Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:34:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Септември 2018  (Прочетена 84114 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: септември 12, 2018, 06:07:27 »

Панде,аз мисля, че се подава декларация че повече от 6месеца ще отсъства от страната и че ще се осгуряваш в друга държава от европейския съюз. Така че реално да са непрекъснати правата.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #76 -: септември 12, 2018, 06:32:50 »

Декларацията е за страни извън ЕС, подава се преди да заминеш. Ако трябваше да се прилага тя, то детето щеше да се осигурява до края на годината, защото месеците са по- малко от 6.
Това, което аз успях да разуча е, че след заминаване и започване да се осигурява в ЕС /възрастен или дете/, тук се представят попълнени документи от новата страна, всяка има различен. Чак тогава се прекратява задълженията към нашата здравна каса.
Аз ви казвах, че моите познати изобщо не се занимават с такива неща, наемат си адвокати. Не мога да проумея, как така ни правят на малоумни... Всъщност мога, нарочно се чудят как да напълнят касата с глоби, отделно май на някои служители им е кеф да ти кажат: "чети, написано е". Ама не е само при нас, в отсрещната държава са същите бакии, и те вдигат рамене. beating Евросъюзка му работа, като ги гледаш лидерите им, та ти става ясно...
На Mrs не се сетих, че може да се пише и пита. Панди, а вашите здравни осигуровки прекратихте ли ги по някакъв официален начин?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: септември 12, 2018, 06:42:48 »

Руми, за нас е така. Подадох си заявление, че напускам страната в НАП и готово. Обаче в НАП казаха, че за дете не могат да приемат.
Аз хич не мога да се разправям по институциите. Като не съм компетентна и не мога да споря, а те нали това работят хората. А и наистина не знаят в случая.
Та ще проучвам още и пак ще пробвам.

Нов отговор - да, за моите си подадох заявлението в НАП. Кумата ми ми беше казала, че щом отивам с страна от ЕС няма да ми го приемат, но нямаше проблем с това.
За Бамбук ще трябва да си вземем документите от Австрия и тогава да се разправяме, и аз това успях да разуча.
Там очаквам да е още по-сложно по институциите, като не знаем немски.
Mrs  не я познавам   pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: септември 12, 2018, 07:22:07 »

Булче, аз бях като син ти значи, но един левел нагоре. тъпчех бузите и ходех да плюя под един килим, нашите се усетиха след 1 година, съответно под килима буцата спекла се храна беше грандиозна. Оцеляха де- и аз, и те. nea pardon
За нещата с език, които споменаваш, Свекс, с годините някак узрях до идеята че май не съм им фен- само славата им ми е голяма, поне лично мнение де. pleasantry
Рат, браво на теб.
Кив, моята отпуска е въображаема, работя хоум офис поне по 4 часа на ден- за съжаление или за щастие, та някак май съм се адаптирала към каквото дойде ( ако дойде ). Малкият не е приет на градина.

Маги, вдъхновението ми за деня:

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #79 -: септември 12, 2018, 07:39:51 »

Панди, всичко приемат, но не го зачитат...  Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #80 -: септември 12, 2018, 08:19:56 »

Аз не случайно имам професионална алергия към институции crazy Вляза ли някъде и в съзнанието ми изникват фрази от Параграф 22.
Аз ви казвах, че моите познати изобщо не се занимават с такива неща, наемат си адвокати. Не мога да проумея, как така ни правят на малоумни...
По този повод на мен и друго ми е чудно. То е ясно, че правото става все по-каузално и то не е само от ЕС, а динамиката на живота го изисква. Ясно е и че служителите няма как да знаят всичко. Обаче тази институция (НАП, "НОЙ" или някой друг с ковчеже) няма ли си юридически отдел, към когото да се отнесе дадения въпрос?!
Маги, можело значи, ама трябва да се мисли crazy Дано все пак успеят предсрочно да изпълнят нещата.
Еми, много неприятно sad Имаш ли план Б?
Ние от снощи сме в приключение! Кокона се сети преди лягане, че на утрето ще идват пожарникари и трябвало да носи цвете. Тази сутрин ММ притича набързо из квартала преди лекции, ама цветя толкова рано не продават никъде. pardon То не че е задължително, защото госпожата вчера нищо не ми каза, ама детето видимо беше притеснено pardon Казах й да прави картичка в градината и тази сутрин репетираше вкъщи. Включително се упражни да пише М, за да се знаело, че е от нея Wink
Преди малко разцъках ОЛХ-а и видях забавно вдъхновение за деня, ама друг път ще го покажа, че хич не пасва по стил с това от Еми.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #81 -: септември 12, 2018, 09:36:42 »

Разбира се, имат юридически отдел, но той защитава интересите на съответната институция smile. Там обикновен човек не може да задава въпроси Wink Пътят е: личен адвокат- юридически отдел институция тук - юридически отдел институция там.
С австрийските служби съм контактувала индиректно, че помагах на покойната приятелка да представи трудов стаж тук, който да се зачете там при пенсиониране. Много лесно стана, тя подаде там документи, тамошните институции изискаха от нашите едни специални формуляри, свързах се с българската страна по телефона, изпратих УП-тата в препоръчано писмо и готово. За има- няма седмица всичко се изчисти. Та за пенсии ми е ясно, ама за здравни осигуровки....нъц beating
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: септември 12, 2018, 13:29:23 »

Привет, аз сутринта се събудих от ужасни стомашни болки.Такова чудо не ми се беше случвало, боли все едно ме режат с нож.Дежурих известно време в тоалетната и всичко отмина.Изпратих домочадие на градина и работа и спах до 9.И след това, уж щях да почивам, че не ми е добре, е елате да видите.Мих прозорци, пусках перални, измих фурната(това за първи път го правя в този апартамент  blush  ) влязох да измия банята и се изкъпах и сега сложих един боб.Вече преизпълних плана за деня!

Аз не мога да помогна за НАП и НОИ, само знам че не искам да се занимавам с институции.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: септември 12, 2018, 14:04:14 »

Здравейте!

Маги, какъв ползотворен ден!

Панде, интересно ми беше да чуя какви са ти впечатленията от Виена smile За колко време беше?

Тези дни уж имам много неща за вършене, но мотая ли се или просто нещо генерално съм сбъркана, но като тегля чертата и нищо съществено не съм направила... Поне снимките от фотосесията оправих и пратих, останаха доволни клиентите blum

Сега съм се съсредоточила в университета - имам ужасно много работа по една статия, която трябва да излезе до края на годината, предстоят ни лекции за деца и любители в обсерваторията, на които ще съм гост-лектор, другата седмица сме на семинар/тиймбилдинг в Пампорово, абе въобще - пълен график.

В петък, ако всичко е по план, заминаваме за морето, за да посрещнем отново годишнината си там  heart и направо нямам търпение! Планувала съм пак да дам живот на роклята си, но може би ще е за 24 септември, за да отчетем и тази дата  girl_wink Вълнуващо ми е!

Като сме на темата да честитя и годишнините на съфорумките, които бяха скоро. Мери_ми, много хубав подарък си спретнала, а и вярвам, че вечерята е била страхотна. За луксозните ресторанти имам две мнения обаче. Ние обикновено ходим на такъв за Свети Валентин, традиция ни е. Хубаво ми е да се нагласим, да опитаме нещо ново, да се насладим на по-интересна кухня, но от друга страна се чувствам малко неловко на тези места, притеснено ми е някак.


Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: септември 12, 2018, 16:21:59 »

Аз моите осигуровки не съм ги спирала, нито плащала - директно се изнизах през Терминал 1.  Очаквам бъкии да имам за оправяне като се върна. И брака още не сме заверили.

Мина срещата с хазаите  danceg Много по-добре от очакваното, ама аз принципно съм песимист винаги.
Съгласиха се на всичко, без корекции на наема и дори не споменаха кучето. От утре започваме ремонт - трябва да изпразним стаята, която планувам да е детска и ще къртят тавана (че взе да му пада мазилката от голямата тежест на багажа на тавана). Взеха и материали да сложим плочки в банята, защото до сега бяха тапети, не водоустойчиви и пребоядисани 10 пъти с блажна боя  crazy Така, че едните майстори ще работят в стаята, Христов ще лепи плочки. Следобед ще дойдат да слагат пожарна аларма, а другата седмица да сменят външните тръби на тоалетната. Много съм доволна, ще си имаме баня като баня. yahoo

Маги, ти за болен човек бая работа си свършила.

Булче, хич нямаше да ми дойде на акъла за такова нещо да заведа на логопед pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: септември 13, 2018, 08:05:00 »

Добро утро, аз днес се чувствам идеално и понеже предадохме проекта и съм малко по-свободна мисля да отида до пазара да си купя чушки и да ги пека почивките дни smile Все пак е септември, месеца на печените чушки.
Чери, да ви стане много уютна къщата!
Бубе, интересно звучи всичко и доста задачки ще имаш!
Хубав ден от мен!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #86 -: септември 13, 2018, 08:34:16 »

Вчера се бях наканила да ходя да си свърша малко работа, но остана за днес. Стискайте палци, че трябва да правя pleasantry много сложното касово плащане в банка, ама не в коя да е, а в най-пенсионерската. И служителите, и контингентът на опашката са за сценарий на ситком.
Онзи ден пристигнаха ярко розовите гумени ботуши на кокона. Два дни се уговаряме сутринт дали не може да ходи на градина с тях в съчетание с лятна рокля. За щастие лесно се разбираме.
Бубе, дано ви е хубаво времето и да направите идеална почивка good
Маги, то това си е класика. Уж да почиваш, а да се изкъртиш от домакинска работа. Хайде отпускай малко душата, че това лято май хич не ти беше лятно.
Хахаха, Чери, ти поне имаш оправдание, че не си в България. Ако знаеш тук що народ е със забатачени документи... За мен е необяснимо да си немарлив в това отношение, защото първите, които не могат да докажат стаж, вече отдавна минаха пенсионна възраст, а още се подмятат по фирми и фирмички. Да не говорим, че все пак след една определена възраст човек има нужда от малко повече медицински грижи.
Хайде, усмихнат ден на всички  smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #87 -: септември 13, 2018, 08:46:51 »

Привет,

Да се разпиша преди да е започнало шоуто днес  lol. Имаме посещение, на най-високо ниво,и сме излъскали всичко. Идва велик вожд и по-по велик вожд, демек на най-главния- шефа  laugh, та сме строени като за посещение на държавен глава, вчера цял ден набивах канчето на всички да си оправят сергиите, Турците ги заварих най-обезпокоявани да си пия турско кафенце пред компютъра, ама така с кеф, от чинийка и чашка  shok

Киви, реши ли кога ще се връщаш? З2 кога почва ясла? Успех на теб с адаптацията, твоята най-вече  blush
Маги есенен маникюр ли ще правиш ?  tease
Панде Оправи ли се?
Аличка в ДСК нали?  angry

Вчера обядвах с Ферито, хем на един етаж сме, виждам я всеки ден, ама хич не сме сядали да си поговорим. Добре е, за жалост кученцето им е починало ония ден, съмнява се че са им го отровили.  sad

Хайде лек ден на всички!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: септември 13, 2018, 10:47:57 »

Али, нямам план Б, просто нямам налични баби, уж трябваше да имам- но си знаех че само на думи...
Да не говорим че уж наличната е все болнава и тц.... Ще го караме както можем, бях подготвена за този вариант де. Поне психически. pleasantry

Тук около къщите цяла нощ лаят кучета, но са бездомни и дразнят вързаните. Съответно става страшна лудница, но общината не й дреме. Нали на нас ни пречат... angry
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #89 -: септември 13, 2018, 11:17:24 »

Еми, нали сте в младост още? Той 2017та или 2016та беше? Излизат места доста често, следиш ли?
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines