Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:52:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде, време е за море!  (Прочетена 119736 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #150 -: юни 15, 2018, 15:26:19 »

О, Али, те хубаво си правят сметката, ама не знаят какво ще им спретне бебето Wink. Ако си има собствена воля и разбирания, с танк не могат да го накарат да е това, което искат. Иначе лошо няма още сега да му избират градинка и училище, да усядат на желания квартал, че кой знае какви закони ще има след 7 години Wink
Като каза за бульони, ми изплува, че наистина бях чела, че се препоръчва да се пие вода с желатин, но май при някакво специфично заболяване в бебешка възраст. Иначе нищо ново, това за соковете си е старо, от мое и на децата време - пресни сокове от 3- тия месец, започва се с лъжичка през ден, та да се стигне до 50 мг. На здраво бебе, необременено с алергии и стомашни болести по наследство, може и нищо да не му стане, ама то е абсурд да може да яде с лъжица без да плюе и бута навън толкова малко сукалче. Я влязат няколко капки, я- не в устичката му. Попаднали са на възрастни педиатри, дето си карат по едновремешни схеми.
Ина ми беше дала съставките на едни много скъпи швейцарски пакетчета от билки за къпане на новородено бебе и си спомням, че бях блеснала пред баба германка на немското Амели- цвят и листа от слез, лайка и едри овесени трици. Аз добавих и листа от маслодайна роза и много добре и действаха при къпане. Хубаво ми напомни, ще ги предложа и на онзи с папионката, ако майката иска, тъкмо имам прясно изсушени. good
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: юни 15, 2018, 15:31:41 »

Здравейте!

Мъртвило е тук и не вярвам да става по-добре. nea

Дребния не спа спокойно и от 5.30 до 7.30 и аз не съм спала. После дремнах малко. За капак и следобяд заспа с триста зора и по-късно от нормалното.
Тия отгоре ми вдигат кръвното на макс. Не мога да ги понасям.  diablo
От вчера не мога да си направя една поръчка и никой не ме отразява, а време за губене нямам.
Изобщоо всичко ми е на въпреки напоследък. Сигурно съм в Сатурнова дупка преди рождения ми ден. И едни мрачни мисли са ме налегнали.  nea

Иначе да си похваля и аз детето. Много добре се справя с балансиращото колело вече. Още ме е страх да го пускам напълно сам без да съм до него, но е машинка. Ще го изям.  heart

Маги, браво на Моника.  И добре, че сте живи и здрави!

Явно и моята съученичка, за която писах скоро, дето е захранила на 3 Месеца вече с пюретата и няма търпение да махне млякото, е от модерните.
Ужас.. Щом вече има по-модерни и от нас, значи остаряваме.  girl_impossible

И ние не гледахме откриването.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #152 -: юни 15, 2018, 16:42:53 »

Привет, група  Sunshine

Тук съм, не съм се затрила, ако ме помните lol lol Май и юни досега ми минаха като 3 часа, въобще не ги разбрах. Много пътувания, приятни компании, хубави емоции... Официално съм фалирала, направих и един шопинг в Бистър вилидж, докато бяхме Островитяни  badgirl badgirl badgirl . Или както обичам да казвам: "На по-голям остров не съм ходила досега" lol lol lol

Открих къде искам да живея - в Оксфорд  heart heart heart Сега обмислям как ще се изхранвам там и какво ще правя, освен че с кеф мога да изуча още един мастър. Страхотни барове, приятна атмосфера, интересни хора и разговори. Бяхме компания 7 човека, от които едно момиче работи в Бодлианската библиотека, а мъжът и е учен физик. Видях колежът, в чиято зала е сниман Хари Потър. Ами какво да кажа Оксфорд определено е любимото ми място на Острова и ще е задължителен за посещение при всяко ходене. Ходихме и до едно селце, което е архитектурен резерват - Байбъри  heart Уникално е, по един прекрасен начин те кара да се чувстваш и там намерихме мега арна кръчма. Или както казва на братовчедка ми приятели: "На всеки 20 човека се прави кръчма" lol lol А кръчмите в Оксфорд са ми по-по от тези в Лондон, не че и там няма, но... Видях се с една от шаферките ми, тя се премести там, работи в най-старата действаща книжарница в Лондон Bravo

Не съм чела нищо назад, но ще се включвам напред blush blush blush Моля да ме извините blush И ако съм пропуснала някой рожденик, юбилей или именик, ЧЕСТИТИ да са  heart Здрави, щастливи и живеещи по собствен ход.

Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #153 -: юни 15, 2018, 16:56:21 »

КАкво си купи от Бистър? smile В Оксфорд е много хубаво - живяла съм там, а брат ми е учил там, така че ми е слабост. smile

чужди деца, не коментирам, всеки си знае как си ги гледа ...

Булче изкърти ме с тая 7ма магистратура и кърмене до 7м годишно.  funnytooth То междудруогото, основно в Бг го има това ... майка ми все ми напомня за някакъв съсед (щях да напиша за малко съсел ахйах), пита го тя къде е учил, а той просто отговаря - аз имам 5 висши ... пич, и 100 да имаш пак ще си тъп като тапир, честно. smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #154 -: юни 15, 2018, 18:27:20 »

Да, всяко дете ще порасне smile Тук вече е въпрос на каква цена Wink Пак казвам - свекърва ми беше в потрес, а и тя е захранвала със сокове. Аз просто вдигнах рамене и го приех като част от фона. pardon
В случая майката е фармацевт и явно и от педиатрия разбира. Та купила си книга по-голяма от Библията дори. Автор - неясен! (Започнах да пиша всичко точно по повод информацията и как трябва да я отсяваш). Майката е и холерик, та педиатърът и млад да е сигурно е решил, че с такава напориста майка по-хубаво хич да не спори, а да я насочи към по-малкото зло. Wink
За козметиката също не става дума за нещо проучено. Бабата ми беше обяснявала "като намажеш бебето с мас и малко солчица да разтъркаш между ръцете и кожичката му блесва". angry Аз съм много ЗА билките, не ме разбирайте погрешно. Обаче билките могат и да са опасни, ако не се ползват с внимание. Наш съсед е от тези, които продават на фермерския пазар. Жена му, лека й пръст, с години изучаваше този занаят. Не става от днес за вчера тая работа huhhuh.gif
Та така - дано бебето да е от по-характерните Wink Интересно ще ми е като се зажени вуйчото и що за коментари ще има спрямо методите на снахата  lol
Виви, lol lol lol lol

Мери ми, страхотно е било всичко Bravo Много обичам да ходя на нови места и да срещам интересни събеседници! heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: юни 16, 2018, 12:20:16 »

Добър ден!
Панде, ама виж ме и Путин и каза, че не чува нищо и се извини. Не беше добре озвучаванетощ в началоти, после го оправиха. Те си и признаха, че са имали проблеми по въпроса.
Маги, браво на Моника! По елавам й с кеф да кара и малко да пада!
Меру ми, много хужаво звучи пътуването ти.
Али, нещо не ме очуди особенно тази майка. А училище и аз съм набелязала, ама ще видим след около 3гид какво ще е.
С кооператива нищо не става, много са несериозни. Отделбо в Банкя се оказа, че многи малко имоти се отдават под наем, от тях тези които ни отгиварят на нуждите са много малко /1 на 3месеца се появява/ и цената не ни устройва. Та накрая ще търся друг, вече сформиран, май май.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: юни 18, 2018, 08:39:59 »

Добро утро.На мен утрото ми започна ударно.Моника е в нова градина, защото правят ремонт на нейната - основен, по европроект.В момента съм бясна на цялата плевенска община и ми иде да оскубя началник отдел строителство както и отговарящия за европроектите.Как може да пуснат такава обществена поръчка с еднакви позиции по едно и също време да се изпълняват, идея нямам.Децата ни са завряни в стара, неизползвана сграда, без една играчка!Чисто е да!Но ако ония идиоти бяха помислили малко за децата нямаще да пуснат едновременно да се ремонтират 6 детски градини в града! Къде да се денат всички тия деца?И ремонта е основен, всичко се подменя.Разбирам, че е належащ, но не е такъв начина на работа.

Оплаках се!

Иначе сме добре, работим, тичаме по задачи и търсим нова кола smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #157 -: юни 18, 2018, 08:50:48 »

Бутро!

Маги тъпо, при нас беше така миналата година, всички градина в ремонт, а нашата баш в ремонт. Родителите вдигаха шум до небесата, децата разпръснати из цяла София в помещения пръскащи се по шевовете. Ти имаш ли вариант да я спреш временно?

Ние уикенда изкарахме просто "страхотно". Звяр събота се събуди с температура. Веднага погледнах гърлото и беше жар червено с пъпки. Водихме го на лекар, според кръвните за антибиотик. Изгоря от температура събота. Неделя се събуди с обриви, мислехме че е от антибиотика и снощи обрива се превърна в пъпки, чуденката беше варицела ли е или не, ама се оказа не. Коксаки... ей тея мръсни ръце са му нон стоп в устата... писна ми вече, има огромни афти в устата, едвам преглъща, пръскаме разни спрейчета да облекчаваме. Сега се притеснявам да не му паднат и ноктите че от тоя вирус и това става... В карантина е цяла седмица, ще издивее.

Нас ни чака бурна седмица, дано издържим... Да е жива и здрава леля Жени, че без нея сме за никъде  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: юни 18, 2018, 09:31:05 »

Нямам вариант за вкъщи, ремонта ще е дълъг поне до 15.09, поне!

Ох от де го хвана тоя Коксаки пък той.Ужасен е тоя вирус!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: юни 18, 2018, 09:33:40 »

Здравейте

Ох, горкият Звяр, сигурно място не може да си намери. И Бамбук е все с ръце в устата. Като видя някоя майка, която упорито казва на няколко месечно бебе да не си лапа ръцете и си мисля: "Тя си няма представа, че това е само началото".

Уикенда не вършихме нищо съществено. Единствено, че си купих най - после горнище на бански. А и започнах списъците за морето. Заредихме аптечката и не останаха пари да заредим гориво за колата lol lol
Аз съм малко сополива в момента, дано си остана само аз.


Хубав ден
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: юни 18, 2018, 11:55:57 »

Панде, от къде е горнището? Много е свежарско! Дано не прухване и Бамбук!
Булче, много гадно, дано бързо мине!
Маги, е това е да не мислиш трезво- който го е решил това да правят 100 ремонта едновременное пълен идиот!
Ники още си влачи сополи, не мога да разбера от вирус във вирус ли влезе или кво стана. Миналата седмица баща му го зарази, след 2 дни се подобри, после баща ми се оплака от същите симптоми и Ники след ден наново се върна в стартова позиция с хремата.
Събота и неделя минаха бързо и неусетно. Времето ни прецаква на макс разходките и аз се изнервям жестоко, че или трябва да си седим вкъщи или да се забием пак на закрито.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: юни 18, 2018, 12:48:29 »

Здравейте!

Моето дете заспа в количката на връщане. Не ми се беше случвало от много време. Разбуди се докато го пренесох и съблякох, но сега спинка сладко. smile

Ние вчера бяхме МОЛци, че трябваше да търся дрехи на Алекс за повода, но почти на половина е облечен. От двата тоалета по малко има. И магазините ми са малко разочароващи този път. Трябва да поръчвам по Интернет. За мен си знаех, че нищо няма да намеря.  nea На връщане трябваше да минем през Джъмбо, но Алекс заспа за секунди, като си тръгвахме.

Маги, много неприятно и изнервящо е сигурно. И тук чувам, че масово ремонтират градините. На моя приятелка детето сега само сменя бабите, ама тия дето нямат такава възможност, не знам какво правят.

Болните да се оправят.

Панди, къде ще ходите на море? Честито горнище.   good

Хубав ден!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #162 -: юни 18, 2018, 12:59:05 »

булче, дано бързо мине, за това съм чувала основно, че по басейни се хваща, къде го е хванал горкия не знам. sad

Маги, толкова безумно ми звучи това с градините, честно. Не знам що си въобразяват хората, че като стане лято е много лесно децата да си стоят вкъщи ... лятото за хората е същото като цялата година, пак трябва да ходиш на работа, не може да си седнеш скъщи 3 месеца да гледаш детето.  nea

Пандич, много як бански и аз си търся, че откакто спрях да кърмя, бюста ми замина, и сега ми трябва нещо с по-малка чашка. Мъкаааааааа

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #163 -: юни 18, 2018, 13:25:01 »

Цитат
булче, дано бързо мине, за това съм чувала основно, че по басейни се хваща, къде го е хванал горкия не знам. sad

какви басейни, то си е на мръсните ръце. Навън разменят през 5 минути колите, колелата. Ония ден му падна близалката и докато реагирам беше в устата. Размени си с всички едни свирки и ей ти...


Пандей верно много хубав тоз бюст, кат знам как го изпълвааш, их бре Пандьоооо

ratatui що не пуснеш един секрет?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: юни 18, 2018, 13:30:59 »

Миме, после да покажеш какво си си взела.

Виви, не знам каква им е логиката.Вдигат възрастта за пенсиониране, така че е повече от ясно, че няма кой да гледа тези деца.Аз имам словом и цифром 20 дни отпуска.Не съм като детските учителки с 52 или 54 дни, да не бъркам.Абсурдите в градините са много.Аз за това се дразнех на исканията за камери.Аз искам 1 учител на 15 деца например т.е. в нашата група трябва да са 3 учителя постоянно.Искам постоянно лелка в 1-ва група, а не само да идва да носи храната.Искам ей такива по постижими неща, от който има смисъл и ще дадат отражение върху цялостното развитие на децата.Защото 35 деца, както е нашата група, с един учител и една лелка от време на време, ми трябва да си луд, че да ги гледаш и да не викаш.А и като знам някои деца какви са, аз бих ги и набила!

Горнището на Панди много хубаво и аз такова си търся.От де го поръча Панде?

Булче, стискам палци да изкарате седмицата!
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines