Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:50:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде, време е за море!  (Прочетена 119774 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юни 07, 2018, 07:41:58 »

Добро утро!

Знаех си, че Свекърва ще избухне с някоя идея за храна.
Вчера измислих таратор, яйца със спанак, тиквички с копър и чесън, имах картофени кюфтета от предния ден и печено месо. И салата направих.
Прясно зеле много обичаме, но най често го правя с месо. И задължително първо на котлона, после го запичам във фурната. Изнервям се единствено на рязането на самото зеле. С картофите за мусаката е същата работа. Много време ми се губи така. То кой обича да виси над котлона?! Всеки път бързам, особено сега, като гледам да свърша всичко, преди да се събуди детето.
Зеле намирам в Кауфланд и то защото все в движение решавам какво ще готвя и е късно ММ да минава през пазара.
Свекърва, може ли по-подробно рецептата за рататуй? Добре ме подсети и за фрикасе.   good
Какви супи правиш?
Тиквички обичаме много. Свекърите донесоха и не пропускам ден да ги направя нещо. Направо обожавам. Мога всеки ден да ги ям.
За майка ти няма ли да са малки тези детски порции?
На нас преди ни даваха и за почивните дни, но някаква бабка, взела че се оплакала нещо и сега ги наблюдават. И за дребния трябва да мисля меню за събота и неделя. Много ме е яд, че на държавната кухня не разнасят храната по домовете. Много удобно щеше да е.

Ходихме снощи до Кауфланд и гледам колко плодове са напускали. Ама не знам дали става нещо от тях. Свекървата носи череши, но аз не ядох, защото ме е гнус от червеите. ММ си хапна доволно и на Алекс правих разни неща. Ягоди тази година нямаме, не разбрах защо. А така ме е яд, защото исках да дам на Алекс. Нямам търпение за праскови, кайсии, домати.

Около мен само една приятелка, с която се "разбираме" за кърменето. Всичките нямали и бързаха да приключат с тази част. Не съм се и занимавала. Наскоро даже срещнах една съученичка. Нейното бебе е на 5 месеца. Кърмила го 7 дни... Демек явно не е, защото то докато й слезе кърмата... Ама както и да е. На 3 месеца го е захранила с пюрета.. И каза, че няма търпение да му спре АМ. Та така.. Само се усмихвах и клатех глава. И наистина всеки си знае за него и си решава!

Чери, какво й отговори?

Лоли, страхотна организация. Аз толкова неща не мога да свърша, хем че съм си в нас.  Wink Не знам какъв подарък ще измислиш за два дена.  blush

За подаръците има и друго. И да знам, че са финансово добре, сигурно пак ще ми е неудобно да кажа какво искам. Може би практиката на Маги ще е по-вървежна с годините.

Ехе затрих се от писане. Хайде хубав ден!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юни 07, 2018, 07:56:44 »

Добро утро, аз работя smile

Свекърва, нямате ли патронаж?Или майка ти не и харесва храната от него, ако си пробвала де?Той е специално за възрастни хора, разкарват го по домовете и знам, че е съобразен с проблемите им със зъбите и т.н.Наистина е улеснение.Моята баба още си готви и ще е огромна обида за нея, дори да и спомена за патронаж.

Аз не исках да живея в Плевен, обожавам и още си харесвам Софията.Но малкия град има други предимства.Просто имаш свободно време след работа.Ама наистина го имаш.Аз свършвам в 17 часа работа, защото съм от 8 сутринта.Работя на центъра, градината е на центъра и имам време като я взема да отида до някой магазин, да се разходя и да се прибера на време.Удобството е огромно.Но ми липсва конкуренцията в моята сфера, липсва ми възможността да се развивам и на друго място от това и разбира се заплащането тук е в пъти по-малко от това на колегите ми в София.А Плевен е снобарски град и цените не са ниски.За здравеопазване няма да говоря, ние имаме късмет.Имаме избор, клиники, възможности.Лошото е, че последните години града се изпразни от можещи и мислещи хора и се напълни с посредствени и да си намериш среда е изключително трудно, но с повече усилия и това става.

И се научих да не се обяснявам на хората и да не се опитвам да им казвам кое е правилно.Всеки да си бие главата и да се оправя.Непоискан съвет не давам, а и ако ми поискат пак внимавам какво казвам.Защото после ставаш виновен.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #62 -: юни 07, 2018, 08:29:56 »

Добро утро, как сте?

Мен ме яхнала пак вълната, хвърча от среща на среща, от кол на кол, няма край тоя проект...

магито има си плюсове и минуси, тази пък конкурентна среда е изтощаваща, честно писнало ми е нон стоп да съм на ръба. Искам понякога просто една седмица спокойствие

свекърва Пловдив далеч вече не е това което беше когато стъпихме на пазара, вече е с под 5% безработица и започнахме едва едва да намираме кадри, ей го 3 месеца не можем да намерим момиче за рецепция, да не говорим за HR Business partner, че ни забременя настоящата. За частните детски кухни, не мисля че ще са ок за майка ти, булмач е, но доставят до домовете. Тези бележки дето им пише на сайта са само проформа, не ги искат, само държавните ги искат. Пиши като гледаш новия епизод на прислужницата...Мисля че трябва да почнеш да гледаш Западен свят (Westworld), сигурна съм че децата ти го гледат, хептен модерна ще станеш, има го в HBO GO

always_and_forever ей това фрикасе е божественно, Звяр много го харесва, аз също http://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0/543/%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%B5-%D1%84%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%81%D0%B5

lolitkabg хич не искаш с мен да пътуваш. Свекърва назад коментира че изглеждал измъчен мъжа ѝ, ами измъчващо е, ей сега с мм правим планове как да преживеем месеца,имаме общо 6 вечери с клиенти + една гала вечеря от фирмата,  после кой къде кога ще пътува.Интересно е първите няколко пъти, после писва жестоко


За училищата и градини е грозно тази година в София. Направо не ми се мисли, добре че Звяр се пада за сега по микрорайон в много добро училище, макър и насочено за приложни изкуства и музика, но едва ли това е нещо лошо, смятам че ще е обогатяващо да научи хора и да свири на някой инструмент ако има желание. Малката на брат ми изкара пък зверски късмет, не я класираха на първото класиране, на второто буквално 10 мин преди да затвори системата видяхме 2 места и шанс клонящ към 5%, еми изтеглиха я и влезна, вече е записана и тя от септември ясленче

Та тъй, лек ден и дано успея пак да се включа smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: юни 07, 2018, 08:39:46 »

Булче, така е за конкуренцията, ама аз не искам нещо жестоко, а малко!Да има с кой да говориш.

Наистина писват пътуванията.Като започнах работа много се кефех, сега не искам да мърдам от офиса.А и на нас ни се пада да пътуваме в едни затънтени места пълни с братя и сестри от друг етнос.Лошо ми става на моменти  като се сетя какво съм виждала  bad
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #64 -: юни 07, 2018, 09:28:13 »

А, гледах няколко серии на Западен свят, ама ми е прекалено фантастичен Wink Той ми излезе като препоръчани със сходна тематика след Милиардери. А след Милиардери кацнах на Бизнес преговори, ама става въпрос за бизнес отношения, стратегии, мисии и ценности в проституцията. smile Поне гледам красиви мъже и жени с превъзходни зъби и богата обстановка Wink
Та сега го карам "Кьосем - Бизнес преговори - Милиардери и Прислужницата /като излезе серия/".
Е, той моят мъж ходи максимум един път на три месеца из чужбина, обикновено за по седмица и не му е толкова натоварено, остави ти таз работа на дълбоко измъчен Wink.
Да, няма кадри в Пловдив, но това не е от сега. Чуждите фирми идват тук, като се надяват на по- евтина работна ръка, в сравнение със София, но рядко успяват да хванат някого трайно. НИ2 има само двама съученици тук, един компютърен специалист и един геодезист, всички други са по столицата. Разчитаме на преселници от околните градове и ние. Хехе, в замяна на това в почивните дни улиците са пълни със софиянци. Безработицата е наистина малка, но по- голямата част са в сивия сектор sad. В най- скоро време и Варна, и Бургас ще ни изпреварят.
Миме, пуснах рецептата в онези теми. На фрикасето съм му хванала цаката за бързо готвене - предварително запичам брашно /пълнозърнесто/ в големи количества на котлона или във фурната и после го съхранявам в стъклени буркани. Хехе, НИ2 му казваше "трикасе" и искаше да му се готви както в детската градина, с олио, вместо с масло и с непрепечено брашно. Май всички деца го харесват, то си е каша. Свекърва ми му викаше "брашняна манджа".  smile
Майка ми ядеше от кухненската храна на племенника и много и харесваше. На мен ми трябва за ден- два, не постоянно, колкото да не се ядосвам какво обича и какво - не. Като е едро смляно, не личи какво е вътре Wink.
Киви, няма спасение, ама поне е за един- два пъти в месеца изхранването на НИ2. Естествено, мога да го изритам да си готви сам или да яде вън, ама къде другаде да си придаде важност и да се поглези, ако не при мама funnytooth Моята майка мрази да готви и много ме беше яд едно време, че като ходех нагости и за това трябваше да мисля. При свекърва ми беше същото, тя пък все имаше някаква работа и не и оставаше време. Много ме беше яд и вероятно това е причината сега да се въртя на пета, щом някой си идва.  smile
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #65 -: юни 07, 2018, 10:31:18 »

"Западен свят" на нас ни беше много интересен. Видях скоро, че има и втори сезон...вероятно сега излиза, трябва да го сваля.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #66 -: юни 07, 2018, 10:37:18 »

Свекс заплатите изравнихме още преди 5 г със Софийските, единственото което за сега е по-евтино е наема на офиса, иначе заплатите йок.

За командировките, ами седмица е много, наистина, пък и той е човек на възраст вече, хич не си е работа, а той даже и някакви далечни пътувания имаше, по Азия нали?

Фрикасе никога не бях яла, това за първи път го пробвах, че ми е капризен синковеца  pardon

Странно че Западен свят не ти е харесал, той има там пък много хляб за размисъл,да научна фантастика е, но поне е толкова измислен колкото троновете. Аз след всеки епизод чета обяснения за да си навържа историите, то е повече загадка отколко забавление.

Наде, то почти е приклюил втори сезон
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юни 07, 2018, 10:42:47 »

Здрасти!
Днес съм по-добре. Мина ми яда! Абсолютно сте прави, че няма как да си ги променя родителите, ще си ги търпя такива. Обичам си ги!!!
Стискайте палци! Другата седмица ще се похваля живот и здраве защо...
Обичам ви!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #68 -: юни 07, 2018, 10:51:50 »

Доста интересно е това за работата, дето го казвате. Имам приятелка, която с месеци си търси работа като счетоводител в Пловдив и не можа да намери, така че бих казала, че както няма търсене, така и предлагане, поне в нейната сфера. Остана си да работи в София, там си намери доста добро място. В Бургас пък е съвсем умряла работа, в сравнение и със София и с Пловдив и това дето го казва Маги ... то не е точно конкуренция, а е някой, който поне да има някакви амбиции и да се интересува от професията си - в Бургас такива хора рядко се виждат, в София е ясно, че е друг свят там, то и за това всички там живеят. Wink

За командировките, като бях на 20 имах мечта да работя такава работа дето да пътувам, така и не ми се отвори парашута в последните 10 години, а вече изобщо нямам и мерак, то с дете на кой му се пътува. Мъжът ми лентяйства из Европа насам натам, но за него си е рутина, нито му е интересно, нито нищо, просто задължение, освен ако не ходят в София разбира се, тогава става голямо разбиване. Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: юни 07, 2018, 12:58:08 »

Фани, палци!
Миме, ние днес сме на леща, вчера бяхме на коприва. Това фрикасе сега ми се наби в главата...
Ама разкажете и тук за Прислужницата, искам и аз да  някоя задкулисна история, Булката знам че изкъсо следи всичко.
Съвети не поускани не давам и не искам, на никакви теми, особено за гледането на деца. Девера много се надяваше да си спестят АМто, ама като жена му е .... проста
Аз съм много доволна, вчера обрах ягоди от съседката и днес ги направих на сладко, много хубаво стана. Сготвила съм, прането съхне и след обяд ще чакам мм в парка да пием по 1 бяло вино.

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #70 -: юни 07, 2018, 13:17:21 »

Аз влизам да кажа за подаръците, че одеве се отплеснах.
Лоли, като е за кръщене и то за спомен, може да се подари луксозно издание на Библия за деца /като са тръгнали да кръщават, нека имат и духовна храна, не само лъскаво парти Wink/. Обикновено най- лесно и най- евтино е да се подари златно кръстче или златна буквичка от името. Ама като сигурно ти е готин човек кумата, може да избягаш от шаблона и да избереш хубава поредица детско- юношески книги, с хубави илюстрации или детски енциклопедия.
Булче, аз и Готиняците не харесвам, гледам ги от снобизъм pardon. Във вашата фирма може и да сте изравнили заплатите, ама я виж статистиката:
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2018/02/13/3128997_srednata_zaplata_dostiga_1123_leva_prez_dekemvri/ - казват си хората, София не е България.
Бе той Родният по конгреси се разнася, не е като да тича по срещи и да му треперят гащите ще я бъде ли някоя сделка или не. Па да се пенсионира като му е толкова тежко, ама да не е луд. Хич не го и жаля, ей сега примерно се стяга за Бразилия и пак прави тъжен поглед. Wink  Ако не за друго, поне за да гледа два дни майка ми той ще ида до Бургас, после ще си говорим....
Фани, стискам палци да върнат като директор ТМ и да си купите апартамент на морето. Ако не е за това, за всичко друго стискам също. smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #71 -: юни 07, 2018, 13:25:26 »

Свекс, то така и аз мога. Wink Моят пътува само по работа, ама много работа, ходи при клиенти, или за продажби или да върши някоя работа или да ги обучава. Както казах, само до София ходят по ''конференции'' и тогава става голям купон. smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юни 07, 2018, 13:37:04 »

Благодаря за рецептите!
Каша или фрикасе често правя на Алекс, защото много обича.
И ММ хич не ми помага като ми каже "яде ми се нещо вкусно!" И като попитам какво, все не знае. nea

Фани, стискам ти палци!

Има готини подаръци за спомен, но изискват време за изработка.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #73 -: юни 07, 2018, 14:09:55 »

ММ днес почива и свършихме супер полезни неща danceg Дребният беше повече от смешен в полицейското, докато го снимат girl_wink
Чери, кефиш good lol lol
Свекърва, за кухните - Пълно коремче, ВИП мама, Хер бебе и Вълшебник са фирмите. Първите две правят разнос (основно), а вторите две са софийски и разносът им е скъпичък. Трябва да видиш дали има пункт около вас (обикновено са детски магазини). Някои фирми имат и по-големи порции XL,май по 250 или 300 мл. Документи не искат good По принцип общинските кухни искат документи, защото преди време е имало практика да се злоупотребява - някои са взимали храна за възрастни хора, а и от самите кухни са пишели дебело (те получават дотация от общината).
Леле, фрикасе bad От градината го помня и чак ме втриса като се сетя.
Миме, изобщо не висях на котлона. В по-дълбока тава метнах зелето, подправките, на дъното 1-2 пръста вода и мазнина си сложих, както обикновено. Завих го с фолио и директно във фурната. Като се пече, то си сляга и си отпуска вода. Като омекна зелето, махнах фолиото, сложих в случая паприкаш (домати и чушки от буркан) и го запеках.  Wink Няма нужда после да миеш 30 съда и съдинки.
Тия дни си отядох на череши. Много обичам! ММ пък се е решил да прави сладко. Той имам чувството, че за фермерски пазар се готви - започва се с вино, ракия, трушия, сушени меса, а сега и сладка pardon Този път обаче няма да цапа нашата кухня Wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #74 -: юни 07, 2018, 14:26:52 »

И аз не обичам фрикасе.

Да се посмеете, имате тестова система и там гледам някакви име - Димитри Мишкур - викам си ако кажа на колегите какво значи Мишка и кур на български няма да могат да погледнат тоя човек със същите очи пак. :Д
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines