Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:42:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември 2018  (Прочетена 84110 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: септември 18, 2018, 15:21:06 »

Явно само аз нямам проблеми с цветя, защото нямам. Един ден, обаче като имам, Алекс ще е достатъчно голям, за да не го интересуват.

Киви, дете на сестрата е.
Абе, аз хич не съм се напреднала, просто ми минаха тези мисли през главата и явно има защо. Свекърва ми има още доста годинки, да е жива и здрава, докато стане пенсионерка. Когато започна работа свободни баби няма да има. Сега така се налага, че ще е една година без работа. И по нейните планове тези месеци графикът й е пълен. Къде да се бутаме ние?  pardon Аз си ги мисля тия неща, нито на ММ съм ги казвала, нито си мисля, че и той ще се съгласи на такова нещо.

Маги, има истина и в това, което казваш. ММ малко се сърди, че майка ми никога не казва "дай ми детето да го гледам", а аз си мисля, че тя много добре знае, че предпочитаме ние да си гледаме детето и тя затова не се бута. То е така, но няма да се разсърдя, ако някой изяви желание да се занимава с него за един час, за да може да се видим с ММ.
Много, много отдавна съм осъзнала, че не искам да си мисля, че някой с нещо ни е длъжен, затова си пазя някои мисли за себе си. Но това не означава, че не ми е мъчно. Възхищавам се на бабите, които имат по-силна връзка с внуците си. Познавам две, гледащи внуците си около 2 годишни. Вярно, че бабите са вече пенсионерки, но и на тази възраст да тичаш след две годишно дете хич не е лесно. А едната даже каза, че дъщеря й искала да пуска детето на ясла, а бабата отговорила, че няма смисъл, защото тя ще си я гледа.

Али, много добре те разбирам.  good Мъчно е, но хората не можеш да промениш.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: септември 18, 2018, 16:11:33 »

Истината е че аз не мога и да искам да имам повече сили - и психични и физични. Чувствам се скапана, с  нетърпение чакам вечер да си легна. Не се срамувам да кажа че имам нужда от помощ, независимо че в очите на бабите сигурно изглеждам като лигла. Не ми дреме. Едната искала да ходи на еди кво си хоби, другата все е по екскурзии. Тяхна си работа, само че какво правиха 18 те години в които моята баба и дядо им гледаха децата?  pardon Този въпрос го задавам реторично на вас, но и на тях ще го кажа, ако се наложи. Вече няма цедка на устата, не ми останаха сили да имам.
Булче, Маги, аз вече ви вярвам че на три стават хора, почвам да усещам някаква разлика. Макар и минимална, е в положителна посока. Да не говорим че си зависи и от пол и от детенце, колко ще те смазва умората. Имам приятелка, с дете на почти две- слушка, папка, подчинява се на всяко изречение. Не съм го чула да плаче, освен ако вече не е много изморен. Където му кажеш- там ходи. Като го сложиш да го преобличаш- не реве. Без памперс е вече, пие вода от чаша. Въобще самостоятелно създание. Казват ми да не сравнявам децата. Аз не сравнявам децата, а обяснявам защо единият родител е по-уморен от другия.  pardon
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #137 -: септември 18, 2018, 16:55:46 »

Цитат
Булче, това стъкленото е много красиво heart

ММ го направи, събрахме и пясъка и камъните от Гърция, кактусчетата купихме от Практикер и вазата. ММ му е сложил цена 350 лв, че било включвало бензин+престой в Гърция за направата  lol. До тук Звяр само го обикаля и изгаря от желание да пипне "боцкото".

Иначе за близоста със Симеон те разбирам, виждам го с нашите и племенницата. Някакси изгарят от желание да гледат Звяр, той е и лесен за гледане, с режим, не е лепнат за мен, докато тя е като Симеон, лепната,без режим и бандитка. Тази година им се размина, ама догодина още сега им е заявено че ще гледат и двамата. Имай предвид обаче че в София 90% от градините затварят за 1 месец през лятото и работи само 1 дежурна в района и там е сбирщина, та за това се налага август да се спасяваме, аз и от по-рано де.

Аз иначе не питам искат ли да гледат, а им заявявам кога ще гледат, малко нагорно ми идва че аз движа целия график на всички, ама на мен се паднало...
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #138 -: септември 18, 2018, 20:43:40 »

Много е красиво, факт. Браво, Булка! Догодина докарайте повечко пясък и на тия цени ще ви излиза без пари почивката  Bravo girl_wink
Хайде да ви светна за една гениална техника, да се сравнявате само със себе си. Днес се справих по-добре от вчера ... и толкова. Изморени, отпочинали... всеки си носи кръста и явно му е дадено, колкото може да понесе. Та тъй... пък тя Кейт Мидълтън има цял отбор бавачки ( и отделно много готини чанти и обувки... ех), а що не сте се разревали как не сте се родили принцеси или поне някакъв принц да бяхте завъртели? Ако ви звуча назидателно, да знаете, че аз също съм изпадала в такива настроения, защото при нас помощ идва само, ако тръгнат на към световна катастрофа нещата. Трудно е с малки деца, но сами си ги пожелахме smile

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: септември 18, 2018, 21:15:49 »

При мен започна обратното броене на помощта lol от гордост, може и да си замълча, като ми дойде нанагоре, но  не е изключено да орева форума  pardon lol
Иначе сестра ми отиде да живее в една къща със свекърва си и свекървата на свекърва ѝ, "за да има винаги, на кой да даде бебето като плаче"  pardon pardon pardon аз това го намирам за ненормална работа, но разни хора.

И понякога се налага да объркаш нечии планове, за да си уредиш своите. Когато на теб ти е неудобна една ситуация, на друг му е удобна и затова си трябва и малко егоизъм  от време на време Wink Wink

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: септември 19, 2018, 07:05:38 »

Панде, сестра ти наистина е куку, според мен. Да им оставя детето у тях- да. Но да живея с тях- тцъ. Ако имам избор де. pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: септември 19, 2018, 07:30:44 »

Добрютро!Факт е, че всеки действа според ситуацията smile Лесно/трудно, оправяме се.Ама и аз не бих живяла със свеки в една къща.Да ми е жива и здрава жената ама всяка от нас има нужда от собствено пространство!

Днес пак задачи.Поръчвам мебелите за хола и детската, после трябва да дойде една поръчка от матраци ТЕД, познайте кой ще тича за нея  tease и накрая съм решила танци, след тях излизане по женски, няма да вечерям само салата(уж) и в леглото!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #142 -: септември 19, 2018, 08:08:19 »

Хахаха, на Кейт грам не й завиждам! Халал да са й обувки и чанти, ама да живее с бабетка Елизабетка и цялото кралско войнство - мерси tease Ето един минижуп да не може да сложи или пък да е лакирана винаги като за погребение хич не е гот pardon Казва го любителят на цикламени лакове.
Аз с кумата точно обсъждах как родителите не са свикнали или по-скоро са отвикнали да се съобразяват. Една вечер останах в нашите и се нагледах. Майка засилва и тряска врати по начало. Дребният заспа в тях за първи път и то с 300 зора. След вечеря татко отиде в кухнята и задрънка в 11 ч чиниите. Те нямат съдомиялна, ама защо не ги измие един път на сутринта - не е ясно. Че даже не се сети и вратата на кухнята да затвори, че да не кънти навсякъде. Помолих майка да даде тампони за грим, а те се оказаха в шкаф, който яко скърца, ама на тях не им пречи. Отказах! Изчистих се с мокри кърпи от количката. Тя обаче за нещо друго се сети да бръкне там уж за малко, дребният подскочи 2 педи от леглото. Ако се беше разбудил, директно под мишница и щях да притичам до нас, всеки да си спи по къщите pardon Кумата живяха в свекърите около напускането на квартирата и ремонта по новото жилище и тя беше  tease така. Има хора, които са готови да живеят спокойно 3-4 поколения едно връз друго, но явно е до темперамент, а аз нещо не съм чак толкова дебелокожа.
Булка, то 350 лв си е екстра като за дизайнерско изпълнение Wink
Вчера ни дадоха колелото за баланс - супер лекичко, много запазено. Понеже е черно ММ има щура идея да го прави хромирано цялото или с някаква боя с ефект. Търси си повод зимата да се наврат с комшията в мазето и по цял ден нещо да чоплят далеч от жените biggrin
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #143 -: септември 19, 2018, 08:30:13 »

Ще завъртя бизнес аз, ще си направя една страничка, ще напиша Луксозни вази от естествен матрЯл и ще видите вие, имам цяла кофа камъчета че се престарахме със събирането, пясък нямам, ама площадки бол около нас, естествено наторени от котките  lol

Аууу със свекърва не бих живяла никога, майка ми цял живот живя и винаги казва че не е живот това да не можеш да минеш от тоалетната до спалнята гол никога през живота си  lol Спазвам правилото на "Всички обичат Реймънд", достатъчно далече за да можем да се виждаме често и да оставяме децата,достатъчно близо за да могат да се приберат и да не приспиват в нас, туй със свекърите поне, не с нашите хахах

Аличка, брат ми беше същия преди да има дете, ей колко съм викала по него като тресне вратата или звъни на звънеца докато детето спи, ама ела сега да го видиш, зимата седя 1 час в коридора за да чака малката да се наспи  в количката без да мърда  Xixixi
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: септември 19, 2018, 10:11:31 »

Да, трудно се съобразяват наистина, но не е невъзможно.Просто навици.Ние сме излезли от техния дом, те са забравили как се гледа бебе.И те така.

Ох мразя да чакам Спиди да дойдат.Ще ми замине целия ден така  angry Гледам статия "5 причини да спрете кафето", викам си това няма да го чета, не могат да ми отнемат това удоволствие сутрин!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #145 -: септември 19, 2018, 10:26:03 »

Гледам статия "5 причини да спрете кафето", викам си това няма да го чета, не могат да ми отнемат това удоволствие сутрин!

 smile smile smile smile И аз съм така. Не само с кафето, това вредно, онова вредно ... че се й менят препоръките всеки 3 месеца. Ям си, пия си и така. Ще мра млада, такова е.  smile

Булка, ти се шегуваш, ма може и да има пара в тоя бизнес, само такова не съм виждала, само как ще го доставяш тоя пясък не знам. :Д
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: септември 19, 2018, 12:02:40 »

Булче, ако са наторени от котките, ще ги пишеш био и ще взимаш повече пари! smile
Али, това е отвратно с неспазването на тишина, нашите знаят, свекърите също, но мъж ми не мога да отуча. Беше се тренирал като беше съвсем бебе детето, сега го смята за голям и тропа като за световно. Повече дразни мен, отколкото да буди малкия. pardon Май ще трябва да му намеря и аз едно колело за баланс, да се завира по гаража по често. pardon beating

Аз на Али се похвалих, ама да се похваля и тук- взех си дънкови ботуши черен цвят над коленете и лачен черен панталон. Да ми отговаря на темперамента де. pardon crazy
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #147 -: септември 19, 2018, 12:34:08 »

Булче, ако са наторени от котките, ще ги пишеш био и ще взимаш повече пари! smile
funnytooth Днес Еми е във фаза и от сутринта ме накара да се смея на глас сама!
Само да отбележа, че с вашите улични кучета вие котки не сте виждали. От снощи с ММ правим план кога да ходим по софийско. Да вземем да докараме един багажник от нашите улични подобрени и ще видите как ще ви живне селекцията около блоковете blum
Еми, то в началото ти ще му възлагаш задачи, а после той сам ще си измисля по нещо. Друг наш съсед има кодово наименование - Отивам в лабораторията Wink Как възвишено звучи, все едно там наука прави.
Бях до Лидл и така се натоварих... Ако охраната ми позволеше, щях да си тътрузя кошницата до нас pardon
Кафето и времето за грим не си ги давам! И като ми заобяснява някой как кафето те прави нервен... girl_impossible Мен простотията човешка много по- ме изнервя, ама какво да се обяснявам.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: септември 19, 2018, 12:48:35 »

Али, докарай някой и друг чифт настроение, и кажи като ще слизате към Сф, да слезна и аз. biggrin
Лаборатория ще е, особено ако вари сливовица! biggrin

Мани тук е пълно с помияри, лаят вият, ужас.

То всичко е вредно, дайте да не живеем . nea  Макар че още си тегля последствията от единствената ми кофа с шоколад за тази година ( май ще е и последната )  nea . А уж нямах пъпки никогаш. diablo

 П.С
Имали ли сте такова приятелство с мъж, като Скарлет във филма Изгубени в Превода ( могА да го гледам всеки ден )

« Последна редакция: септември 19, 2018, 12:50:40 от emmmmmy » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #149 -: септември 19, 2018, 12:49:20 »

само как ще го доставяш тоя пясък не знам. :Д
Ще лъже, че е от Гърция Wink Пред нас има цяла купчина, тъкмо е обогатен с котешки  и кучешки фекалии.
Аз да му намеря кусура, че да го доусъвършенствате: няма отвори за изтичане на вода, както трябва да е всяка саксия. Тук пясъкът играе ролята на дренаж, но е временно и не става за цветя.
Киви, за няколко орхидеи използвах прозрачна 10- литрова туба за минерална вода, нещо като това на снимката направих, но съвсем ниско. Нещо обаче ми мина меракът да ги развъждам, по- лесно ми е да си купя 1бр. за 10лв., когато са на промоция в Кауфланд и да ми цъфти. Бях ги събрала 15, всяка растеше в различна посока и се катурваше при най- леко докосване... Подарих ги на бивша колежка и тя им видя сметката за един месец pardon Сега имам две на терасата и съм много доволна, че Родния не си празнува рождения ден, та да му подаряват в знак на обич и подмазвачество традиционните орхидеи.
Понеже и моята майка има същите недостатъци да не се съобразява, изразени в пускане на телевизор на мах  когато и дойде на ума и честитене на Нова Година в 6ч. на 01.01, аз тържествено обещавам да спазвам и разпространявам традицията, докато съм жива и където имам възможност! Wink yahoo
Тези дни ходих "по Благоев", както се изразяват местните. Припомних си пътуването с междуградски рейс и разните екстри, които предлага - сауна, ароматерапия и яко раздрусващ масаж. Срещата с разни хора, бонус smile. Понеже ползвахме две фирми, с два различни маршрута по направлението, направихме нещо като пътешествие, че да не ни е скучно.
На отиване минахме през Юндола - красив път, видях теснолинейката и даже локомотива с двата вагона на влакчето, много красиви крави с изразителни очи Wink... Ама то завой до завой и две момета /сигурно пътуват за първи път така/ прибелиха поглед Гледаш ги издокарани, умни на вид, вероятно студентки, ама през цялото време шумкаха с торбички и нещо ядоха. То не бяха вафли, банани, снакс, ядки и просто нямаше как да не им се случи, но поне се размина само с дълбоко дишане.
Тъкмо се успокоих и ей ти друга беда. На спирка почивката е 5 минути. Спринтьор да си, няма как да стигнеш до едното място, какво остава да си свършиш работата. Стисках, стисках и вече в Разлог казах на шофьора или да ме чака, или ще използвам празната кофа с парцала, дето стои до седалката му. Разбран излезе човекът, слезе и той да се разтъпче. То хубаво, ама като предварително изсипах всички метални пари да не ми тежат в портмонето и оставих само по двадесет лева, а жената няма да ми върне, какви да ги върша? Стоя аз в поза щъркел и си мисля, че онази нарочно иска да и оставя цялата банкнота, че уж няма да ми върне, а тя ме гледа злобно под вежди с гъстота като на Брежнев и упорито твърди, че всички уж нямат дребни и искат да минат без да плащат. Опитах се да разменя бутилка горнобанска вода, ама не ми мина номерът. Тъкмо щях да и тегля една и да се върна към кофата в рейса, ми светна да ползвам новите технологии, демек мобилния, че да ме черпи Родният едно п.....
На връщане нарочно не ядох и пих преди пътуването, чак ми залепна устата.  То пък да вземе да се падне шофьор пушач и да прави почивки по 15 минути, чак да ти писне да дремеш по автогарите. Минахме през Боровец и онзи участък около Самоков, за който имаше протести. Ами и аз щях да протестирам, ако знаех, че ще ми се качат всички карантии в гърлото от друсане. По едно време имах чувството, че съм на онези изкуствени бикове, дето ги слагат по увеселителните центрове и аха да вдигна ръка и да закрещя "юхуууу" в секси поза, минаха 15-те километра с дупки и камъни.
Направи ми обаче впечатление колко уредени са селата и по двата пътя, чисти и спретнати къщи, с много цветя и зеленина, подновени джамии и църкви и пълни заведения с млади хора с бебешки колички и дечица. Може само за почивните дни да е било, но няма нищо общо с разрухата и беднотията по хасковските и кърджалийските по нашия край blush. Е, има и разни неочаквани курортни селища, дето пукнат човек се не види, ама то и в града си ги строим на няколко места и им се чудим. angry
Благоевград е разкопан до неузнаваемост в Центъра. Има една дълга улица с навързани истински чадъри, голям кеф good heart Води се като град с най- много санирани жилища в България и видимо е така. Новите квартали не са плашещо грозни с панелените блокове от 80-те, но го няма онова грандиозно величие около Американския, по което завистливо ахкахме едно време. Някак свито и бедно ми се видя на фона на прекрасните планини и гледки наоколо.


* 2725.jpg (69.02 KB, 400x300 - видяно 3244 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines