Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 12:31:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември 2018  (Прочетена 83937 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #225 -: септември 27, 2018, 22:44:15 »

Булче е права, че е меланхоличен. Още нямам истинско мнение дали ми хареса, в американските филми имат традиция да осмиват култури, които не разбират. Дразнещо "идиотизирани" бяха представени местните и това е най-силният ми послевкус за момента. Понеже сме сватбен форум, да повдигна темата за взаимоотношенията. Да пратиш 15 цвята килим по ФедЕкс през океана... ясно, че жената тотално е влязла в битовизми, но той пък как хубаво го отигра, конфликт на повърхността няма. А отдолу... празно? Това ли в семейния живот след години?!  bad
Съдейки по това как свърши, оставам си на мнение, че героят е просто е твърде апатичен тип, за да тропне по масата и да се бори за важните неща, за това не прекрачиха някои граници. За протокола не вярвам в приятелството между мъж и жена особено, ако и двамата са необвързани, последният път като си помислих за мъж колко е готин и как хубаво си приказваме, се оказах майка на децата му няколко години по-късно... пък може аз да бъркам в преценката  tease
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: септември 28, 2018, 07:37:35 »

Леле колко сте били сериозни снощи  shok Аз не съм го гледала и няма да го гледам тоя филм.На мен от рекламите ми е меланхоличен, както каза Булката.
Passengers съм го гледала тамън 2 пъти, ама като го дават по HBO, така е.Аз гледам забавни филми, не ща драми и излишно напрягане и мислене след филма.Нямам сили и за това.Но пък два пъти гледах Тор-Рагнарок и се забавлявах искрено на него, а и оплакнах око ;)Та май предпочитам такива филми от рода на Тор и Спасители на галактиката.Веселба да има.

Киви, не ми се ще това да е семейния живот.Ние направихме 10 години, няма празно от долу, все още са чувства, караници, любов и примирия, семейство нормално сме.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #227 -: септември 28, 2018, 07:47:52 »

Киви, значи и ти виждаш  "други" японци.
Не съм имала контакти с азиатската раса, освен гостуването на една японка, колежка на НИ1 вкъщи, през 2001г. Тя казваше, че японците трудно се разбират самите те, какво остава за други култури. Движеше се много тихо и незабележимо, за всичко благодареше и показваше изключително уважение дори към НИ2, който по това време беше в най- тежките си пубертетски години. За мен обаче си остана твърде непонятно как така цъфна вкъщи, без изобщо да ни познава - предстоеше и семестър в Германия по някакъв обмен, обаче отишла по- рано и наш НИ1 съвсем неангажиращо казал, ами като си в Европа, ела в България за 10 дни и тя веднага си купила билет. Буквално за 3 дни станала работата, нито хотел, нито програма някаква може да се измисли, та хоп- вкъщи със съучениците на децата. На всичко отгоре имаше и рожден ден в този период, та подготвяхме парти- изненада. Сега всяка година получавам благодарствен имейл, че това е било най- хубавото честване и че децата ни няма как да не са толкова прекрасни, като имат родители като нас blush. Не че нещо, ама като се повтаря настойчиво толкова години, пък почваш да се съмняваш и да се дразниш чак. funnytooth
За филма - ами ситуацията ги поставяше в меланхолична обстановка, абсолютно безвремие и нямане какво да се прави. Винаги можеше да я осекси, хич и не му мигна окото да го стори с певицата, та не мисля, че апатия е причината да не предприеме някакви действия. Според мен, идеята е, че не иска да започва нещо, което е без бъдеще. Моментно увлечение, породено от  общи неволи и скука, в чужда страна. В Америка просто щяха да се разминат. Пък и да бяха две жени, точно по същия начин щяха да си станат близки. Никой не знае какво си казват при раздялата, има отворен край, а и двамата бяха щастливи. Wink
Киви, това е филм, поглед на режисьор и сценарист, не е отражение точно на нашия живот. Нито ще пратим толкова скъпа пратка с някакви си глупости за цвят, нито мъжете ни ще ни се вържат на акъла с хиляди ремонти Wink. Но пък изобщо не изключвам да залитнат някъде по някоя и да свършат нещо с друга, ей така, за спорта. Не се отнася за мъжа на Мимето. Wink
От второто гледане сега, вероятно ще запомня, "че животът след раждането на децата се променя безвъзвратно, но с времето те /децата/ порастват и това са най- прекрасните хора, които срещаш по земния си път".
Булка, гледам го Панаира. Наистина, тази версия е по- забавна и лесно се понася. Чела съм и книгата един път в училищна възраст, когато не ми хареса и втори път, някъде след 40, когато пък много ми хареса. Хаха, така си е - всеки иска неща, от които после няма нужда Wink
Хайде, хубав ден! Отивам да си взема подновената Виза- карта, запратили са я в Центъра. Някъде по Главната ще и сменя пина и белким харесам нещо из магазините.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #228 -: септември 28, 2018, 09:31:58 »

... нито мъжете ни ще ни се вържат на акъла с хиляди ремонти Wink. Но пък изобщо не изключвам да залитнат някъде по някоя и да свършат нещо с друга, ей така, за спорта. Не се отнася за мъжа на Мимето. Wink

От второто гледане сега, вероятно ще запомня, "че животът след раждането на децата се променя безвъзвратно, но с времето те /децата/ порастват и това са най- прекрасните хора, които срещаш по земния си път".

Ама изобщо не съм съгласна с част от написаното, а за друга имам уточняващи въпроси.
Първо за ремонтите, Маги гледай как даже го хипнотизира нейния да си мисли, че сам ги е пожелал и измислил Wink
То никой не е застрахован от залитане, изкушения по пътя много. Вътрешната мотивация на всеки да кръшне или да остане в правия път май единствено определя дали ще ти се случи случка или не. Само не разбрах мъжа на Мимето, защо го отреди в графа мъже, които не четат менюто?!
За живота след децата съм съгласна... life as you know it... отидЕ и се не върнА както казват по едни земи далечни. На моменти му вярвам, че са най-прекрасните хора, в други моменти изобщо не  вярвам, че това са хора даже Wink
Азиатската раса и изобщо всичките расови определения са си чисти стереотипи, значи има странни, УжасТни просто и прекрасни и супер разбрани. Като излезем едно ниво над местните обичаи, хора като хора навсякъде.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #229 -: септември 28, 2018, 11:10:42 »

Свекс, съгласна с Киви. Мен ми хрумна сега ремонт. Споделих на мм който едва не припадна като ме чу. На следващия ден го замъкнах в икеа уж за чаршафи и почна да крои планове какво добре би седяло след ремонта  lol всичко е манипулация в най-висшия му вид.  lol

За чуждите мъже знам, ама имам си доверието в моя, нямам и против да гледа меню.

За готини филмчета, сигурно сте гледали по HBO този, гледала съм го поне 3 пъти, но толкова приятно филмче не бях гледала отдавна, даже си поревавах на него https://www.imdb.com/title/tt1412528/?ref_=nm_flmg_act_8
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: септември 28, 2018, 11:32:37 »

По думите на моя мъж "Добре, че го мързи и не му се занимава" с други менюта  blum Аз се посмях с него.

Булка, хващала съм го все по средата и ми е интересен и все гледам кога ще го дават целия ама пусто не успявам да видя как почва.

Аз да ви кажа, нямам работа сега и съм си свалила сезони на NCIS или Военни престъпления и гледам като няма никой покрай мен.Ей такива леки сериали ми дай на мен.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #231 -: септември 28, 2018, 11:41:16 »

Това с ремонтите беше фон, на който показаха на колко битово ниво е комуникацията и колко им е досадно заедно, но исках да сменя посоката малко с шегички и закачки.
Преди много време разбрах за едно семейство с положение, съпругата е с желязна фасада, играят го стабилно и шастливо семейство с деца. Мъжът чете менюта и поръчва всичко с години, тя най-вероятно се досеща, но е избрала да остане с него. Много се чудих тогава с детския си неопитен мозък, а и сега си мисля всичко ли може да се прости?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: септември 28, 2018, 12:07:51 »

Зависи от човека и какво би жертвал, колко дебелокож е.Аз и преди и сега не бих могла да живея по този начин.Може би на 50 няма да ми пука, не знам, но сега ако е еднократно, не знам зависи, но постоянно, не, не бих.Хората са различни.Покрай мен за пари много хора си затварят очите за какво ли не.

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #233 -: септември 28, 2018, 14:19:01 »

Това за мъж в командировка си е между нас с Мимето и който си спомня Wink. Само ако разреши, ще го обясня smile.
Кака Булка хич да не ми се хвали с мъж, помним как орева орталъка за един нюанс по- кафяви плочки Wink Wink
Проблемът изобщо не е кой ще реши нещо, а кой ще го свърши. Хехе, направило ми е впечатление, че американките без работа, но с финансови възможности, непрекъснато си сменят диваните и мокетите по филмите, използват го като вид терапия.
Киви, много ти са малки още децата, за да ги считаш за хора smile. Нека станат поне на 15, тогава наистина започваш да им се радваш по друг начин.
За изневерите и прощаването не мога да говоря "по принцип". Зависи от много неща, най- много от финансовото положение на единия или другия. pardon
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: септември 28, 2018, 14:30:22 »

Това за мъж в командировка си е между нас с Мимето и който си спомня Wink. Само ако разреши, ще го обясня smile.
Кака Булка хич да не ми се хвали с мъж, помним как

Давай!

Аз ще пиша после, че сега се боря с едно зеле.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #235 -: септември 28, 2018, 14:39:06 »


Кака Булка хич да не ми се хвали с мъж, помним как орева орталъка за един нюанс по- кафяви плочки Wink Wink


Жено, точно тея плочки сега му излизат през носа и заради тях искам цялостен ремонт на коридора, всичко е в моя полза  lol badgirl
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: септември 28, 2018, 14:58:05 »

Жено, точно тея плочки сега му излизат през носа и заради тях искам цялостен ремонт на коридора, всичко е в моя полза  lol badgirl

Как се пееше в една песен?"Всичко се връща" Хахахаха
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: септември 28, 2018, 17:47:45 »

Обожавам ви такива размисляващи smile

Ето и моите мисли.

Вчера слушах Dancing Queen на ABBA и си мислех, колко отдавна съм била young and free only seventeen. Но всъщност тогава не се харесвах, имах несподелена любов и въобще бях голяма депресарка. Сега съм си супер, въобще не искам да съм 17.
Аз цяло лято чета любовни романи, от тези с разсъблечените по кориците, та толкова влюбванив съпреживявах, че ми омръзнаха.
Това май от коментари на Виви е, тях запомних smile

Този филм бих го гледала някога, ама сега няма кога и къде.
Така разсъждения по преразказ smile
Аз на себе си вяра нямам, та ММ по-добре да не ме оставя дълго време сама. Добре, че във Враца нямаше никакви изкушения smile

Ремонти мразя. Всичко е супер както си е. Но моят мъж мирен не стои.
Между другото, от 22ри товари и реди и не се спира. Луд човек е. Сигурна съм че като стигнем веднага ще ме юрне да подредим всичко.

Семейният живот е супер, когато всичко е скучно и спокойно. Защото сътресенията идват изневиделица и тогава всичко се разбърква и нищо не е монотонно.
По натам ще видим как ще ми се отрази да съм скучаеща съпруга, но едва ли ще е скоро. предполагам, че ако много ми е скучно ще си усложнява живота с още едно дете smile

И още нещо - респект към всички майки на две момчета! С двама мъже у нас понякога едва изтрайвам, камо ли с трима. Все нещо искат, все нещо трябва да им помогнеш.

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: октомври 01, 2018, 06:51:11 »

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,37951.0.html

Хайде в октомври
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines