Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:49:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде, време е за море!  (Прочетена 119726 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: юни 07, 2018, 14:32:14 »

Лоли, компас ти предлага, щом темата е кораби smile
После ще дочитам.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #76 -: юни 07, 2018, 15:25:06 »

И аз не обичам фрикасе.

Да се посмеете, имате тестова система и там гледам някакви име - Димитри Мишкур - викам си ако кажа на колегите какво значи Мишка и кур на български няма да могат да погледнат тоя човек със същите очи пак. :Д

аххах мани, ние наскоро наехаме момиче на име Шушана  lol викам край, намерихме я!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #77 -: юни 07, 2018, 16:30:08 »

Булче, АХАХАХАХХАХА! ПАДАМ! От къде е тая шушана?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #78 -: юни 07, 2018, 17:02:11 »

Маги, като спомена братята и сестрите искам да повдигна една по-пиперлива тема. На 1 юни паркът до нас традиционно е място за среща на всичкото брат и сестра в и около в София, а това в обикновени дни е един от хубавите паркове, там среща човек обикновено майки с "ферарита" ( колички за 1000+ лв.)
И тъй по същество - попадам във въпросния ден аз в кварталния парк, защото такъв ми е маршрута и докато се добера до изхода към нашата улица, носът ми и чувството ми за естетика са се претоварили на макс и вече сериозно се съмнявам, че по принцип не съм расист, но в случая започвам да изпитвам силно чувство на несъвместимост с "хората" наоколо... бляяя.... Ужасно е нали! И моят мозък не може да го приеме още, какво беше туй чудо и защо така реагирах. Като от различни вселени все едно идват тези хора, в собствения си свят, със собствения си език и с никакво намерение да разберат другите, ама явно и ние тях не успяваме... Понеже нямам време да разсъждавам теглих чертата, че по принцип не съм расист, но не харесвам "зелените човечета" и забравих темата до вчера. Пред кабинета на лекарката чака майка с детенце, много красива жена, с гарваново черна коса, спретната, възпитана. Детенцето разкошно спокойно момиченце, с перфектна дикция за нейните 4 години, което ме впечатли, защото освен 31, всички около него на тази възраст говорят тук там на бебешки ( което е повод за друг разговор). След малко дойде таткото, той с доста слънчеви бани, няма съмнение за етноса му, но също спретнат, приятен човек... и носът ми продължава от нищо не се провокира... пък нали зелените човечета по принцип имали специфичен мирис на зелени човечета, тези пък защо не викат, не мрънкат и не люпят семки ... какво им е сбъркано на тия хора.... Много симпатично семейство с две думи бяха. И айде сега ми кажете - аз расист ли съм или не съм расист?

Лоли
, златна котвичка. Символ на надеждата е в християнството, аксесоарите за кръщенето на 32 бяха с котвички.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #79 -: юни 07, 2018, 18:22:13 »

Лол
Или златна рибка, символ е на новопокръстения християнин, сега се сетих. Ето справка за християнските символи: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0%BA_%D0%BD%D0%B0_%D1%85%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%8F%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%B8
Киви, понеже и аз съм като теб, определям се като избирателен расист. Най  ги мразя по време на избори, всичките ги мразя. В парка не ходя вечер, тогава им е времето да се разпльокат по пейки, да люпят семки и да се задяват крещейки. Имах обаче ученички от етноса, да ти падне шапката- хубави, умни и искаха да се измъкнат от блатото. Към тях изпитвах съжаление, което е по- гадно и от омразата. Съвсем скоро имаше случай в Пловдив с лекар, застрелял ром /уж рецидивист/. Ей, във ФБ що народ се вдигна в защита на белия, за когото пък аз случайно зная не толкова хубави неща. Една роднина по закон пък се пише супер антирасист и не дава дума да се издума за цвят на кожата, мирис или простотия, свързани с етнос. Пак ще спомена сериала "Тук и сега", че разглежда по интересен начин кой е расист и кой - не.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: юни 07, 2018, 23:31:57 »

Киви, почти не разбрах какво искаш да разкажеш lol
Не съм расист към циганите, защото са черни. Има и много по-бели от мен. Че са мръсни също не ме бърка, стига да не ме пипат. Ама никакви мръсни хора, които не са ми никакви не искам да ме пипат. Като бях малка си играехме с две циганчета от квартала. Момичето беше чисто и много добро, момчето беше калпазан и тя все му се правеше забележка (без да крещи). Какво ли е станало с тях.

Сега кои са лошите - циганите или норвежците?

П.с. расистко ли е да се казва циганин? Те не са били роби, както при негрите, негър да се в равнявало на роб. Ако в расистко, циганин да се чете ром.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #81 -: юни 08, 2018, 09:22:03 »

Пандааа, ти може да не си ме разбрала, но аз се разбрах след твоя пост. Не съм избирателен расист, гермофоб съм smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: юни 08, 2018, 09:46:37 »

Какво е гермофоб?
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #83 -: юни 08, 2018, 10:03:29 »

Аз съм си в по-голяма степен расист. И не заради миризмата или мръсотията, а заради манталитета и интелектуалния капацитет. И мръсно цигане на 2-3 годинки ще ми предизвика усмивка, ако е сладичко. Но ненаучило или неучещо български език, ходещо на училище заради детските и без грам желание да влиза в час още в първи клас, възпитавано, че на 15год. трябва да се ожени максимум, крадящо химикала от съседния чин или рисунката от стената, без да му е нужна дориии...това е манталитет, той е в кръвта дори на онези, искащи да се измъкнат. Корените са им такива. Избор можеш да направиш след години, но не можеш да решиш къде да се родиш и как да бъдеш възпитаван.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #84 -: юни 08, 2018, 10:22:36 »

Чистофайник, човек, дето се страхува от микроби и се бори с тях Wink
Циганин е нещо като селянин - не етнос или местоживеене, а отношение.  Wink Та все тая, дали му казваш ром или обитател на малко населено място smile
Булче, гледах рано тази сутрин епизода на Слугинята. Ами... малко пресилен феминизъм pardon. Поне детенцето да беше момче smile. Спада нещо драматизмът, сравнен с първия сезон.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #85 -: юни 08, 2018, 10:26:37 »

Какво е гермофоб?

човек фобия към бацили, Germs на английски

Наде много крайно мнение имаш, ама ти си си патриот по душа та не се изненадвам. Аз не съм расист, даже нямам никакви предразсъдъци към хора с различна сексуална ориентираност,цвят и пр. Много мразя като чуя думата "нег*р" тук, даже все още стои гордо на курабийките и хората (включително и мм) я използват на килограм. Относно ромите, има и роми и роми, както казва един сръбски актьор, но и има и "бели" хора които мога смело да ги причисля към т.н "white trash" манталитета им е по-зле и от на ромите. И да, пред очите са ми всеки ден, понеже квартала в който живея не е елитен квартал.

Цитат
Булче, АХАХАХАХХАХА! ПАДАМ! От къде е тая шушана?

Рускиня е май, или Израелка,Фери да каже, май заедно се обучаваха, всъщност е Шушанлик  blush

Свекс наистина беше пресилен момента с Джанин, но имаше много силни моменти, лекарката когато сложи слушалките, боя на Серина. Следващия е много обещаващ, Фред заминава със Серина в Канада, ще има голяма развръзка там
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: юни 08, 2018, 12:35:09 »

Добър ден!
Ей, точно на расистка вълна ме целите. Така ми вадят очите тия смотаняци! Навсякъде са! Вчера седнахме с мм в едно кафе/бар/и през 2 маси седнаха 2 жени, извади едната телефон и се обади на някой по вайбър. То не беше крещене, то не беше показност /че има роднини в чужбина/. Цялото им житие и битие разбрах, а не бяхме много близо. Днес на площадката 2 чистят уж, ми те не спряха да крещят на гадния си език! Нито изчистиха, нито нищо, накрая си хвърлиха и фасовете на земята /пушеха на територията на площадката/. Има и различн естествено, но масовката е плашещо много и навсякъде, заразяват ни с елементарното си мислене и поведение и започва все по-малко да ни прави впечатление. Поне така ми се струва на мен.
Булче, то още колко епизода ще има? 2 нали? Това с брбето накрая и на мен ми дойде малко пресилено. А Серина много ми допадна как извъртя и Кушинг и Джун с един ход.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: юни 08, 2018, 13:50:02 »

Днес е по-голяма жега и от вчера.

Баш и моята болна тема сега сте подхванали. Пфф срещу нас в общинското жилище пак са настанили цигани и то от тия смръдливите. Добре, че още не са се нанесли, но като ги видях, хич не ми вдъхват доверие. Писна ми вече. ММ вчера ходи до Общината по друг повод и е говорил с една служителка по този въпрос, но както изглежда нещата няма да се подобрят, а ще става по-зле.
Аз съм расист спрямо циганите, и ако понякога пиша роми или от братята е защото се опитвам да съм толерантна и възпитана. Иначе са си точно такива. Не мога да ги съжалявам, писна ми да са с превилегии навсякъде. Все едно те са най-нуждаещите се. Толкова ли не можаха да настанят някое нормално семейство, сигурна съм, че има и такива. Винаги те са с предимство.  heart Вместо на помагат и насърчават българите, тръгнали да съжаляват готованците. Хич и не са ми сладки, не мога да ги погледна с такива очи. Как ще си пусна детето пред блока да играе. Абсурд! diablo Както навсякъде сигурно и тук има и по-нормални, но както се казва това си е до манталитет. На тях им е в кръвта това. Гнус ме е!
За негри нямам впечатления, безразлични са ми. В университета най-близката ми приятелка беше туркиня. Така, че има разлика.
Над нас също са полу цигани. Не са мръсни, не са черни. Но по цял ден крещят, карат се, бият се. Никакво съобразяване с нищо. И пак са-добре от другите.  diablo

Снощи пък в парка едва си сдържах нервите, защото имаше някакви супер зле деца, които крещяха в лицето на моето дете и ми идеше да размятам всичко покрай нас, начело с родителите.

Цигара в пясъка ми е любимо.   crazy

Май ще взема да поразчистя малко в нас, че ми се е насъбрала повечко енергия
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: юни 08, 2018, 14:02:21 »

Булче, кой е този "елитен квартал" в София, в който няма цигани. Аз не се сещам за такъв. На всички са ни пред очите.
Наде, ти предлагам си се сблъсквала с тях в училище, защото звучиш като свекърва ми. Тя има много циганчета в клас. Някой ги вижда по 2-3 пъти в годината. Гледат ги бабите им, майките работят в Гърция. А лелите са в съседния клас. Едно българче много се беше чудило как може леля ти е във 2 клас. Виждала съм им контролните. В 3 клас си пишат името с грешки, живеят в държава Любов със столица Хаскуо. Казва че има добри семейства,  а има и добри деца с лоши семейства.
И защо са толкова мързеливи, егати проклетия ген
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: юни 08, 2018, 14:10:41 »

И понеже всички бяхте във възторг от дрехите на Виктория Бекъм от сватбата на Меган и Хари, да знаете че се продават. Тези на Дейвид също.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines