спи с нас.Топло и е, рита, отвива се, абе не става!

Честит празник на будителите на всички!Вярвам, че всеки от нас носи в сърцето си спомен поне за един будител минал през живота му!
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: ноември 01, 2018, 11:14:10 »

Здравейте!

Честит празник!

Аз съм за размяна на коледни подаръци  smile

Вчера предадохме статията, аз съм първи автор. Тя е обзорна и не е кой знае от какво значение, но ще бъде първата ми издадена.

Не ми се говори за убийства, понякога имам чувството, че нарочно се обръща огромно внимание върху това в медиите, за да може обществото да се държи изплашено, унило, отчаяно.

Напоследък ми се редуват добри и лоши дни. Когато нямам някаква работа, почти със сигурност денят е лош  sad Защото имам време да се занимавам със семейството си и да мисля за глупости. Явно нещо ми е сбъркано, не знам. Вчера се скарах много лошо с нашите. Това ме смазва. Знам обаче че съм права и не искам да отстъпвам. Но пък те са възрастни хора, може би трябва да ги оставя да взимат решенията за себе си, да живеят както искат. Напоследък забелязвам, че думата ми пред тях вече тежи много малко. Тъпо ми е...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: ноември 01, 2018, 11:19:19 »

Здравейте!
Не ми се говори за убийства, понякога имам чувството, че нарочно се обръща огромно внимание върху това в медиите, за да може обществото да се държи изплашено, унило, отчаяно.

Напоследък ми се редуват добри и лоши дни. Когато нямам някаква работа, почти със сигурност денят е лош  sad Защото имам време да се занимавам със семейството си и да мисля за глупости. Явно нещо ми е сбъркано, не знам. Вчера се скарах много лошо с нашите. Това ме смазва. Знам обаче че съм права и не искам да отстъпвам. Но пък те са възрастни хора, може би трябва да ги оставя да взимат решенията за себе си, да живеят както искат. Напоследък забелязвам, че думата ми пред тях вече тежи много малко. Тъпо ми е...

Съгласна съм напълно с целенасоченото облъчване от страна на медиите ни. Аз гледам френските новини, и там стават убийства, но не около това се върти всичко в новините. angry Има и позитивни новини, има и образователни и всякакви. huhhuh.gif
А за родителите- никога няма да ти имат уважението като на равен. В малко семейства се случва. Просто винаги са от позицията на по-мъдрия и по знаещия, а дали наистина е така, зависи от много фактори. Има една поговорка- не питай старило, питай патило. Та така. Свиквай. pardon pleasantry
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #364 -: ноември 01, 2018, 11:31:16 »

Цитат
Не ми се говори за убийства, понякога имам чувството, че нарочно се обръща огромно внимание върху това в медиите, за да може обществото да се държи изплашено, унило, отчаяно.

за мен не става въпрос въобще да ме държи изплашено, отчаяно и унило, а преживявам историята, когато си гушкал собственото си дете и когато и за миг може да ти се прокадне през главата какво преживяват родителите на двамата просто ме срива. Но аз съм преживявала подобен момент в живота и мога да си припомня каква е болката в един човек когато мине през това. Загубата на дете не се сравнява с нито една гръмка новина по жълтините, просто връща едни спомени в мен дето ги тъпча от 23 години.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: ноември 01, 2018, 11:33:27 »

А защо държите да давате съвети на родителите си?Както ние не искаме да ни се бъркат на нас, така и аз гледам да не им се бъркам.Ако ме питат давам мнение, но не значи, че трябва да направят това което им казвам.Та те са на по 60+ години, да си решават сами.Не мога да нося отговорност за техните решения, а и не трябва.А и гледната ни точка е толкова различна, та ние сме съвсем различни поколения.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: ноември 01, 2018, 11:49:30 »

Маги, не мога да се примиря да гледам грешките им. И в случая наистина са такива! Става въпрос, че майка ми е с Хашимото от много години, но не го следи правилно, не си прави достатъчно изследвания и се съмнявам, че има и някаква инсолинова резистетност, както откриха лека и при мен. Най-после я убедих да дойде в София на преглед (голямото нещо, един час път с кола) и вчера баща ми я разубедил. Нямало да знаят лекарите, били измамници, не знам си какво. А аз съм много доволна от отношението в Щерев, на мен определено ми помогна. Налице е промяна, свалила съм и 17 кг. все пак (да, те са и диета и спорт, но има и хапчета в приноса).

Булче, аз съм много емпатична, задължително си представям такива неща от погледа на близките или все едно на мен да ми се случи. Но точно за това си мисля, че не трябва да има толкова шум около това, защото има хора като мен. Аз не мога да променя станалото, но ще го преживявам, ще ми е тъжно и гадно. Не искам да се затварям в изолатор и да не чувам и виждам злото по света, но и не искам само това да е пред очите ми като знам колко много се влияя.

П.П. Еми, аз го преживявам, защото преди имаше значение какво мисля, вслушваха се в думите ми. Много отрано бях намесена във всички семейни проблеми, когато има такива, нищо не се криеше от мен и участвах почти наравно в решенията им. Напоследък стана така, че все едно съм глас в пустиня.
« Последна редакция: ноември 01, 2018, 11:59:35 от Bube » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #367 -: ноември 01, 2018, 11:58:43 »

Ooo Бубе, аз тоя разговор съм го водила с нашите, все едно на стената говориш...

Иначе шум трябва да се вдига не около детайлите, а около факта че това са поредните жертви на домашно насилие тази година... и никой нищо не прави по въпроса, защото "джендърите" бяха основния проблем на Истанбулската конвенция
« Последна редакция: ноември 01, 2018, 12:15:25 от bulche91 » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #368 -: ноември 01, 2018, 12:12:02 »

А какво мислите за адвокатката Валентина, дето клиент се опитал да я изнасили? На мен ми е много странна цялата работа. Това, което много ме впечатли е как 1 седмица след това, тя си качи визитката във фейсбук страницата ... не знам през какво е минала, и с каква психика е ... че едно от първите неща й е да направи няколко интервюта и да си направи една хубава реклама.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: ноември 01, 2018, 12:27:14 »

Рат, не става ли дума за твоята колежка адвокатка точно?
преди няколко дни май точно за такъв случай говореше тук Рататуй.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines