Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 11:08:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: И вече е Май 2018  (Прочетена 148693 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #75 -: май 10, 2018, 16:10:41 »

Цитат
Абе дайте да говорим за хубави работи. Каква хубава пролет е! Дори и тук ...  give_rose give_rose give_rose

хахах каква пролет, навън е черно и вие като лудо...

Виви ето виж, какъв хейтър съм! Иначе съм захейтена че на работа нон стоп се сблъсквам с проблеми и то предизвикани от хора, и просто съм след отпуска и трудно се адаптирам, ще набера скорост пак и ще ми мине  girl_wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: май 10, 2018, 16:34:42 »

Мрачно е навън, но не е студено.
Аз отивам да се видя с моето си момиче и нямам търпение smile

Направо съм отвикнала да се возя в метрото. Нали в Люлин си имаме всичко lol lol

« Последна редакция: май 10, 2018, 16:37:02 от pandapanda » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: май 10, 2018, 16:46:27 »

Та, разни хора бързат насам натам. То и аз по цял ден бързам, ама в съвсем друг ритъм. Пък и сега не бързам. И няколко човека нервно ме изпревариха по пътя от едната линия към другата.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #78 -: май 10, 2018, 16:51:08 »

Мен, ето това ме впечатли много:

https://www.btv.bg/video/shows/predi-obed/videos/bojan-petrov-s-tazi-sila-kojato-ima-v-men-ne-se-umira-taka-lesno.html?p=1

Осъзнаваш, как проблемите, които имаш са незначителни. Дано се намери човека. sad

Булче, горе главата, хората винаги правят глупости, както да ги правиш.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: май 10, 2018, 19:27:46 »

Горкия човек, не го ли намериха още? Дано да има късмет и този път! Не ми се мисли какво й е на жена му... Аз направо бих казала: или върховете или аз! Може да е егоистично, ама мъртъв мъж не ми трябва.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: май 10, 2018, 21:03:37 »

Аз направо бих казала: или върховете или аз! Може да е егоистично, ама мъртъв мъж не ми трябва.

Тя като го е взела е била наясно, и го е приемала какъвто е. И Шумахер можеше да умре в катастрофа, ама сакатлъка стана на ски с жена му. Ако ти е писано да се удавиш, няма да се обесиш.

Стискаме палци да го намерят жив и здрав, и това е.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: май 10, 2018, 22:59:36 »

Не знам, но аз не виждам нищо достойно в това да решиш да сложиш край на живота си. Още повече, ако си вярващ, това е грях. Не разбирам как има хора, които не искат да живеят, като изключим тези, които са болни и живеят в адски мъки. Знам, че винаги има изключения, но все пак. Дори възрастните, които все повтарят, че искат да умрат, не съм сигурна колко наистина го мислят. Може и заради годините ми да мисля така. Дано и не разбирам какво е. Но само като си представя, че един ден може да избирам дали да съм при любимите ми хора, а аз да съм решила, че не ми се живее вече.
А пък за героите на Мойс и до днес съм им сърдита.

Моята съученичка, която месеци беше на командно дишане и не й даваха никакви шансове да оцелее. А днес е жива и живее. Е, да, има последствия, но към днешна дата си гледа детенцето и мъжа. Ако бяха решили да й спрат апарата тогава?!

Рат, не мисли за такива неща. След смъртта на баба я сънувах два пъти. Търсех знаци във всичко, четох доста за смъртта и всякакви такива неща, докато не ми казаха да престана, защото ще се побъркам. Майка ми и ММ се бяха наплашили. И наистина, колкото повече се вглъбяваш в нещо, толкова по-трудно излизаш от дупката.

Нашият ламинат в хола е светло сив и е ужасно. Хайде прах не си личи, но косми пфф. А чиста всеки ден. Малкият си кара понякога колата за бутане с крачета вътре и гледам, че на места е започнал да се драска.

И за изчезналия алпинист колко хейтърски коментари прочетох. Дано го намерят човека жив и здрав.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #82 -: май 11, 2018, 08:10:06 »

Добро утро!
Днес до обяд ми е обичайната програма, а после ще намина през Хиполенд, за да потърся някои неща. Не са ми спешни и затова не съм осъмнала пред магазина girl_haha После планирам разходки и пазаруване.
Вчера следобед се изсипа доволно количество дъжд и тук. Хайде пак Мимето да ми се смее, ама гледах радара и само чаках тъпите облаци да се махнат. По план спря да вали малко преди да изляза. С майка и с дребния бяхме на открития урок. Ще разказвам в нашата тема, че още ми е развълнувано heart
За ламинатите - на кумците е сравнително тъмен, на чертички в сиво и бежово-кафяво. Единственото, което не ми харесва на техния е, че има фуга. Те са с куче, космите не личат чак толкова на ламината, обаче тия фуги предполагам яко се набиват във времето. Имаме едно малко странно съвпадение - те си направиха хола в мише сиво и много светлобежово със зелени акценти (възглавници, пердета, декоративен тапет). Вкъщи е пак така.
Не съм чела за дядовците. За съжаление при избор за изключване на животоподдържащи уреди говори не само надеждата близкия да се оправи, а и бюджетът на семейството. Добрата рехабилитация е скъпоструваща. Хубавото на лошото е, че има и богати хора в подобно положение, които могат да си позволят финансово подобни експерименти. Така се развива медицината като цяло. Шумахер може и да е като зеленчук, но току виж покрай неговия случай учените намерят нещо ново, което след време да стане масова практика.
За Боян Петров много се надявам да е жив. Често го канят в Преди обед и съм засичала много негови интервюта. Много дързък е планът му за осемхилядниците. good Всеки алпинист е прегърнал смъртта, та и семейството му е наясно какъв риск крие това. Рискът обаче да те блъсне кола на улицата сигурно е по-голям, но никой не го осъзнава, за да не си създава сам страхове. На тези, на които е интересно, могат да гледат филма Лавина, по книга на Блага Димитрова. Там точно се засягат темите аз/ние. Във филма имаше към края много силни реплики от сорта на "Кой ги е карал да ходят там?".

Отивам да поскачам малко, докато господинът кротува Wink
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #83 -: май 11, 2018, 08:20:41 »

Всеки ден следя какво се случва с операциите по спасяването на Боян Петров. Мисля го много. И все вярвам, че накрая той ще ги намери, не те него. Хеликоптерите днес са полетели, та дано им е оставил някакъв знак и днес го видят...жив и здрав!
Относно рискованата амбиция да изкачваш върхове...то и жена му си ходи с него. Страстта е обща. И няма място за ултиматуми.

Не съм чела за дядото решил сам да сложи край на живота си, но реално щом закона ти го позволява и го искаш - давай. Хора се гърмят и бесят в къщите си, оставяйки белези в сърцата на близките им, които ги намират и нямат отговори защо. По-добре да знаят защо, да се сбогуват. До колко е достойно да се евтаназираш (има ли такава дума?) не знам, но със сигурност е по-достойно от първото.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: май 11, 2018, 08:54:50 »

Здравейте

И аз горе долу следя ситуацията с алпиниста. ММ я следи, тъй като неговият приятел, екстремният сноубордист също ще се качва на този връх по късно тази година.
Дано е жив човека.

Новите неща около служебното момиче - има котка и две татуировки. Гаджето все още е Ми Амор lol lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #85 -: май 11, 2018, 10:06:58 »

Вкъщи ту имам интернет само на лаптопа, ту само на телефона, понякога включват всички устройства, а най- често пък нищо не захапва и то при индикация пълни стълбчета и добра връзка. Два пъти идваха от БТК-то едни убавци, ама само дете изплашиха котката, ефект- нулев. Първо смениха стационарния телефон crazy, че нещо пречел, после рутера, сега виновен е съседът, щото имал друг доставчик. Пълна мистика.... Аз вече реших да организирам залагания, но не за причината, а кое, кога ще работи. Не смея и да си пусна да гледам новите серии на Прислужницата при това положение, само ще се изнервя Wink Както е тръгнало, ще имам да наваксвам две седмици "Кюсем", "Откраднат живот" и HBO smile
В случая с алпиниста единствено имам мнение, че твърде дръзко звучаха всички в началото - не допускаха да се говори за неуспех дори за секунда, някак като пренавити  изглеждаха и той, и жена му. 
Хехе, това са много различни хора, то и песните им само да чуеш, можеш да си направиш сметка дали си за там: "Ритни го, ритни го, ритни го и на кюфте го направи! Да видиш що е катерачи, да ти дойде чак до плач!" Разни цели, разни идеали, дано всеки успее да се радва на успех good
На когото не му стига мрачното време и не му е гадно и скапано, предлагам един разказ на ненадминатия Андре Мороа за края на човешкия живот: http://www.litclub.bg/library/prev/maurois/hotel_tanatos.html
Или да си пусне "Хотел Калифорния" Wink
Не мога още да си оправя снимките от Португалия заради скапания интернет. Имам за Панди и почитателите на Хари Потър от университета в Коимбра, откъдето е идеята за униформите и където са снимани части от филма. Ще покажа и края на пътя "Камино" на пилигримите, в Испания. Чак не е за вярване колко много млади хора вървят при крайни лишения толкова километри ....
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #86 -: май 11, 2018, 10:19:42 »

always_and_forever, на чужд гръб и 100 тояги са малко е твоята работа, повече няма какво да ти кажа. smile

Това беше първото, което и аз си помислих - как може да прави такива неща с дете и жена ... обаче скай е права, че каквото ти е писано това ще стане. Предвид, че най-тежкото му изпитание е, когато една румънска шматка го е блъснала на шосето ... определено може да намалиш рисковите ситуации в живота си, но това няма да ти гарантира нищо. smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #87 -: май 11, 2018, 11:55:24 »

Хайде бре свекс, чакам те да си коментираме Прислужницата. Аз и книгата изчетох, и всички теории въртя както сигурно виждаш
« Последна редакция: май 11, 2018, 12:34:00 от bulche91 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: май 11, 2018, 12:45:25 »

Привет, МОника е с конюктивит и аз съм в къщи.

Да ви кажа, такива хора трябва да има.И аз преди мислех "за чий" са тръгнали, но ако нямаше такива като него, нямаше да има велики открития, нямаше да просперираме, нямаше да имаме нищо.Щяхме да живеем скучно и да си мислим, че Земята е плоска.Симпатизирам му и се надявам да е жив, колкото и да е минимална възможността, но каквото и да стане, той ще остане един страхотен човек, с много ценности и огромен позитивизъм!

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: май 11, 2018, 13:11:47 »

Двете теми, които сте дискутирали, докато аз и Мери Ми не мож си изперем дрехите ( от неспиране вкъщи ) biggrin, имат само едно обобщение- всеки луд с номера си. И дядото, и нашият алпинист.

Отучила съм се да съдя и да коментирам какво бих направила на нечие място. Защото психичните особености идват и си отиват ( и идват нови ) и не се знае какво ще ме сполети като мисъл и решение.  pleasantry pardon
Суицидността.... да не говорим, че е свързана с психиката и нейните специфики. И не зависи от теб дали се раждаш с нея или не. sad
Очаквах да коментираме Мет бала и Кан. Мнения за роклите?
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines