Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:49:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде, време е за море!  (Прочетена 119725 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юни 04, 2018, 13:42:52 »

Ами то събитието си беше на нивото на сватба. Около 80 човека мисля сме били. Имаше си агенция, украси.. Всичко.
Жената, която ви е заблудила сигурно е кумата ми (с бетона, без прическа). И да, тя беше с бяла рокля. Иначе майката на момиченцето (бъдещите кръстници на Алекс) си беше с прическа и много сладко розова рокля. Беше хубава.  smile

Не съм задълбавала темата за отнетите деца.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #16 -: юни 04, 2018, 13:43:54 »

Здравейте!
Нали има майстори при нас и много време не остава. Не че им вися над главите, но тичам навън, когато дупчат, после обратно вкъщи, за да прехвърлям кабелите, прането го местя от една тераса на друга по 3 пъти на ден tease и всичко това в унисон с отварянето и затварянето на прозорците, че да не влиза прах и стиропор вкъщи.
Отделно още съм със смотания монитор и се боря за един пост в нашата тема. Междувременно оттук чета за по-бързо.
Булче, направо си представям какъв екшън е бил по летищата. То това пътуване май от самото начало ти беше нещо на опаци?
Киви, беше питала за ясла- не, няма да ходи тази есен дребният. Догодина ще кандидатствам, тъкмо ще имам и 3 месеца и половина отпуск, та на есен с песен. Аз на тази работа няма да се връщам, та ще ползвам Бюро по труда сигурно crazy Колкото по-малко време ми е на ясла, толкова по-добре аз ще се чувствам!
Панде, потвърди ми мнението, че там с цел туризъм няма да стъпя!
Маги, ездата ми е много мерак за кокона, не редовно, а като за празник. Много по-смислено ми е от поредната играчка, за да има нещо материално.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #17 -: юни 04, 2018, 14:55:18 »

Привет!
Аз като съм гледала Малката булка, хич нищо не ми е чудно за Индия Wink
Булка, честито ти подаръци, да си ги размяташ със здраве из летища и по- приятни места. Може наистина да опиташ за обезщетение, но в последно време много неща измислят за да заобиколят плащанията. Нискотарифните са въвели примерно една такса, подобна на застраховка, която само ако предварително си заплатил ти дават обезщетение. На нас от миналата година, когато самолетът в Неапол закъсня с 9 часа, нищо не ни платиха, освен едно хранене, защото го измислиха, че вината не била в превозвача /нискотарифен/. Иначе платформите наистина действат много бързо и коректно, бая хора си вадят така хляба там.
Историите с взетите деца в Норвегия приемам за истина, много неща се изписаха из медийното пространство и в майчинските групи. Мама Нинджа също доста обстойно разглежда различни гледни точки с две статии и коментари под тях. Звучи логично /не говоря за справедливо/, брак с чужденец и живот в друга държава винаги крие огромни рискове от културни и социални шокове.
Днес моята майка става на 91. Хехе, не смея да и пожелавам да и се сбъднат желанията, че току- виж горко съм се разкайвала после Wink funnytooth Преди няколко дни се жалваше на леля ми, че много рано я били хванали старческите неволи и болежки... blush Сигурно след 100 е нормално, да ми е яко дупето blum
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #18 -: юни 04, 2018, 15:29:00 »

Свекърва, за това предлагам и варианта да се допита до посредническите фирми, както между другото и вие може да направите. Идеята на тези фирми е, че са от адвокати и знаят как да ги натиснат. Ние също бяхме с нискотарифна (Райянеър) и те съощо се опитаха да наблегнат, че закъсненнието е поради непредвидени обстоятелства, но дори удара със стълба на летището не се води такава ситуация (това беше и една от причините при нас). И казвам, че и вие може да пробвате с посредническа фирма, защото този регламент може да се използва и за минали полети от преди 2-3 години. Ако искате мога и на лични да ви кажа, аз коя фирма използвах, не за друго, а защото първата фирма която питах ми каза, че в моя случай, превозвача не дължи обезщетение и не си направиха труда въобще да проучат въпроса, а другата фирма към която се обърнах за 2 седмици ми издейства обезщетението. И при нас ни бяха дали иначе ваучери за храни и напитки, но това си е част от този европейски регламент за правата на пътниците. И другото, което четох е, че тази такса която искат пак няма нищо общо с този регламент и че не е причина да бъде отказано обезщетение и че това може да стане само и единствено, ако превозвачът може да докаже, че закъснението се е случило по непредвидени обстоятелства като лоши метеорологични условия (както уж беше при нас при все, че беше 30 градуса). и последно да добавя тези посреднически фирми, взимат комисионна само и единствено, ако издействат обезщетение. Ако няма такова, те нищо не взимат. Така, че нищо не се губи да им се пише и да им се обясни какъв е случая.
« Последна редакция: юни 04, 2018, 15:35:35 от tweety_pks » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #19 -: юни 04, 2018, 15:58:52 »

Да, не пречи да опитаме, аз пазя кореспонденцията от миналата година, билети и полетна информация. Точно посредническа фирма ни посрещна на летището, много любезни бяха и помагаха с напътствия, но май някой по- голям им препречи пътя. Имаше и някакво вътрешно текучество на кадри, три пъти се смениха хората, с които държах връзка. В началото и фирмата, закупила билетите ни, правеше номера и не ни даваха едни кодове... Нищо чудно и там нещо да не е съвсем чисто и да се замазват следи.  pardon
tweety_pks, ще съм ти благодарна, ако изпратиш фирмата, която е успяла при вас good.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #20 -: юни 04, 2018, 18:26:17 »

Аз няма смисъл, че билета е купен от фирмата, та на кой ще изплатят обезщетение? А и уж беше закъснението заради голяма буря в Белград, сутринта не е успял на време да зареди самолета заради гръмотевиците и не е стигнал на време в Париж и от там естествено се получи закъснение за на обратно. Аз нямам претенции тъй като получих много добро обслужване. Ще си запазя за в бъдеще ако недай боже пак се по забавим
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юни 04, 2018, 23:03:56 »

От днес няма много инфо за Индия, защото вечерта нямахме ток и нямах батерия на телефона.

Хаха и аз си мислех, че Мимето е била на сватба lol

Булче, имала си екшън. Днес служебното момиче ми разправяше за нейни истории със самолети и влакове из Европа.

За Норвегия нямам кой знае какво да кажа. Тази държава я свързвам само със сьомга, Едвард Григ, биатлон и ски бягане. Може би са изпаднали в крайност, но голяма част от света е в другата крайност.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #22 -: юни 05, 2018, 08:56:59 »

Привети!

Свекърва, твоите преживявания в парка са супер колоритни всеки път. Аз уж все по парковете вися, но не мога да се похваля с такъв репоертоар избщо.

Не съм си търсила правата за забавени полети, но дави кажа, че нищо необичайно не описвате. Авиокомпаниите трябва да платят на летището образно казано такса за кацане, някои часове са по-скъпи от други, съответно, ако има разместване в графика теглят чертата и понякога не им е изгодно да летят, отменят полета и си намират вратичка. На нискотарифните им е практика това. На сърбите също им е практика да си глезят пътниците, които остават принудително в Белград. Булка, свободен ден си имала, безплатно smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юни 05, 2018, 09:22:15 »

Привет дами.Аз пак съм на бамбука!Направо ми иде да избия цялата ни община по ред на номерата!Как па може един свестен да няма там.За ДРЗ съм писала писма, кмета почти се обеща да го открие, сега изведнъж не може ни той ни зам. кмета и началник отдел ще ни пратят.Много хубаво ама аз не искам началник отдел.Та звъня сега телефони, дано намеря някой по-представителен!

Свекърва, дано майка ти е достатъчно време в кондиция на нейните 91г.Не знам какво да ти пожелая  crazy

Хайде отлитам и се качвам на метлата, че имам и работа да върша!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #24 -: юни 05, 2018, 09:41:06 »

Киви, ти с други цели ходиш по паркове сега. Wink Като тръгнеш да обикаляш сама и искаш да си изчистиш главата от ежедневието и скуката, ще видиш какви интересни неща се случват smile
Днес си говорехме с баба Минка, дето Амели Първа и носи името, за тризнаците. Тя познавала лично бабата с плодовитите дъщери и била в течение на събитията, та изживяла шока по различен от моя начин. blum Честитила вестта за раждането, ама с предварителна уговорка да не и се отговаря с традиционното "благодаря, да ти се връща" funnytooth На това пък многовнучковата отвърнала:" Няма, ама и после аз като ти честитя за правнучето, ще внимаваш какво казваш!" То вярно, хич не е работа снаха и доведена внучка да раждат през две години и да си единствена, дето заради сина си, трябва да помагаш на стари години.  pardon
Маги, такава е тя, и за пожеланията и за хората от общината, каквото и да кажеш, или да не кажеш - все си права smile Аз един път съвсем неволно /но пък подходящо/ бях адресирала писмо вместо до Община, до Овщина yahoo, ама го видях навреме.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #25 -: юни 05, 2018, 09:58:03 »

Здрасти. Честит Юни!
Моята първа сватба мина уникално яко, още си мисля за нея и ме държи емоцията.
И докато не ме оставил адреналина, петък потегляме за моминско и ергенско на младоженците за втората ми сватба (другата седмица) хахагахах.

Булче, ти си имала ден като от филм! Бива..бива, ама пък такива емоции една след друга, като предварително замислено изглежда хаха.

Свеки, да ти е здрава мама, по-малко болежки, повече усмивки!


П.п. някой от вас бил ли е на Рупите? И дали сте чули за  протестите сега там, имате ли мнение?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #26 -: юни 05, 2018, 11:54:34 »

Да, случайно разбрах за протестите, има фейсбук група. Мястото и сега е кичьозно, представям си какво ще стане след построяване на СПА - център. blush Познавам го от времето, когато Ванга ходеше понякога там, да се зарежда, а гледаше в къщата си в Петрич. Тогава наистина беше някак мистериозно, макар разхвърляно и неподдържано. Можеха да се видят жени, които перат чергите и разни сапунени бари текат към реката, но имаше и хора, дето си лекуват болежките. За съжаление, нищо не може да се направи, според запознати с процедури и проекти.  pardon Дозатриваме още нещо красиво...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юни 05, 2018, 12:26:51 »

Аз съм в безтегловност!От сутринта се люшкам по различни настроения, новините са една след друга бързат и не ме питат готова ли съм за тях.То общината бяха направо предястието, след това се стовари най-тежката, почина съпругът на моя позната.В шок съм хора в безтегловност сякаш.Ценете хората до вас!Само това мога да кажа!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #28 -: юни 05, 2018, 12:39:05 »

Маги съжалявам за лошата новина, лека му пръст. sad
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юни 05, 2018, 12:59:23 »


Свекърва, честита да е майка ти! Да те ядосва по-малко и да е здрава!  give_rose

Маги, съболезнования! Мир на душата му!
Хубаво си го казала, но хората рядко се замислят над това. Най-вече, когато вече е късно! Много жалко!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines