Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:24:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде, време е за море!  (Прочетена 119723 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #285 -: юни 28, 2018, 10:56:23 »

Свекс, в Бургас има доста бабаити.  blum В моят блок поне има митничар, общински съветник, няколко 'бизнесмена' с поръчкови коли за няколко стотин хиляди и хич не е лесно за обикновените хора от блока, които са останалите. Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #286 -: юни 28, 2018, 11:15:13 »

Свекс, абсолютно съм съгласна за пътищата. Наистина бях в шок, защото и това съм го забравила като усещане. Бракстън Хикс контракциите ми се активизираха на паветата на път за вкъщи. Тъпото е, че няма друг начин да се прибера от центъра до нас. А да не говорим как никой не спазва никакви правила за движение. Ни пешеходци, ни шофьори... всичко правят в тия коли, освен на карат... И като сложиш дупките, дето се чудиш дали да ги заобиколиш или прелетиш, та става чудно.
Но като цяло това ми е най-лошото впечатление.

ааа има има, питай ме как съм прекосява цяла София бременна само и само да не мина по паветата smile За правила за движение, с извинение, ама в Париж е като джунгла сравнено със София. Никой не спира на пешеходна, хората също не спазват светофарите, направо бях в шок.


Аз обичам да си ходя при нашите, ама там е като курорт и ми е екстра, на ол инклусив съм, но перфектно разбирам свекърва, при баба ми на село беше същото, ама аз като градско чедо, обичах най-много да нижа тютон

Свекс чакам ти коментрите на прислужницата, за мен беше много тежък епизод отново, без думи е почти целия епизод

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: юни 28, 2018, 11:23:37 »

ММ откакто беше в Индия май не му прави впечатление как карат тук. И много е взел да бибитка
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: юни 28, 2018, 12:34:34 »

Булче, ти къде го дебнеш сериала, нали днес излиза?
Маги, това с общинска администрацуя да се занимаваш е някакво наказание.
Нашите муслеха да ходят на море в Гърцуя тия дни, до ре че не отидоха. В Смолян се спука да вали, даже майка ми показваше как все едно с кофи се излива вода. Тук поне не е така, та малко излезнахме в двора, колкото да се намокрим.
Аз село не съм имала, баба ми има градина до Смолян, ама не са ме карали да копам/а имах желание/, даже си бях отделила моя си градинка /ама баба ми я ооравяше/, то ходехме тм 1 оът седмично за няколко часа де. Обаче мм са точно както Свекърва казва- децата са работна ръка и това е. Та покрай него карах трактор, доих кози и други подобни селскостопански дейности. Е имала съм желание де, беше ми интересно. Особено при животните първо ходех, а като се родяха козленца се обаждаха да ида да ги видя. На мен и сега ми харсва да си гледаме градинка. Искам и кокошки да гледам, ама никой не и се навива на акъла все още.
« Последна редакция: юни 28, 2018, 12:40:28 от ratatui » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #289 -: юни 28, 2018, 13:34:32 »

Рат, пуснат е вече smile
Булче, какво да ти кажа, цял епизод едно раждане pardon Пардон, две, че имаше и връщане във времето  Wink Поне открито стана ясно, че се знае кой е бащата и оттам пък какви са мотивите за действие на Началника и Серена. Все още е тяхната лична борба за надмощие, слугинската работа е в задънена улица, няма Мейдей, няма осъзната съпротива... хаха, звезди и ленти завинаги nea
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #290 -: юни 28, 2018, 13:50:13 »

Вече си изпратих компанията и се гледаме с младежа. Баба остана снощи да спи в апартамента на нашите, че да е наблизо, да не се разкарва по дъжда. Сутринта едва прицапа през локвите girl_impossible
В най-големия дъжд ходих да запиша кухнята за другия месец. Не чадър, ами гумена лодка и свирка против акули не можеше да ми помогне! Придвидливо тръгнах със сандали, за да не ми гвачат обувките още от вратата на входа. Не знам как, но се бяха организирали от по-рано да записват. Нямаше опашка до улицата. И храната беше готова, та много бързо се оправих там. good Направих и бърз Лидл и квартален магазин. Прибрах се мокра до кости!
Пишем си с майка, тя не вярва чак какво чудо е тук. Днес се прибират, та ще усети удоволствието!
Понеже сутринта си мих косата и сега с тази влага съм от рошава и бухнала по- по- та най- tease Много ми е смешно да се гледам в огледалото като развълнуван диригент.  tease

За обществените поръчки мен много ме е яд, защото облякоха в закон шуробаджинащината. То няма лошо да наредиш твои си хора, но да са кадърни и да могат. Това е огромната разлика между връзкарщината и препоръките. По администрациите е страхотия! С конкурс събират куцо, кьораво и сакато, а после се чудят как вечно има прът между колелата и работата не може да е свършена качествено и навреме crazy Там пък съм толкова навътре с конкурсите, че не ми се подхваща темата. diablo
Промяна обаче има в положителна посока good Много хора започнаха да търсят правата си, да изискват от администрацията какво и как да се свърши. Може да става бавно, е е важно и самото население да промени мирогледа, че не е стадо.

Селото е хубаво място за игра на децата. Ходят, забавляват се, може и да помогнат... Но да не става "почивка по задължение". Нормално е като градски хора да изискваме да имаме условия. То си си наредил уреди, удобства, хайде върви и се радвай кокошки да ти кълват д-то, докато пикаеш по двора. Няма шанс! Пък ако ще и био и еко да е точно този начин на живот.
На мен ми е много смешна една съседка от град от селски тип. Тя много се засяга на тема село, без някой да говори за нея конкретно. crazy Малко гузен негонен бяга. Тя иначе само Патриция Пепе носи, ако я слушаш. Обаче в Пловдив детето й не го гледали хубаво в градината, тук нямало хубава храна и ред такива. Само от нейното място хора растат и човеци стават lol
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #291 -: юни 28, 2018, 14:01:48 »

Нормално е като градски хора да изискваме да имаме условия. То си си наредил уреди, удобства, хайде върви и се радвай кокошки да ти кълват д-то, докато пикаеш по двора. Няма шанс!

Попиках се от смях.  Bravo

Ама е точно така, преди няколко седмици ходихме на гости в малко по-полеви условия ... ами чаках с голямо нетърпение да се прибера. smile Навремето помня тръгвахме на почивка в 5 сутринта, за да стигнем по хладно, за лятото говоря, нямаше климатици и ала бала ... сега е друго вече. smile малката влиза  в колата и започва да вика - пусни вентилатора!!! :Д

Али, тия дъждове дано спрат скоро. Майка ми е в Родопите, не знам как я кара, ама едва ли е по-разходки значи. sad
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #292 -: юни 28, 2018, 14:07:26 »

Не си представяйте, че хората в 21 век още имат външни тоалетни, моля ви се хахаха. Баба ми и дядо ми от годиниии имат вътрешна нормална тоалетна и баня, а са на по 90 години. Кокошките не ти щъкат по двора с цветята, а в отделен. Както и другите животни. Въпреки че отдавна не гледат.
За работната ръка е така и до днес у Митко. Ниви, завещани от дядовци, на които не му се работи дори на баща му, но не може да остави. Вика Митко да му помага, а той винаги отказва и се сърдят. Ама Митко работи до 18:30 всеки ден, понякога и до по-късно. Събота и неделя са за почивка, а не за поливане, пръскане и косене. Да не говорим пък преди/след работа в делничен ден!
Моите родители никога не заработиха на завещаните ниви.
Манталитет, а и допълнителни пари е. Но все пак досадно нещо, което не искам да правя. Преди редовно сама висях у Миткови, докато всички са на някоя нива. Сега нали сме отделно вече, Митко им отказва и съвсем далеч избягах от тия работи.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #293 -: юни 28, 2018, 14:19:40 »

Наде, като живеят хора, е друго. Къщата на баба е вече тотално занемарена. Откакто починаха прабаба и прадядо, нещата не са същите и както свекърва казва - натоварва се човек и емоционално. Там вреше и кипеше живот, а сега е само скелет. На нас ни е далеч. Къде е Киро на кирия да пътуваме по 80 км в едната посока, че два дни да се въртим и един казан лютеница да извадим. Всичко си иска ръчичка. Единствено на този етап есенно време се минава да се обере гроздето от двора за вино и ракия плюс малко плодове. Нивите са по кооперации, та да не пустеят поне те грозно.

Гледах репортажи от смолянско girl_impossible girl_impossible girl_impossible
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #294 -: юни 28, 2018, 14:26:49 »

Рат, пуснат е вече smile
Булче, какво да ти кажа, цял епизод едно раждане pardon Пардон, две, че имаше и връщане във времето  Wink Поне открито стана ясно, че се знае кой е бащата и оттам пък какви са мотивите за действие на Началника и Серена. Все още е тяхната лична борба за надмощие, слугинската работа е в задънена улица, няма Мейдей, няма осъзната съпротива... хаха, звезди и ленти завинаги nea

E това беше Опра със звездите и лентите завинаги. Мен много ми хареса, имаше извадки от книгата които бяха много умело вмъкнати вътре в този епизод.Следващия ще е екзекуцията на Идън и ще е доста гадно

Рат, свалям го пиратски, в мамата сме една групичка дето си пишем по нощите какво и как се е случило


Малее в Смолянско наистина е ад...

И да ми е съвсем забавно за 1 ден организирах заснемане на видео от разтояние, дано не стане манджа с грозде, ей сега да видя дали са направили сценарий ....
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: юни 28, 2018, 14:36:16 »

Булче, ти си яко във филма   blum а аз с дни чакам мм да ходи да рита и да гледам епизод. Сега поне като знам от тук от там какво става и ми е по-лесно да чакам.
Ооо после пак ще се обадя н нашите да видя ще трябва ли лодка, за да си дойдат неделя.
Ндето ме е изпреварила, че не е задължителното село да сначи да се върнем в 18в с дупка на двора за тоалетна и петела лично да идва да ме събуди в леглото Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #296 -: юни 28, 2018, 14:49:09 »

...и петела лично да идва да ме събуди в леглото Wink
lol lol lol lol lol

Вуйчото на ММ нали живеят в село много близо до града. Та вуйна му (градско чадо) е леко в потрес (вече 30 години) как се гори всичко, което може да влезе в печката, как звънци се не ползват, а се крещи от пътната врата, как дворното куче или коте се награбва и вкарва на прясно изчистена къща и ей такива Wink Тя много умее да ги разказва от веселата страна.
Аз като чуя вила и баш си представям как някой култучи домати сред природата. За моя изненада още когато купиха вилата, свекърва ми каза, че там отива за почивка, а не да прави консервен комбинат lol От едната страна съседите им са с две малки деца и наистина ходят за почивка. От другата обаче си е ТКЗС, та леко с насмешка гледаме как собствениците се качват в събота да поливат и привечер слизат към града. Дори не остават да спят на чист въздух.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #297 -: юни 28, 2018, 14:51:42 »

Е, те въпросните млади ще имат битови удобства и никой няма да ги кара да копаят или дори да готвят, но самият факт, че ще са на територията на свекър и свекърва, вместо да са волни птици някъде из Алпите за същите пари, предполагам ги изнервя. След време, ако могат да оставят детето за през лятото тук, докато те работят, може и да идват с желание за ден- два.
Хаха, моите приятелки започнаха да се чувстват добре в България и да си идват с удоволствие чак след пенсия. Wink
Наде, и в село сигурно е имало по- оправни, дето са ходили и са видели разни неща и после са направили в домовете си, но свекърите си падаха задни колела. Какво казали хората, що да се пишат по- богати от тях, що така, що онака... Нищо ново не искаха, нищо старо не забравяха, никога не сложиха на първо място децата си, съседите и животните бяха по- важни. pardon Имаше възможност да дойдат по- близко до нас или до девер ми, обаче не пожелаха.  pardon То минало вече и връщане няма, ама дано ни помогне да разбираме нашите деца smile
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #298 -: юни 28, 2018, 15:04:47 »

То минало вече и връщане няма, ама дано ни помогне да разбираме нашите деца smile

 goodpost goodpost goodpost
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: юни 28, 2018, 15:07:21 »

Здравейте!

Тъкмо се наканихме да излезем и заваля. Спре, пак завали. Ужас! nea
Пристигна ми една поръчка и се ядосах, защото обувките на Алекс са големи, а по-малкият номер се е изчерпал. Казвах му аз на ММ, че трябва по-малкия номер, той "Не, поръчвай по-големия". Сега го държа отговорен.  beating  funnytooth Като се събуди пак ще пробваме дали ще може да ходи с тях, защото ги мери в леглото, преди да заспи. Дано аз да се филмирам повече и да станат работите, защото са ми спешни.
Занимавам се и с част от подаръка за кръстниците, ако някой реши да ми отговори.

ММ заминава тази нощ и имам да гладя и подреждам багаж. Ние ще отидем при майка ми и трябва да си направя един списък, за да не забравя нещо.

В това време няма какво да се прави. Вчера си намерихме едни приятелчета, та потичаха. Аз умрях от студ. Много не го обичам такова време.  nea

Това с работата на село и ние сме го минали. Когато бяхме по-малки всяка събота и неделя караха ММ да си ходи на село да помага. И аз, като искам да сме си двамата, ходех с него.  И в градината сме работили, и зимнина сме правили. Чистехме, подреждахме. Сега вече, когато почива само в неделя, а и след като се роди Алекс не ходим. С този един почивен ден кое по-напред да направиш? Семейството ли да си видиш или да ходиш на село? И гледам колко хубаво се справят без нас. Преди така ги бяхме научили, че сме там. Свекървата не стъпваше. Много ме дразнеше това, че искаш не искаш, ходиш.
Селото ни е на 60 км, не е близо. Иначе свекър ми беше стегнал къщата, прави ремонт, гледаше майка си като писано яйце. Имаше си и вътрешна тоалетна, но тя си ходеше във външната, защото така била свикнала. След като почина той остана там, защото ако остави къщата без надзор, ще я разбият и разграбят. Сега свекървата ходи и помага.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines