Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:50:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август дойде, ходихте ли на море?  (Прочетена 97059 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: август 13, 2018, 20:16:31 »

Маги, този път ти прощаваме, но при две настоящи съфорунки, друг път не подминавай Враца Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: август 14, 2018, 07:26:16 »

Добро утро!Панде, много исках да ви видя, мислех да се разходим, викам си все на една от двете ще попадна, но Моника като заспа, предпочетох да не я дразня.Не че после не беше кисела...

Айде днес съм на линия пак, поне няма да пътуваме, а ще съм стационарна.Ох неделя заминаваме на море, похвалих ли ви се?Малко между другото, малко неочаквано, но сме пак в Черноморец, на същото място, със същите хора.Просто ние с моя мъж до последно не знаехме, ще успеем ли да си вземем отпуска, да свършим ремонта и т.н.

Айде хубав и ползотворен ден!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: август 14, 2018, 08:05:34 »

Ей, Маги това е вече приказка! Желая ви много слънце, топла вода и изморена Моника, която спи по цяла нощ, та и вие да се на спите!
Сигурно сте прави, но то при тях си е системно това. Аз като ходя на гости на деца нося плодове. Аз също му давам разни неща, през няколко дни го черпя сладолед в парка, ама вече е с 4петна (кариес) не мога да си позволя да яде боклуци всеки ден.
Ако шефа реши да става ще ходим на плуване.
Спорен ден, дами!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #138 -: август 14, 2018, 08:35:48 »

Охоо Маги, много се радвам че сте решили да ходите на моренце. Ти беше газ /спирачка последните няколко месеца, та напълно си го заслужила!

Р, сигурно ще отнеса доста критики като неразбираща, ама замисляла ли си се дали кърмата влияе за петната от кариесите. Не твърдя че съм много запозната, но съм попадала и на такива мнения.

Взе да ми става много мъчно за Звяр, а явно и на него. Държат го зает през цялото време за да не мисли, но се изпускал от време на време да пита кога ще дойдат мама и тати да го вземат  cray. Ама пък като го видях вчера по гащи застанал с маркуча и полива кивите, си мисля че му е добре. По цял ден тича бос из двора, преял и изглежда щастлив, майка ми разправя че толкова е уморен вечер от разходки и игри, че сам казвал хайде отивам да си лягам, гаси лампата, даже зъбите едвам измивал  lol

Лек ден на всички!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #139 -: август 14, 2018, 08:48:33 »

Добро утро от една недоспала smile

Точно като да съм родила вчера 31 се чувствам, но днешното клони към грип с наченки на махмурлук Wink 32 не се отлепя от мен и сега докато ви пиша настоява да ми седи в скута, а аз да свиря с една парти свирка ( от тези с хартийката отпред).  Мисля, че си достигнах лимита на майчинството, взе да ми додява лятната ваканция, време ми е да се връщам в работния свят.

Маги, хубаво да си починете! Честито за обновленията вкъщи.

Рат, не задълбавай толкова на тема хранене и изобщо нищо крайно не е полезно. Пандата, ти е обяснила точно всичко.


Хайде да ви почерпя Wink



Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: август 14, 2018, 09:03:49 »

О Киви, да сте живи и здрави и четиримата.Кога мислиш да се завръщаш на работа?

Булка, разбирам те за малчо.Хем ти е кеф, защото има безгрижно лято, хем ти липсва!

Рат, и аз мисля като Пандата.На Моника и давам всичко, има свободен достъп до всичко.В къщи в един шакф има зрънчо, бонбони, вафли и какво ли  не.Ми от както им а достъп не ги яде.Преди ревеше и се тръшкаше за тях.Ако и се дояде ме пита и си взима.И аз много се дразнех на откровеното хранене на площадката, но свикнах.А и спряхме да излизаме с деца, чийто майки носят половин магазин с тях.Моника така научи що е дъвка например.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #141 -: август 14, 2018, 09:04:52 »

Към петна от кариеси някои деца са генетично предразположени. Това после изобщо не влияе върху вторите зъби. НИ1 имаше и стоматолозите казваха, че е от биберон, даван през нощта. Той се отказа към годинка от него, ама нали все нещо трябваше да кажат... Ина беше спряла кърменето на Марта поради същия проблем - "така каза стоматологът". Ако ще се развалят зъбите, може и от вода да стане, без значение дали се мият по три- четири пъти. Да чукна на дърво, сега и двете НИ-та са със сравнително здрави зъби /НИ2 няма зачатъци на двата шести долни и на мъдреци, по наследство откъм бащин род/, докато снахата непрекъснато поправя нещо тук и в Америка. Ама пък там и свата и сватята са с пълни протези от 50- годишни, та пак е наследство.
Казвала съм ви, че майка ми за първи път ходи на зъболекар на 40 години да и вадят мъдрец, а първата пломба и беше на 55. Никой не прилича на нея, имаме си по някоя пломба, това да е smile
Булка, мама и тате винаги са си мама и тате, няма баба, дето да ги замести. Добре си е детето, нека тича и се калява, така ще си има незабравими спомени good heart
Пък теб те е налегнал Стокхолмският синдром funnytooth funnytooth funnytooth Вечен и доживотен е, да знаеш smile. От личен опит ти го казвам - като са около мен, аман от тях, когато ги няма, защо не са до мен. smile.
Киви, твое производство ли е тортата? Питам, че да ми кажеш какъв е кремът. Понеже всичко Мара втасала, та ще ми идват дребни /на възраст/ гости със здравословни майки и ми се ще да има нещо хем вкусно, хем и да не ги вкарвам в потрес /майките/.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: август 14, 2018, 12:26:51 »

Киви, да ти е жив и здрав големия змей!
Булче, тоя въпрос ме измъчваше и мен доста време и задълбах- не е от кърменето. Генетично е и зъбите един вид още при формирането в утробата им е заложено да се развалят. Мм е с доста слаби зъби, надявам се постоянните да са по-добри.
За храненето - не съм му забранила, но няма и да му го бутам в ръцете. Веднъж на площадката видя солети, поиска и яде. Повече не е искал и нямам намерение да му ги давам аз. Онзи ден видя мъфини, опекох му и вечеря това, на другия ден закусва и след обяд пак яде.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: август 14, 2018, 14:07:26 »

Както Скай каза, в ситуацията не харесвам нетолерантността на "приятелите " на Рат.
Инак, аз му давам солети и бисквити, за да мълчи. Мда, точно ме прочетохте. При мрънкач нонстоп и телевизия бих му дала да гледа, но уви, не гледа. Гледа клипчета, които му задържат вниманието по макс час и половина на ден. pardon pleasantry
Шоколад не му давам и няма да му дам скоро. Майка ми решила да му даде бисквита с шоколад, той изплюл последното. Не съм фен отсега да го яде и него. smile Не че солетите са по-полезни, но честно казано ми е все тая. Създавам му хигиенни навици по миене на зъби- това е от мен. pardon

Булче, и аз го проимах този синдром дето Свекс се подхилква, на петия ден от отсъствието на детето. Но по снимките се уверявам че добре си изкарва, както и аз. И не мисля да се поддавам хаха. Да не говорим че така или инак имам маса работа- домашна, ремонтна, с клиенти и прочие. nea
На другите поздрави- с някои от вас ще се видим скоро smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #144 -: август 14, 2018, 14:43:04 »

Майка не знаеше за синдрома, ама днес и тя го усети... Запозна се от първо лице, така да се каже girl_wink
Бяхме в един парк. Кокона тича, скача, чекна се по въртележките в движение, игра на чешмичките и беше с мокър бретон. Размяташе две ръкавици от онези вълшебните, с които се пипат сапунените мехури. Изгуби едната, намерих я, изгуби в същия момент втората, а трябваше да тръгваме. Хукна да я търси по пързалката и се пльосна по очи и нос на гумата, та сега е охлузена по брадата girl_impossible Прибрахме се! Дребният пищя и крещя, а кака му срещу него, за да му покажела колко е гадно да слушаш това. Аз взех да се хиля, а на майка ушите не издържаха (иначе тя често недочува това и онова) lol Всичко в рамките на 1 час идва в повече на човек. А са най-мили и сладки, когато вляза към 4:30 да ги вдигам. Едни сънени, топлички, само за гушкане и мачкане heart Xixixi

Киви, да ти е здрав, щастлив и само понякога пакостлив З1 give_rose
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #145 -: август 14, 2018, 16:48:39 »

Киви, да ти е жив и здрав змея ( и двамата де, както и вие).

По отношение на даването на разни неща - давам да опитат от всичко. Много често се оказва,че просто не им харесва. Големият умира за бонбони,  но го ограничавам. Купувам един пакет и му давам 3-4 бонбона макс. Като цяло давам, но рядко. Случвало се е да изяде цял пакет желирани мечета, баба му не го видяла, той набарал пакетчето и се скрил.  Беше като пружинка после. Не обича много джънк, ама не е и по манджите и голяма фантазия прилага  в изхрянването му. Що кулинарни книги съм изкупила, включително и за деца...
малкото още не харесва интензивни вкусове, така че още по тоя въпрос не то мисля.

Иначе с други деца питам дали детето яде дадено нещо и тогавам предлагам. Прибирала съм бискитки тип солети, преди да стигнем детето, защото знам, че майката не дава.

Телевизия позволявам в разумни количества.
 
Веднъж на един рожден ден дойде едно дете, на което не позволяваха никакво сладко и никаква телевизия. Прекара цялото време залепено пред телевизора на домакините и изяде огромно количество сладки неща...

Общо взето гледам да съм в златната среда, понякога се получава, понякога не,  но така или иначе родителството и животът като цяло са си достатъчно трудни и без да се самобичуваме. 

Това което мен ме побърка е стремежът всяка секунда, когато детето е вкъщи и не спи, да е навън или ангажирано с нещо, както и всеки уикенд да е запълнен максимално от типа хайде да караме 200 км в посока, за да идем да видим едни рибки. Да, подкрепям всякакви забавления за цялото семейство,  но не мисля, цялото свободно време трябва да е запълнено в активности.

Аз се възползвам от последните лежерни летни дни, защото като дойде септември и ни врътне въртележката училище-ясла-работа-задачи, ще ги търся lol

Хубава вечер от мен!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: август 14, 2018, 17:27:27 »



Това което мен ме побърка е стремежът всяка секунда, когато детето е вкъщи и не спи, да е навън или ангажирано с нещо, както и всеки уикенд да е запълнен максимално от типа хайде да караме 200 км в посока, за да идем да видим едни рибки. Да, подкрепям всякакви забавления за цялото семейство,  но не мисля, цялото свободно време трябва да е запълнено в активности.

Не бих могла да го кажа по-точно. За съжаление мъж ми е точно от тия хаби-ресурс-на-макс хора и често ме побърква. crazy
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #147 -: август 14, 2018, 18:03:18 »

Не бих могла да го кажа по-точно. За съжаление мъж ми е точно от тия хаби-ресурс-на-макс хора и често ме побърква. crazy

Аз моя мъж ентусиаст за това го пускам сам с детето да обикаля, пък аз си лежа вкъщи и почивам.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: август 14, 2018, 18:36:19 »

Аз пък искам такъв ентусиазъм, ама не ни се получава.
Но определено държа детето да в максимално навън, защото вкъщи изкрейзва. Вече започна да се заиграва и вътре, но има друго сезони за седене вкъщи. За него, имам предвид. Аз съм couch potato lol
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #149 -: август 14, 2018, 20:21:17 »

Нямам предвид излизането навън като цяло, а примерно непременно излизане в дъжд, вятър, торнадо lol както и примерно в събота на разходка в друг град, в неделя на зоопарк, другата седмица събота на басейн, неделя на разходка по екопътека, като цялото нещо започва в 10 сутринта и приключва в 20ч примерно. И това всеки уикенд, щото на децата им е скучно вкъщи и все на едни и същи площадки.

Иначе и аз гледам да организирам 1-2 атракции месечно, но през останалото време си ходим до близкия парк или вършим каквото има да се върши уикенда. Както и няма сила на света, която да ме накара да изляза доброволно в дъжд, пък макар и с гумени ботуши.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines