Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:34:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: И вече е Май 2018  (Прочетена 148112 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: май 12, 2018, 15:33:00 »

Панди, да си много здрава и щастлива!Весел празник!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: май 13, 2018, 13:22:25 »

Добър ден!
Панди, да си жива и здрава! Аз 100 пъти ти честитих, ама и тук да не те пропусна. А не знам дали знаеш, с Марсело сте на една дата Wink той вчера направи 30.
Учители имам няколко които помня- класната в гумназията, беше страхотна, но издевателствахме над нея /повечето/, нямам никакви нейни контакти и се надявам да е жива и здрава, отдавна е пенсионерка. Госпожата по биология беше страшен образ, рускиня, живее до нас и сега гледа едно детенце и често се виждаме по площадките и си говорим. Има и още 1-2, но като цяло тези ми останаха любими. От университета също помня няколко страхотни преподавателя.
Намерих снимки само от мет галата, на мен семпрлите рокли ми допаднаха. Забравих вече всички, които ми харесаха, но имаше хубави. Абе тия близначките Оусън от кое гробище са ги изкопали?! Много грозни ми се видяха, точно като трупове.
Аз се възползвах от лудия петък и поръчах столче за кола на Ники. Нали е дребосък и още идеално му става кошницата. Сега чакам да дойде и да видим дали ще си го хареса.
Аз съм в лек шок. На 23 мм ще ходи на дипломиране/той не искаше, аз го накарах/, естествено поканили сме свека. А плана ни е след това да скочим до Одрин за 2 дни, питахме я и тя ще дойде ако й стане паспорта. А аз се чудя що ми трябваше насила да го запусвам на церемонията и как ще издържа 4 дни на непрекъснато бебешко говорене. Някой ако има успокоителни да праща!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #122 -: май 13, 2018, 22:21:40 »

Честита да си ни, Панди!  Бъди здрава и без грижи smile

Рат, ако дам оценка на ситуацията, може да не се разберем, за това ще задам въпроси. Защо каните свека, щом ще ви е трудно да се търпите? Вярваш ли, че бебешкото говорене пък макар и 4 дни би имало фатални последствия ( както примерно 4 дена в радиоактивна среда)?

Със здраве всички! Слънчева и усмихната седмица, ако стигна до компютър, ще ви пиша отново.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: май 14, 2018, 07:28:38 »

За чий каниш някой дет не те кефи? Не съм доспала, та да си питам директно. pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #124 -: май 14, 2018, 07:44:34 »

Е, как защо- след време и нея снаха да я кани Wink
Рат, на първо време мента- глог- валериан /хапчета/ и за по- сигурно си вземи и тапи за уши. smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: май 14, 2018, 08:23:29 »

Ахха, аз не го обясних май точно. Поканихме я на дипломирането, за него според мен трябва да е там. А на нас плановете ни бяха да си ходим сами до Одрин, но мм й е казал и тя е решила да се присъедини или той я е поканил. Аз не съм искала да идва в Одрин. Той даже не иска да пътува с нас, ама тя на отиване ще е с нас, а ако не идва с рейс щяла да се върне.
А пък това за снахата даже на ум не ми е дошло. Не знам защо си мисля, първо да доживея да завърши, после да се ожени /ако се жени изобщо/, пък внуци я дочакам, я не. Каквото е писано...
А бебешкото говорене не смятам, че на Ники ще му стане нещо, ама моите и без това малко мозъчни клетки се самоубиват ритуално на всеко "бу-бу", "амкаме" и другите подобни.

Забравила съм да пиша за Боян Петров, дано и този път да има късмет и да излезе жив. Вчера даже някаква фалшива статия се въртеше, че са го намерили жив- дано да се сбъдне!
А ако не сте гледайте " Еверест"- много е добър филма!
« Последна редакция: май 14, 2018, 08:30:27 от ratatui » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: май 14, 2018, 08:40:43 »

Добър ден!Писали сте като никога толкоз рано!Браво!

Рат, просто си сложи тапите и да не ти пука.И аз се възмущавам на свеки и майка, но това е, баби са и им прощавам.Кой знае ние колко изкукали ще бъдем.

Ние сме добре, Моника я хвана алергията и сега се борим с нея.Нещо тоя хомеопат не помогна ама никак  nea Даже тази година е по-зле ситуацията, сополи, сълзене и кашлица, досега беше само кашлица.Ще ходим на алерголог!

Айде хубав ви ден!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #127 -: май 14, 2018, 09:39:16 »

Добро утро!
Вчера и днес сме по разни "събития" и си разнообразявам дните. Не е като да няма какво даправя вкъщи, но това в някой по-дъждовен ден.
Панде, да си жива и здрава! Винаги ме впечатлява колко трезвомислеща си good Аз съм много по-хвърковато емоционална и затова твоето мнение по разни въпроси ми е интересно.
За учителите съм казвала - класната ми от гимназията, учителите ми по математика и история в гимназията, както и тази по география от 5 до 7 клас са може би са в топ местата. Интересно, но съм попадала на дългогодишни директори. В гимназията директорката беше "само" 19 години на този пост, другите двама бяха мъже и много по-дълго време. Човекът прави името в случая беше човекът прави училището. good Какво да кажа за тримата - просто педагози по призвание, носеха аристократизма от старата генерация в рамките на тази рофесия.
Рат, ти ще си като на балнеолечение за нервите lol Аз не понасям лигавене тип бебешко говорене. В яслата се засичахме сутрин с една майка, която говореше винаги на умалителни. Идеше ми да я хвана за гушата, за да млъкне поне докато аз съм там tease На такива хора директно им казвам, че моето дете не ги разбира. pardon Понякога съм била малко по-рязка, ама да ми друскат до откат (разбирайте повръщане) бебето, да му измислят безумни смачквания на името, или да наричат мръсното "акано"... diablo
Иначе за някойденшната ти снаха вярвам, че ще имаш предвид колко дразнеща може да е една свекърва и да си такава само преднамерено и предварително тактически обмислено Wink
Днес кокона ми сдъвка сутринта и съм още киселяк. Събраха ми се много дни на недоспиване, щом в събота спах 1 час следобяд и НЕ ме боля глава след това. crazy
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: май 14, 2018, 10:28:50 »

Иначе за някойденшната ти снаха вярвам, че ще имаш предвид колко дразнеща може да е една свекърва и да си такава само преднамерено и предварително тактически обмислено Wink

Това е много трудно според мен. Гледам по себе си, но най- вече за момента по майка. Има толкова неща в баба, които я дразнят супер много, а тя ги прави абсолютно същите. Обаче не - нейното е различно.

Просто с годините човек се променя и не се усеща понякога. А лошото е, че дори се случва да направиш забележка и да ти се сърдят...Примерно майка има отвратителният навик да и кажем нещо, а тя после разправя наляво и надясно, на някакви хора, които нямат никаква връзка. И и правим забележка - спри бе човек, не ни е приятно някакви непознати да ни знаят историите, каква им е работата. Ама аз да помогна...Ама ние молили ли сме те за помощ. Ми не ама сте ми деца, не мога аз така. И примерно - някакви хора знаят какви здравословни проблеми сме имали, какви са ни житейските планове и какво ли още не. А после се почва - ама пред еди кой си да не казваш какво планирате, щото да не завижда... Е - ти си казала (примерно), че правим къща, ама после да не повдигам темата пред тоя човек, щото...Ми мЪлчи си...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: май 14, 2018, 11:47:39 »

Али, сега ме накара да се замисля, дали  не съм направила нещо от горните неща на бебето ти. pardon
Скай, напълно си права. Уви.
Свекс, аз за дипломирането напълно смятам че на първо място майката на човека трябва да е там. Но това за Одрин първоначално не схванах каква му е била идеята- ама явно някой се е самопоканил или друг го е поканил, но не и самата Рат. pardon
 И все пак, Рат, ако трябва да гледам откъм добрата страна, някой ще го гледа детето тия 4 дни, или се лъжа? Помага ли ако идва  с вас?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: май 14, 2018, 12:50:43 »

Али, точно! С тия бебешки думи и умалителни, все едно стържат пирон по стъкло, по същия начин се чувствам. На баба ми й правя забележка или майка ако е изпусне, ама свека е много много тънкообидна и няколко пъти намекнах, тя не схваща. Абе надявам се да си съхраня нервите без да избухвам и без да се изпокараме с мм, за сега за по няколко часа се сдържам, ама 4 дни не знам дали ще успея.
А за поканата той мм беше толкова убеден, че тя няма да дойде, че предполагам с цел да й намекне да си вземе колата, е казал нещо за Одрин и така е станало.
За гледане не разчитам, а и за да съм честна й нямам доверие. Ники пък е в "чуден" период, в който като чуе "не" и става голям цирк, а тя само това му повтаря, дори и за неща които знае че ние му даваме.
За самото дипломиране най-много трябваше да присъства дядо му на мм, ама не дочака човека тая диплома.
Отегчих ви с моите семейни драми, ама трябваше някъде да го излея, пък и да чуя различни гледни точки и да си взема бележки.

Това време почва сериозно да ме дразни, трябва да нося 1 куфар дрехи навън- не знам ще завали ли, вятър ли ще духа, слънце ли ще пече.

« Последна редакция: май 14, 2018, 12:52:27 от ratatui » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: май 14, 2018, 12:57:44 »

Много се втелясвате, а живота е кратък!Свекърва ми също говореше умалително на Моника, и до ден днешен се опитва да я храни с лъжица в устата и да я облича и съблича.Но това и е първо и единствено внуче и аз гледам да съм над нещата.Ако е за няколко дни се правя усилено на перде и не се задълбочавам.И гледам да делегирам разни работи на нея, щтото ми писна да си ходя с дебел врат и вечно да съм изпуснала нещо, от старание всичко да е перфектно.От един бонбон в повече или малко глезене на МОника нищо няма да и стане!На майка и пък съвсем!

Иначе тук времето е разкошно, пролетно е аз такова си го поръчах.Вали, ръми, тъжно е, но и красиво.Под прозореца са цъфнали рози и ухае невероятно!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #132 -: май 14, 2018, 13:08:34 »

Маги, не знам какво си пила днес, но искам и аз същото.  girl_wink С толкова позитивно настроение много ме кефиш. smile И аз мисля, че трябва да сме като теб, но реалността е, че аз поне съм дребнава и някакви глупости ме дразнят нон стоп. Освен това сега като каза, че Моника се облича сама се депресирах, моята госпожица е абсурд да се облече - панталони, гащи, чорапи може, но блузи и якета, тц, а септември иначе започва училище и казаха, че трябва сами да ги правят тия неща, ще си ходи гола горката. smile
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: май 14, 2018, 13:13:39 »

Привет!

На мен ми е много любимо такова време! Навън е черно и страшно точно като за пред лятна буря, обожавам!

Рат, не го мисли толкова, още повече без да се е случило още. Дано си изкарате добре, въпреки всичко  smile Аз сигурно ще съм от тия бебешко-говорещите, като имам предвид как говоря на кучето...

Тези дни съм в добро настроение, навсякъде ми ухае на приближаващо лято. Ходи ми се вече толкова на море! След две седмици ще се събираме и с класа, 8 години от завършването. Кеф ми е, че малко поотслабнах (вече са 10 кг)  blum Единственото, което не ми дава да съм напълно щастлива е, че напоследък вдигам малко кръвно. Не знам защо, не се чувствам по-напрегната или по-притеснена от обикновено, ама ще го борим някак си и това.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: май 14, 2018, 13:15:50 »

Начи Виви, оценявам чуждата помощ, защото е рядка и гледам цда не съм дребнава, а и вече съм на една възраст дето си пестя битките.Аз съм по-голяма от повечето пишещи тук, мисля със Скай сме само набори, и май ми идва в повече това да съм перфектна!

Колкото до обличането беше ми голяма драма миналото лято, но я научих.Точно блузите и бяха проблем, но тя си откри начин сама да си ги облича и съблича, и сега и е лесно.

Но ако я гледа много време свеки дребната(както се получи миналия август) накрая нямам нерви и обяснявам на сина и(демек моя мъж), колко ужасно прави майка му, като глези така детето. Иначе съм една добра снаха.Е понякога и на нея директно и казвам, че не ми помага така.Сега се карах с нея и брат му, защото домъкнаха шоколади и бонбони за детска градина, а Моника беше на Ксизал.

О Бубе, супер звучиш и 10 кила не са никак малко.Аз ако сваля 10 кила ще съм фиданка.Чак не си се представям 60 кила.Брей, завидях ти!
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines