Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:11:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември 2018  (Прочетена 84112 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: септември 13, 2018, 12:41:23 »

Еми, дано се намери вариант.

Булка, ще пишеш как е минало посещението.

Али, свърши ли работа?

Аз се сдобих с една торба с чушки, ще се пекат.Не открих чушкопека обаче, ще карам моя мъж довечера пка да ходим до нашите.Че аз минах от там ама не го намерих.Баща ми почна да изрежда евентуални места на които да е, ама ми звучаха абсурдно.Личи си, че вече не живея там.
иначе днес съм почивка, голям кеф.В смисъл оправям бюро, файлове, пренареждам разни неща/Ама това си е почивка сравнено с нервите преди 2 дни.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #91 -: септември 13, 2018, 13:10:00 »

Този път бях за рекордно кратко време в банката - има-няма 20 минути Bravo Добре, че имаше една млада, много разбрана служителка. Булче, нямаше нужда от допълнително подсказване, нали funnytooth
На Фери малкото кученце ли са отровили shok  shok shok
Еми, то предварителната психическа подготовка е най-важна. Ще се нагодите. Дано в последствие за градината поне да нямаш дерт.
Маги, честно, много се смях на "открий чушкопека" funnytooth
Тук след 2-3 дни с вятър днес майките с колички бяхме плъзнали като охлюви след дъжд. Всеки в различна посока и с различна скорост. Дано се задържи това време, че утре пак да се разходя така хубаво.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: септември 13, 2018, 14:13:19 »

Здравейте!

Снощи бяхме на концерт в парка. Чудех се аз защо познавах 2-3 от изпълнителите, а то се оказа, че било някакво турне на пайнер. Малко, като че ли беше чалгата, повечето някакви рапърчета, непознати за мен. Не, че сме стояли на едно място да гледаме, чуваше се доста из целия парк, пък и беше пълно с някакви пощурели тийнове. Останалите бяха бесни деца.  angry

Маги, ти отпуска ли си?
Свекърва ми тази година се е заела да прави зимнина. Днес да си дойде, утре да си дойде, никаква я няма. Май взе, че й хареса там, а казваше, че на село не може да живее.  girl_haha

Еми, ще се нагодите някак, няма как.

Чери, смелчаги такива. Приятно къртене и дано свършите навреме.  girl_wink

Исках и нещо да питам, но няма да е сега.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: септември 13, 2018, 14:48:21 »

Чери, вие сериозен ремонт имате. Дано да върви по план, а бебето да изчака да свършите.
Маги, дано намериш чушкопека.
Еми, а частна детска или кооп опция ли са ти? Ако не, стяга колана и дишай дълбоко.
Булка, успех с посещенията на вождовете. Много тъжно за кученцето на Фери.

Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: септември 13, 2018, 16:46:39 »

Е как може такова нещо с кученцето на Фери?!  shok Ако наистина е отровено е пълен абсурд, на кого попречи... diablo

Аз пък онзи ден изпровизирах една лютеница на тигана вкъщи, чудна стана. С едни кюфтенца направо си облизахме пръстите. А Марс и пода.

Бебето не го знам колко ще чака, ще пиша в моята тема.

Еми, аз не следя много ама ти от вкъщи ли работиш или part time? Доста стресиращо ми звучи на мен, ако си на постоянна работа.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: септември 13, 2018, 20:55:56 »

Здравейте!

Добре съм, само един ден имах Т и толкова.
Вече съм в Казанлък, тук в парка ходим голяма група - аз и Бамбук, сестра ми и бебето, майка ми, братовчед ми (10г) и на сестра ми девер ѝ (8г) lol lol поне има кой да тича след Бамбук.

Утре свекърите ще дойдат да видят Бамбук. Нямам нищо против, но малко се издразних, че се бях разбрали с майка ми, ММ също е знаел, а на мен само ми го заяви майка ми. Не обичам да ме прескачат като инститанция.

Лека нощ
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #96 -: септември 14, 2018, 07:16:16 »

Като ще вървя след Панда, поне и тук да е!
Никак нямам време, но в общи линии отхвърлих по- натоварените дни. Макар и изморително, беше ми забавно и много се смях с децата. Сага свалям снимки и пиша текстовете за събитията.
Хехе, попаднах на тези творения, останали са в апарата от времето на големите гостувания и срещи с чужбински приятели.
Ето подаръчния комплект на Амели немска, кукленските дрехи останаха за Коледа, че тя така и не може още да облича и съблича "детето" си. smile
На всички дечица подарих по едно такова чанте, което е със замисъл да се сяда на него, тъкмо за това е и ватирано. С едно леко дръпване на вървите става на каквото си искаш и събира неща за плажа или парка. За първи път правя възглавница- буква. А е една от по- трудните, ама се справих и детенцето беше много щастлива. Макар и само на две, тя си познава буквата и си "чете" името Wink heart


* Handmade10.jpg (67.9 KB, 384x272 - видяно 2750 пъти.)
« Последна редакция: септември 14, 2018, 07:26:51 от svekarva » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #97 -: септември 14, 2018, 08:32:21 »

Добто утро!

Ден 2 от вождовските събитя. Вчера мина първата част, всичко под конец. Най-велик вожд чуждоземски беше доволен. Много е интересен, един такъв с много пластични операции, фалшив тен и руса коса, но си личи че наближва 70те...

Свекърва , как ги измисляш тези красоти, пък и толкова практични! Много хубави и чантичките и буквата  heart

Чери дано завършите на време ремонта, евала на самообладанието което имаш, аз щях само нервно да потропвам с крак как нищо не е готово  angry

Лек ден !

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: септември 14, 2018, 12:32:27 »

Привет, аз днес пак съм в къщи и пак домакинствам!Изпекох ужасно много чушки, идея нямам колко сам ама напълних една огромна тенджера.Изпържих тиквички, направих един миш маш и сега пека курабии.Пералните не ги броя!

Труп съм!

Миме, не съм отпуска.При нас се бачка събота и неделя ако имам много работа и после като компенсация почивам през седмицата.

Булка, стискам палци и за днес!

Свекърва, какви са тия красоти?Разкошни са!

Рат, как сте?Как е кракът ти?

Хубав ден на всички и ще пиша пак като си събера главата и най-важното като се изкъпя, че сега мириша на много ужасни неща едновременно  bad
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: септември 14, 2018, 13:32:24 »

Здравейте!

Ние от днес си имаме панаир е града и довечера ще ходим да видим как ще е тази година.  pardon

Свекърва, както винаги големи красоти си измайсторила. Чантичката как толкова практична си измислила да е? Браво на теб!  good Буквата също е разкошна. Ама как не съм знаела, че я можеш. Аз спечелих такава текстилна буква "А" от една игра и си я използвах на кръщенето.  smile Много си сръчна. Имат късмет твоите приятелки.  smile

Маги, направо ми текат лигите като те чета. Печени чушки и тиквички обожавам.  heart Ти ще ги замразяваш ли?

Аз вчера над час чистих прозореца в кухнята+дограмата. Накарах мм да ни свали щорите да ги пусна в пералнята и ще видя дали няма после да се наложи да поръчваме нови.  pardon

Сега ще правя една червена леща, но още се чудя как да е.

И искам да питам нещо петъчно. Как реагирате, когато някой друго дете удря вашето и то не за първи път? Намесвате ли се? Какъв съвет давате на вашето - да се отръпне или да отвърне? Вече няколко пъти удрят Алекс, единият път дори го ритнаха в корема и добре, че бях там да го поместя, защото можеше да падне и да се удари лошо назад главата, а и самият удър в корема не се знае колко силен може да е. Децата близнаци са станали агресивни и според майката е така, защото са видели от някакво друго дете. А като я гледам и тя самата ги пошляпва, дори и през устата, та като се възпитават в такава среда няма как да очаквам друго. Алекс (засега) не се бие, като не знам дали няма и той да започне. Случвало се е да се сбута с някой за някоя играчка, но шамари все още не е раздавал. Понеже са ни познати аз запазвам някак самообладание и го издърпвам настрани. Единият път така силно го удари, заради някаква играчка, зад врата, че Алекс се разплака и едва го успокоих. Той си е и чувствително дете, но ми се скъса сърцето като пита "ей, защо ме биеш" през сълзи. ММ пък му казва да отвръща, когато някой го удари. Как постъпвате вие в такива ситуации? То е ясно, че децата минават през такъв етап на развитие, но хем ми се иска да не се страхува и да не е пасвен в такава ситуация, хем и не ми се иска да раздава шамари, когато го нападат. Вариант е просто да не го водя там, но от друга страна в тази градина ходи и едно момченце, с което много хубаво си играят двамата. Пък и няма как вечно да съм до него и да мога да владея ситуацията.
Ей такива мисли са ми на главата от известно време.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #100 -: септември 14, 2018, 14:01:11 »

Тези дни ми е хубаво, че ММ е към приключване с очните и се прибира рано-рано от университета. Сега се подмотава и след малко го изпращам с колегите "на гизме". tease Два дни ще съм с децата и ще има повод да ми се раваншира lol
Свекърва, аз съм тотално влюбена в платовете, които ползваш heart Тези калинки създават много настроение.
Булче, ти си организатор по душа, знаем си те Wink
Маги, как успя до обяд да се оправиш?!? shok
Ох, Миме, ти зададе вечно актуален въпрос! Мога много надълго да се разпиша по темата. То е ясно, че няма как винаги да сме около децата си, за да ги защитим ние. Но! Когато съм там, стигнах до извод, че винаги трябва да го направя. Вкъщи може после да си имаме разговор кое как и защо, понеже понякога такова поведение е предизвикано от нещо.
Тъкмо наскоро с майка коментирахме как в моето детство майките бяха по-единни и скара ли се една е имало защо. Даже си беше минаване между капките това да се скара външен. По-лошо беше, ако съобщи на родителите. Тогава наново се започваше с конското, че и наказание можехме да си отнесем. pardon Сега масово наследникът е на пиедестал и всички трябва да му се кланят. Аз последно бях в потрес, когато едно момче на 5 се ядоса на баба си и директно навлезе с шамари през лицето й. Тя не му се скара, не го наказа, просто замълча. Такова мълчание ми е равно на "нормално да го прави на тази възраст". pardon За да не събира моето дете стрес и нерви, предпочитам да го отстраня от подобни компании. И да тегли бой на някого - смисъл няма. Няма как да превъзпита другото дете. Коренът на поведението не е в конкретната ситуация.
Общо взето е огромна тема, по която човек лесно се подлъгва и прави частното общо.
Отивам да загледам докторския филм, че такова движение тези дни из нас, че не ми беше останало време... Ако дребният не ми промени плановете, разбира се.
« Последна редакция: септември 14, 2018, 14:10:19 от Alichka » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: септември 14, 2018, 14:24:08 »

Аз я научих да отвръща.В градината има дете което вечно бие всеки от групата, по ред на номерата.Децата са над 30 и учителките не могат да го следят него постоянно.Та Моника ми обясняваше как я бил.Първия път я разпитах да ми обясни ситуацията, всичко, втория пак, на третия и казах, че щом я е ударил да му отвърне и тя.Сигурно не е правилно, не знам, но как да я науча да се защитава и да отстоява своето без да е загубенячка?Та като го нашамарила няколко пъти момчето спря да я тормози.Но я карам да казва и на госпожата всеки път.

Чушките замразявам, тиквичките за вечеря ги пържих.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #102 -: септември 14, 2018, 14:48:56 »

Да отвърне на системен тормоз го разбирам, но не и да бъде насилник на насилниците. good Някак едното е вид защита, а другото е вендета. То дори за зрял човек е понякога трудно да намери баланс, какво остава за дете. Аз се мъча да гледам една идея напред - един вид какво бих постигнала в дългосрочен план, ако науча детето така или онака.
При кокона съм казвала, че има системен психически тормоз от момиче на 7 от съседния блок. Излизаме и детето: Пък ние ще ядем Макдоналдс. Кокона гледа безмълвно и очевидно се дразни по някакъв начин, аз отвръщам на хлапето: Пък тя сега яде сладолед/ шоколад... Онова се фръцва и играта пред блока е мирна pardon Друг път: Виж какво си имам! Кокона посяга да погледне, а онова скрива в ръката нещото. Аз реагирам: Ууу, какво е грозно! и интерес вече няма. Понякога кокона притичва при мен готова да ревне, че нещо й е взето или е обещано и не е дадено и пак трябва да обяснявам. Това хлапе не се гледа от майката, тя си гледа телефона. Аз нито нея, нито детето й мога да възпитам.
Гледам обаче да възпитавам поне мааалко търпение в моето дете. Такива дразнители винаги ще има - винаги ще се намери някой учител, който ни е набелязал и ни занижава оценките, ще се намери някой да ни сече пътя (с кола или пеша), ще се намери шеф - тъпунгер, колега - подлец, нагъл съсед и още, и още. Ситуациите се прехвърлят в годините.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: септември 14, 2018, 14:53:37 »

Маги, голяма си машина, браво!
Булче, айде и днес по вода са мине всичко.
Миме, много сложен въпрос. В квартала едно от децата взе да раздава яко шамари,първо си мълча ха, сега няколко пъти казват на майката да вземе мерки (защото тя седи и гледа без да реагира). Има обаче едно дете с батко и той не остава длъжен, та бяха изподрани по бузите последно. Аз бих ги избягала за сега или да им направя забележка ако пак посегнат.

Копитотое доста по-добре, спадна отока, леко наболява като ходя. Сега се мъча да си върна нормалната походка, че от куцукане други неща взеха да се обаждат.
На нас ни остава малко до морето и с Ники сме в трескава подготовка, аз подрежда, той след мен разхвърля, аз простира, той вади дрехи и ги хвърля през терасата, ако имам работа н долния етаж, тича на горния  tease. А още не съм извадил любимите му куфари даже. Дано  е забравя нещо важно накрая.
« Последна редакция: септември 14, 2018, 14:58:00 от ratatui » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: септември 14, 2018, 14:54:14 »

Да, аз я уча да се защитава, не да се бие.Не адмирирам и съм и обяснила, че боя не е начин да се разреши конфликт.Но трябва да знае как да се справя сама.
Ние имахме подобен казус като вашия Али с едно момиченце пред блока.Това лято смених излизането, мястото на игра, водих я на други места с други деца.С тях играеше много добре, нямаше заяждане и репчене.Сега се видяха пак с това момиче и то започна пак, а пък аз имам еди какво си и т.н.И Моника съвсем спонтанно започна да и отговаря по същия начин, отделно, че вече я избягва и предпочита да си играе с други деца, а преди искаше само с нея да играе.Надявам се, че с добър пример и с много говорене, тя ще започне сама да реагира в един момент, защото аз няма да съм винаги до нея, а тя трябва да се научи да се справя с агресорите, има ги навсякъде.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines