Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:09:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Любимият юли  (Прочетена 113723 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: юли 11, 2018, 08:32:19 »

Да, за мен е точно така както го описваш и е някак естествено да се развиваш заедно с професията си.Друг е въпросът, че много хора се бунтуват и не искат да го правят.Колкото за обучението, ще си голям късметлия, ако някой те обучи и предаде от знанията си.На мен лично ми се е налагало да гледам, да съобразявам и да чета много, за да стигна нивото си.Всеки си крие знанията, за да не станеш по-добър от него и да го изместиш.Особено пък в държавното е така.

Абе Аличка нещо я няма.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #166 -: юли 11, 2018, 08:46:15 »

Маги, вчера една колежка ми каза, че не искат да я преместят в друг екип, защото не искат да изтичат знания от техния екип ... за мен това е лудост ... ами като напусне, щото й е писнало да прави едно и също, няма ли да изтече знание??? Що за мислене е това? Мъжът ми винаги ми е казвал, че няма по-ценно от това да си буташ хората и ако са в различни отдели на фирмата, тъкмо ще имаш връзки и хора, на които да разчиташ ... но шефовете са коне с капаци и не виждат голямата картинка.

При теб звучи по-различно ... няма работа и всеки си пази хляба, гадно е, но го разбирам.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: юли 11, 2018, 09:11:07 »

Не, в държавното не е така.Там в повечето случаи ходят хора дет не искат да се развиват.Малко оцеляват такива дето искат да правят нещо и то са на такива позиции дето просто трябва да се работи и да се учиш докато работиш.Другите са от тоя род дето цял живот ще бачкат едно и също, няма да се развият и грам и ще се пенсионират там.В Пътното като работех имах един колега, който отговаряше за озеленяването на пътищата.По времето на комунизма, това е била съществена част от всеки проект и наистина е имало работа, но в днешно време, това не се проектира вече.Той се пенсионира без последните 20 години да е правил каквото и да е.На обед излизаше в 12,30 и идваше на работа чак в 14,30.Ходеше да хапва в тях и да полегне!И не беше само той.Та и малкото знания дето имаше не ги даваше, че да не дойде някой да го измести и да трябва да се напъва.

В това което аз правя в града, хората са изключително малко.Лошото е, че като всичко в страната големите фирми взимат повечето поръчки и работят с малките на процент.Т.е. една голяма фирма взима хубава поръчка и я дава на по-малка срещу съответна сума.И това ако имаш политическите позиции!На мен честно казано вече ми омръзна да се боря с вятърни мелници.Бях изключително амбицирана, опитвах, мъчех се, но последните години просто видях толкова безпардонност и наглост, че ми идва на нагорно.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #168 -: юли 11, 2018, 09:14:45 »

Цитат
Боже какви сложни теми сте захванали.

поне някаква симулираме активност, да не ни затрият  lol

Маги, вчера една колежка ми каза, че не искат да я преместят в друг екип, защото не искат да изтичат знания от техния екип ... за мен това е лудост ... ами като напусне, щото й е писнало да прави едно и също, няма ли да изтече знание??? Що за мислене е това? Мъжът ми винаги ми е казвал, че няма по-ценно от това да си буташ хората и ако са в различни отдели на фирмата, тъкмо ще имаш връзки и хора, на които да разчиташ ... но шефовете са коне с капаци и не виждат голямата картинка.

При теб звучи по-различно ... няма работа и всеки си пази хляба, гадно е, но го разбирам.


ммм баш! Наскоро обяснявах на един младеж амбициозен че аз не държа в екипа си незаменими хора, държа хора които са ми "ценни" които носят на екипа ценни знания и са си подсигурили винаги под тях кой да ги замести за да могат те да драпат нагоре. Нямаш ли кой да те замести, забрави повишения...поне така става при нас. Едно време и аз се мислех за незаменима и като излезнах в майчинство наистина се оказах такава, само че никой не дойде да ми каже лелееее без теб не се оправяме,а ми се караха как за 3г не съм обучила никой да ме замести и че ни костваше почти загуба на клиент, наложи се моята шефка да се намеси и да поеме моята роля за да не стане каша. От тогава ми е обица на ухото това.

Цитат
Абе Аличка нещо я няма.

май хукна на море а?

Цитат
Снощи отпаднаха Белгия. Да видим днес.

колко и да съм за Хърватска искам онея франсета да бъдат смачкани от англичаните, направо като чуя френска дума вече се обривам...

Гледахте ли Бекам как казва в инста сторито "It's coming home"?  heart


Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: юли 11, 2018, 09:17:07 »

Нищо не съм гледала.И мача гледах до някъде, аз пък бях за Белгия.Довечера не знам за кой ще съм ама не искам Франция да са световен.

Булче, май ти писна от франция на теб smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #170 -: юли 11, 2018, 10:01:42 »

Франция и аз не я харесвам ... дано да загубят после, днес съм за хърватска и Англия не харесвам, ахаххаа. Ама за сега все отбора, за който не съм печели, така че предполагам финала ще е Франция-Англия, при тоя финал ми е все тая кой печели, еднакво антипатични са ми.

Аз като се появя, все ви хвърлям в разни дълбоки размисли, трябва да спра.  pardon

Булче, права си, само че не винаги е възможно да си обучиш заместник ... например мъжът ми каквото прави, никой друг не може, не за друго, но той има над 10 години опит в тази фирма и технически нещата, които е правил (те са доста сложни), никой не може да ги направи, защото екипа му са хора, дето започнаха преди 1-2 години. Но иначе си ги обучава и нищо не пази за себе си, защо да го пази, нека да знаят и да го оставят на мира, че в момента прави какво ли не!

Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: юли 11, 2018, 11:16:37 »

Аз гледах мача, вече съм по-постоянна и от мъжете.

Бях за Белгия, довечера безусловно за Хърватия. Обаче ми се струва, че ще паднат.  nea
Ако отидат на финал - точно обратно на Булката, предпочитам Франция да бие. Тия скатавки така да се изложиха и така да не ми харесват.  diablo diablo

Най-добрата ми приятелка май ще се мести да живее в нас от края на седмицата. За няколко месеца е плана, да видим дали ще стане или ще духне по-рано както очаквам. И то добре, че другия ни приятел се връща окончателно в България другия месец и моя социален живот тотално замира.

За темите за амбиции и развитие и аз като Рат, то работа нямам, за кариера да не говорим...




Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: юли 11, 2018, 13:59:42 »

Чери, с тебе заедно сме в клуба на безработните птички Wink
Най-накрая стигнахме до истината- че без бачкатори, нищо не става! Всеки уска да е шеф, обаче без работливите пчелички на най-ниските нива и така до върха нищо не става. Ето примера на Мери ми, може да имаш най-голямата и модерна лабораторна апаратура, ако няма кой да взима кръв  да я обработва- имаш нищо! Голям строителен предприемач, ако нямаш кой да забърка бетота си нищо и т.н.

Мача вчера беше доста скучен" ама то обикновено така става, пренавиваш се уж големи отбори и накрая нищо. Днес дано Хърватите се класират и после да бият франсетата.

Аз да ви споделя най-накрая се сдобих с менструална чашка и съм доста доволна. Ако някоя се чуди, препоръчвам с 2 ръце.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: юли 11, 2018, 14:33:59 »

Рат, и ти ли с тази гадост lol lol lol

Аз харесвам отбора на Франция, Гризман по конкретно, но към Белгия имам сантимент. Наистина вчера много скучен мач. Дано следващите са по интересни.

Виви, няма лошо за дълбоките размисли. Активност да има smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #174 -: юли 11, 2018, 15:06:45 »

https://danishouse-wordpress-com.cdn.ampproject.org/c/s/danishouse.wordpress.com/2018/03/16/%d0%bf%d1%83%d0%b1%d0%bb%d0%b8%d0%ba%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%be-%d0%b2-www-mamamia-bg/amp/

Току що попаднах на тази статия и ми стана интересно, понеже се покрива малко с дискусиите ни тук.

Не мога да повярвам, че в България е още законно да те питат за семейно положение и деца. Тук, на интервю, ако попитам могат да ми съдят гъза до не знам къде. За това и много внимавам, каквото ми кажат, това е, но аз не питам. А пък да те дисктимират на база пол, възраст и т.н. е просто ...

Това последното за тая дето пък имала прекалено много опит е черешката на тортата.  Няма пълно щастие, тоест.
« Последна редакция: юли 11, 2018, 15:09:13 от Vivi20 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: юли 11, 2018, 15:16:45 »

Мхм, мила родна картинка.В същото време крещят за кадри и нямат хора който да назначат.Особено в малките населени места.Тук и сега е така.Хем нямат хора, хем като кажеш, че си женена и без деца те гледат странно и казват, а кога планирате да имате деца.В големите компании това се променя, но чистия български работодател е индианец на 100%.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: юли 11, 2018, 15:22:48 »

Що бе, Панди? Доста удобно се оказа и не спарва.

Виви, за съжалвние тъжната родна действителност. И аз имам подобни примери от близки приятелки, едната на 1во интервю я питаха какви са й личните планове следващите 5 год /на 29, не обвързана/. А другата като й се обадили да я канят на интервю детето й нещо се разприказвало, интервюто почнало с това "и така вие сте майка на малко дете...".
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: юли 11, 2018, 15:24:27 »

Аз нещо сама като си прочетох изказването за футбола не се разбрах, да уточня, че много искам Хърватска да стане шампион, но ако паднат съм за Франция.

Тоз цикличен аксесоар ми звучи ужасТно  nea
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: юли 11, 2018, 15:38:08 »

И аз съм чувала такива истории. Даже във фирмата, в която работи ММ имаше един hr, който питаше такива неща. Е, мм не го е питал, но жени, които мм е препоръчвам ни казаха. Добре, че се е махнал и решил друго да работи.

А пък едната ми приятелка е от гадните шефове дето не искат жени с деца в екипите си. Но тя не пита такива неща по интервюта, само следи за сигнали. Понякога, обаче, се обърква. Много е гадна lol lol
« Последна редакция: юли 11, 2018, 15:40:19 от pandapanda » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #179 -: юли 11, 2018, 15:47:54 »

не че нещо, ама ако семейното ти положение и децата определят що за професионалист си според бг човешки ресурси, значи наистина са ударили дъното. Но лошото е, че тия политики са родени от лош опит ... мъжът ми като работеше в Бг, имаше една, започна работа при него ... бременна, а не каза, излезе в майчинство за 2 години, върна се за 6 месеца, после пак в майчинство, после се върна за 3 месеца и напусна ... заради такива фиаскота те проверяват като престъпник.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines