Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:20:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август дойде, ходихте ли на море?  (Прочетена 97078 пъти)
 
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: август 23, 2018, 10:03:49 »

Привет! Трябва да сте много заети, щом стигам да се разпиша първа  girl_impossible

Ето една слънчева закуска, за още по-слънчево настроение smile



Аз съм много разочарована какво се продава в днешно време. Винаги, когато трябва да купувам нещо или да използвам някаква услуга, се чувствам прецакана! Обикновено, за да получа нещо качествено срещу парите си, то трябва да дам много. Тези тенденция я забелязвам вече почти навсякъде, все едно никой не иска да си върши работата и не са останали специалисти в нито една област. Замислих се, не мога да препоръчам нито лекар, нито фризьор, нито шивач, нито монтьор... (изброявам ги така, защото скоро ми се наложи да ползвам услугите на такива и просто съм потресена!).

Затова не мога и да изхвърлям вещи, не мога да им намеря подходяща замяна. Да, имам дрехи, които не съм носила с години, но са в добро състояние, мисля си, по-добре да ги запазя и в един момент може и да ги облека, вместо да си търся нови, които са парцали за един сезон.

Лоли, много обичам да ходя във вашия край, то е като глътка лято дори през есента  heart Но обикновено ходим голяма компания, за да се възползваме да купим плодове и зеленчуци на борсата преди Петрич, та не го приемем вече толкова като екскурзия или разходка.

Мери_ми, ще я отпразнувате после годишнината, ще ви е още по-сладко  Wink Ще си разменяте ли подаръци? Втората годишнина беше хартиена, нали? Аз съм се насочила към някоя хубава картина или пък да рамкирам в голям формат някоя наша снимка.

П.П. С доста закъснение, но и аз да честитя НИ2 на Свекърва, да е жив и здрав, и да намери мястото, където се чувства у дома си smile
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #241 -: август 23, 2018, 10:26:44 »

Привет, лейдис  Sunshine Sunshine Sunshine

Напоследък са ми са качили на главата 300 работни проблема и тъка на няколко стана, та положението е  girl_impossible girl_impossible girl_impossible

Бубе, имам изненада, но не споделям сега, знам ли го моето коте може и да хвърля поглед тук, знае, че пиша girl_haha girl_haha girl_haha Ще пиша какво е, като го подаря girl_wink

Преди и аз си пазих такива дрехи за някога си, но може би преди 2-3 години се отървах от тях без значение колко са качествени, защото някога си може да не дойде, ама никога pardon Сега съм още по-крайна, като сменям гардеробите и нещо не съм го обличала дори веднъж през сезона, изчезва! Но пък си имам кутия за спомени, по-точно имам няколко такива от различни етапи на живота ми. Те са ми като капсули на времето. Запазвам малки предмети - писма, снимки, сувенирчета или др. Те ми връщат спомени за даден момент, човек, емоция... Отварям ги периодично на няколко години и преразглеждам себе си, какво ме е вълнувало, какво ме вълнува сега. Тези кутии съм аз, в тях слагам себе си, ако изчезна или се загубя, да ме намерят или да се намеря blush heart Не държа безкрайно на тях, но ще се радвам да успея да ги запазя. Може някои внуци или правнуци да ги оценят след години lol lol lol

Всъщност като си дописах абзаца и се сетих, че имам една малка черна рокля на Emporio Armani, която никога не съм обличала. Не можах да й намеря хубава пашмина, а си е достааааа разголена отпред. Сега си го слагам в списъка с изненади за годишнината. Girl_hide
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #242 -: август 23, 2018, 12:39:05 »

Здравейте!
Баба ми беше на гости danceg Понякога 3 поколения жени сме в повече, ама днес беше много разтоварващо heart
Лоли, много ми е мерак от години да обикалям из вашия край. Да видим кога и как Wink
Следобед отивам да търся дребен подарък. Едно детенце в квартала ще има рожден ден и ще се прави парти в градинката до нас. Досега никой не е празнувал така и ми е много интересно. smile

А това е по-важно:
https://www.facebook.com/pg/rodilnitza/photos/?tab=album&album_id=748077905206347
Има и петиция. Не че не бях чувала, но така накуп е потресаващо и ужасно...

Ина, винаги ще е актуално good Последните случай са потресаващи! Някак получиха нужната публичност и бяха в кратък период. Всеки един разказ ме разтърси дълбоко! sad
Обаче след три бременности се нагледах и на обратната страна на медала. Както всяко нещо в живота и тук има две гледни точки. Моя приятелка отказа няколко пъти да бъде приета за задържане - роди преждевременно. Друга, особен клиничен случай, имаше доверие на лекарката си, но така и не направи допълнителни консултации - роди преждевременно. Кумата ми отиде при лекар с противоречива репутация, отказа да ражда при него, натресе се на случайни лекари на смяна, а после орева света, че не й били направени нам си какви изследвания. Друга след нормално раждане отиде и избра секцио и то с пълна упойка shok без да е наясно с плюсовете и минусите на анестезиите. По болниците се нагледах на такива, които шумкат по чантите и тайно си пият "тук едно хапченце за глава" без да знаят как би се съчетало с другите медикаменти. Нагледах се на жени, които дават 1000+ лева за булчинска рокля, а им се свиди след година да дадат 1000+ лева за избор на екип и/нормални условия за раждане. Моя приятелка не посмя да си каже на глас пред роднините, че иска да роди в частна болница и ражда в мизерни условия и никакво отношение към кърменето, с което и до днес е на приливи и отливи... И още, и още... Държат света в ръцете си, имат всякаква информация в интернет, но не влизат да се информират. Ако е за нов смартфон, ще изчетат хиляди коментари, но няма да прочетат два реда къде и как да родят. Не оценяват шанса, че имат право на информиран избор! pardon Пак наскоро имаше двойка, която загина на магистралата, пометена от ТИР. Тогава много хора скочиха защо са пътували до София и нямат ли лекари в Сливен. Е, тези хора бяха направили информиран избор, а другото е жестока съдба sad
Темата е голяма! Не казвам, че всеки трябва да плаща, за да получи адекватни грижи. При тази пазарна икономика в здравеопазването ни слабите звена ще се отсяват във времето стига хората да се интересуват от здравето си, а не да чакат случайностите. pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: август 23, 2018, 13:24:45 »

темата е доста спорна, но все пак е хубаво да се информира човек и да си вземе решение, което смята за най-добро за себе си ЛИчно. И да, писнало ми е от хора дето дават маса пари за цигари алкохол или екскурзии, а после като е за раждане- нямат, та нямат. Да се оправят- за всеки влак ( родилно) си има пътници ( клиенти ).  pardon pleasantry
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: август 23, 2018, 13:27:31 »

Здравейте!

 Аз като знам за ражданията на баба ми и майка ми, моето си беше приказка, а с мен се държаха като с принцеса. Много съм съгласна с Аличка - и аз познавам много хора с телефон за 2000лв, ама за раждане им се свиди. Няма такова нещо като безплатно здравеопазване, това е.
За "непослушни" пациенти също съм съгласна. Докато бях родилното докараха жена в 7 месец с кръвно 220/200. Цялото родино се събра плюс кардиолози. После беше в моята стая. Първо й казаха да не пие все още вода. Мъжът й и остави шишето под одеялото и си пиеше. След това и казаха, че на следващия ден трябва да яде само лека, течна храна, супи. Тя не ядяла такива неща, не ядеше храната от болницата, а звънеше на роднини да и носят пица и сандвичи. Не винаги само лекарите са виновни.
А и аз не очаквам лекарите да са свръхчовеци. Както има груби и неприятни сервитьори, учители, чиновници, така има и лекари. Но при тях залогът е човешки животи и затова, в крайна сметка, грешките им са непростими.  

Бубе, кажи какво ти трябва да ти препоръчам smile едно от нещата, които много ще ми липсва е посещенията при фризьорката ми. 4-5 пъти в годината, но ми бяха голямо удоволствие smile

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #245 -: август 23, 2018, 14:05:44 »

Разбирам това, кеото казвате, но за мен не е нормално и при безплатна болница да има обиди, подигравки и насилие. Това НЕ е нормално и НЕ е човешко. Ако на някой не му издрьжат нервите, да си намери друга работа.

Платена услуга би трябвало да гарантира не нормално отношение, а плюс в обслужването - самостоятелна стая, раждане в басейн, телевизор с плоськ екран, Био-храна и пр.

За неследване на лекарски предписания и пр. е сьвсем друга тема.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #246 -: август 23, 2018, 14:31:25 »

Ина, тук са двете крайности, плащаш=като принцеса, държавно=като циганка. В държавна АГ болница ми направиха кюретаж, не мога да кажа че е било безкрайно ужасно, ама не беше и това което получих в частна АГ болница.А иначе с избор на екип в държавна когато направиш сметката ти излиза колкото да раждаш в частна. То е храна, дрехи, консумативи.В частната аз където раждах даже и четка за зъби и паста ти дават.
 Виж когато със Звяр лежахме в държавната, нямам думи. Лекарите са толкова мили, вътре чисто, ремонтирано, а стотинка не съм платила.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: август 23, 2018, 14:32:41 »

От няколко дни не ми излиза от главата поредната трагедия, поредната жена отишла да даде живот и не излязла с бебе в ръце, а в ковчег, поредното бебе което няма да познава майка си и т.н. Уж, живеем в европейска страна... Днес е погребението на жената, мир на праха й!
Вчера попаднах на интервю с едната зебра и опонента й беше козата, която изражда с моята док. Същата гадина, която си кара по старите методи от едно време и даже и на мен искаше да ми натискат корема, ама док каза че няма смисъл. Та тази и вчера обясняваше колко е приложим и нямало проблем да се понатисне.
Девер ми са типичен пример за неинформираност, точно телефони си купуват, а за раждането нямаха пари. Онази (жена му) изобщо не смята за нужно да седне и да прочете нещо, да потърси КВАЛИФИЦИРАН съвет... Та хора всякакви.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: август 23, 2018, 16:14:10 »

То и учителките в детските градини не трябва да бият децата и като не им издържат нервите да си намери шят друга работа. Има си лоши хора, та да ни пази Господ!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #249 -: август 23, 2018, 16:47:41 »

така е Панде. Има натискане и натискане. Те ако са скачали тип карате като нищо да са направили белята, но и при родилките най-фаталното е белодробна емболия, която за съжаление е фатална.Ще видим какво ще излезе, ако въобще покажат нещо от аутопсията. Днес яко сдухано... разбрах за едно момче починало от моя град, млад, здрав, беше волейболист, даже доста успешен такъв. Прилошало му в Гърция, прибрал се и починал. Две деца малки има  sad. Направо ми е нереално...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #250 -: август 23, 2018, 17:08:19 »

То и учителките в детските градини не трябва да бият децата и като не им издържат нервите да си намери шят друга работа. Има си лоши хора, та да ни пази Господ!

Да, абсолютно не сьм Ок учителките да бият децата. Трябва моментално дисциплинарно. И на мен не ми издьрждат нервите и искам да ги бия. Но едно е да искаш, друго е да го правиш. От насили нищо хубаво не се получава. Готвя статия за това в бъдещия ми блог.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #251 -: август 24, 2018, 07:43:20 »

Аз пък си търся коза, че да ми се стъжни положението до абсолютна непоносимост. После, като в притчата, ще взема да я махна и ще ми стане едно хубаво.... LAUGHTER
Понеже имам срещи с доста върнали се за ваканция приятелки и децата им, на помощ ми е "Здраве, младост, красота".  Хич я няма милата, ама каквото, такова. Забравя повече и от майка ми, кипи от енергия и непрекъснато снове из къщи, чак и котката подлуди. Това, да спази някакъв час... прави каквото и когато си иска crazy
Онзи ден оставих една от големите кутии бонбони "Мерси" за РД на НИ2, ако някой дойде. Вчера, трите Грации /третата е леля ми, на обичайното посещение в четвъртък/ си я поделили, като оставили 2 бройки, щото сигурно не е било кратно на 3. Леля си ги занесла, майка ми ги натъпкала по джобовете, а Оля си ги изяла. Аз съм най- прецакана, че прах размазан шоколад по леглото, изкарах си акъла, като видях майка ми с кафяви черти на индианец в нападение по лицето /бръкнала си в джоба и там всичко било разтопено, ама кой да се сети, че ще се намаца/, рускинята пееше видимо превъзбудена "Земля в илюминаторе" и нямаше начин как моят дял от две бонбончета да ми намали нивото на стрес Wink.
Днес пак имам излизане и щателно проверявам каква беля може да бъде направена. Не се знае де, ей още я няма отмяната ми, а уговорката беше за преди половин час pardon
Гледах "бисерите" на медицинския персонал по лозунгите на протестиращите жени. Някак не съм сигурна, че това са само лични преживявания, а не класики, разказвани от баби и майки. Ако пък ролите се сменят, тоест да протестират лекари и сестри и да изпишат всички казани и направени простотии, дали няма да е още по- забавно.  angry Хехе, личен спомен ми е как едно младо майче хвана за слабините доктора и така го развъртя, че човекът после ходеше на една страна и ръцете му бяха в позиция "футболист при наказателен удар".  blush
Нямам време да разпитам брат ми дали новоразписани стандарти биха подобрили наистина родилната помощ. Като слушам и че всяко шесто място в университетите е свободно /матурантите са по- малко от обявените бройки за прием/, направо губя всяка надежда нещо в положителна посока да се случи diablo.
Активен
cvete_78
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: август 24, 2018, 08:18:34 »

Добро утро!Тази сутрин аз разтягам софрата.
Преди 15 години си казахме ДА.Да сме здрави си пожелавам, да успяваме да борим с предизвикателствата.Благодаря на Бог за децата.Това са двата ми най- магични момента през тези години.Другото е пълнеж и с течение на годините се научих много да внимавам какво слагам в него.



Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #253 -: август 24, 2018, 09:01:41 »

Днес съм и аз сред загубилите надежда... Мен пък ме дразнят агресивните шофьори по пътищата, вчера за пореден път се почувствах абсолютно безпомощна. Някакъв ***** с по-голяма и по-скъпа кола от моята се наложи със сила. Ама как да си отстоявам правата, като полиция няма да се яви да ме защити. В рамките на месеца 3 пъти попадам на агресивни шофьори в София, а карам смея да твърдя добре.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #254 -: август 24, 2018, 09:06:25 »

Цвете, честита годишнина! Здраве и разбирателство ви пожелавам! give_rose
Свекс, имам чуството, че у вас се разиграват сцени от "Ну погоди" - коя от коя по-смешни lol Рускинята може да е луда в нашите очи, ама явно от нейна гледна точка животът е песен и си е много добре. Направо си е за завиждане, мен ако питаш.
Ще е интересно да кажеш мнение за нови стандарти ако/когато има вкарани такива good Аз обаче продължавам да съм скептична към подобни реформи. "София не е България" и ако в големите градове промяна има и ще има, то в отдалечени райони новото няма как да влезе. Кой млад специалист ще е готов да се юрне на майната си и да учи лелки пред/след пенсия как да работят като акушерки?! Същото е и с педиатрията, която леко съсипаха като специалност откакто вкараха личните лекари. pardon
Аз съм казвала за сблъсък с подобно отношение. Записах си час за безплатна фетална (имаше кампания в една държавна болница). Лекарят закъсня разбираемо, че беше в операции, и се нагледах на отношения, докато кротко стоях в коридора. Лекарите - усмихнати, вежливи, говорят на Вие, акушерките суркаха чехли из коридора, крещяха и тряскаха врати. pardon Може да съм случила кофти смяна, ама не исках да стъпвам повече там никога по никакъв повод!
Киви, много болна тема! В Пловдив КАТ липсва pardon

И да се похваля - тези дни около нас кипи социален живот girl_haha Не знам защо, но винаги се събира накуп. Днес ще сме в нашите, като ще пробваме дребният да спи в тях. Това е с много въпросителни Wink Утре без деца сме на гости на кумовете, че си купиха жилище. В неделя пък ще се видим семейно с една от близките ми приятелки danceg Двете с нея сме в майчинство, но се разминаваме, че покрай кухнята времето предиобяд ми е ограничено, а тя гони график с кърменето. Привечер пък ще е рождения ден на  английско внуче в квартала и ще има празненство с аниматор пред нас smile
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines