Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 05:22:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде, време е за море!  (Прочетена 119616 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #90 -: юни 08, 2018, 14:34:09 »

Аз пък се дразня на изопачаването на думите! Циганин си е циганин, негърът си е негър, а инвалидът - инвалид. Това, че няма държава Цингания, не означава, че трябва да се наричат по различен начин. pardon Години наред ром беше единствено напитка, а дори и така да кажеш, съзнанието не греши и ти подсказва, че става дума за друго. Лошата конотация на думите не идва случайно и масовката от циганите сами са си "виновни" за етикета. Ако ползваш думата "смърди", в умът на човек не изскача аромат на пролетни цветя, нали? Конкретно за негър не виждам абсолютно нищо обидно. Не сме САЩ. А за инвалидите - как иначе ще се замести инвалидна количка? Това, че има интелектуални инвалиди, не прави физическите втора ръка хора или такива с етикет.
Мен друго ме впечатли в поста на Киви - количките Ферарита. Напомни ми за Поршетата, както татко казва на онези колички за пазаруване, които масово ползват по-възрастните жени. Та ми стана смешно Wink
А, да, по повод обидите - пенсионер е също ползвана (понякога) дума за етикет с отрицателно значение. И не е от неуважение към възрастните, а спрямо озлоблението на малка част от тях. Ето, в нашия вход има много малко пенсионери, но повечето са в графа абсолютни простаци. Мрънкат за събиране на пари за ремонт, мрънкат от ремонти по апартаментите, държат се сякаш младите сме им длъжни и изобщо не се замислят дали да безпокоят някого между 2 и 4. Те имат право да го сторят, а ние не crazy Ако гледаш тези три семейства, може много крайно мнение да си създадеш за възрастните.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: юни 08, 2018, 15:43:20 »

Али, това, че сме свикнали така, не означава че е правилно. Негър е означавало да нямаш човешки права. Помисли за това.  И не става дума само за САЩ. Виж какви ги е вършил крал Леополд в Белгийско Конго.
За инвалид - само се замисли как означава тази дума.


Не е изопачаване на думите, а толерантност, за която уж всички се борим.

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: юни 11, 2018, 08:03:53 »

Добро утро от мен?Как сте?На мен ми мина ДРЗ и сега съм щастлива и уморена, ама адски уморена!мога да заспя права почти навсякъде, но съм на работа!Ще изработим света значи!

Какво правихте почивните дни?Тук е такава жега, че не се диша направо!Нали имаше хора от къде ли не в събота в Плевен е признаха ни жегата и казаха, че е ужасно тук.Аз си знам  nea Дори пловдивчани казаха, че вече няма да се оплакват от жегата  blum


Айде хубав ден и пишете!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #93 -: юни 11, 2018, 08:27:02 »

Добро утро!

Ние изкарахме добре уикенда, петъка оставихме Звяр на бабин дом и излезнахме да се видим с едни приятели, София е страхотна в юни, особено вечерта уикендите, мирише на липа, гъмжи от хора, хапнахме миДжички, рибка, баба Гануш, абе весело на душата. Съботата мина в леко глезене, мани-педи, за да отворя сезона на сандалките. Вчера си причинихме Декатлон неделя следобед, ама накупихме разни неща и запасихме Звяр за лятото че най-накрая разбрах какво е да имаш момче и какво това причинява на обувките му, спира колелото директно с пръстите на маратонките и за 2 месеца на нищо не приличат.Спряхме го вече от ясла, събота разбрах че ще са сборни и не ми се рискува пък и детегледачката така и иначе и плащаме, предпочитам да е с нея и навън отколко с 30 деца затворен в една стая и непознати лелки. Живот и здраве наесен с песен градинарче  heart

Маги какво е ДРЗ?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: юни 11, 2018, 08:33:21 »

Ден на репродуктивното здраве!Всяка година го провеждаме в различен град на страната, на едно място се събират лекари и пациенти.Лекарите правят безплатни консултации и изнасят презентации на интересни теми.Тази година тематиката беше 30 години ин витро.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #95 -: юни 11, 2018, 08:59:59 »

Ден на репродуктивното здраве!Всяка година го провеждаме в различен град на страната, на едно място се събират лекари и пациенти.Лекарите правят безплатни консултации и изнасят презентации на интересни теми.Тази година тематиката беше 30 години ин витро.

Ааа не се бях сетила че това може да е абревиатурата! Браво на вас, ей вчера се зарадвах че една мацка от ИБ е забременяла с донорски материял.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #96 -: юни 11, 2018, 10:29:30 »

О, Булче, скоро ще разбереш какво причиняват момченцата и на панталоните, чорапите, блузите, че май и на всички дрехи Wink. Освен, че ги късат пет пъти по- бързо от момиченцата, ами са и покапани с храна,  да не говорим, че винаги се ползват по много предназначения, като да си метнат на главата пуловера, щото ги мързи да го носят, да сядат на тях и да ги предлагат за същото на приятелчета, да ги ритат вместо топка, да ги губят и забравят smile. Много хубаво, че през лятото ще е свободен и няма да го месите с различни дечурлига. good
Бургас е преди всичко разкопан blush Не виждам как ще го стегнат до сезона  nea. Плажът вече е доста гъсто населен, вероятно от нашенци, защото не се чуваше дори руска реч из магазини и заведения. Морската градина наистина е станала много красива и чиста, отворила се е гледка към морето, фонтаните са пълни с вода и подскачат по красиви програми... Абе всичко си е както трябва, само едно липсва - моята младост.
Срещата беше интересна за мен, дойдоха хора, които не бяха се показвали по различни причини на предишните годишнини, а сега вече като свободни пенсионери са го направили. Интересна статистика се получи: омъжените и изобщо отишлите в чужбина окончателно не работят, вършат каквото им харесва и често си идват насам да си наглеждат имотите и остарелите родители, почти всички останали пак са пенсионери, но продължават да работят, нищо старо не са забравили, нищо ново не са научили pardon Живеещите в София са светлинни години напред във външния си вид и обща поддръжка, независимо какво са работили или работят. Ама и те бяха най- оправните, омъжиха се за софиянци за да вземат жителство, после се разведоха и явно са си намерили читави и "подкрепящи" /така казаха/ мъже.  Wink Само като им погледнеш фасадата, че вече нямат кафявите налепи по зъбите от лошата вода, изключително добре направените и поддържани прически, маникюра и педикюра, грима, дрехите и всичко останало и ти става ясно, че са хвърлени много средства и са намерили качествени услуги. Европейки, та дрънкат good Никаква показност и натрапчивост, но мирише на богатство, постоянство и вкус. Дето се вика, бургазлийки- мераклийки.  good Сега, аз сравнение правя с пенсионерките, дето се събирам с тях тук, все пак ние от гимназията се водехме малко по- така, уж най- кадърните от цяла Южна България, без София окръг, събрани с конкурсни изпити и оцелели след амбициозна намеса на български и немски учители и възпитатели. Wink 90% от децата ни са в чужбина, предимно в Америка, там са завършили и там работят, но само 10% от тях  имат собствени деца. Ясно защо в разговорите тук основна тема са внуците, а ние си говорихме за съвсем други неща. Хаха, как се стигна до статистиката- ами четиримата организатори от Бургас пуснаха едни списъци да събират имена, адреси, телефони, скайп, фейсбук, имейл на хвърчащи листове. Хванахме се няколко съученички, включително тази, на която са хотелът и ресторантът, донесохме 3 лаптопа в мрежа и направихме нови списъци /всеки да даде това, което смята, че иска да знаят останалите за него/, пуснахме анонимна анкета с разни шеговити въпроси и после обявихме резултатите. Да се знае в кой век живеем Wink. Данните и снимки качваме с парола на едно място и всеки тегли после. Хаха, юристите са съгласни, че сме защитили личните данни по всички закони и регламенти, ние сме спокойни Wink
Най- доволна съм, че актуализирахме връзките на пловдивчани и подновяваме от есен ежемесечните събирания. heart Същото ще правят хората в Бургас и София, та се надявам при следващото ходене организацията да е навременна и ясна, живот и здраве, и да не се чудя и жалвам, какво, как и къде.  good heart
Имах няколко срещи - с колеги от университета, от последната инженерна работа преди да се скапе машиностроенето, със съученички и приятелки от първи клас и местоживеене в детството, с редовната пенсионерска. Най в свои води се чувствам в бургаска компания /то пък и само там има вода, де  funnytooth/ вероятно защото тогава съм се формирала като личност smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #97 -: юни 11, 2018, 10:50:20 »

Ей, не го ремонтираха тоя Богориди, аз като си бях Март беше същото.  diablo
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: юни 11, 2018, 11:29:10 »

Свекърва, това кой от къде е и как изглежда ми е малко странно.Аз ако ще и в Париж да живея няма да ходя на маникюр.Не ме разбирай погрешно темперамента ми е различен, начина ми на живот също.Знам си че съм смотана де, не съм по лесните неща.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #99 -: юни 11, 2018, 12:21:40 »

Свекърва, това кой от къде е и как изглежда ми е малко странно.Аз ако ще и в Париж да живея няма да ходя на маникюр.Не ме разбирай погрешно темперамента ми е различен, начина ми на живот също.Знам си че съм смотана де, не съм по лесните неща.

Маги, ненавиждам го! Ходих почти година сега без маникюр, сама се мацах ако имах желание, ми все там гледат, аман! И отвориха до нас в една барака едно салонче та се навих преди месец да ида, и сега събота бях на подновяване, 2,5 часа... ей такова загубено време ми е че немай къде, добре че не ходя далеч.

svekarva за дрехите вече го виждам, изхвърлих за 1 месец 3 долнища със скъсани колена, когато носа тече се бърше директно с ръкава.За щастие яде много чисто, така са го научили в яслата, даже сам си повтаря "навеждай над чинията". За лятото съм го уредила, сега с леля Жени, после с баба Софийска, после моренце, после с баба от провинцията цял месец. Ненавиждам ходенето по градини и летни занимални за децата, докато има начин ще ги избягвам. Какво по-хубаво от тичане навън, спане до късно за едно дете през лятото? Искам да си има безгрижно детство докато може

За твоето изживяване евала, колко много сте се събрали и какви емоции сте си създали. А дано имате още такива!
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: юни 11, 2018, 12:27:05 »

Ей, не го ремонтираха тоя Богориди, аз като си бях Март беше същото.  diablo

Говори ми...ние нали живеем на входа на Морската...

Свекърва, това кой от къде е и как изглежда ми е малко странно.Аз ако ще и в Париж да живея няма да ходя на маникюр.Не ме разбирай погрешно темперамента ми е различен, начина ми на живот също.Знам си че съм смотана де, не съм по лесните неща.

Абе - има си значение, ама ми се струва, че всичко става с годините. В началото си - майната им на всички и всичко, после с годините се променят някои неща - не всичко, но има някои промени. А старата генерация са си къде къде. Ето примерно - моята баба и бабата съседка, която е била учителка - като ги погледнеш двете, на едни години, ама едната наперена баба, не може да кажеш, че е на 82, а моята колкото и да "мадее" си е по- баба pardon

Аз малко извън темите - мами на девойки, дайте ми съвет за подарък на 4 годишна девойка? Има си кухня, тротинетка, каска и доста екстри, за това ми е сложно да измисля свестен подарък blush

Майките на младежи ако имат идеи също може да се включват де give_rose
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: юни 11, 2018, 12:41:27 »

Добър ден!
Ние 2 дена се чудохме какво да правим, събота излезнахме за малко с мотора и ни заваля, та се крихме в Джъмбо. Мм се молеше да спре щото щяла да му свърши заплатата  LAUGHTER
Аз чакам 29.06, за да отида на мани и педи, от 1 месецчкам тоя час. Не е истина!
Маги, нали беше планирала бягство за вас 3мата?
Скай, ваучер за някъде? Къща за кукли?
Булче, той до сега не е ли късал така обувки? На Ники сандалите вече са поскъсани, ама държат още. Но той нещо вече не си кара много много колата, та за това.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: юни 11, 2018, 12:49:47 »

Скай, много е относително.Какво харесва девойката, кукли или по-мъжки неща.Моника си пожела самолет, няма нищо че има един.Купиха и моторница на Лего с акула и риби и тя се кефи да я сглобява и самолета си е разглобила тия дни и с него през ден играе.Има къща за кукли не я отразява.

Рат, мислех обаче, утре сме в Борован в сряда в София.Събота ще оправяме детската градина, че излиза в ремонт и ни помолиха да помогнем за събирането на багажа.То ни помолиха да си държим децата четвъртък и петък в къщи, че те да си оправят, ама аз им казах че няма кой да ми я гледа и по-добре събота да помогнем родителите.

Булче, 2,5 часа за маникюр, ще се скина, честно!Моята най-добра приятелка, от Плевен, ходи на маникюр, да и сушат косата, слага си мигли, поддържа се много, обожава да пазарува и все е с някакви супер модерни дрехи.Аз не мога така.Мисълта да изкарам 2 часа при маникюристката и да си говорим глупости ме побърква!Та в къщи се мацам като имам някакъв специален случай.Снощи си лакирах ноктите на краката и тези на Моника, че тя изяви желание smile
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: юни 11, 2018, 12:50:08 »

Оф, майка и и е купила Икейската къща за кукли, а и тя май не си играе много с кукли...

И малко spoilers... girl_wink



* WP_20180611_09_11_51_Pro.jpg (51.04 KB, 297x347 - видяно 2854 пъти.)
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: юни 11, 2018, 12:57:12 »

Аууу Красавицата и звяра!Прекрасно!

Ами с игри за фината моторика играе ли или с Лего.Ако играе с Лего е лесно, всяко Лего от серията Дисни с принцеса ще и хареса, дори и да не си играе с кукли, защото Легото е друга бира.Там сглобяват, разглобяват, развиват логическо мислене и работа по чертеж  blush Има и едно Лего с Феи Elvs, се казваше май и то е хубаво, макар да пише че е за над 6 годишни, Моника си го сглоби, да с моя помощ но го сглобява и се справя със ситните части.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines