Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 23:28:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде, време е за море!  (Прочетена 120242 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #45 -: юни 06, 2018, 12:44:06 »

Свекърва, мисля че е крайно време да пуснеш сушилнята в олх за продажба. Бая повися на терасата  blum

Ама ти не я ли искаш съвсем? Аз пък искам да си купим, тъкмо събрах от терасата прането и точно на детските дрешки се беше паркирал един стършел. shok beating
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юни 06, 2018, 13:02:28 »

Здравейте!
Свекърва, отиди, ако не друго поне ще е разнообразие.
Фани, мен също много ме драазнят такива изцепки. Не е толкова трудно да се попита. Ние с нашите няколко пъти се карахме по темата /основно за дрехи де/ и решиха нищо да не му купуват или ако сме си го избрали ние. Сега за 1.06 му подариха пързалка, аз отдавна я гледах и я исках, те казаха да си я поръчам и ще я платят. Всички сме доволни! Най-вече Ники Wink
Панде, пращам ти сили! Не може ли да звъниш, когато спи Бамбук на обяд?
Бубе, много са хубави снимките и оригинални /поне аз не бях виждала подобни/ и много ми хареса. Успех!
На мен днес времето ми тече страшно бързо- докато се обърна и то стана обяд.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #47 -: юни 06, 2018, 13:05:59 »

Бая повися на терасата  blum
А, пусках я 3-4 пъти, че се налагаше да се оправя прането на НИ2 за броени часове. Готвя се да захващам бизнес, като я предлагам на горната и долната /по местонахождение Wink/ съседки. Пак добре, че ластовицата не сви гнездо в нея, както вечно са отворени прозорците на терасата funnytooth
Киви, така ни е организиран гардеробът, че наистина ми е нужна само за спешни случаи, ако децата са тук.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юни 06, 2018, 13:46:05 »

И аз искам сушилня, но още не съм стигнала до ремонт на терасата. Сега само хола!

Панде, дано успееш да си свършиш работата!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юни 06, 2018, 14:03:23 »

Явно много силно сте ми пожелали да ми се оправи кривия ден. Детето днес е послушно, всичко се нареди smile

Аз май пропуснах, но през май се роди и втори братовчед на Бамбук (на първата братовчедка на ММ, за чиято сватба Булче ми даде рокля). Та, момичето има проблем с кърменето, Хедра е ходила два пъти у тях и тя също е казала, че няма кърма и се налага дохранване. И като цяло много се сбъркала. Отишли при педиатъра им, той не пуснал бащата да влезе в кабинета, насмотал я защо била се занимавала с консултанти по кърмене и си представяте картинката. Та днес звънях да ги уреждам при нашата. Не че кой знае какво направих. Ама те явно са имали трудност да намерят някакъв въобще педиатър, който да взема нови пациенти. Та беше много афектирана вчера, но днес са се видяли вече с нашата. Тя, ако не друго, е много мила и внимателна, та са по-спокойни.
Та, на този фон сестра ми за сега е желязна. Ама сигурно заради мама, която има много пресен опит smile

Свекърва, а аз ще те насърчават да идеш на срещата.
Иначе, много добър анализ за командировките smile
И на майка ти пожелавам правнуци smile

И аз бих казала, Фани, не се ядосвай. Ама и аз се ядосвам понякога. Ако колата ще ти заема място, може да пробваш моята реплика "Много хубаво, супер! Нека да остане за игра у баба и дядо".



Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юни 06, 2018, 14:04:31 »

Здравейте!

И тук е голяма жега. Как ще го бъде това излизане по обед вече, не знам.  girl_impossible

Свекърва, не знам защо изобщо се чудиш дали да ходиш, като сама казваш, че с тези хора не сте си близки. Ама в крайна сметка си запазила, значи е един момент ти се е ходило.  pardon
Честит нов член на семейството!  give_rose

Фани, не се ядосвай при свършен факт, макар че най-близките е редно да питат според мен. Аз обичам изненадите, но щом е за детето съм казала на майка ми, че изненадата искам да е за него, а не за нас. Така че държа да знам. За първия рожден ден получи акумулаторна кола, но избрана от нас. Алекс много й се радва, така че не мисля, че подаръкът е непотребен. Тази година майка ми ме е предупредила, че ще му дават пари за кръщенето и аз съм съгласна така. Свекърите не се интересуват какво да му купуват, направо пари дават. Дразня се като някой пита какво да му купи, защото аз ако примерно искам тротинетка, дали ще ми извадят толкова пари за това?! За първияя рожден ден бяхме казали на всички, че предпочитаме пари, колкото и да ми беше неудобно, защото не ми се искаше да подритвам ненужни вещи. Та общо взето е хубаво родителите да са наясно какво ще получи детето.
Златна гривна според мен е ок, но вие да я изберете, защото все пак вкусовете ви предполагам са различни.
Ако не искаш това, просто говори с тях спокойно и им обясни.

Бубе, честито за фотосесията!

Побърквам се вече с това готвене. Идеите ми са на изчерпване. И сега трябва да го мисля. Кво ядете бе хора?  blush

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юни 06, 2018, 15:13:17 »

Значи за подаръците за децата един съвет от препатилата. Правите списък и действате по него. Няма начин да не знаете кой какви възможности има. Ще питат и ще кажете. Подаръци от приятелски семейства и после в градината гледайте да се познават и комбинират. Ние сега така правим. Питаме майката, казваме колко човека сме и тя преценява подаръка. И на мен ми беше неудобно в началото, но сега ми е в пъти по лесно.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #52 -: юни 06, 2018, 15:34:09 »

Смях се от сърце на последното изречение! Миме, ядем салати и готова храна girl_wink Вчера се сбърках и сготвих прясно зеле, но без да вися 3 часа над котлона. Супер хепи съм, че една съседка ме открехна как. За мен точно готвенето е най-неблагодарната работа. Ама тук е топло, нямам стимул и време в повечето случаи. Сега хвърчат стиропори и само фурна ми трябва включена на затворени прозорци.
Свекърва, отивай good Ако не друго, то поне с цел туризъм. Сега ти се е паднало!
Аз Бургас не съм го виждала в хубаво време. На две сватби съм била там - събрах много студ късната есен. Най-смешно е, че двете сватби се бият коя от коя беше с по-лоша организация! А много желание имам да разгледам града heart
Фани, много криво, че не са ви питали за подаръци. За мен акумулаторна кола също е в графа нежелан подарък. Виж за гривна сякаш по- има смисъл, защото не губи стойност.
Нашата сушилня ще е на дневен ред есента. (Затова и подаръците на децата са в пари най-често.) Тази ще я махаме, че прави проблеми от време на време. Изби си парите! Доволна съм и е време да я пенсионираме.
Днес бях решила да си купя джапанките, които толкова мислех. ММ сутринта стартира с това как ще си взима джанти, аз вече имах оправдание tease Обаче греда - магазинът не работеше. Пфууу!
Честити бебешоци! Хубаво е да има дечица. Около нас има няколко, които ще са първи клас. Вчера се вълнуваха, че са приети в желаните училища. Голям екшън е бил за записване при конкретни учители. Наборите на кокона и на дребния също са многобройни в квартала, щом едва успях да млечна кухня да се запишем, а градината пращи по шевовете.
Панде, браво, че си дала кураж на една майка. Моята приятелка щеше да си пати от "компетентни" акушерки на тема кърмене. Ползва ме за спешен център на тая тема, но тя пък е стриктна и много й се кефя на ентусиазма й, та ми е приятно да се занимавам с нея.
Маги е писала. Много е лесно с такова комбиниране, да good
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #53 -: юни 06, 2018, 18:03:57 »

Али, колко добре, че са приети съседите в желано училище!
По новините пак даваха като всяка година проблеми с приема в София, деца без училище в квартала и т.н. И мен пак ме налегнаха мисли колко е различно в провинцията, където училищата се борят за деца -  с различни инициативи и мероприятия, все да е идейна рекламата на Твоето училище. Защото не се ли запишат достатъчно деца, парите намаляват и ха...и някой учител отива на борсата. А децата с всяка година намаляват. Училищата в повечето села в общината са затворени, има действащи училища с пропуск на випуск. Пишат се декларации и подписки "не ни затваряйте детската градина".
Всички бягат. В петък пътувам за моминското за сватбата другата седмица. Ще бъде в София, защото, въпреки че половината гости са от тук, те живеят в София. Утре и те ще се борят за места в детските градини и училищата в София, а тук ще затворят още 1-2 от горните.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #54 -: юни 06, 2018, 18:36:20 »

Аз правих миш- маш с последния пакет печени чушки, за утре имам планирано фрикасе, после идва ред на тиквичките. Има хубав зелен фасул на пазара, ама майка ми му се мръщи и ще трябва да го смеся с нещо и да заприлича поне на гювеч. Ние ядем с удоволствие постни неща и от миналата година един път в седмицата правя рататуй /патладжани, тиквички, няколко чушки, кромид, чесън, домати и босилек/. Супите са задължителни за вечеря, а понякога мъжете закусват с тях pardon Ако НИ2 не е тук, проблеми нямам, обаче като си дойде и се започва с лиготиите.  beating Тези почивни дни в менюто имаше паеля с морски дарове /демек миди с ориз и някой зеленчук/, кюфтета от телешка кайма в доматен сос и едни тортелини, дето ги открих в Кауфланд на промоция. Има почти редовно два вида - с прошуто и със спанак и моцарела, водят се ХL, неизвестно защо. Половин килограм са и са готови след минута във вряла вода. Правя "сосове" от каквито варени зеленчуци имам /моркови, пащърнак, тиквички, броколи/, като ги пасирам и после овкуся с лимон и зехтин. Нищо особено, но поднесени така имат вид на скъпа храна и той ги яде. Хехе, зеле търся от две седмици и не мога да намеря. Али, ще дойда към вашата махала Girl_hide
Много ми се искаше да взимам за майка ми от честна детска кухня храна, обаче са ги изпозатворили. Седи им сайт на "Първа лъжичка", дето ти носят първо, второ и трето вкъщи срещу 3лв., обаче работят само държавните и само срещу документ от консултациите.
Около нас има 3 училища, на минути разстояние, но не са търсени. Хайде, в едното ходят предимно ромчета, в другото - деца от околните села, ама на третото какво не му харесват, не зная pardon Мъкнат си децата по Центъра, като че там не ходят пак по частни уроци pardon
Наде, бягат младите в София, дори и в Пловдив не се намира добре платена работа, колкото и жалко да е. sad
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #55 -: юни 06, 2018, 21:01:33 »

Ако НИ2 не е тук, проблеми нямам, обаче като си дойде и се започва с лиготиите.  beating

Наде, бягат младите в София, дори и в Пловдив не се намира добре платена работа, колкото и жалко да е. sad

Свекс, като повдигнеш завесата в територията майчинство за напреднали и се отказвам да се уповавам на "светлите бъднини", които идват като пораснат smile Айде да си го взима НИ2 снахата, че да си му готви тя.... какви са тия работи.

А за училищата и градините е много жалко, изобщо за цялата страна има такива хубави места, чист въздух, в околността страхотни места за туризъм, но сме се забили в София, защото работата е тук... нищо ново не ви казах де. В нашият случай и двата змея имаха късмет и бяха приети на лотария в ясла, от там някак си се завърта колелото и тръгват нещата с градините, но за училищата е на ново драма.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #56 -: юни 06, 2018, 21:18:06 »

При нас за първа година е по нов/ стар тертип приемът за първи клас - има най-много точки за  район на училището по улиците. Този район не съвпада с административния район и тук много майки имаха сериозна тема за размисъл що за животно е това и как Иванчо от другия блок вероятно няма да е в същото училище. crazy
Другото е, че броят на обявените места е горе-долу съотнесен с първокласниците. Има много деца от селата и разбирам родителите им. Не е въпрос на болни амбиции, а на удобство при ходене на работа. Болните амбиции са при запитването, защото компютърът посочва само училище, а не и учител. Хубавото на новата/стара система е, че възроди понамразени училища. В квартала има две и едното от край време е набелязано за добро, а другото за посредствено pardon Никой не цели изравняване. Винаги е имало умни и тъпи деца.
Свекърва, ще ти потърся кухня и ще ти пиша. Имаме доста варианти Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: юни 07, 2018, 00:02:12 »

На мен лично не ми се иска да живея в малък град, пак. Сигурно ми е някакъв комплекс, ама в първи курс видях, как от София колегите са "по-така". Варна, Бургас и Пловдив пак биваха, другите си бяхме селянчета (без да имам нещо обидно предвид). Наскоро писах, че образованието и здравеопазването са много важни за мен, за здравеопазването даже го изпитах. ММ е на същото мнение. Той и брат му са учили в Стара Загора, а не в Тополовград. Малко е кофти, но свекър ми каза, че хората в Тополовград не знаели, че има деца. Направо е шокиращо за малък град, където всичко се знае. 
Доспа ми се и си загубих мисълта, така че да сме живи и здрави и лека е.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: юни 07, 2018, 00:34:49 »

Свекърва ми:

Тя- Какво правите?
Аз - Седя и си почивам на компютъра, Теодор прави навес на двора.
Тя - Наваса от социалните ли го искат, за бебето??

 Oh my ... Oh my ... Oh my ...
 crazy crazy crazy
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: юни 07, 2018, 00:54:08 »

Добра ви вечер smile
Точно ме хванахте на темата с подаръците,тъкмо си бях измислила да дам пари на кумата ,за кръщенетона малкия  и днес ми сервира,че искала нещо за спомен  diablo е хайде сега,,,,какво за спомен на момче ???? Главата ме заболя от мислене и нищо не измислих.Темата е кораби и море,да беше казала по-рано щях да измисля нещо.А сега до Петък е невъзможно.
 Аз продължавам да се скъсвам от работа,обаче тази седмица си взех почивка, между сватбите,та по цял ден с малката ми е толкова добре.Подредих си къщата,измих прозорци,врати,стълби,дворове ,та даже и оградата.Подредих всички гардероби и килери,сортирах старите дрехи,сготвих милион манджи,качих две кила ( а сме едва Сряда) и сега си мечтая да поработя поне 3-4  часа.Даже загледах една серия на турски сериал,та положението е критично Wink
  Планирате ли вече моренце?
Къде се загуби Ина ? Някой чувал ли я е как е? Чакам я скоро в Сандански.
Скай замина ли вече?
Булче вземи ме на някое пътуване,ще бъда най-добрата асистентка  Wink
Фани,добре дошла!
  хахаххахаха
хахахахаха
 Чери,пак ме уби свекито ти
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines