Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 16:02:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде, време е за море!  (Прочетена 119640 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #315 -: юни 29, 2018, 13:48:45 »

Дали тройкаджийте са ни шефове, не знам. Защото не вярвам, че оценките в училище вещаят нещо в бъдеще.

Факт. smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #316 -: юни 29, 2018, 14:01:26 »

http://mamaninja.bg/%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0/%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5/item/1048-zashto-troykadzhiite-uspyavat
За тази статия става въпрос, нали?
Хехе, звучи абсолютно демотивиращо и дори обидно за децата, които полагат някакви усилия за оценка над среден 3. Wink  
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: юни 29, 2018, 14:24:12 »

Оценките в училище, ако не друго, показват кой го мързи и кой не.

Много ме изкефи един учител на служебното момче. Учителят казал, че едно момиче е по-добра от нашия. Той се засегнал и взел да спори и учителят казал: Ако сега на момента ви дам теста, кой ще изкара повече. И нашият си признал, че момичето, защото тя се труди системно, а не само преди тест.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: юни 29, 2018, 14:29:34 »

http://mamaninja.bg/%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0/%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5/item/1048-zashto-troykadzhiite-uspyavat
За тази статия става въпрос, нали?
Хехе, звучи абсолютно демотивиращо и дори обидно за децата, които полагат някакви усилия за оценка над среден 3. Wink  

Абсолютно! good

Аз имам съученици тройкаджии, които името не можеха да си напишат, както се казва, а сега ..абе не работят слугинска работа, каквото и да означава това.
Децата отдавна са разбрали, че е възможно да не полагат кой знае какви усилия и в същото време да постигат това, което искат. За какво да се пънат, като няма смисъл.  nea


Ние излизахме, даже времето се оказа приятно. Накрая ни заваля малко дъжд, но се скрихме.


Панде, видяхме баща ти..."Тя Ц. другата седмица ще си идва!"  girl_haha Викам му, супер. blum
Дано да се оправи времето вече.  smile

Али, а не, при свекърва ми си е кучето. Просто като идва племенницата и го носи с нея.  Wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #319 -: юни 29, 2018, 14:47:22 »

Оценките в училище, ако не друго, показват кой го мързи и кой не.

Много ме изкефи един учител на служебното момче. Учителят казал, че едно момиче е по-добра от нашия. Той се засегнал и взел да спори и учителят казал: Ако сега на момента ви дам теста, кой ще изкара повече. И нашият си признал, че момичето, защото тя се труди системно, а не само преди тест.

Това много ми хареса. smile Добре го е поставил на мястото му. smile И да, права си за трудолюбието ... аз честно казано предпочитам да работя с някой, който не е ужасно умен, но е амбициозен и се старае, отколкото с някой, който се чуди как да мине по тънката лайсна и прави всичко в последния момент (мъжа ми е такъв и ме вбесява, ахаха).
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #320 -: юни 29, 2018, 14:53:15 »

Не гледайте на изказването ми като на нарцистично, но аз до сега не съм работила с някой ужасно умен, от който да мога да се науча. Учех се сама и знаех повече. И точно за това и ме шитнаха от училище - от некадърщина. Защото коя съм аз да казвам как да го направят, аз съм никоя. Ама после ми се извиняваха "ама аз не мога да знам всичко!". Ама свършен факт.
« Последна редакция: юни 29, 2018, 14:57:22 от nadelina88 » Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: юни 29, 2018, 15:04:26 »

Оценките пък никога не са ми били критерий. Аз бях в една много странна позиция - 3-ки отгоре до долу, но нещо имаше ли да се върши го възлагаха на мен.  Бях приятелка с много от учителите, с директорката и в двете ми училища. Но станаше ли дума за изпитване или си казвах каквото знам или казвах, че не знам и си сядах. Много мразех и много мразя някой да увърта и да се опитва да преписва и подобни безхарактерни историйки.
От съучениците ми станаха хора, почти всички. Само една стана депутат.
Един път само съм вдигала скандал в час по литература. На едно момиче писаха повече отколкото на мен и аз накарах да ни изпитват успоредно - бях сигурна, че знам повече от нея. Е...доказах го, но на база предишни оценки пак имах по-ниска. После го доказах и на матурата, като изкарах повече отколкото в училище ми бяха писали.

Па аз да ви кажа мойта свеки пак какво се изцепи:

Тя: “Охх така се надявам да закъсате до толкова, че си дойдете да живеете при мен с детето..."  crazy
Аз: “Вярно е, много трябва да закъсаме, че да дойдем тук..."  lol lol lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #322 -: юни 29, 2018, 15:20:38 »

Наде, всички едно и също твърдим - все трябва да се понапънеш, че да ти се случат нещата, късметлиите са единици  Малко като положителното мислене  smile
Това с учителя ще го използвам, много ми хареса и на мен good.
Имаше още една статия Мама Нинджа, дето ми се иска да я поразнищим, ама трябва да поровя. За едни правила на напориста учителка,  които предизвикаха небивал възторг у читателите. Нали знаете, обичам да чета коментари, дават ми повече информация за средностатистическата нагласа на обществото blum
Хаха, Чери, свекърва ти си търси белята...
П.П. Ето я:
http://mamaninja.bg/%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0/%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5/item/2485-zashtoto-tova-tryabva-da-se-kazva
« Последна редакция: юни 29, 2018, 15:47:44 от svekarva » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: юни 29, 2018, 15:59:49 »

Хаха колко много съм увъртала. Любимата ми реплика беше: "Разбирам въпроса, но в момента не се сещам" и учителите/професорите веднага задаваха подсказващи въпроси. Но аз си четях много. На мен пък ми се виждаше лошо това да кажа, че нищо не знам. Прекалено неуважително към предмета и учителя. Няма забравя една съученичка на урок за Левски каза, че нищо не знае. Видя ми се голяма излагация. Това в 12 клас. Все едно да не знаеш формулата на водата, да решаваш уравнения или от какво се състои кръвоносната система. Ама мен си ме влечат енциклопедични знания.

Но при учители, които изпитват само на първа точка от новия урок и втора от предишния не стават. Затова най-хубаво, когато учителят иска да ти покаже колко знаеш, а не колко не знаеш.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: юни 29, 2018, 16:01:40 »

Миме, ще сме във Враца ако Бамбук оздравее, затова още не съм ти писала.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: юни 29, 2018, 16:41:01 »

На мен пък ми се виждаше лошо това да кажа, че нищо не знам. Прекалено неуважително към предмета и учителя.
Ако АЗ смятах за недостатъчно това, което знам, избощо не го казвах. И така... не е имало случай нищо да не знам, но що празни листи съм предала или направо съм си давала бележника за двойка... Много ме беше срам да ми вадят отговорите от устата.   badgirl Но аз не четях, имах 3 предмета, дето ми бяха интересни, на останалите си бях заявила, че “нищо лично, ама няма да уча по вашия предмет“.  pardon
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #326 -: юни 29, 2018, 16:47:09 »

Леле Черешке аз съм обратното на теб. Значи челни стойки съм правила да избутам да кажа нещо, да препиша, даже съм чела и от написано на чина с молив, написано с молив по стената до дъската (по химия) , написано на стената до чина ми  lol и си продължих да съм си така в университета, супер тръпка ми беше. Учех само по това което ме интересуваше, останалото така го минавах. И в работата съм така, винаги си "открадвам" някоя идея, рипорт и си ги преработвам и ползвам. Сега ми е качество и от полза, защото не си блъскам главата да откривам топлата вода и решавам проблемите много по-бързо. За някой повръхностен човек сигурно, но за мен си работи
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: юни 29, 2018, 17:23:27 »

Булче, точно и аз lol lol И в университета бях така. И много подсказвах. Веднъж ме скъсаха за подсказване. Ама не ме спря това.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: юни 30, 2018, 12:37:16 »

Чери, уби ме
От съучениците ми станаха хора, почти всички. Само една стана депутат.
Не, че не си права де- те депутатите не са хора Wink
Свекърва ти разбива, както винаги.
И на мен ми се струва неуважутелно и би ме било и ме беше срам дс стана и да не кажа нищо. Винаги завъртах нещата покрай това което знам. Каквато и да е темата, ако не я знаех любимо изречение ми беше "еди кое си е такова, за разлико от еди що си, което е.. " и от там оочва море от знания, които не са свързани изобщо с темата, ама все пак  pardon
Свекърва, на такава учителка да попаднеш  heart . аз едната от 1 до 4 клас така я мразех- караше ме да ям и само скандали.
Аз вече си имам хубав маникюр, доволна съм.
Вчера изгкедах Прислужницата, добър епизод. Само малко с тоя вълк ми няпомняше на анимал планет- все едно лъвове чакат антилопата да роди и да я нападнат. Вудях трейлъра на следеащия, Идтн как пък разбраха, че се е целувала с оня, че да ги удавят. Харесва ми, че разниобразяват смъртните наказания- бесене, разстрел, убийство с камъни, давене. Малко почва да ми напомя за Пъзела и за Последен изход/това в кръга на шегата/.
« Последна редакция: юни 30, 2018, 13:08:33 от ratatui » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #329 -: юни 30, 2018, 18:41:52 »

Харесва ми, че разниобразяват смъртните наказания- бесене, разстрел, убийство с камъни, давене.
А, Златният век /турския сериал/ държи първенството Wink
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines