Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 12:34:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни дойде, време е за море!  (Прочетена 119632 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #105 -: юни 11, 2018, 13:28:10 »

Скай, зависи от сумата, която би отделила, къде живее детето и колко ти е близко. Хехе, ако искаш да изненадаш него, а не родителите, питай майката Wink /хареса ми приказката на Мимето good/. Аз казвам детски фотоапарат, поредица книги, ако играе с кукли - дрехи за тях, микрофон, ако е музикална, има "салон" за фризьорка с манекен с перука и разни инструменти, дъска за рисуване... Може и друго да ми дойде на ума, ако дадеш повече насоки.
Като казвам маникюр, нямам предвид лакирани в ярки цветове изкуственяци. На моята възраст ноктите стават чупливи и потъмняват, искат специална поддръжка за да са блестящи и хранителни добавки и мазила  да не се напукват. Просто трябва да се помисли за тях и да се полагат грижи, не е задължително да се ходи и клечи по салони. Същата работа е и с косата, променя се с възрастта структурата и гъстотата и едно измиване не е вече достатъчно за да не изглежда като разплетена дамаджана. Аз виждам разлика между живеещи в София и провинцията и това си е. blush
Богориди е добре вече, но страничните улици са кошмар. До хотелчето, където бях, може да се стигне от три страни, но и трите имаха разкопани дупки, ограничено движение в една посока и разбутани тротоари. Това прах и шум от багери си е ежедневие.  pardon
Много интересно чувство изпитах, докато се разхождах smile. Хем ти е позната обстановката, хем изобщо не е. Една две сгради те ориентират, обаче и те вече са боядисани или надстроени или имат отворен магазин в приземния етаж. Движиш се по усет, като незрящ човек, разчиташ на емоционален спомен, като как духа вятърът, примерно. Първо откриваш старото и се радваш на него, чак тогава можеш да забележиш новото. Общежитието ни беше в Центъра /до бившия Битов комбинат/, дето се вика, уличките по пътя до гимназията, Морската и Пощата и Гарата ги знаех на крачки, това са пет години минавани по няколко пъти на ден разстояния. Сега е съвсем различно...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #106 -: юни 11, 2018, 13:56:48 »

Здравейте!
Ние изкарахме почивните дни на вилата. Тук е много горещо, на мен не ми пречи. Горе също беше много топло, щом вече спокойно вечеряхме навън. danceg Много ме дразни да се наврем вътре при наличие на двор.
Свекърва, много ми беше интересно да прочета как си изкарала good
Скай, зависи от момичето. Ето моето е по движението. Сега играе основно вън и редува колело, тротинетка, кънки и обръч. Много трудно може да си задържи вниманието на нещо вкъщи. Може да погледнеш нещо за плаж - дюшек, пояс, хвърчило...
Маникюр ще имам хубав до края на седмицата. Сега съм лакирана, но от мен си. Омръзна ми да си гледам ръцете голи. Реших го и май си намерих добро място. Няма кой да ходи на гел вече. Откъде толкова свободно време? Гел лак - бързо и трайно! Иначе за приказките- аз предпочитам да мълча в салона и така спонтанно давам тон за тишината Wink
Майсторите ни приключиха в събота и днес дадох старт на голямото чистене. ММ ще помага с прозорците, обеща Wink Дано до петък се оправим, че да е готово всичко за гостите. Нали ще правим изненада за рождения ден на ММ. Днес ходих да видя за подарък. Ще му правим тениска с щампа, ама от телефона не мога да си пусна поръчката и много ме е яд! Утре евентуално пак ще ходя. Уж е близо, но по едни смотани улици без тротоари и с много паваж.
Хехе, моето дете е едно от малкото, които се радват на смесените групи. Приема го като разнообразие. При нас обаче имат общи занимания от време на време и децата се познават, макар да са на различна възраст.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: юни 11, 2018, 14:20:35 »

Сумата не ме притеснява, щоТ майката ми е много добра приятелка; детето живее в малък апартамент с мама, тате и бебе- сестра.

Майката я питах - претенции нЕма. Мислех за едни дървени сладкиши към кухнята, но тя каза - само ги разнася из къщата. Не е от тия дето много им се задържа вниманието, т.е. не става някоя занимателна игра (също мислих). Навън си играе, бяга и обикаля много, но си има тротинетка и колело, каска и протектори...

Това с куклата- модел за прически ми хареса. Сега ще питам майка и дали бива.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: юни 11, 2018, 14:26:23 »

Скай, аз бих заложила на ваучер за конна база или посещение на такова място или нещо свързано с активност.Особено ако момичето е по-активно и не се заседява на едно място.Например, нали.Не знам какви са възможностите в София за различни активности на деца.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: юни 11, 2018, 23:24:48 »

Здравейте, късно от мен smile

В събота оставих Бамбук на нашите и се видях с приятелка за няколко часа. В неделя си дойде Девата smile Харесало му е, но си личи че се радва, че е на по-чисто. Донесе дрехи, защото били много евтини, пък ще е много назад, при смяната на парите. На мен ми донесе шалове (разкошни), обици (биват) и чанти (не знам защо е решил, че ще ми харесат lol ) Разбира се, най-много се радвам, че се върна жив и здрав smile


Свекърва, радвам се, че срещата те е развълнувала smile

И да кажа, че и момичетата може да се капят, да късат обувки и дрехи и да пишат грозно! Цял живот се боря с този сексизъм! lol Как на момчетата им е простено да пишат грозно, а на момичетата - не ?!
И за да илюстрирам какъв разрушител на дрехи бях (съм) - износвала съм дрехи и обувки от майка ми, баща ми, вуйчо ми, бабите ми, прабаба ми и след една възраст и сестра ми, която е малкото дете. Нямаше как да ми купуват нови дрехи по три пъти на сезон.
И сега дрехите и обувките на мъжа ми са по-запазени. Ама той е Дева Wink

Лека нощ

Утре сутрин ми стискайте палци, че съм на зъбар, падна ми пломба.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: юни 12, 2018, 06:11:08 »

Добро утро, пиша преди да поема на път.Днес сме на северозапад в най-голямата жега.Ще се мре!

И моята сестра беше като Пандето.Нищи не оцеляваше при нея.Ни блуза, ни панталон, а за обувките няма да говоря.Майка ми и баща ми момче да имаха нямаше да е толкова зле положението.
Убав ден!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #111 -: юни 12, 2018, 09:10:17 »

Добро утро

Леле Маги мислех че аз рано започвам деня, ама ти ме биеш... Моя започна с кол в 09:00, позитивен слава богу... придружен от 3 допълнителни прозвънявания от колегата англичанин да дообсъдим. Сега ме чака среща с едно VP, утре с голям вожд, шефа на шефката, а другата седмица се изсипва цялото племе вождове и ме чакат 3 дни прибиране в 22:00 вечерта. И за капак на всичко трябва хем официално да сме облечени, хем да ни е топло, хем да не пукнем от жега навън... Баш вожд обича климатика да е на 17гр, миналата година посиняхме от студ.

Панде покажи придобивките  Bravo
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #112 -: юни 12, 2018, 10:08:58 »

Добро утро!
Аз днес пак ще обикалям барем пусна поръчка за тениската най-после. tease Имам и едно по-така ходене, за да действам за обувки на кокона. Като знам какви жеги са, хич не ми се тръгва. Днес трябва да пусна и пратки, че горките куриери не съм ги хранила скоро crazy
Хехе, снощи мъжо удари едно рамо и изми почти всички прозорци. Светна ми пред очите! Вижда му се края - до ден-два и ще е като за пред гости. Това при положение, че не мога да отделям много време с малкия човек около мен.
И да ви кажа - дребният така бръкна в окото на свекърва ми, че от вчера тя е в болнични shok От нищо - нещо! Планирам и ходене до тях на свиждане.
Булче, вие ще припадате по улиците след такава среща на 17 градуса angry
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: юни 12, 2018, 11:40:58 »

Привет!

Вчера пораснах с една година, та се чувствайте почерпени с по едно парче шоколадово-ягодова торта smile Обичам рождените си дни, но не обичам да ги празнувам с гости. Та вчера имах един перфектен такъв - получих цветя по куриер, излязох на разходка и пазар, сготвих вечеря, хапнахме и торта и накрая кино  heart

Топло е наистина, но нали е вече почти лято, няма да се оплакваме Wink

На мен ми започва период с натоварена програма - тази седмица моминско, другата ще отскочим за малко до морето, после рожден ден на любимия, после сватбата, после море... Междувременно трябва да работя, натрупали са ми се купове данни за анализ и обработка... В заключение обаче да кажа - когато съм заета съм щастлива!

Панде, не ти ли донесе някое сари?

Скай, за мен легото винаги е вариант за подарък и за момиче, и за момче. Не познавам дете, което да не обича.

Свекърва, много добре значи, че си се решила да отидеш. Интересно е как времето изостря някои спомени и чувството да се върнеш там, където си бил толкова дълго и много дълбоко.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: юни 12, 2018, 12:35:57 »

Добър ден!
Булче, тоя шеф да не е ескимос? Да идва зимата като обича студ Wink
Бубе, да си жива и здрава!
Панде, дай снимки.
Ние ходихме на плуване. На Ники му хареса, ама да си прави квото той реши, на всеки опит от страна треньора да пробва нещо ново реагира с рев и крещене. Аз аъм със смесени чувства, особено към треньора не мога да реша повече ме дразни или е мил и на оменти дразнещ.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #115 -: юни 12, 2018, 13:33:20 »

Рат, дай му шанс на човека Wink Кокона нали ходи на плуване, та още в началото треньорката беше скастрила някои деца, които си правели каквото искат. Даже имаше родители, които нададоха вой от това. В случая обаче се касае не просто да се научи нещо, а за безопасност и на детето, и на останалите деца.
При нас в началото беше по-скоро водна гимнастика, отпускане във водата, едва след това фигури и първи стъпки в плуването.

Свекърва, я да те питат нещо за сушилнята Wink Онзи ден си говорихме със свекър ми, че на есен ще купуваме нова. Той ми обясни, че новият тип сушилни, които НЕ бълват топло, въртят по много време точно защото са на друг принцип. Та понеже ти беше споменала как 3 часа ти въртяла чаршафите, да питам - става ли много горещо в помещението? Всички, които сме имали досега, са от кондензационния тип, но пък за максимум час дрехите са сухи.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: юни 12, 2018, 13:35:55 »

Здравейте!

Жега е, радвам се, че лятото идва.  smile
Ние днес най-после купихме едни Найкчета сандали на Алекс, че му се свариха краката. И аз попаднах на едни намалени, та намазах. Почти всичките ми обувки са за кофата и добре ми дойдоха тези. Сега обмислям едни на Ипанема пак за дребния, поне за пясъка да е с тях, но ще видим.

Нещо не мога да спя от притеснение напоследък. Мисля за 100 неща наведнъж и ми е напрегнато.  huhhuh.gif

Свекърва, добре си си изкарала, радвам се. Тъкмо щях да кажа, че те така са се изтупали - грим, прически, маникюр, може да е само заради събирането, но пък твърдиш, че изглежда поддържано.

Бубе, бъди здрава, щастлива и обичана! Много добре звучи денят ти!  give_rose

Още не съм видяла кой знае какво съсипване на дрехи от дребния. Цапа се навън, но досега не се е случвало да къса дрехи и обувки. Сигурно има време...  pardon

За подарък в този случай бих питала майката или директно пликче с картичка.

Панде, пускай чантите да ги продаваш като не ти харесват или ти е неудобно да не се обиди?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #117 -: юни 12, 2018, 15:10:23 »

Не, изобщо не затопля. Дрехите като ги извадя също не са горещи. Тя сама си наглася времето в зависимост от степента на готовност. Може да върти три часа, може и 20 минути. Има си 7- мо чувство и упорит характер. Водата си я излива в едно легенче, та не е нужна канализация.
Миме, то си личи... На едната съпругът е посланик, другата е в Министерството на образованието, няма случайни хора. Ходят където трябва, изглеждат съвсем естествено, но много изискано. Бяхме търсени кадри, кой по онова време знаеше езици?
« Последна редакция: юни 12, 2018, 15:23:11 от svekarva » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: юни 12, 2018, 15:32:37 »

Али, то не етолкова  до безопастност тук, а до подход. Той искаше да вземв Ники, ама Ники не харесва непознати и рев, той му се скара да не вика  да не реве. Взе го настрани, той се къса от рев и няма да спре,  той му се сърди защо реве. Иначе беше симпатичен. Ще видя и на още няколко места може би как е. Мария на колко е започнала?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #119 -: юни 12, 2018, 15:53:18 »

Скай, ние ще сме съседи значи, защото и ние живеем на 2 мин от Богориди и Морската smile
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines