Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:06:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде, време е за море!  (Прочетена 119766 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: юни 28, 2018, 15:07:41 »

Леле, Али явно съм от село и аз. Котката /от както вече не я е страх и идва при нас/ я пускам, даже я дъроам  да влезе, независимо чистено ли е или не. Чакам я с храна /щото Ники обича да я храни/, после я оствям да спи вътре докато малкия спи на обяд. Вчера даже я завих. Звънец нямаме, по телефона се звъни, за да отворим.
Свекърва, ами добре си й обяснила на твоята приятелка. Вместо да отидат някъде на хубаво място, истинска почивка, те да се заврът при свекърва  crazy
Миме, ето и свекърва ти не е искала да ходи при свекърва си хахах
« Последна редакция: юни 28, 2018, 15:13:17 от ratatui » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #301 -: юни 28, 2018, 15:21:30 »

При вуйната е малко по-особено Wink Те имат две къщи в един двор, като старата е шивашки цех. Тя се ядосваше на персонала си, че пушат и шият, а като отвориш пакет с нова дреха, не би следвало да те лъха миризма на тютюн. Същото е с котките - имат няколко дворни. Шивачките ги награбваха и ги вкарваха вътре и не се съобразяваха, че има продукция. Бая време й отне да ги приучи на навици. Последно беше много доволна от по-новите. Били свикнали от друга фирма цигарите и кафетата да са само в почивката. Даже се смееше, че не шивачки, а чиновнички има - под точен час се работело Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: юни 28, 2018, 15:38:25 »

Миме, ето и свекърва ти не е искала да ходи при свекърва си хахах

 lol lol lol

Има логика, не се бях замисляла. Амааа и другото не го изключвам. Що да ходиш, като има кой да я свърши тая работа.  tease Мойто мъж е добро дете и се раздава за всички. Затова му се качват на главата.  huhhuh.gif
Нищо де, тя свекървата сега наваксва.  smile

Донесоха един малък пекинез, бебе на 2 месеца. Обожавам кучета, но първо се ядосах, защото си представях бълхи навсякъде. Много е сладък, беличък. Първо като ни видя се криеше и страхуваше, а сега само скача по нас. Играе му се. Алекс много му се радва. Хем иска да си играят, хем като види, че се затичва към него, търси да се катери някъде. girl_haha Амаа действително намерих една бълха. Не знам дали е от него или някъде отвън сме я внесли. Водиха го на ваксина и капки му слагаха. Днес свекървата си го занеса пак на село, после предполагам пак ще го вземе. Големи обиколки си правят.  pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: юни 28, 2018, 15:44:41 »

Аз на село много обичам да ходя на гости ама като Булче.За съжаление или радост село нямам, градско чадо съм, а моя мъж отдавна е скъсал връзките с неговото село.Ходим на гости на познати като ни поканят това е.Но и аз свързвам селото с много работа.Дори за къща с райграс си е работа.Ходи, поливай, коси, пък и къщата иска поддръжка.Това е до как си свикнал и как го усещаш.

Бълхи, моята любима тема напоследък!Значи имаме 2 домашни котки, на терасата рядко излизат и как бълхясаха не знам.В същност знам, донесли сме бълхи ние от някъде и сега пак пръскаме, чистим, какво ли не правим.Ужас!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: юни 28, 2018, 16:03:10 »

Миме, ние на кръстниците на Бамбук им подарихме луксозни шоколадови бонбони, сребърна монета с панда от 2016г, албум с бебешката фотосесия на Бамбук и шише с ракия, което кръстникът да пази, докато Бамбук стане на 18г. Символични неща. То кръстниците даряват в случая.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: юни 29, 2018, 07:39:34 »

Добро утро, как сте?Ние снощи излизахме по женски и тази сутрин главата ме боли.Не знам защо, не съм пила много, не сме седели до късно, просто не се чувствам добре.  nea Сутринта мърморя на Моника в леглото "Ох, как искам да легна и да се наспя.Не ми се ходи на работа" и тя ми вика "Хайде двете да спим, да не ходим на работа и градина"  blum Примамливо звучеше, но няма как.

Тук се изсипа тази нощ голям дъжд.Сега е свежо и мокро.При вас как е?
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: юни 29, 2018, 08:09:39 »

Добро утро!

И тук валя много през нощта. Изпратих ММ и сега мира не ми дава, докато не ми се обади, че е пристигнал. Страх ме е докато пристигне в София, после го мисля със самолета.  angry Вече ми липсва.  heart Алекс в просъница ме пита "Къде е тати?".  cray

Сега ще го чакам да стане и ще оправям нашия багаж. За кухнята трябва да ходя, дано не вали.

Стана ми смешно как в една от групите една жена търсеше гумени ботуши и дъждобран за детето си, вместо бански.  blush  Ама сбърка се това време. Не завиждам на плажуващите. Дано юли е хубав!  heart

Купихме сандали на Алекс и не може да ги обуем в това време. Ще вземат да му умалеят. И аз моите балеринки ги смених за нови сандали, ама скоро не мисля, че ще ги обуя в тия локви.  girl_impossible


Панде, хубави неща сте избрали за подарък на кръстниците. good Как намери монета с панда? Ще ме умориш.  Girl_hide Аз ще кажа какво ще им подарим после, че не знам дали няма шпиони и не искам да развалям изненадата.  Wink
А ти защо не драснеш няколко реда във вашата тема? Отдавна не си го правила. Разкажи и за морето. Почти никой не пише в бебешките теми вече. Останахме 3-4. huhhuh.gif

Маги, то с толкова напрежение покрай теб, как да не те боли главата? Добре си излязла малко да се проветриш. smile

Хубав ден от мен. Дано изгрее малко слънце.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #307 -: юни 29, 2018, 09:13:40 »

При нас най-после се мъчи да пробие слънце! danceg Не е чак прекрасно време, но след тридневния потоп си е повече от добре.
Имаме супер смотано водоснабдяване. Не стига, че пием маришка вода, където и крави не може да поиш с нея, ами след такива дъждове току отслабва налягането. Мине се не мине и едва църцори водата и/ли тръбите пръщят diablo Точно вода гази, жаден ходи!
Майтапът настрана за ботушите, но на кокона й омаляха гумените. Тази пролет им беше последното носене, а бая сезони навъртя с тях. Тези дни се разтърсих дали "извънсезонно" няма да има нещо хубаво на хубави цени. И тя има сандали, които е обувала от магазина до нас lol А аз вчера и онзи ден шляпам с джапанки в квартала и със сандали за по-далеч. Така и така ще съм мокра и ще мия крака на прибиране, но поне не се налага да суша маратонки с дни. pardon
Нашите се върнаха с уговорката колко скъпо било. В противовес на това нацелили супер намаления и сак с подаръци. danceg На татко ушите бяха привикнали към езика, че чак и с подходяща интонация пееше изреченията lol
ММ отсега води преговори с баби и дядовци как на морето една вечер ще излезем някъде на кръчма само двамата, а те да се оправят с децата. Имаме нужда от глътка въздух без някой да ни дърпа за крачолите.

Миме, аз нещо не разбрах - кучето за в свекърва ти ли е? Да не ви направят изненадващ подарък Wink
Честит празник, ако някой има близки празнуващи!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #308 -: юни 29, 2018, 09:18:05 »

Мен сутринта ме провокира една статия за това къде били двойкаджиите от училище. Стана ми много смешно как изопъчават нещата. Ами, имам отличници, които са директори и собственици на фирми, имам и отличници, дето си имат и по-обикновени длъжности. Това, какви оценки имаш в училище, рядко е показател какво ще стане с теб в живота....
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #309 -: юни 29, 2018, 09:47:03 »

Хаха, аз я споделих тази статия от миналата година и нарочно отгоре писах "само за родители" blum
Сега, абсолютно съм съгласна с факта, че мързелът е двигател на прогреса...  Ама все пак трябва да имаш нещо по- различно в главата си, че да ти светне, че можеш да си облекчиш живота.
Друга абсолютна истина е, че за да успее един тройкаджия, трябва да е заобиколен от отличници и някак да ги накара да работят в негова полза. Хехе, то не всички отличници са будали, както казва Виви, в днешно време да работят за друг, вместо за себе си.  blush
Ама що пък да се стимулират децата да учат, нека си мечтаят и блеят, прост народ най- лесно се ръководи blum
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #310 -: юни 29, 2018, 12:43:50 »

Свекс, аз бях в супер подбран клас от 5 до 7 - всички отличници, от момчетата специално в момента или си имат техен бизнес и то доста добър или са на много високи позиции - т.е. не работят за тройкаджия със сигурност, всички се занимават с компютърни истории. На тези момчета още тогава си им личеше, че далеч ще стигнат. И въпросите, които задаваха и нещата, които знаеха бяха впечатляващи, така че не се изненадвам ни най-малко къде са днес. Тези отличници, дето си бяха типичните да научим нещо наизуст та да изкарваме там едни 6-ици не станаха нещо особено, но то е ясно, че няма как да стане. smile

Според мен на един човек му личи много какъв потенциал има, но оценките в училище рядко рефлектират тоя потенциал. smile Мъжът ми например никога не е бил отличник, никога не му се е занимавало просто, най-високия му успех беше 5.51 и то само една година, иначе си беше около 5, учеше в междучасията, преди училище спеше, след училище играеше волейбол ... и пак изкарваше 5-ици ... само с четене в междучасията. Аз ако четях само тогава ... ей, тогава щях да имам среден успех 2.5 :Д

А че мързелът е двигател на прогреса ... няма по-вярно нещо от това.  Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: юни 29, 2018, 13:10:43 »

Аз съм пълен отличник, който е работил само слугинска работа. Поне работех за друг отличник. lol lol Ама не съм била зубрач, повярвайте ми, просто имам/х добра памет. Много ми беше странно доста време това кажи го с твои думи, като аз знаех къде точно какво пише в учебника. Чак като станаха дълги уроците схванах, какво се има предвид. И все пак накрая зубриш кандидат студентски теми. И много зубрачи изкараха повече от мен.
Като се замисля май не са просперирали особено тройкаджиите от класа ми, но повечето бяха отличници в моя клас.
Но от университета имам колежка, която едвам записа трети курс, заради натрупани невзети изпити. В последствие си намери много свестен мъж от нашите специалности и вече е доктор.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #312 -: юни 29, 2018, 13:11:48 »

Статията ме подсети за рисунката с животните "всички трябва да изкачат това дърво". Отдавна стана ясно на ученика, че знанията и оценките в училище, не ознавачат нищо. Освен да влязат в университет, въпреки че вече и там взимат с тройки. Всичко нужно и важно за момента се намира с един клик. Ученика вече спря да пита "защо ни е нужно това, за какво ще ми послужи в живота?". Той знае, че дори да го научи днес, а не му е нужно и полезно в момента, ще бъде забравено, а може да го научи, когато ще се нуждае от него. Това не го прави тъп, прави го тройкаджия.
Връщам се на рисунката - един е добър по математика и му е интересна, иска повече знания от нея, но го затрупват с информация по история, която хич не му "влиза" в главата, или биология, която дори не разбира.
Утре може да си световноизвестен с откритието си, но само ако силно си работил за мечтата си, която си оценил за себе си като нужна и полезна. И никой няма да го интересува, че си имал двойки по история и биология.
Образователната ни система иска роботи. И въпреки че в закона има член за талантливите деца, никой не работи с тях за осъвършенстване, работят по план графика, всички трябва да са еднакви. Така е и обратното - с децата със специални образователни потребности не се търсят силните страни, пак искат и те да са в калъпа.
Дали тройкаджийте са ни шефове, не знам. Защото не вярвам, че оценките в училище вещаят нещо в бъдеще.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: юни 29, 2018, 13:39:11 »

Това с тройкаджийте ми напомня за онази картинка сравнявща системата у нас и в САЩ- у нас дететоним 6по математика и 2 по история, обажда е госпожата по история да каже на родителите да работят по история. В САЩ при същите оценки звъни тази по математика, да каже че детето има потенциал в областта и е добре да се развива.
Аз пълна отличничка не съм била, ама и да бях не мусля че щях да съм прокопсала особено. Имах съученичка /близка приятелка/ умно момиче, обаче да не види 5ца. Е завърши с пълно 6, записа биология /искаше фармация, ама не й стигна бала/ и сега едва се оправя със заплатата си на доктор по биология, рабири допълнително като барман в пицария. Най-тъпата от класа ни пък живее в Милано и си гледа жувота.
Днес е петък, аз съм на маникюр, ако и не ме вали по пътя ще е прекрасно. Малко се притеснявам дали братовчедка ми ще се справи с шефа, ама се надявам да оживеят и двамата 2 часа.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #314 -: юни 29, 2018, 13:46:27 »

Ти пък с това Милано ме подсети за едно клипче "Искам да ми дадете кредит 25 000, за да си сложа силикон, да ида на Слънчев бряг и да си хвана някой богаташ от Дубай....после ще ги върна!"
..
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines