Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 15:10:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Октомври с дъх на есен!  (Прочетена 101235 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: октомври 24, 2018, 07:37:13 »

Скай, ако ме питаш мен ако имахме двор точно така щях да правя.Една позната прави точно така за всеки РД на дъщеря си.И децата дивеят на воля и се получава супер.Само че нито имаме двор, а и дребната се роди февруари, много трудно би било организиране на РД на вън по това време на годината.Знаеш ли го ще има ли сняг за снежен човек или ще вали дъжд и ще е кишаво  huhhuh.gif

Как е по долната земя?

Айде добро ви утро!Аз едва ставам нещо тия дни, не мога да се наспивам.Чакам събота и неделя все едно ще спя тогава, но не куквам рано и няма сън за мен.Май одъртявам  crazy

Панде има и такива дни, дето всичко е наопаки!

Хубав ви ден!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: октомври 24, 2018, 08:42:30 »

Здравейте!

Моето момче снощи вдигна температура и не спахме добре. И носа леко му се разтече. Ще звъня на личната да видя какво ще правим. Писна ми с тези вируси. Вчера на една площадка една майка ми се обясняваше, че Миналата седмица дъщеря й била болна, а тази нарочно я оставила да почива и не я пуснала на ясла. Да ги говори на друг тия приказки.  После я слушам, че кашля. Нямат съвест тия хора. А я питах Сега болна ли е???Ааа не, не е.  diablo

Ако живеехме в къща със сигурност щяхме да се възползваме от това и да правим РД на двора. Още повече, че е лятото. В детски център не ми харесва, но кой ме пита, децата се забавляват и съм сигурна, че няма да ни се размине и това. Просто всички РД в тези центрове са ми едни и същи .
Ние сме си харесали една площадка за другата година да сме живи и здрави. Сред прородата, зеленина, няма на кой да пречим. Има голяма беседка и много пространство за тичане. Ще видим.
Тоо рожденните дни преди и сега нямат нищо общо. Преди всеки си правеше РД в тях. Ядяхме домашно приготвени сандвичи, слушахме музика, игри си измисляме и се забавлявахме. Лукс си беше да празнуваш някъде навън. Сега не е така.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: октомври 24, 2018, 08:55:12 »

Миме, има една кашлица която си я кашлят всички деца след болест.Реално детето не е заразно, но отхрачва още.Така че е много вероятно да е било здраво.Просто не сте на ясла и се впечатляваш от хорските деца.Щото там е още по-весело.И знай, той трябва да си ги изболедува тия болести и после ще има някакъв странен имунитет, стават леко резистентни.Масово децата не ходили на ясла първата година в градината са много болни и почти не присъстват.Минават всички вируси, който са пропуснали в яслата, а там си е развъдник.

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: октомври 24, 2018, 08:58:46 »

Здравейте!

Бързо да му минава на Алекс! Но едва ли се е заразил вчера. На вирусите им трябва 2-3 дена да се развият. Но дебнат отвсякъде и нямат край.

Днес време е много гадно. Снощи имаше силен вятър и от гората направо бучене се чуваше. Може и да не ходим и до магазина днес.

Хубав ден
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: октомври 24, 2018, 09:27:19 »

Който срещаме в парка е там, защото е болен и не е на градина. Онзи ден ни преследва един да си играе с нас, отново кашляйки. Майка му седи отсреща и никаква реакция, макар че му казахме, че няма да си играем, защото е болен.
Впечатлявам се от родителите, не от децата, защото нямат съвест. Както аз избягвам да е сред деца,когато е болен, така и те следва да го правят. Всяка майка знае каква мъка е да ти е болно детето.

И тук май е смотано времето. Ние снощи си палихме камината за малко. Пусти студ хич не го обичам. Добре, че колата я ремонтираха бързо, че няма мърдане. Нищо, че ни ожулиха пак яко с цифра.  angry

Едит: личната ни даде час за утре, който не ни е удобен хич, защото ни е рано, но нямало свободни. Много болни били. И даже нашият час бил дублиран, трети сме за него. Представям си какво чакане ще е. Ще видим как ще се случат нещата.
Яхвам метлата днес.  witch
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #290 -: октомври 24, 2018, 10:04:46 »

То затова по някое време към 3 годинки вече е все едно дали ходи на детско заведение или се гледа вкъщи, що се касае до пазене от болести.  pardon Не можеш да го държиш все само, особено в това хубаво време, дето беше в последните дни. И съвсем здрави и оздравяващи, точно както казваш, все са по паркове. Дори да не се доближават много, пак пипат едни и същи катерушки и няма спасение.
Аз нали водя статистика на децата в парка Wink, та ми прави впечатление. Има един младеж, който ако е с баща си, значи е болен. Таткото седи с лаптопа и нещо работи, а детето обикаля и съответно приема и предава зарази. Хаха, не са ли с майки и след 16часа, значи, не им е чиста работата. Честно, аз също гледам да ги избягвам, че само това ми липсва да лепна на майка ми. При нас на мода в момента са отново стомашно- чревните, но при малко по- големите, дето ходят на училище. Познайте как си стоят вкъщи....
Днес сме на жълт код за силни ветрове sad Грам вятър няма beating Само дето се наложи да си променям плановете и прибрах всички саксии. Три срещи отложих за утре, нищо чудно баш тогава да ни отвее...
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: октомври 24, 2018, 10:23:49 »

 НачЕ - не съм по долната земя, по шопска земя съм от около месец. Ама търчим да оправяме тукашната къща, и в офиса ходя, и русалки правя, та нямам време хич даже pardon Тия дни ще да се завръщаме, та ще кажа как е. Като цяло - липсва си ми къщурката, нищо че изкарахме само 2 седмици в нея. А и тук при нас, в ДИанабад, са започнали едни строежи и градежи, направо да ти се доповръща. От 8 сутринта до посред нощите са едни багери, едно виене, кошмар angry

Пандьовския рожден ден го няма качен, но ще намеря снимки и ще пусна. Панди - дай ми някой мейл ако искаш, да ти пратя там направо.

На черта не съм се отрязала, даже си пускам коса, ама мерси pardon

А за двора и зимата - вярно е, че не се знае какво ще е времето, но пък ако имаш къще, все и вътре ще има място pardon Сещам се преди, една приятелка идваше на "строежа" с двете кифли, ама по- голямата е вклюбена в кучетата. И единият път (беше още само голямото говедо), идват те, а тя току търчи по стълбите нагоре, надолу, по двора...и големия ентусиазирано я следва навсякъде. След 30-40 мин горкия се пльосна по средата на хола. Тя още ходи да го закача, а той я гледа с един жален поглед "не мога повече" funnytooth
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: октомври 24, 2018, 10:46:04 »

Скай, липсваха ми лафовете ти. Наминавай!
Мен ми се драйфа от детски рождени дни по клубчета. Просто ми иде прекалено скучно и еднообразно. Докато нищо не разбира, няма да му правя такива рд-та. Не ми издържат нервите. pardon
Това с двора/поляната инак е супер. А не като по повечето клубчета- родителите натъпкани в гадни стаи с гадни сандвичи и седят и чакат реално децата да се наиграят. В крайна сметка и приятелите ми са хора, не само децата им. pardon
Аз пък никога не съм ходила на градина, с изкл на един месец в живота си. Нито брат ми. До 18 съм боледувала общо два пъти. Та според мен няма зависимост кой къде ходил и защо. До ген си е, до имунна система.
Какво ще кажете за островитянските рокли на Меган от последните им посещения на Фиджи ( май там са ). crazy  Мен ми идат леко смотани.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: октомври 24, 2018, 11:01:01 »

Свекс, то болест и в магазина може да пипнете, нали знаеш.Моя братовчед спря голямото хлапе от ясла, като се роди малката госпожица.След 3 месеца всички без бебето се тръшнаха до различна степен болни от ужасен вирус, хванат някъде, това беше посред зима, не са ходили по площадки.Така че разболяването си е чист късмет.
Еми, просто има здрави хора и такива които лесно се разболяват.Моника се разболя жестоко на 47 дни, бяхме в болница, беше ужасно.Лекарите ни предупредиха, че ще ни прави много проблеми с гърло и гърди и не сбъркаха.Късмет чист си беше това.Някой и донесе вирус и тя направи бронхот пневмония.

Скай, значи да пращам Моника от време на време да ви изморява кучетата.Нашите котки толкова ги мързи, че не и обръщат внимание, а тя тича като луда вечер  angry

Тук духа, много силно духа и аз събирам смелост да изляза.
« Последна редакция: октомври 24, 2018, 11:12:17 от магито » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #294 -: октомври 24, 2018, 11:17:04 »

В магазина най-вече, всеки влиза, пипа, кашля, киха, не се проветрява. Навън трудно се хваща вирус, все пак много въздух, освен ако човека не ти кихне в лицето или не ти се изкашля, няма как да се заразиш. А като пипат децата люлки и пързалки, то може и болно дете преди 1 час да го е пипнало, пак ще се заразиш. Да не говорим, че най-заразни са хората 24 часа преди изобщо да имат симптоми, има и хора които носят вируси, но нямат симптоми ... така че това с пазенето и т.н. е малко относително.

Аз с един колега сме малко хипохондрици, та много знам за вируси и такива неща. smile Той беше много възмутен как шефката казала, екипа да се срещне на покрива на открито, че единия колега да не ги зарази, бил настинал нещо и ако са в стая е затворено пространство. Качили се те, обаче с асансьора и както той каза, кел файда спести ни стаята, ама ни натовари в един асансьор за 5 минути. Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: октомври 24, 2018, 12:34:53 »

Аз за това не ползвам асансьори (там на тясното и затворено най-дълго си живеят гадовете).
Ние днес сме канен на поредния детски рд в клуб, рождени ка от сутринта е сополив, е как да отида, като 2седмици не спахме, докато го закрепя, спря да кашля и почне пак да диша нормално.
Еми, твоя коментар все едно аз съм го писала, 1:1. И аз не съм ходила на детска (за много малко) и бях супер здраво дете, майка не помни да съм боледувала. А от 1до 4 клас нямам неприсъстврн ден в училище, не съм стъпвала на лекар, дори не знам коя ни е била личната в Смолян  pardon
Свекърва, виждаш ли тризнаците? А близнаците на другата дъщеря видя ли?

Готови ли сте за смяната на часа? На мен ми е криво от сега, че ще го сменяме. Надявам се да бързо да се адаптираме към новото време.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: октомври 24, 2018, 13:13:55 »

Скай, значи да пращам Моника от време на време да ви изморява кучетата.Нашите котки толкова ги мързи, че не и обръщат внимание, а тя тича като луда вечер  angry

Пращай, пращай. Те няма да я върнат pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: октомври 24, 2018, 13:24:20 »

О, вярвай ми и тя тях.От сега преговаря за куче, ама скоро няма да има този късмет.С тези две злоби в къщи куче няма да влезе.

Да, като беше малка МОника мразех клубчетата, мразех ги.На другия ден бяхме болни, а и ба си кефа, детски РД и аз вътре при нея, щото е малка.Но от както порасна, леле голям кеф ми е.Играе сама, тича, пищи, прави си каквото иска и аз пия кафе.Ще го оцените повярвайте ми.И аз бях като вас Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #298 -: октомври 24, 2018, 13:30:50 »

И аз като Пандето да кажа - оцелях lol
Снощи мина много хубаво. heart Малко преди началото имахме супер екстремно изживяване - нещо с момичето от центъра сме омотали коя за какъв час мисли и имаше опасност всичко да се отложи, защото сме си изтървали часа star Малко деца бяха, но са доволни всички, а това е най-важното. Ще разказвам!
Аз лично този детски център много го харесвам. good Има много място за игра, храната е прилична, масите са на широко, цените са достъпни (не е евтино, но на фона на останалите, които нищо не предлагат).
Двор е хубав вариант, но за сигурен сезон. И пак да ви кажа си е ангажимент, защото вкъщи рядко някой ще викне кетъринг, пак ще има примък-отмък със сервирането, а ние не си ценим труда. Чистенето преди и след е задължително. Още от миналата година си пролича голямото дете - тича, играе, весели се и идва само да се похвали. Ние имахме шанс да се видим и да поговорим за нещо извън детските теми pardon Маги добре го е казала Wink
Явно и днес съм на "заето", хич не мисля и съм на автопилот. Малкият се помля на гранитогреса pardon Сега има силиконова горна устна. Вкъщи е хаос и 2 пръста прах. Ще релаксирам с парцала. Имам да пера и бели дънки от кръв и сополи. huhhuh.gif
Мда, в асансьор и магазин най-лесно се прихващат болести. Аз затова имам погнуса от кошници, колички за пазаруване, пари... Изляза ли, бърша се и бърша и дръжката на бебешката количка pardon Не съм хипохондрик и не боледуваме много вкъщи, но вид моя лудост.
Сещам се преди, една приятелка идваше на "строежа" с двете кифли, ама по- голямата е вклюбена в кучетата. И единият път (беше още само голямото говедо), идват те, а тя току търчи по стълбите нагоре, надолу, по двора...и големия ентусиазирано я следва навсякъде. След 30-40 мин горкия се пльосна по средата на хола. Тя още ходи да го закача, а той я гледа с един жален поглед "не мога повече" funnytooth
Точно така се получи при първото ни ходене в кумците с кокона. girl_haha При 98 кв. м. жилище дете и куче се гонеха. Кумицата беше в банята и се чудеше какво е това редуване на пети и нокти. Кокона хукваше след кучето, притискаше го в ъгъла на едната стая, изхилваше се и хукваше обратно. Кучето след нея. Кокона опираше в ъгъл на противоположна стая, а кучето в знак на "Ти гониш!" я подушваше по дупето. И пак търчане! tease
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #299 -: октомври 24, 2018, 19:44:18 »

Първо да кажа, че МРАЗЯ детски рожденни дни, ама хич не ми понасят. Особено ако съм сама, без ММ  angry Затова ако съм без него вече го пропуска, сори, нямам сили и нерви да търча само аз. Пък и дпста хора около нас си държат на датата и го правят по средата на седмицата, та след работен ден още по-нанагорно ми идва. Затова започнах да ги пропускам, Пандето знае една наша обща позната, която сигурно пак ще пропусна  blush Да да, и на Булчето така Звер беше пораснал и те си седели спокойно и си пили узото и бааааам в спешното по средата на почивката. Площадки повече мразя. Блгодарна съм на съдбата, че живеем в къща и не ми се налага да ги посещаваме и си правим рд на двора, яко е, да, и предпочитам лудницата преди/след с чистене и готвене пред детски клубчета smile
Вчера записахме Мис в Драгалевския Оксфорд. Днес бяхме на родителска. Сградата е чисто нова и много, много хубава  heart Има асансьор и отделен за храната. Всички бани са с мини тоалетни и мивки колкото за джвъчките дето ще ги ползват и са мнооооооооого зюс  heart Имаше редовните въпроси за вода и тн, директорката държа реч, не са ни искали пари, евентуално след това настоятелството ще събира за помагала.  Доволна съм, и тръгва от началото на ноември, няма да я бавим Wink Не успях да събера впечатления от преподавателките, но имаше много млади и сексАпилни каки.  Много ги барикадираха другите родители обаче и аз бях пас да се ръгам с всички, ще пратя някой ден ММ (преди да я отворят ще има постоянно хора вътре няколко дни за въпроси и децата да разгедат на спокойствие).
И аз не помня да съм боледувала, ходила съм си редовно на градина, но няма база за сравнение. Много по-чист беше въздухът по наше време, храната, зимата бяхме на пързалки по цял ден, лятото не можеха да ни приберат, съвсем друг начин на живот сме имали от днешните деца smile
Не съм ги видяла тия рокли, Еми, я пусни снимки smile
И Мис ходи на градина със сополи, но е прегледана, изследвана и знам, че не е заразна, а и са бистри. И да, остатъчната кашлица не е заразна, та не се впечатлявам толкова вече. Ако си бях вкъщи, а детето ми ходеше болно на градина да, но на всеки му се налага да ходи на работа, а и дните за болничен са общо 40 на родител за година. Както казва една колежка, о, аз ако почна и за мен да си взимам болнични, очите няма да ми видите  Girl_hide Дълга е тая тема...
Мис също най-рано си лягаше когато имахме куче вкъщи, мислим пак да се обзаведем.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines