Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 03:46:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде, време е за море!  (Прочетена 119753 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: юни 27, 2018, 14:04:29 »

Аз пък хубавото време си го нося с мен. От началото на май един лош ден не съм видяла (или поне не помня). В София заваля таман като тръгнах за Шумен, а там преваля само един следобед, колкото да разхлади. И тука е голяма жега, даже тревата е изгоряла.

Днес плевих driveway-я пред къщи, следобед ще плевя задния двор, малко да захлади.
Пазарувам за бейби тия дни, чета отзиви, обърквам се, таман избера нещо - размисля.  crazy

Напуснах работа и сега си мързя вкъщи по цял ден, донесох си книги от Бг - редно е да ги прочета всичките. Па дано взема и да ги разбера...  girl_haha

Иначе от престоя в родината са ми много положителни отзивите. Впечатлена съм от разликата, която виждам с всяка изминала година. И обнадеждена.  yahoo

На Булката полата е яка, набелязала съм подобна.

Мимето
пак я сънувах снощи.

На Али поста за кръводаряването много ми хареса. За нея знам де, и друг път сме го коментирали.  goodpost
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #271 -: юни 27, 2018, 14:13:48 »

Прибрах се от зъболекар. Положението е  werewolf Имам бая кариеси и съм в шок. Ама то не се и очакваше нещо хубаво. С бременност, раждане, кърмене и преди това тотална липса на време нещата са се натрупали. crazy Не ми тежи ходенето, ама финансово ще олекна.
Наде, ти без вода освен молекулярна кухня да отвориш huhhuh.gif Аз откачам без вода. Без ток по-мога да издържа 2-3 часа, ама да мъкна канчета diablo
Вие голяма програма за лятото спретнахте! Лежиш, дебелееш и не се хабиш да се караш с партньора, за да няма излишен разход на енергия.
Чери, защо напусна? Сега ще търсиш ли друго или след майчинството? Хич не ви знам социалните политики. pardon
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: юни 27, 2018, 14:16:38 »

Моето дете спа до 10.30ч сутринта и не мога да го събудя.  girl_impossible После успях да изчистя основно банята, докато той се занимаваше с баба си и племенницата. И сега се чувствам удовлетворена от свършената работа. ММ реши да ме изненада с едни балеринки на обедната почивка и сега се разхождам с тях, за да видя дали ми стават. Уж са моя номер, но малко ми стискат. Ще ги видя до следобед и ако не се поотпуснат ще ходя да ги сменям. Тъпото е, че няма по-голям номер и ще трябва да се огледам за нещо друго, а тези така ми харесват.  smile

Али, после задължително да покажеш ментовата рокля!  Wink

Аз не виждам как ще обиколя да си търся рокля. ММ заминава в петък до неделя, майка ми е на работа, свекървата отива на село. Време нямам, а като знам как тук ще си намеря нещо..думи нямам.  nea

Ей, с тоя Марс нещо няма да се разберем. Ама и аз мисля, че трябва да се отнася само за някои зодии. Не може всички да сме в някаква дупка.  Wink

Чери, какво става бе душа? Дай да се видим, че много съм ти залипсвала (нищо, че не се се виждали)  girl_haha
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: юни 27, 2018, 15:45:22 »

Здравейте

Аз от вчера съм в София, да не мислите, че бедствам на Халкидики.

Али, поздравявам те за кръводаряването. Аз се бях надъхала в първи курс, но то взе, че ми дойде цикъла по-рано.

Булче, много красива пола!

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #274 -: юни 27, 2018, 15:55:41 »

Принципно може да се скъси откъм колана, ако е кроена като право парче, а не А силует. Не виждам странични шевове и това предполага, че права, преди да се нагъне.  good В противен случай, освен скъсяване, ще се наложи и стесняване /все едно ширината на ханша става ширина на кръста/, а това ще доведе до промяна в ширината на плохите и може да развали външния вид.
При всяко положение обаче, най- незабележимо ще е да се подгъне в долната част. Бордюрът е достатъчно голям и няма да се загуби много от ефекта му.
Хаха, айде дано си намериш бързо блуза, че май е специфичен бял цвят и трябва да се насочиш към сините. Много е хубава, че да седи и чака в гардероба good

права си, отгоре едно че не е права а и е с джобове, ако не седи добре на токчета отдолу ще я клъцна. Иначе не е бяла а много леко бежаво, тип лате, та най-добре ще е да се съчетае със синьо, а не с бяло.
Сега ще дебна прогнозата по френско, ако е хубаво времето ще я изтипосам там, че сме на финални преговори и ще съм в центъра на вниманието, а от една обучаваща знам че ако човек е хубаво облечен и няма дразнещи елементи в облеклото е по лесно да събеседваш с него, а пък и само с мъже ще се срещам та няма да има завидлък  blush

Пандее как е Бамбук?

Чери, верно сега майчинство ще се плаща ли?

Аличка ще ги оправиш споко, един по един
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: юни 27, 2018, 16:10:59 »

Това с напускането беше въпрос на време, дали сега или юли догодина... нямаше да се върна, то беше ясно. Не съм го правила това дете, за да го гледа някоя полска бавачка.
Иначе малко се изфорсираха нещата, но прецених, че не ми се занимава повече с извинения и болнични.

Майчинство ще имам за същия период платено (9м.) но от държавата, а не от фирмата.
После ...поживём - увидим. Всички планове се простират само до термин  Wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #276 -: юни 27, 2018, 17:18:08 »

Не съм го правила това дете, за да го гледа някоя полска бавачка.

Брех! Много силно изказване.

ПС> Може и българска, те може и повече да са като бройка даже, но пък ако е полякиня поне чужди езици учат децата.  blum
« Последна редакция: юни 27, 2018, 17:38:49 от Vivi20 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: юни 28, 2018, 08:16:10 »

Привет, как сте?Мен ме хванаха от вратата да оправям едни чертежи.

Чери, ти си знаеш защо си взела такова решение.

Сестра ми ми каза, че трая нощ в София пак е било интересно от към дъжд.Тук само пръска и набива гадно в очите.Дребната вече издивява в къщи и прави глупост след глупост.Не че не я извеждам с гумените ботуши, ама не е същото като да тича до 9 вечерта.Трябва да измисля спорт за зимата, за да оцелеем.



Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #278 -: юни 28, 2018, 08:47:17 »

Иначе от престоя в родината са ми много положителни отзивите. Впечатлена съм от разликата, която виждам с всяка изминала година. И обнадеждена.  yahoo
Аз пък тук да се заям за доказателства, щото съвсем друго виждам и чувствам на гърба си smile. Едни и същи улици ги копат всяка година, правят инвестиции... ама diablo Паркът до нас също има бюджет, но нищо не се прави - не се полива, макар да има бити помпи, а в същото време една чешмичка с питейна вода излива кубици по асфалта, щото сифонът и е запушен с цимент от времето на "ремонта" кранчето даже и месец не издържа, а плочките в основата й танцуват плувайки като инсталация на Кристо sad Твърди се, че португалците са най- бедните в ЕС, ама с очите си видях, че са светлинни години пред нас blush За духовност и знания пък изобщо не ми се говори.
Хехе, в тази връзка, пък и в тон с мрачното време, снощи успокоявах най- близката си приятелка относно изявление на сина й, че България е тяхното /на семейството му с малко дете/ наказание за почивка. Живеят и работят в Германия, там са завършили със съпругата му българка, имат статут на немски граждани около средна класа. Напълно ги разбирам, все едно аз да ритам да ходя през отпуската си на селото на съпруга ми преди или сега. Пък и да съм заедно със свекър и свекърва в една тоалетна и кухня  nea Съгласи се и накрая се хилихме как гледахме да си пробутаме децата на баби и ако ни мине номерът да се измъкнем за истинска почивка сами yahoo
Та така, личи си, че Ретроградният почва да ми действа и да ме изнервя, нали съм основно зависима от него smile blum
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: юни 28, 2018, 09:01:40 »

Свекърва, не я почвай тая тема, че мога да удуша някой.Нали това работя и ми иде всичките във всички общини да ги наредя и да ги бия с една пръчка ама много да ги бия.Всяка година хвърлят едни пари за глупости.Няма визия, няма последователност на работата.Просто се прави нещо, за да се замажат очите на хората.Е сега защо мислите, че са се юрнали да ремонтират толкова градини, при положение, че срока им за изпълнение на проекта е 2020г, ами защото идат избори!Кмета се опитва да си гарантира мястото и му е все тая за децата!Нали родителите ще кажат прекрасни градини ни направи, а всичко го отнасят директорките, макар те вина да нямат.


Аз не знам на мен какво ми влияе, знам че искам да не работя с институции вече.Просто съм отвратена от незаинтересоваността им.Да гледам как печелят определени фирми, защото са нечии, да виждам как се прелива от пусто в празно!
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #280 -: юни 28, 2018, 09:33:25 »

Свекърва, вие и когато децата са били малки ли сте идвали рядко насам?
Ние ходим всеки уикенд. Приятно от гледна точка на това, че сме на двора, можем да седим на люлката до раиграс и водни лилии, да гледаме планината, да е тихо и да не чуваме всяка минута коли и мотори. Но не ми е у дома. И колкото и да се чувствам у дома си, пак се съобразявам и самоограничавам в някаква степен.
В началото си помислих да те оборвам, ама в по-голям процент си права.

Навя ме и друга мисъл. Нашия край е много малко развит като туристическа дестинация. В Родопите, например, всяко малко село има къщи за гости, тук нито една. А планина имаме, хладно време през лятото, Самуилова крепост, Мелник, Рупите в близост, хижа "Беласица" и хижа "Конгур", водопад в планината, езерца,  къщата на Ванга тук...
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: юни 28, 2018, 10:13:19 »

Здравейте

Това време ме върна в зимата. Другата седмица май ще ходя при нашите на курорт малко. Чакам пак да е лято.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: юни 28, 2018, 10:28:38 »

Свекс, абсолютно съм съгласна за пътищата. Наистина бях в шок, защото и това съм го забравила като усещане. Бракстън Хикс контракциите ми се активизираха на паветата на път за вкъщи. Тъпото е, че няма друг начин да се прибера от центъра до нас. А да не говорим как никой не спазва никакви правила за движение. Ни пешеходци, ни шофьори... всичко правят в тия коли, освен на карат... И като сложиш дупките, дето се чудиш дали да ги заобиколиш или прелетиш, та става чудно.
Но като цяло това ми е най-лошото впечатление.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #283 -: юни 28, 2018, 10:28:55 »

Маги, така като имаш вътрешна информация, съм сигурна, че е още по-дразнещо. Междудругото, и аз като се прибирам не ми се струва зле. smile На мен си ми харесва, ама само за малко Wink Не че тук всичко е прекрасно ...

Съседите ще си правят тавана на спалня и се оказа, че освен че им трябва разрешително от общината, им трябва и подпис от нас, понеже имаме обща стена - не могат да започнат да строят ако няма съгласие, а ако започнат, мога да им направя запор. Това не си представям да стане в Бг, ще дадат едни пари, на едни хора и ще си построят каквото си искат.   pardon

Днес и тук е хладно, ама не ми пречи, че като е жега, нямаме и климатици и е много страшно.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #284 -: юни 28, 2018, 10:48:02 »

Е, вие сте на 7-8 км., как няма да си ходите често. Ние имаме един ден път ако минем през София /около нея/ и малко по- малко, но пък с кофти завои през Юндола. Не става за почивни дни, освен ако не се съберат поне 4, пък тук, на 21км. имаме нещо като вила в Родопите. В къщата прекараха вода когато НИ2 вече беше във втори клас, а тоалетна - когато замина за Америка през 2007-ма. Направиха го девер ми и съпругът ми, старите и дума не даваха да се издума, че щяло да им е мокро или да им мирише blush. Това е едно, другото е, че никога не сме го виждали като почивка, защото и тамошните хора не знаят какво е това почивка. Децата, според тях, трябва да помагат на родителите си в селскостопанската дейност и поддържането на дома, какво е това да седиш и да гледаш райграс и лилии Wink. Я, бързо на прасковите, доматите трябва да се вадят, пиперо да се копа, козите, кокошките, царевицата в долния двор... Кви са тези измишльотини, да не говорим да седнеш книга да погледнеш Wink Съжалявам, ама 20 дни отпуска да профукам за нечий, няма да го бъде. Водехме децата на море и на плаж в Баня или Хисаря, даже не ни стигаше. Най- големият проблем обаче бяха бълхите, мен и децата ни правеха на решето.
Иначе е много красиво, тихо и спокойно, права си.  heart Из Беласица планина никога не ни е оставало време да ходим, а и в години, когато нямахме деца, там беше Първа Гранична и трябваше специален пропуск. Мелник, Сандански и Рупите видях за първи път преди 6 години и то специално го бяхме замислили като екскурзия.
Аз съм градско дете трето поколение и някак си търся удобствата, че и шума и праха на голямото населено
място, Родният също свикна на лесното, пък и като близките роднини са вече покойници, какво да търсим там. Къщата се руши, дворът буренясва и сигурно е пълно със смоци и плъхове. За девер ми е по- близко, но си имат други дертове сега. Те ходеха по- често да си взимат зимнина, децата им бяха там през ваканциите, така се получи. Свързват ме само тъжни спомени и се напрягам, та не си струва ходенето... cray
Виви, зависи дали могат и има на кого да дадат парите Wink. И тук се спазват тези неща от обикновените хора. smile
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines