Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:44:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември 2018  (Прочетена 84132 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: септември 17, 2018, 14:00:29 »

Павел и Венци Венц  lol lol
Сега сигурно слушаш новата версия на Криско и Тита. pardon Още малко ще ги търпиш и си тръгват.
И на мен не ми харесваше панаира преди заради циганията, но вече няма нищо циганско, освен операторите на люлките. girl_haha А и детето се забавлява много, така че съм за. heart

Кои са близначките?
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #121 -: септември 17, 2018, 15:51:20 »

Привет, дами  Sunshine Sunshine Sunshine

Тук съм чета ви, ама нещо ми е сдухано, та не се включвам badgirl

Честит празник на всички именници и софиянци.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #122 -: септември 17, 2018, 16:09:11 »

Привет, дами  Sunshine Sunshine Sunshine

Тук съм чета ви, ама нещо ми е сдухано, та не се включвам badgirl

Честит празник на всички именници и софиянци.
Плюс всичко казано, на мен ми е и мързеливо, та да е жива и здрава Миленка, че ме отмени в мисленето! yahoo smile smile good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: септември 17, 2018, 21:11:14 »

Миленски, що смееш се сдухваш без мен бре? crazy  Кат имаш време, драсни ми нейде, да видя смислен ли ти е сдухът. tease
Али, като те слушам, бих ги подпукала всичките без свекър ти. За бой са, поне погледнато от моята перспектива, с едно дете пак имам нужда от време за себе си. Туй дет го изброяваш, не го считам за помощ, а взимането за по 5 дни на море, не го броя. pardon А това че някой няма книжка, не значи че не може друг да му качи детето голямото за ден два на вилата. pardon Ама аз съм зла, уж не бях преди такава. crazy
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #124 -: септември 18, 2018, 08:45:07 »

Здравейте!
Тук е слънчево и прекрасно! Sunshine Аз нещо не съм в топ форма и го мисля, но и това ще се оправи. От два-три дни на моменти имам някаква тъпа болка в корема, та се чудя стомах ли е или мускулен спазъм. При доказано здрав стомах, претърпял редица експерименти, все се надявам да е нещо друго. nea Това обаче не ми пречи на разходките.
Вчера много ме зарадваха! Наши съседи очевидно нямат намерение за друго дете и се чудели на кого да подарят колело за баланс. Като ги знам - лоши неща не купуват. Сетили се за дребния и днес ще ми донесат колелцето danceg И без това обмислях да купуваме я за Коледа, я за рождения му ден догодина... Много съм хепи, че няма да зависим от ин-лоу, че последния път, когато ММ подметна, че са обещали да го дадат, те си направиха оглушки, че се ползвало от техни приятели... Та така - не е до 50-60 лв, колкото са новите, ами е въпрос на отношение.
Хахаха, Еми, хич вече не се старая да превъзпитавам дърти магарета pardon Усетих, че само аз се напрагам от подобно нещо и съм пуснала нещата по течението.
Тези дни правя маратон на Откраднат живот, че миналата седмица не успях и един епизод да изгледам. Интересно завъртяха нещата в началото, ама да видим. След подобна масова подмяна на основни лица и събития, все едно не е първоначалният филм pardon Нещо обаче Владо Пенев ми театралничи, което не очаквах. Явно е типично за старата генерация, когато са пред камера. Ани Пападополу засега много ме грабва good От досегашните образи пак съм привърженик на шантавите образи, някои от които в реалния живот не бих понасяла като поведение pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: септември 18, 2018, 09:05:03 »

Добро утро, аз съм с главоболие и спах до късно.Надрусах се и с хапчета и взех да проглеждам.Дано се пооправя днес, че деня е пред мен все още и имам задачи бая.

И аз като Али, се отказах да превъзпитавам възрастните.Те имат изградени навици, начин на живот и мислене.Гледам малко да ми помагат с Моника, но наистина е малко.

Днес, ако всичко е наред ще поръчаме още мебели за хола.Ох забравих на детето тротинетката, а ми поръча изрично да я взема с нея!Ще трябва сега да тичам по баира нагоре пак  nea
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #126 -: септември 18, 2018, 09:13:57 »

Ох забравих на детето тротинетката, а ми поръча изрично да я взема с нея!Ще трябва сега да тичам по баира нагоре пак  nea
lol lol lol Някак се припознах в подобна ситуация! И да, по-лесно е да тичам в посока към вкъщи, отколкото да търпя после мърморенето защо съм забравила нещото си. girl_impossible

Забравих да се оплача. Котка да имах вкъщи, нямаше толкова да рови в саксиите! Дребният си е харесал една саксия и изхвърля старателно пръст от нея. А тя тая пръст не е като от пред блока, а е от онези торфени смеси, които много гадно се чистят - все остават трошици несъбрано от земята. pardon Сега пак с изненада установих, че малките пръстчета са пипали зад гърба ми.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: септември 18, 2018, 11:22:03 »

Всичко пипа, троши, събаря, и после тъпче с крак  и вика АУУУ.  angry angry

Аз пък съм се хванала да ги превъзпитавам дъртите, няма да се откажа. Дотук имам напредък. Повече се ядосвам нищо като не правят, а само се дуят. pardon
Откакто нямам телевизор, чета маса книги, май ще трябва пак да почна с филмите, изоставам.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: септември 18, 2018, 12:34:11 »

Еми, етап е ама ти знаеш.Човечета стават към 3 годишни, преди това са си бебета.

Аз днес голяма разходка направих.Но ходих до мебелната фирма сега чакам за цена.И за тротинетката ходих.Вчера не я бях взела, орева ми света.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #129 -: септември 18, 2018, 13:17:16 »

Еми, етап е ама ти знаеш.Човечета стават към 3 годишни, преди това са си бебета.

не го вярвах че е толкова осезаемо ама на, доказа се отново права  good

Али аз нямах едно живо цвете останало когато Звяр беше на 1г, само тези на високо.

Ох малко ми е лудница тея дни, Звяр беше със супер, мега гига висока температура уикенда,не бях виждала такова чудо, под 38 не падаше,, викаха ни по спешност да си го прибираме, като вчера вече нямаше и спомен от нея, за това днес тръгна на градина. Иначе много добре мина в градината, дано така е бил през целия ден. Влезна си като старо куче, игнорира ревящите деца, седна до най-добрия му приятел, разделиха си на бързо играчките и даже чао не ми каза. Нямам търпение да чуя как е минало днес.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: септември 18, 2018, 13:40:37 »

Здравейте!

И аз много задачки имам из нас, но на Алекс нещо му се разтече носа и ми отиде настроението да ги свърша. Силно се надявам да е добре като се събуди.  heart

От сутринта нямаме интернет, ама аз така и не звъннах да проверя къде е проблемът, някой друг го е направил. После ММ случайно видял техниците пред блока, вече тръгвайки си и ги питал, а нашият интернет няма ли да оправят. Оказало се, че май проблемът идвал от нас, когато ние се включим, другите нямали нет. И сега ще ги чакам да дойдат да ни видят рутера, който е на няма и месец.

Снощи беше много яко на концерта, нищо че бяхме оградени от тийнчета. Пандето ми прави компания, защото моите мъже ме изоставиха.  heart


И аз имам някакви неразположение от известно време. Нещо ми се гади, дори има нощи, в които не мога да спя. Али, дано не е нещо сериозно.
Много хубаво за баланс колелото. Видяло се е, че не може да разчитате на най-близките ви.
Аз напоследък съм се замислила за свекървата колко много помага за племенницата. Цяло лято я гледа, сега замина пак заради нея, за да не е сама, когато се връща от училище. Отделно всяка една ваканция я изпращат пак при нея. И си мисля, сега ако бях казала, че ще започна работа, дали щеше да гледа моето дете така? Малко ми е съмнително, защото щяхме да объркаме всички други планове. Ама сме свикнали да не разчитаме много, много на другите.
У
Еми, Хаха, ние телевизори имаме, но кой ти дава възможност да гледаме нещо?  nea Иначе като теб, поне от четенето не се отказвам. После не знам кога ще имам време.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #131 -: септември 18, 2018, 13:58:06 »

Привет! Отне ми седмица да вляза в ритъм след голямото пътуване... явно и аз излизам от форма. Но ей ме на, кафето ми е още е топло, а аз имам време да ви цъкна някой ред през компютъра. Пу да не са ми уроки!

Остават ми още няколко седмици в режим stay at home мама и хем ми е досадно да се занимавам с цялата лудост като да придумаш 5 годишен да му се вземе проба за паразити ( само вмятам, че успях, ако ви го опиша ще стане утре...), хем ми е едно такова миличко да си ги гушкам и да си ги глезя и да си ги приспивам вечер и тъй нататък.
Цветя на достъпно ниво не държа, от както се роди Змей 1. Лятото са на терасата, зимата на стълбището, а вътрешните се помещават в кухнята на хладилника целогодишно и това е. Даже обмислям да си редуцирам драстично орхидеите като бройка или да ги посадя в една голяма обща саксия. В този ред на мисли виждали ли сте нещо такова, но прозрачно като за орхидеи?

Аlways_and_forever, хич не се размисляй на такива теми, защото да се нервираш на някакви хипотетично сценарии е ненужно. Като се появи 31, аз в почти прав текст бях информирана, че родата от мъжка страна няма да се престарава да ми помага, защото си имам майка ( за тази работа вероятно Wink ). За личната ми статистика, племенницата на брат или на сестра на твоя мъж е детенце? Като дойде време да почнеш работа ги попитай, ако ти откажат пак не се впрягай много, по-добре вие да си движите нещата без чужда намеса.

Айде отивам да огледам черешовата тема също, че единствено колажа с коремчето и розАвия заек мернах и ме заинтригува.

It`s coffee time smile  и до скоро.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #132 -: септември 18, 2018, 14:17:13 »

Цитат
Цветя на достъпно ниво не държа, от както се роди Змей 1. Лятото са на терасата, зимата на стълбището, а вътрешните се помещават в кухнята на хладилника целогодишно и това е. Даже обмислям да си редуцирам драстично орхидеите като бройка или да ги посадя в една голяма обща саксия. В този ред на мисли виждали ли сте нещо такова, но прозрачно като за орхидеи?

дам, в Практикер има, ние даже взехме такова и сложихме eй това



Аличка, аз пък мисля че имаш родители/свекъри които помагат доста често, но са млади и искат и живота да си поживеят. Все пак Мария изкара морета с тях, често казваш че уикенда е на вилата. Още 1 година и ще им ги разделяш всеки уикенд или в комплект. Знаеш колко по-зле има.
« Последна редакция: септември 18, 2018, 14:36:46 от bulche91 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: септември 18, 2018, 14:23:32 »

Както се казва, децата са си наши и никой не ни е длъжен.Сестра ми е в София, сама, децата се гледат за по седмица от едната баба и дядо и седмица от другата за цялата година.Толкова, защото всички ходят на работа.
Няма понеделник, няма петък, няма почивка, всеки ден са с децата, навсякъде.Няма болен съм или съм здрав.При нас и двете баби са тук, но и двете са на работа, а и да не бяха имат социален живот някакъв.За цялото лято с всичките проблеми Моника я гледа свекърва ми една седмица като се върнахме от морето.Иначе помагат като могат, но и аз не настоявам.Най-мразя някой да ми каже, аз нали ти помогнах за това!А се стига до там в един момент.

Миме, не се вглеждай кой, кого за колко гледа.Докато сами не кажете къде ви сърби, те няма да знаят да ви почешат.Аз мрънках вендъж на майка, как не се сеща да поиска Моника и тя ми каза "Маги, ви много си я гледате и мен ме е страх да не сгреша нещо и да се сърдите."Че няма да се сърдя, няма да го направя, но като помислих, беше права.Та сега директно се обаждам и казвам, на тази дата искам да гледаш детето.И толкова!Докато не си поискаш, няма да ти помогнат.Просто ги поставяш пред свършен факт.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #134 -: септември 18, 2018, 15:08:14 »

И си мисля, сега ако бях казала, че ще започна работа, дали щеше да гледа моето дете така? Малко ми е съмнително, защото щяхме да объркаме всички други планове. Ама сме свикнали да не разчитаме много, много на другите.
Тия мисли си ги избий, защото само нерви докарват на теб и на никого другиго pardon
Що се отнася до положението вкъщи - бабите помагат за голямото дете, да good Аз съм в майчинство, за да си гледам малкото. Не съм си и помисляла да прехвърлям майчинство или други варианти. Въпросът е, че нашите баби не са като останалите с по 20 дни отпуск, а имат по 35 дена плюс. Представяте ли си що отпуск е това shok shok shok Месец и половина, че може и до два да го докарат! Ето, свекърите водиха детето на море за първи път, супер. Отделно свекърва ми гледа по 2 седмици племенника лятото, защото нам си какво било в неговата детска градина. Обаче един път няма да се сетят да дойдат предиобед, да вземат дребния и аз да свърша нещо за себе си. Майка, както казах, помага да е бутач на количка по улиците. Аз и кухнята мога да си взема, и да си бутам количката мога pardon Факт е, че малкият реве в апартаментите на бабите и е като на чуждо място. pardon Те връзка с него до този момент не са търсили, та това ме обижда най-много.
Някак това лято много мило ми ставаше, когато виждах една баба с 4 внучки. Бабата на видима възраст в пенсия, а внучките бяха най-разнородни - от 3 до 12 г. Ей тая жена как се оправя?! Bravo Това май е последното поколение, което е готово да помага точно по този начин. Моята баба се пенсионира рано на 50 г. Откриха й рак и й пожелаха да си гледа с кеф последните 6 месеца от живота. Тя обаче живя още 10 години и грам не е измрънкала, че е болна или нещо си друго. Дядо също беше пенсионер от по-рано, че беше първа категория труд. Той пък беше като медицинска енциклопедия за професионални болести. И двамата много са помагали за братовчедите, а аз оставах при тях по цяло лято. Другите ми баба и дядо работеха и пак ме взимаха по-рано от градина, помагаха с домашни в училище...
Наскоро една съседка, по-малка от майка, но вече пенсионерка, се беше разпищолила долу с едни големи приказки. Как щяла да гледа внука си, да ходел на градина, че ей го сега вече ученик?! Внучката й била малка (в яслена възраст) и за нея не можела да се грижи. Жената е шофьор, има кола, активна, здрава, права. Ама не можела да гледа деца, защото ходела на село. Абе, джанъм, как едно време нас ни водеха по села, по градини, по лозя и прочие? nea Поколението някак се промени и други станаха порядките. Включително и това, че в нашето детство никой не ни е давал от 2 до 4 да крещим по улиците. pardon

Булче, това стъкленото е много красиво heart
За китките засега все се надявам да спре да му е интересно girl_haha Действам (пак казвам засега) на принцип, че това е мястото и той там няма работа. Обезопасила съм ножове, ножици, препарати, лекарства, и химикали за писане. Другото да знае, че не е сложено за него там girl_haha
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines